Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Discussie: nl VS usa

Vragen over de mogelijkheden van emigratie naar de Verenigde Staten horen thuis in dit forum.
Batman
Amerikafan
Berichten: 209
Lid geworden op: 25 mei 2006, 12:13
Locatie: Soesterberg

Discussie: nl VS usa

Bericht door Batman »

Discussie: Nederland Versus USA

Voor velen een droom om naar de USA te verhuizen om heel verschillende redenen: werk, natuur, cultuur of omdat mensen Nederland helemaal zat zijn. Maar hebben we het echt zo slecht in Nederland vraag ik me af? Wat heeft de USA meer te bieden dan Nederland, of juist andersom.

Vandaar deze stelling......... 8)
Michigan
Amerikakenner
Berichten: 1141
Lid geworden op: 03 okt 2005, 19:54
Locatie: Schagen, Noord-Holland
Contacteer:

Bericht door Michigan »

Nederland is lang zo slecht nog niet. Je mist Nederland pas wanneer je er niet meer woont. Ik heb vaak discussies over Amerika met mensen die er alles vanaf denken te weten, maar er nog nooit zijn geweest. Ze schelden mij dan uit voor land-verrader. Maar ik vind dat ik meer recht van spreken heb omdat ik beide landen ken.

Wat ik heel belangrijk vind is dat je in Amerika met hard werken een hoop kunt bereiken. Dat betekent niet dat dan alles automatisch gaat, maar er is een goede kans om veel te bereiken. Dit is anders in Nederland, (wil het niet communistisch noemen) waar je soms met harder werken gewoon slechter af bent dan lui zijn.
Het idee van de rijken MOETEN voor de arme zorgen staat mij totaal niet aan. Ik ben niet jaloers op mensen met meer geld, ik zie ze als een voorbeeld.

Wat ik ook mooi vind is dat wanneer ik naar een basketbal wedstrijd oid ik het volkslied hoor. Iedereen staat op en neemt de pet af. En als het ff kan word er meegezongen. In Nederland sta je voor lul als je dat doet en wij doen het ook heel erg weinig. Draag je hier een vlag ben je te nationalistisch, te rechts en eng. Daar hoef je niet eens een kaal hoofd of kisten voor te hebben. Trots zijn op ons land lijkt haast een doodszonde te zijn en dat vind ik gewoon jammer. Ik weet wel dat het in Amerika soms wat overtrokken is, maar goed. Elk land heeft zijn voor en nadelen en sommige wegen nu eenmaal wat zwaarder dan de ander.

Wat ik soms wel jammer vind aan Amerikanen in het algemeen is dat ze heel aardig overkomen. Soms te aardig, maar dat een echte vriendschap toch wel wat meer werk betekend. In Nederland heb je gauw door of je vrienden bent met iemand of niet. Wij zijn een heel nuchter volk. Maar bij Amerikanen kan het even duren voordat je door die bel heen prikt. Het is soms moeilijk te zien vind ik.
- Mike
Texas Boy
Amerika-expert
Berichten: 3732
Lid geworden op: 06 mar 2005, 14:57

Bericht door Texas Boy »

Ruimte, minder regels, beter klimaat, betere mentaliteit mensen, geen files, mensen waarderen succes, je kan nog ondernemen, nog echte natuur, 1200 km strand, veel meren.

ojaah, wij gaan naar Texas, net als in Nederland zijn mensen in de verschillende Staten verschillend. Na veel rondzwerfingen hebben we voor Texas gekozen.
Laatst gewijzigd door Texas Boy op 25 jul 2006, 13:29, 1 keer totaal gewijzigd.
Speakingtongues
Amerikakenner
Berichten: 555
Lid geworden op: 31 jan 2006, 15:19
Locatie: Albuquerque, New Mexico

Liefde van mijn leven

Bericht door Speakingtongues »

De liefde van mijn leven was de reden om naar de VS te verkassen. Ik twijfelde lang voor dat ik de stap maakte. Maar eenmaal hier in Florida ben ik heel tevreden en is Amerika best tof. Een eigen bedrijf hier beginnen is vrij gemakkelijk. Nederland is zo klein. Nederlanders zeuren veel te veel. Ik deed dat net goed, maar hier is net iets anders. :lol: :lol:
MY FACEBOOK / Kom op de koffie in Alberquerque New Mexico en neem aub stroofwafels mee.
suebrons
Amerikakenner
Berichten: 520
Lid geworden op: 24 apr 2006, 20:35
Aantal x V.S. bezocht: 12
Locatie: Orlando, FL
Contacteer:

Bericht door suebrons »

Mijn reden om naar de USA te vertrekken is eigenlijk een combinatie van werk, cultuur en inkomen gecombineerd met mijn al jarenlange liefde voor de USA en het feit dat ik mij er heel erg thuis voel.

De grootste factor is toch wel werk. Met mijn achtergrond (recreatie management als opleiding en kwa werk fast food management) kom je in Nederland niet zo heel ver. Er zijn domweg gewoon te weinig bedrijven en/of te weinig fulltime en vaste banen. In de USA heb ik veel meer kansen om door te groeien en een mooie carriere op te bouwen zowel in de recreatie als in de fast food. En uit mijn ervaringen tijdens mijn uitwisseling en stage in de USA en daarna met Amerikaanse collegas ben ik ook van mening dat kennis, enthousiasme en de wil om verder te komen in Amerika (en door Amerikanen hier in NL) veel meer gewaardeerd worden. Als je verder wilt en je hebt het in je dan kom je daar ook verder. Je mag daar laten blijken dat je bepaalde kennis hebt van iets. Dat werkt voor mij gewoon lekkerder.

Wat in de USA ook meespeelt is natuurlijk dat je onder aan de streep behoorlijk meer overhoudt dan in NL. En ik vind het ideaal dat je daar praktisch overal 24/7 een supermarkt kan binnenlopen (en je auto nog kwijt kunnen op de parkeerplaats). Hier in NL is het toch wat meer plannen om boodschappen te doen en dan vooral ivm openingstijden en parkeer ruimte. Al vind ik het al een verbetering dat Appie hier tot 21.00 uur open is. Dat geeft weer wat ademruimte ;-)
Speakingtongues
Amerikakenner
Berichten: 555
Lid geworden op: 31 jan 2006, 15:19
Locatie: Albuquerque, New Mexico

Tja

Bericht door Speakingtongues »

En service is hier in USA velen malen beter

Hier worden je boodschappen nog ingepakt bij de Supermarkt en zelfs evt naar je auto gebracht

In Nederland wordt je bij de meeste Appie Heins al met de nek aangekeken als je niet snel genoeg je veel te dure betaalde spullen van de band haalt na het afrekenen :lol:
MY FACEBOOK / Kom op de koffie in Alberquerque New Mexico en neem aub stroofwafels mee.
suebrons
Amerikakenner
Berichten: 520
Lid geworden op: 24 apr 2006, 20:35
Aantal x V.S. bezocht: 12
Locatie: Orlando, FL
Contacteer:

Bericht door suebrons »

De service in de USA ... oh heerlijk. Dat was een van de redenen dat ik mijn stage in de USA wilde lopen. Ik wilde echte gastvrijheid leren :-)Daar kunnen ze echt wat van leren hier in NL. Erger nog de service lijkt hier (op een heel enkele uitziondering na) steeds slechter te worden (of misschien beeld ik me dat maar in).

Van de boodschappen daar kan ik me nog steeds aan ergeren. Thanks for the reminder ;-) Als je niet snel genoeg bent krijg je een kar in je rug en je boodschappen worden fijngedrukt door dat maffe balk-ding wat even met bruut geweld wordt gebruikt want er moet ruimte gemaakt worden voor een ander zijn boodschappen. Er zijn bij mij al eens behoorlijk wat cakes gesneuveld op die manier. Het gaat toch niet heel naar binnen maar dan nog. Dit gaat denk ik maar op mijn lijstje Wat zal ik niet missen...
Gebruikersavatar
hdeweert
Amerikakenner
Berichten: 667
Lid geworden op: 26 jan 2004, 17:00
Locatie: Gouda
Contacteer:

Bericht door hdeweert »

Als ik alles zo lees zitten de Nederlanders die het meest zeuren al met hun gedachten in de USA. Alles ligt altijd aan een ander en het is nooit goed.
Harm
Michigan
Amerikakenner
Berichten: 1141
Lid geworden op: 03 okt 2005, 19:54
Locatie: Schagen, Noord-Holland
Contacteer:

Bericht door Michigan »

Die mensen die haast hebben bij de kassa zijn toch meestal de ouderen. Ik vraag weleens of ze naar hun werk moeten :lol: .
Bij een lopend buffet staan hun ook altijd haantje de voorste, kom ik net die zaal binnenlopen... net op tijd voor de tweede lichting warm eten ;-).

Wat mij inderdaad steeds meer begint te storen is dat je hier nergens terecht kan in de nacht. Er komen zelfs steeds minder benzinepompen die 24 uur per dag open zijn. Aangezien ik zelf steeds meer actief ben in de nacht, komt dat dus weleens irritant uit. Er is in deze omgeving, boven Alkmaar, echt nergens meer iets te eten na twaalf uur.
- Mike
suebrons
Amerikakenner
Berichten: 520
Lid geworden op: 24 apr 2006, 20:35
Aantal x V.S. bezocht: 12
Locatie: Orlando, FL
Contacteer:

Bericht door suebrons »

hdeweert schreef:Als ik alles zo lees zitten de Nederlanders die het meest zeuren al met hun gedachten in de USA. Alles ligt altijd aan een ander en het is nooit goed.
Harm
Dit heeft niets met zeuren te maken hoor ;-) Gewoon persoonlijke feiten die geconstateerd zijn en gedeeld worden. Niemand heeft hier ooit beweerd dat iets aan een ander ligt volgens mij. Sorry als dat zo op je overkomt.

Maar het klopt wel ja, persoonlijk zit ik al een paar maanden met mijn gedachten alleen maar in de USA. Ben namelijk bezig met mijn visum aanvraag en zodra die er door is, zit ik er ook werkelijk. Constateren wat de verschillen tussen NL en de USA zijn, helpt mij persoonlijk om me daar in de misschien wat mindere periode (zal er vast ook wel eens zijn) doorheen te helpen. Ik vind dit persoonlijk wel een leuk topic. Voor mij heeft de USA op dit moment nou eenmaal meer te bieden dan Nederland.
Laatst gewijzigd door suebrons op 21 jul 2006, 20:18, 1 keer totaal gewijzigd.
Bennogr
Amerika-expert
Berichten: 6624
Lid geworden op: 26 mar 2006, 07:13
Locatie: Philadelphia, PA

Bericht door Bennogr »

Voor mij was het de ruimte. De fysieke ruimte die doorwerkt in geestelijke ruimte. Je kunt altijd een eind verderop in de VS als je het ergens niet bevalt of als het te vol wordt.

Aan de andere kant: mijn liefde voor de VS gaat nu ook weer niet zover, dat ik daarvoor mijn Nederlanderschap heb willen opgeven. Maar gelukkig, na 25 jaar groene kaart, stond Nederland eindelijk de dubbele nationaliteit toe voor mensen die een partner in een ander land hebben.
Nog 1 keer verhuisd, naar Philadelphia.
Batman
Amerikafan
Berichten: 209
Lid geworden op: 25 mei 2006, 12:13
Locatie: Soesterberg

Bericht door Batman »

Ik vraag me weleens af hoe het met de sociale zekerheid is in de USA. Volgens mij is het in de USA zo dat als je bv niet ziekenfonds of particulier verzekerd bent, het heel lastig kan worden als je eens in het ziekenhuis belandt. Verbeter me als ik het fout heb.

Verder vind ik 1 van de grote nadelen van NL dat je een groot gedeelte van je salaris kwijtraakt aan de belasting. Dit is hetzelfde met alles wat je koopt. Een groot gedeelte van mijn centen verdwijnt naar Den Haag, zonder dat ik er ook maar iets van terug zie.

Aan de andere kant is het ook weer zo dat het in NL zodanig is geregeld dat je pensioen is geregeld en mocht je medische hulp nodig hebben, dan krijg je dat ook.

Qua natuur heb je in NL ook hele mooie plekken. Al is het niet te vergelijken met de natuur in de VS.

Wat ik moeilijk vind om voor te stellen is het feit dat de VS een "24 uurs bedrijf" is. Volgens mij is het in de grote steden altijd "rush hour". Daarentegen lees ik dat de inwoners van de VS zeer gastvrij en behulpzaam zijn. Gelukkig heb ik die ervaring in NY meegekregen. Klinkt tegenstrijdig, maar schijnt toch zo te zijn.

Waarom lukt het veel Nederlanders die in de VS wonen om een toekomst op te bouwen, terwijl er heel veel Amerikanen daar leven onder embargelijke omstandigheden?????
Michigan
Amerikakenner
Berichten: 1141
Lid geworden op: 03 okt 2005, 19:54
Locatie: Schagen, Noord-Holland
Contacteer:

Bericht door Michigan »

Batman schreef:Ik vraag me weleens af hoe het met de sociale zekerheid is in de USA. Volgens mij is het in de USA zo dat als je bv niet ziekenfonds of particulier verzekerd bent, het heel lastig kan worden als je eens in het ziekenhuis belandt. Verbeter me als ik het fout heb.

Verder vind ik 1 van de grote nadelen van NL dat je een groot gedeelte van je salaris kwijtraakt aan de belasting. Dit is hetzelfde met alles wat je koopt. Een groot gedeelte van mijn centen verdwijnt naar Den Haag, zonder dat ik er ook maar iets van terug zie.

Aan de andere kant is het ook weer zo dat het in NL zodanig is geregeld dat je pensioen is geregeld en mocht je medische hulp nodig hebben, dan krijg je dat ook.

Qua natuur heb je in NL ook hele mooie plekken. Al is het niet te vergelijken met de natuur in de VS.

Wat ik moeilijk vind om voor te stellen is het feit dat de VS een "24 uurs bedrijf" is. Volgens mij is het in de grote steden altijd "rush hour". Daarentegen lees ik dat de inwoners van de VS zeer gastvrij en behulpzaam zijn. Gelukkig heb ik die ervaring in NY meegekregen. Klinkt tegenstrijdig, maar schijnt toch zo te zijn.

Waarom lukt het veel Nederlanders die in de VS wonen om een toekomst op te bouwen, terwijl er heel veel Amerikanen daar leven onder embargelijke omstandigheden?????
Een ziekenhuis is verplicht om jouw medische zorg te verlenen. Daar zit het probleem niet.........

Waarom het Nederlanders zo goed lukt om een bestaan op te bouwen in Amerika? Ik denk dat dit met onze nuchterheid te maken heeft. Een groot verschil tussen Nederlanders en Amerikanen is dat Amerikanen de neiging hebben hun geld uit te geven, terwijl Nederlanders eerder besluiten om te sparen. Daarnaast moet je niet vergeten dat immigranten doorgaans succesvoller zijn omdat ze een een drijfveer hebben om het goed te doen.
- Mike
peet
Amerikakenner
Berichten: 437
Lid geworden op: 25 okt 2005, 20:52
Locatie: Oneonta NY
Contacteer:

Bericht door peet »

Ik denk dat wij hier in nederland veel te verwend zijn met allerlei soc voorzieningen en subsidies. Veel mensen vinden het maar normaal dat als je geen werk hebt, de rest van nederland wel voor je zorgt. Daar wordt zo veel misbruik van gemaakt naar mijn mening.

Als kleine zelfstandige ben je in nederland aan het verkeerde adres. Daar zijn wij de afgelopen jaren wel achter gekomen. Veel te veel (onzinnige) regels, die vaak tegenstrijdig zijn en bovendien veel geld kosten, en een jaar later weer geheel veranderen. Gevolg: het kost dan weer geld.

Heb je uiteindelijk redelijk goed gedaan en verkoop je de zaak dan ben een goede voor de belastingdienst.

In de USA is het inderdaad hard werken, maar een beetje durf en hard werken wordt tenminste niet gestraft en dat gevoel hebben wij hier absoluut.

Gevoel voor service is niet voor nederlanders weggelegd. Als denken wij vaak van wel, daar kunnen wij nog iets van leren. Aan de andere kant hebben de amerikanen wel een tikje de neiging om te zeggen dat ze iets doen, this week, maar in werkelijkheid duurt het een tijdje.

Ook de ruimte is iets wat ons enorm trekt. Niet overal zoeken naar een (dure parkeerplek) en op elke snelweg een file terwijl de spitsstrook dicht is.

Ook de USA zal zeker zijn mindere kanten hebben maar voor ons wegen de positieve op dit moment zwaarder om zo snel mogelijk te vertrekken.
wiepster
Amerika-expert
Berichten: 2654
Lid geworden op: 06 apr 2005, 08:00
Locatie: Florida, USA

Bericht door wiepster »

Ik vraag me weleens af hoe het met de sociale zekerheid is in de USA. Volgens mij is het in de USA zo dat als je bv niet ziekenfonds of particulier verzekerd bent, het heel lastig kan worden als je eens in het ziekenhuis belandt. Verbeter me als ik het fout heb.
Als je in de USA geen goede baan hebt, dwz. zonder redelijke ziektenkostenverzekering dan kan het heel duur worden om ziek te worden. Je wordt wel overal geholpen, maar hebt een restschuld voor heel lang!! Er zullen mensen op dit forum zijn die dit bestrijden, maar zolang je niet aan de onderkant van de maatschappelijke ladder hangt heb je geen idee wat het allemaal inhoud. Collega's van mij bij een luxe warenhuis zitten voor de rest van hun leven in de schulden, omdat ze een chronische ziekte hebben, ondanks een ziektekostenverzekering van ruim $110 per week!! Het bedrijf draagt $1,30 per gewerkt uur bij, dus geen vetpot. Ook moetmen blijven werken, terwijl in Nederland ondanks dat het steeds moeilijker wordt om in de WAO te komen, je toch 2 jaar doorbetaald krijgt tijdens ziekte. Ook veel oudere mensen blijven doorwerken omdat ze het geld hard nodig hebben, of omdat men nog schulden hebben door ziekte oid. Vaak hoor je dta deze mensen blijven werken om in de maatschappij te blijven, maar van de 5 oudere weduwe's op mijn werk, is er maar 1 die werkt voor de lol, ze gebruikt haar loon om te bridgen en te golfen!!
Verder vind ik 1 van de grote nadelen van NL dat je een groot gedeelte van je salaris kwijtraakt aan de belasting. Dit is hetzelfde met alles wat je koopt. Een groot gedeelte van mijn centen verdwijnt naar Den Haag, zonder dat ik er ook maar iets van terug zie.
Hier in Florida zie ik het aan de vele slecht onderhouden wegen,de vuilnis die niet regelmatig gehaald wordt en die voor een gedeelte zelf betaald moet worden, door oa. de verhuurders van appartementen, ook de belasting voor eigen koopwoningen is behoorlijk hoog.

Aan de andere kant is het ook weer zo dat het in NL zodanig is geregeld dat je pensioen is geregeld en mocht je medische hulp nodig hebben, dan krijg je dat ook.
Hier is ook pensioen, Social Security, maar minder dan in Nederland en heb je niet gewerkt, dan weinig tot geen Social Security, daar moet je allemaal zelf voor betalen, mits weer als je een goede baan hebt, dan is er vaak een voordelig plan. Hang je onderaan de ladder met een uurloon van $7 tot $10 hourly, dan is het moeilijk om ook nog eens te gaan sparen voor je pensioen.
Medische hulp is vaak tot een plafond, zoals men in Nederland ook wil in de toekomst, zijn er bepaalde maxima aan ziektekosten verbonden.

Qua natuur heb je in NL ook hele mooie plekken. Al is het niet te vergelijken met de natuur in de VS.

Wat ik moeilijk vind om voor te stellen is het feit dat de VS een "24 uurs bedrijf" is. Volgens mij is het in de grote steden altijd "rush hour". Daarentegen lees ik dat de inwoners van de VS zeer gastvrij en behulpzaam zijn. Gelukkig heb ik die ervaring in NY meegekregen. Klinkt tegenstrijdig, maar schijnt toch zo te zijn.
Aan dat 24-uurs bedrijf hangt ook weer een prijskaartje, dat er in veel winkels "goede" service wordt geleverd en iedereen " vriendelijk" is, komt omdat men vaak een min.uurloon verdient en dan nog commissie ontvangt over het verkochte!! Is dat niet zo, dan hangt je loonsverhoging af van je inzet. Idem in veel restaurants, min.uurloon en dan de tips.
Waarom lukt het veel Nederlanders die in de VS wonen om een toekomst op te bouwen, terwijl er heel veel Amerikanen daar leven onder embargelijke omstandigheden?????
De Nederlanders die het niet redden kunnen vaak nog terug, voor de Amerikanen die het echt slecht hebben, eigen schuld of niet is er geen weg terug, echter van deze Nederlanders hoor je weinig, op een ander forum is er eens iemand geweest, maar die werd gelijk afgebrand.
Veel mensen zien alleen de positieve kanten van Amerika. Men vergeet ook weleens dat het land is waar het recht van de sterkste heerst. Als men gezond is, met een goede baan...inclusief alle bijbehorende voordelen, dan is Amerika een prima land om te wonen....ben je chronisch ziek of je kan geen redelijke baan bemachtigen...blijf dan in Nederland.


PS..ik heb geen hekel aan Amerika, woon er nu ruim 3 maanden, met plezier, maar zie best wel de vele gezichten, mooi of lelijk van dit prachtige diverse land/werelddeel...!! En vind het jammer dat veel Nederlanders niet inzien in wat voor luxe positie zich men bevind!! Een goed geregeld land, met uitstekende voorzieningen, waar veel mag en kan!
Muke
Amerikafan
Berichten: 128
Lid geworden op: 15 jun 2006, 20:29

Bericht door Muke »

Meeste redenen worden door velen hierboven al beschreven. Ik kan toevoegen dat ik vind dat Nederland naar mijn mening teveel regeltjes heeft en 'groeien' hier is bepaald niet makkelijk of zelfs onmogelijk. De US biedt veel meer kansen en ik vind het daar prettiger kwa sfeer dan Nederland.

Ik heb hier in Nederland ondanks mijn jonge leeftijd al aardig wat bereikt. Ik ben mede-eigenaar van een redelijk succesvol bedrijf en ben bezig met een goeie studie. Maar ik heb het gevoel dat Nederland mij beperkt in waar ik heen wil met mijn leven. Klinkt missch erg filosofisch maar daar komt het op neer.

Daarnaast vind ik Nederland niet het meest geweldige land om in te leven. Ik kwam hier toen ik klein was en heb aardig wat gezien, maar in de loop der jaren begin ik me hier steeds minder thuis te voelen. Ik voel een erg grote aantrekkingskracht naar de US toe en heb daar veel familie wonen terwijl dat hier niet het geval is.

Dus kort samengevat zijn het het de kansen, sfeer en de mensen zelf waar ik de verschillen zie en waarom ik liever in de US ben dan hier.
Jack is back for a new season!
Gebruikersavatar
hdeweert
Amerikakenner
Berichten: 667
Lid geworden op: 26 jan 2004, 17:00
Locatie: Gouda
Contacteer:

Bericht door hdeweert »

Nog steeds lijkt het een klaaglijn. Als mensen in Nederland niet hun zin krijgen is het Nederland en de andere mensen waardoor zij tegen gehouden worden. Gelukkig maar want het zou een grote rotzooi in Nederland worden als je deze mensen binnen de Nederlandse gemeenschap los laat. Hun eigen belang zal dan boven alles uitstijgen en degene die niet zo slim is krijgt een denkbeeldige schop onder zijn kont.
Als ik in Amerika ben ervaar ik dat het daar zeker niet beter is dan in Nederland. De laatste jaren kom ik er alleen maar als toerist. Net zoals dat voor andere toeristen geld zou ik naar Spanje zijn gegaan als de Grand Canyon , Bryce etc. daar waren ontstaan.
Voor zaken is het zo dat zolang een opportunity bent je vrienden hebt, maar als je geen opportunity meer bent is het al gauw over.
De manier waarop Amerika zijn buitenlandse politiek bedrijft hebben grote invloed op hoe de gemiddelde Nederlander tegen Amerika aankijkt. Ik las daarover een poosje geleden de volgende tekst.
“Men ziet Amerika als iemand die enorme laarzen draagt en zich vervolgens afvraagt waarom de mieren onder zijn voeten bang voor hem zijn hij heeft die gevoelens immers niet voor hen!”
Ik vond het wel aardig kloppen.
Harm
Bennogr
Amerika-expert
Berichten: 6624
Lid geworden op: 26 mar 2006, 07:13
Locatie: Philadelphia, PA

Bericht door Bennogr »

Wiepster heeft een en ander heel duidelijk op een rijtje gezet. Ben het daar helemaal mee eens.
Nog 1 keer verhuisd, naar Philadelphia.
Muke
Amerikafan
Berichten: 128
Lid geworden op: 15 jun 2006, 20:29

Bericht door Muke »

hdeweert schreef:Als mensen in Nederland niet hun zin krijgen is het Nederland en de andere mensen waardoor zij tegen gehouden worden. Gelukkig maar want het zou een grote rotzooi in Nederland worden als je deze mensen binnen de Nederlandse gemeenschap los laat.
Harm
Weleens geprobeerd een onderneming van de grond te krijgen in Nederland? Zo ja, weleens geprobeerd om je bedrijf goed draaiende te houden onder alle nutteloze regeltjes die er in Nederland zijn? Heb jij dezelfde situatie in Amerika bekeken?

I'm not trying to sound cocky at all but all I'm saying is don't just close your eyes. Waarom zou het een rotzooi worden volgens jou? Omdat mensen de regels die de regering ze in de strot douwt niet fijn vinden? Mensen die het juist proberen en niet verder komen.

Leuk voorbeeld hiervoor: Weleens geprobeerd om iets voor jezelf te gaan beginnen als je een uitkering hebt? Waarschijnlijk niet. Er wordt wel geclaimd dat er zoveel gedaan wordt om deze mensen aan een baan te helpen (en nee niet iedereen die een uitkering heeft is onalfabeet) maar ze kunnen net zo goed je handen op je rug binden en je in een gracht gooien. Genoeg voorbeelden hiervan die ik in de praktijk heb gezien. En nee ik ben tegen de hele verzorgingsstaat en alles wat ermee te maken heeft maar de mensen die daarin zitten krijgen de kans niet om verder te komen dan schoonmaker. Wat denk je dat ze dan doen?

Ga alleen al in Engeland zitten, kijk hoeveel Nederlanders en "allochtone-Nederlanders" daar zitten en hoeveel makkelijker het daar is.
hdeweert schreef:Hun eigen belang zal dan boven alles uitstijgen en degene die niet zo slim is krijgt een denkbeeldige schop onder zijn kont.
Als je ergens woont werk je je uit je naad om iets op te bouwen of te bereiken. Niet door op je reet te zitten. Heeft niks met slim te maken. Enige verschil is dat je daarvoor in Amerika wel de kans krijgt en in Nederland amper. Heeft de regering van NL mooi mogelijk gemaakt, want stel je toch eens voor dat mensen hier groot kunnen worden. Want hey, verdien je een beetje teveel in hun ogen dan gaat de helft van jouw hard verdiende cash naar de regering.
Nee, ik ben niet iemand die gelooft in "The American Dream", maar ik weet dat je met de juiste instelling en support het een heel stuk verder zal schoppen dan in Nederland.
hdeweert schreef:Als ik in Amerika ben ervaar ik dat het daar zeker niet beter is dan in Nederland. De laatste jaren kom ik er alleen maar als toerist.
Velen vinden dus van wel.
hdeweert schreef:Voor zaken is het zo dat zolang een opportunity bent je vrienden hebt, maar als je geen opportunity meer bent is het al gauw over.
Dit is overal ter wereld zo dus ik weet niet wat je hiermee wilt zeggen.
Batman schreef:Maar hebben we het echt zo slecht in Nederland vraag ik me af? Wat heeft de USA meer te bieden dan Nederland, of juist andersom.
In bepaalde opzichten is Nederland ook veel beter dan de VS. Iedereen kan een goeie studie volgens met de juiste inzet, je hoeft daarvoor niet veel geld te hebben. Verder is middelbare school onderwijs in Nederland van hoger niveau dan in de US. Bijna iedereen heeft een dak boven z'n hoofd en dat kun je van Amerika niet zeggen. (Ga alleen al in Santa Monica (1 van de betere buurten in LA) rondlopen en kijk hoeveel daklozen daar zijn)

Verder bevalt bijv. het Amerikaanse wapenbeleid me voor geen meter waar met elke 8 minuten een kind vermoord wordt. En het feit dat je elke 2 sec. coke wordt aangeboden door gastjes van 10 terwijl je in de wat mindere buurten van LA loopt. En zo zijn er veel zaken waar je dieper op in kutn gaan. Overal heeft dus zo zijn voordelen en nadelen.

Er valt genoeg over Nederland én Amerika te klagen dus als mensen dat willen doen laat ze en als je wat goeds erop in te brengen hebt no problem.

Mods, alvast excuses mochten jullie me te scherp vinden overkomen.
Jack is back for a new season!
kastelke
Amerika-expert
Berichten: 18400
Lid geworden op: 02 feb 2005, 08:56
Locatie: Oakville, Ontario
Contacteer:

Bericht door kastelke »

Bennogr schreef:Wiepster heeft een en ander heel duidelijk op een rijtje gezet. Ben het daar helemaal mee eens.
Ben ik het volkomen mee eens; heel objectief, en het sluit aan bij de manier waarop ik Amerika ervaren heb toen wij er korte tijd geleefd hebben.

Maar: ondanks de negatieve kanten die ik aan Amerika zie, denk ik toch ginder een goed leven uit te kunnen bouwen, met meer mogelijkheden voor mijn gezin dan wat we hier in België zouden kunnen hebben.
En ach, Utopia bestaat niet hoor!
Ik woon niet in België omdat ik denk dat daar alles perfect is. En ik neem aan dat de meeste Nederlanders niet in Nederland wonen omdat zij vinden dat daar alles toppie is. Maar "het gaat er mee door" en "het is hier best niet slecht".
(idem voor Amerika, wat mij betreft)
Ja, zorgstaten als NEderland en België bieden je meer opvang als het slecht gaat, dat doet Amerika dus niet. Maar dat weet je vooraf. En ik zou ook nooit mijn gezin naar ginder verkassen als ik niet de idee had dat we ginder een ruim genoeg inkomen zouden hebben met goede arbeidsvoorwaarden, zodat we op dat gebied geen groter risico moeten lopen dan in België.
Elke
*PR in Canada sinds 2010* - *Canadian Citizen sinds Februari 2016* - *DV-2017 winnaar met Case number EU11xxx*
Ons leven in Oakville, ON
Plaats reactie
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer