Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Mijn 2e Djoser-reis: Noordoost Amerika!!! Tips?

Over de staten van New England, New York, Pennsylvania, New Jersey, Delaware, Maryland, West Virginia en Washington DC.
Gebruikersavatar
lelie
Amerika-expert
Berichten: 5512
Lid geworden op: 23 jan 2005, 14:37
Aantal x V.S. bezocht: 6
Locatie: Deventer

Mijn 2e Djoser-reis: Noordoost Amerika!!! Tips?

Bericht door lelie »

Hallo allemaal,

3 Juni vertrek ik voor de tweede keer naar Amerika. Vorig jaar ben ik 23 dagen naar het westen geweest en nu ga ik 22 dagen naar het noordoosten, samen met een reisgenote die ik tijdens mijn vorige reis heb ontmoet.
Het is een nieuwe groepsreis van Djoser en we rijden in auto's.
Hieronder vinden jullie de route. Hij staat dus al vast. Maar als jullie tips hebben hoor ik die graag. We hebben namelijk veel vrijheid.

Ik zat zelf al te denken om de Niagara Falls aan de Canadese kant te gaan bewonderen en aangezien we vlak langs Philadelphia rijden, zou ik daar ook een kijkje willen nemen.

Ik ben benieuwd wat jullie er van vinden.

Afbeelding

• Amsterdam - Newark - Lancaster (2u.50)
• Lancaster - Washington DC (2u.30)
• Washington DC
• Washington DC - Williamsport (4u)
• Williamsport - Niagara Falls (4u.20)
• Niagara Falls - Syracuse (2u.50)
• Syracuse - Saratoga Springs (2u.50)- Lake George (0u.30)- Lake Placid (1u.30)
• Lake Placid
• Lake Placid
• Lake Placid - Ausable Chasm (1u) - Gorham (4u.45)
• Gorham
• Gorham - Sanford (2u.15)
• Sanford - Bar Harbor (4u.30)
• Bar Harbor
• Bar Harbor - Danvers (Boston) (5u.10)
• Danvers - Cape Cod (1u.45)
• Cape Cod
• Cape Cod - Newport (1u.30)
• Newport - New York City (4u)
• New York City
• New York City - Newark - Amsterdam
• aankomst Amsterdam




Groetjes van Marloes
Laatst gewijzigd door lelie op 21 mei 2006, 11:34, 6 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Coyote
Amerika-expert
Berichten: 13988
Lid geworden op: 11 okt 2003, 13:50
Aantal x V.S. bezocht: 33
Locatie: Heerenveen
Contacteer:

Bericht door Coyote »

Hoi Marloes,

Wat leuk dat je de Djoser-reis aan de oostkust gaat maken. Ik heb de site van Djoser er even bijgezocht en gekeken bij dag-tot-dag voor deze reis. Er worden natuurlijk al veel tips gegeven zoals je zelf ook vast wel gezien zult hebben, maar ik heb er ook nog enkele voor je.

- Washington DC – Williamsport: Volgens het schema rijd je die dag enkel van Washington, DC naar Williamsport, PA. Ik denk dat die dag een bezoek aan Gettysburg National Military Park zeer de moeite waard is. Hier heeft de grootste veldslag tijdens de Amerikaanse burgeroorlog plaatsgevonden. Het heeft misschien wel bepaald hoe Amerika zich vanaf dat moment ontwikkeld heeft. Afgelopen oktober ben ik hier ook geweest en ik vond het zeer indrukwekkend. Met de auto kun je een tour maken langs de slagvelden. Qua afstand maakt het niet veel uit als je Gettysburg in je route zou opnemen.

- Niagara Falls: Misschien is het wel leuk om beide kanten te bewonderen. In 2003 ben ik begonnen aan de Amerikaanse kant en vervolgens te voet naar de Canadese kant gegaan. Het hangt er ook vanaf hoeveel tijd je hiervoor hebt natuurlijk. Het een flink stuk lopen van de Amerikaanse naar de Canadese kant. Ik vond juist de Amerikaanse kant ook leuk omdat je dan van bovenaf op de watervallen kijkt.

-Cape Cod - Newport: Misschien kun je als jullie op weg gaan naar Newport ook een bezoekje brengen aan Providence. Er is daar een grote shoppingmall, Providence Place waar je je uren kunt vermaken. Een van de mooiere shoppingmalls die ik tegengekomen ben in Amerika.

Verder heb ik nog een tip voor een goede reisgids. De Capitool Reisgids van New England. (ISBN 9041018727). Dit boek heb ik zelf ook en er staat een schat aan informatie in over New England. Ook handig om mee te nemen op vakantie.

Ik denk (weet het wel zeker :D ) dat je een hele mooie reis met Djoser gaat maken langs de oostkust. Er zitten enkele bezienswaardigheden in die ik ook (nog) niet ken en ik ben reuze benieuwd naar je verhalen straks.

Succes met de verdere voorbereidingen.

Roland
Since 1982: 33 visits to the United States!

Lees mijn reisverhalen op www.rschotanus.com en FB.
Gebruikersavatar
GPJ73
Amerikakenner
Berichten: 947
Lid geworden op: 07 aug 2005, 15:08
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door GPJ73 »

Marloes leuk dat je deze reis gaat doen en dat je het o.a. samen met iemand gaat doen die je al kent lijkt me een goed gevoel, niet allemaal onbekenden :wink:

NY: Ben er maar 1 dag geweest, Vrijheidsbeeld is weer open dacht ik dus dat moet je gezien hebben :!: Hoewel het uitzicht vanaf de pedistol net zo mooi is als de vreselijk lange trap naar boven hoewel het wel een ervaring op zich is om het beeld van binnen te zien. Ellis Island NIET vergeten maakte grote indruk bij mij.

DC
: Hier woont mijn "familie" en is een van mijn favoriete steden :!: , zeer mooie musea die vrijwel allemaal gratis zijn. De George Washington memorial was dicht toen ik er was (volgens mij ook al gratis) maar moet een heel mooi overizcht geven over de stad omdat niets hoger is gebouwd. Vroeg kaartjes halen (of kan dat via internet inmiddels) zodat je er later naar toe kan en niet in de rij hoeft te staan. Capitol en Witte huis niet vergeten natuurlijk hoewel de strenge beveiling het inlopen niet eenvoudig maakt denk ik. In 2000 liepen we zo het Capitol in. Veel te zien in deze schitterende stad :!:

Niagra Falls, zeker vanaf de Canadeze kant bekijken :!: vind ik persoonlijk echt de mooiste kant. En zover lopen is het nu ook weer niet... De uitkijk toren op de Canadese kant geeft een mooi uitzicht van boven af. Kan je ook eten trouwens in een restaurant wat rond draait. Aanrader: het bootje... gewoon super om zo dicht bij te komen, wordt er wel nat van :lol:

Veel succes en voorpret bij het voorbereiden!
Groeten,
Gert
Londen-VS-Canada (28 days of fun in augustus en september)
Gebruikersavatar
hekkie
Amerika-expert
Berichten: 13261
Lid geworden op: 31 mar 2004, 14:40
Partner van: Jhek
Aantal x V.S. bezocht: 20
Locatie: Assen
Contacteer:

Re: Mijn 2e Djoser-reis: Noordoost Amerika!!! Tips?

Bericht door hekkie »

lelie schreef: 3 Juni vertrek ik voor de tweede keer naar Amerika.
Het is een nieuwe groepsreis van Djoser en we rijden in auto's.
Hieronder vinden jullie de route. Hij staat dus al vast. Maar als jullie tips hebben hoor ik die graag. We hebben namelijk veel vrijheid.
Ik ben benieuwd wat jullie er van vinden.
Hoi Marloes,

Ik vind het een hele mooie reis naar het Noordoosten. Het zal heel anders zijn dan het Zuidwesten van Amerika, een totaal ander landschap ook, maar daarom juist leuk denk ik om ook wat andere kanten van dit mooie land te leren kennen.
Ik zat zelf al te denken om de Niagara Falls aan de Canadese kant te gaan bewonderen
Ik zou je zeker aanraden om naar de Canadese kant te gaan, deze is het mooist. Er is een Visitor Center bij en je kunt hier een bezoek brengen achter de Falls. Je krijgt regenkleding aan en gaat met een lift naar beneden. Heel leuk om te doen.

Je kunt gewoon met de auto naar de Canadese kant van de Niagara Falls rijden hoor. Je passeert gewoon aan het eind van de brug een grenspost (hokje). Je kunt in de auto blijven zitten en je hoeft alleen de paspoorten te laten zien en evt. wat vraagjes beantwoorden.

n aangezien we vlak langs Philadelphia rijden, zou ik daar ook een kijkje willen nemen.


Volgens mij kun je gewoon de 1e dag (als je geen vertraging hebt) via Philadelphia naar Lancaster rijden. Jullie zouden even naar het oude centrum kunnen rijden en de Liberty Bell bezoeken. Dat is toch het meest bekend van deze stad. Houdt er rekening mee dat het erg druk is bij de grote steden en kans hebt op file, wat natuurlijk tijd kost.

Veel plezier met de verdere voorbereiding.

Groetjes Marjan
Gr. Marjan

20 USA-reizen:
Arjen
Amerikafan
Berichten: 346
Lid geworden op: 05 jun 2005, 01:07
Locatie: Den Haag

Bericht door Arjen »

Ook hier weer een stem voor de Canadese kant van de Niagara Falls, (veel beter) zicht op de Canadese falls.

Verder moet je ik geloof 2,50 (per auto) betalen om Canada in te komen. En een stempel in je paspoort laten zetten.
Gebruikersavatar
Rob
Amerika-expert
Berichten: 14659
Lid geworden op: 06 feb 2004, 14:53
Partner van: Annie
Aantal x V.S. bezocht: 27
Locatie: Biggekerke ZLD
Contacteer:

Bericht door Rob »

Als je te voet gaat moet je $ 0,50 p/p betalen (als je weer terug gaat)
En het zicht vanaf de Canadese kant is inderdaad veel mooier.
Rob
Castarah
Amerika-ontdekker
Berichten: 69
Lid geworden op: 16 nov 2005, 17:32
Locatie: Maastricht
Contacteer:

Bericht door Castarah »

De Canadese kant is echt geweldig, dus dat zou ik zeker doen als ik jou (jullie) was.
Ben er weliswaar in de winter geweest, dus weet niet hoe het in de zomer is, maar het uizicht was schitterend!

Zie mijn waarbenjij.nu site voor foto's van de falls.

groetjes
Carla
Na 8 maanden Amerika weer terug in NL.
jvinch
Amerikakenner
Berichten: 1110
Lid geworden op: 14 sep 2003, 03:39
Locatie: Chicago, IL

Bericht door jvinch »

Ik ben de draad kwijt. Je ging toch met Roland naar het westen? Of haal ik nu alles door elkaar.
dolphin
Amerikakenner
Berichten: 532
Lid geworden op: 21 aug 2005, 14:13

Bericht door dolphin »

Ziet er leuk uit hoor Marloes. Ik had die reis ook al bekeken in de Djosergids. Wie weet ga ik die reis ook wel maken (ligt een beetje eraan hoeveel vakantie ik kan opnemen achter elkaar, of ik wel in de zomer al kan en of ik misschien toch met iemand anders ga).

In ieder geval al veel plezier!
Gebruikersavatar
lelie
Amerika-expert
Berichten: 5512
Lid geworden op: 23 jan 2005, 14:37
Aantal x V.S. bezocht: 6
Locatie: Deventer

Bericht door lelie »

Wat een reacties!!
dolphin schreef:Ziet er leuk uit hoor Marloes. Ik had die reis ook al bekeken in de Djosergids. Wie weet ga ik die reis ook wel maken (ligt een beetje eraan hoeveel vakantie ik kan opnemen achter elkaar, of ik wel in de zomer al kan en of ik misschien toch met iemand anders ga).

In ieder geval al veel plezier!
Hoi Chantal, wie weet, misschien zitten we uiteindelijk wel bij elkaar in de groep. Lijkt me best gezellig hoor.

Groetjes van Marloes
Gebruikersavatar
lelie
Amerika-expert
Berichten: 5512
Lid geworden op: 23 jan 2005, 14:37
Aantal x V.S. bezocht: 6
Locatie: Deventer

Bericht door lelie »

Jan Visser schreef:Ik ben de draad kwijt. Je ging toch met Roland naar het westen? Of haal ik nu alles door elkaar.
Haha! ingewikkeld he?
Er was inderdaad sprake van dat we samen zouden gaan, maar wegens omstandigheden gaat dat niet door.
We gaan nu onze eigen weg.

Ik heb al weer een leuk vooruitzicht voor volgend jaar, dan ga ik echt naar het westen!

Groetjes van Marloes
Gebruikersavatar
lelie
Amerika-expert
Berichten: 5512
Lid geworden op: 23 jan 2005, 14:37
Aantal x V.S. bezocht: 6
Locatie: Deventer

Bericht door lelie »

Marjan, Gert en Roland, hartelijk bedankt voor de tips. Ik noteer ze allemaal.

Ik weet alleen nog niet of ik nog puf heb na aankomst om naar Philadephia te rijden voor oa de liberty bell. Ik vond het al een nadeel dat we meteen bij aankomst (en auto regelen ed) naar Lancaster moeten rijden.
Maar we zien wel, je weet maar nooit. Het is ook weer zonde om er niet heen te gaan, ik heb het gevoel dat ik hier maar één keer kom.

Oh, en ik ga ZEKER naar de Canadese kant van de N. Falls.
Kan ik ook zeggen dat ik in Canada ben geweest :D

Gelukkig heb ik nog even de tijd om me in de reis te verdiepen en vooral in de geschiedenis.

Groetjes van Marloes
Gebruikersavatar
hekkie
Amerika-expert
Berichten: 13261
Lid geworden op: 31 mar 2004, 14:40
Partner van: Jhek
Aantal x V.S. bezocht: 20
Locatie: Assen
Contacteer:

Bericht door hekkie »

lelie schreef:Ik weet alleen nog niet of ik nog puf heb na aankomst om naar Philadephia te rijden voor oa de liberty bell. Ik vond het al een nadeel dat we meteen bij aankomst (en auto regelen ed) naar Lancaster moeten rijden.
Hoi Marloes,

Een andere optie zou zijn om de 2e dag via Philadelphia naar Washington te gaan. Ben je in ieder geval wat uitgeruster.

De afstand tussen Lancaster en PH is 70 mijl en daar doe je een kleine anderhalf uur over. Van PH naar W DC is dan nog 135 mijl . Totale zuivere reistijd is totaal drie en een half uur.

Ga je rechtstreeks van Lancaster naar W DC ben je ruim 2 uur kwijt over een afstand van 121 mijl.

Dat betekent dus dat als je via PH rijdt, je anderhalf uur langer moet rijden plus nog de tijd die je daar door wilt brengen. Het is maar een optie hoor, maar wel mogelijk.

Groetjes Marjan
Gr. Marjan

20 USA-reizen:
dolphin
Amerikakenner
Berichten: 532
Lid geworden op: 21 aug 2005, 14:13

Bericht door dolphin »

lelie schreef: Hoi Chantal, wie weet, misschien zitten we uiteindelijk wel bij elkaar in de groep. Lijkt me best gezellig hoor.

Groetjes van Marloes
Ik zal de datum zeker in mijn achterhoofd houden, want het lijkt mij ook gezellig.
Gebruikersavatar
lelie
Amerika-expert
Berichten: 5512
Lid geworden op: 23 jan 2005, 14:37
Aantal x V.S. bezocht: 6
Locatie: Deventer

Bericht door lelie »

dolphin schreef:
lelie schreef: Hoi Chantal, wie weet, misschien zitten we uiteindelijk wel bij elkaar in de groep. Lijkt me best gezellig hoor.

Groetjes van Marloes
Ik zal de datum zeker in mijn achterhoofd houden, want het lijkt mij ook gezellig.
:lol:
ANY
Amerika-expert
Berichten: 2975
Lid geworden op: 09 mar 2004, 17:47
Locatie: Ithaca,NY

Bericht door ANY »

Krijg je van Djoser veel tips voor onderweg? Op de website zie ik niet zo gek veel staan. Voor je stuk van Niagara Falls zie ik Corning al genoemd; het glasmuseum is zeker de moeite waard, verder als je een stukje om wilt rijden is Watkins Glen State park heel mooi. Je komt ook vlak langs Letchworth State park, ook mooi.
Voor op je weg Niagara Falls naar Syracuse; in Waterloo is een outlet mall, in Seneca Falls begon het gevecht voor rechten voor de vrouw, en is een museum hierover, en je kunt de noordkant van de Finger Lakes bekijken.
Ik zie dat je tenminste wat tijd hebt in de Adirondacks (Lake George, Lake Placid). Bij het lokate toeristen info kun je terecht voor wandelroutes, en als je van kanoen houdt kun je je hart ophalen.
Annemiek
Info Ithaca & Finger Lakes Regio: http://www.flregio.blogspot.com"
Mooie plekjes noordoosten: http://noordoosten.blogspot.com/"
http://www.annaharalson.com/
Arjen
Amerikafan
Berichten: 346
Lid geworden op: 05 jun 2005, 01:07
Locatie: Den Haag

Bericht door Arjen »

Ook in Niagara Falls, NY is een outlet (Military Road), en volgens mij ook in Niagara Falls, ON. Maar volgens mij is Canada duurder.
Gebruikersavatar
lelie
Amerika-expert
Berichten: 5512
Lid geworden op: 23 jan 2005, 14:37
Aantal x V.S. bezocht: 6
Locatie: Deventer

Bericht door lelie »

ANY schreef:Krijg je van Djoser veel tips voor onderweg? Op de website zie ik niet zo gek veel staan. Voor je stuk van Niagara Falls zie ik Corning al genoemd; het glasmuseum is zeker de moeite waard, verder als je een stukje om wilt rijden is Watkins Glen State park heel mooi. Je komt ook vlak langs Letchworth State park, ook mooi.
Voor op je weg Niagara Falls naar Syracuse; in Waterloo is een outlet mall, in Seneca Falls begon het gevecht voor rechten voor de vrouw, en is een museum hierover, en je kunt de noordkant van de Finger Lakes bekijken.
Ik zie dat je tenminste wat tijd hebt in de Adirondacks (Lake George, Lake Placid). Bij het lokate toeristen info kun je terecht voor wandelroutes, en als je van kanoen houdt kun je je hart ophalen.
Annemiek
Hoi Annemiek,

Zo te lezen kom ik ogen (en tijd) tekort. Bedankt voor de tips!
Haha! Ik dacht al, wat is kanoen? Maar ik snap hem al, ik heb watervrees, dus dat is niks voor mij.
Maar het lijkt me heerlijk om daar te wandelen.

Als het goed is krijgen we ook wel tips van de reisbegeleider, maar vorig jaar in het westen hadden we een reisbegeleider die haast niks wist. Hij was één keer in SF geweest en verder niet. Het was voor hem ook een ontdekkingstocht. Hij kon niet eens Yosemite goed uitspreken :wink: .
Het is dat ik me zelf al verdiept had in bepaalde zaken, anders hadden we bepaalde dingen nooit gezien. Vandaar dat ik me nu ook goed wil verdiepen in het Noordoosten.

Arjen schreef:Ook in Niagara Falls, NY is een outlet (Military Road), en volgens mij ook in Niagara Falls, ON. Maar volgens mij is Canada duurder.
Er kunnen wat mij betreft niet genoeg outlets zijn! :lol:


Groetjes van Marloes
ANY
Amerika-expert
Berichten: 2975
Lid geworden op: 09 mar 2004, 17:47
Locatie: Ithaca,NY

Bericht door ANY »

Nou, met wandelen in de Adirondacks kun je ook je hart ophalen. Google alvast onder Lake George hiking en je vindt de trails. Zeker een berg op gaan voor het uitzicht over het meer! En genoeg muggenspray meenemen, zeker als het per ongeluk een natte juni is geweest. Helaas een nadeel van de Adirondacks, maar waar water is zijn ook muggen.
Annemiek
Info Ithaca & Finger Lakes Regio: http://www.flregio.blogspot.com"
Mooie plekjes noordoosten: http://noordoosten.blogspot.com/"
http://www.annaharalson.com/
Gebruikersavatar
lelie
Amerika-expert
Berichten: 5512
Lid geworden op: 23 jan 2005, 14:37
Aantal x V.S. bezocht: 6
Locatie: Deventer

Bericht door lelie »

hekkie schreef:
lelie schreef:Ik weet alleen nog niet of ik nog puf heb na aankomst om naar Philadephia te rijden voor oa de liberty bell. Ik vond het al een nadeel dat we meteen bij aankomst (en auto regelen ed) naar Lancaster moeten rijden.
Hoi Marloes,

Een andere optie zou zijn om de 2e dag via Philadelphia naar Washington te gaan. Ben je in ieder geval wat uitgeruster.

De afstand tussen Lancaster en PH is 70 mijl en daar doe je een kleine anderhalf uur over. Van PH naar W DC is dan nog 135 mijl . Totale zuivere reistijd is totaal drie en een half uur.

Ga je rechtstreeks van Lancaster naar W DC ben je ruim 2 uur kwijt over een afstand van 121 mijl.

Dat betekent dus dat als je via PH rijdt, je anderhalf uur langer moet rijden plus nog de tijd die je daar door wilt brengen. Het is maar een optie hoor, maar wel mogelijk.

Groetjes Marjan
Daar had ik nog niet aan gedacht. Ik kan het altijd in "de groep" gooien.
Anderhalf uur is niks in Amerika. Gewoon op tijd vertrekken, maar meestal ben ik de eerste paar dagen na aankomst om 5 uur al wakker.
Aan mij zal het niet liggen :wink:

Groetjes van Marloes
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer