Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Yellowstone en omgeving: juni/juli of aug/sept.

Over de staten Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming en Alaska.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Joycee
Amerikakenner
Berichten: 538
Lid geworden op: 02 sep 2007, 10:41
Locatie: Flevoland

Yellowstone en omgeving: juni/juli of aug/sept.

Bericht door Joycee »

Wij willen in 2011 weer terug naar Amerika en in elk geval de volgende parken zien: Grand Teton, Yellowstone, Rocky Mountain NP, Badlands, Custer SP bezoeken met een camper. Nu twijfelen we erg over de periode. Is het drukker in deze parken in juni/juli dan in augustus/september? We willen in elk geval niet te vroeg of te laat in het jaar vanwege de sneeuw. Graag advies.
2008: Zuid-West: SF-Yosemite-Sequioa-DV-Zion-Bryce-Moab (Arches)-Mesa Verde-Monument Valley-Page-Grand Canyon NR-Grand Canyon SR-LV
2011: West: LV-GT-Yellowstone-Devils Tower-Badlands-Mount Rushmore-Custer SP-RMNP-Arches-Moab-Zion-LV
Gebruikersavatar
K&N
Amerikakenner
Berichten: 556
Lid geworden op: 29 sep 2008, 19:17
Aantal x V.S. bezocht: 5

Re: Yellowstone en omgeving: juni/juli of aug/sept.

Bericht door K&N »

Hoi Joycee, Altijd moeilijk advies te geven, is ook heel persoonlijk afhankelijk van je eigen wensen en verlangens. Wij waren vorig jaar juni in Yellowstone en Grand Teton. Gelukkig waren we ik iets later dan 6 juni, toen lag er nog veel sneeuw. Toen wij er waren was het nog redelijk fris. Het was daar voorjaar en daardoor heel leuk met alle jonge dieren :thumbup: en alle bloeiende bloemen en planten. Erg druk in juni was het nog niet maar in de weekenden is het wel druk in Yellowstone. Het is een groot park zodat we er niet echt last van hebben gehad. Als je voor de natuur gaat zou gaan voor juni, anders augustus. Kijk eens bij andere reisverslagen misschien heb je daar iets aan waardoor he makkelijker een keuze kunt maken :wink:
Misschien heb je ook iets aan ons korte verslag. Afgelopen zomer zijn wij gestart vanuit Las Vegas, naar Zion Kolob Canyon, Bryce, Capitol Reef, Goblin Valley, Little Wild Horse Canyon, Arches, Dead Horse Point, Canyons Land, Moab, naar Cody (met powwow-rodeo), Yellowstone, Grand Teton en terug naar Salt lake City. Super . Een gedeelte van het verslag kun je lezen d.m.v. onderstaande link, http://www.mijntioga.nl/knobbesgoingusa Veel succes met de planning. Klaas
Afbeelding
Utah-Wyoming 2009 http://reisverslag2009usa.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
San Francisco-Seattle 2013 http://amerika-reisverslag2013.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mrs.Bean
Amerika-expert
Berichten: 4190
Lid geworden op: 25 mei 2007, 18:07

Re: Yellowstone en omgeving: juni/juli of aug/sept.

Bericht door Mrs.Bean »

We hebben de eerste helft september 2009 vanaf Denver: Badlands, de Black Hills, Yellowstone en Grand Teton bezocht. Badlands en Black Hills in weekend van Labourday .We hadden daarom gereserveerd. Dat was totaal overbodig. Zelfs op de grote KOA campground bij Mt Rushmore was op zaterdagavond voldoende plek.
Yellowstone echter was nog wel druk die week erna, maar op BridgeBay konden we zo terecht en we hebben ook nog een dag op Fishing Bridge gestaan om even stroom ed te hebben, dat viel snel te regelen.
De weekenden zijn wel druk.
In Grand Teton hebben we niet gestaan, wilden in Jackson overnachten op weg naar SLC. Daar was het echter op zatermiddag vol en moesten 30 miles verder.
We hadden in Yellowstone rond 10 september al vorst 's nachts. Niet veel maar toch.
Wij vonden het een prima tijd, we hadden misschien nog wel iets later gewild vanwege de herfstkleuren. Maar dat heeft een nadeel voor de eerder genoemde parken en gebieden; daar was het in september al: End of season, men hield met veel zaken op. En bv de rodeo in Cody was er niet meer. De powwow in juni schijnt ontzettend mooi te zijn in Cody. Dus tja

Rob heeft er nog later in het jaar gestaan dacht ik, dus die weet vast meer.
Gebruikersavatar
Rob
Amerika-expert
Berichten: 14659
Lid geworden op: 06 feb 2004, 14:53
Partner van: Annie
Aantal x V.S. bezocht: 27
Locatie: Biggekerke ZLD
Contacteer:

Re: Yellowstone en omgeving: juni/juli of aug/sept.

Bericht door Rob »

Wij zijn twee keer in september geweest 21 t/m 24 9 2010 en 14 t/m 17 9 2003 de latere week in 2010 hebben we beter weer dan in 2003, beide keren hebben ze 's anchts vorst gehad en ook wat verse sneeuw maar dat kan je het hele jaar overkomen.
Zoals al aangegeven gaan veel campgrounds, hotels en winkels al begin september dicht wat betekend dat de andere campgrounds drukker worden zeker in het weekend, wij reizen altijd zonder reserveringen en hebben nog altijd een plekje in het park kunnen vinden.
In 2006 zijn we van 23 t/m 27 juni in het park gewest dat heefty mijn voorkeur want de kans op wildlife (met jonge) is veel groter in die periode.
Je kan een en ander nalezen in onze reisverslagen http://www.robenannie.nl/index.html
brien
Amerika-newbie
Berichten: 8
Lid geworden op: 09 aug 2010, 11:35

Re: Yellowstone en omgeving: juni/juli of aug/sept.

Bericht door brien »

Wij hebben vorig jaar ergens halfweg juni zowel Yellowstone Park als de Grand Teton bezocht. Onze ervaring is dat het weer daar enorm wisselvallig kan zijn...
Toen we arriveerden in de Grand Teton zagen we... NIETS! Het hele dal zat vol mist en het regende pijpenstelen. Gelukkig gingen we die dag 's middags gaan raften op de Snake River. De dag erna gingen we naar buiten en er was geen wolkje aan de lucht, dus die mooie vergezichten zijn ons dan uiteindelijk toch niet ontnomen :)
In Yellowstone was het weer ook wisselvallig: wolken, beetje regen, zonneschijn. Het is moeilijk te voorspellen, dus doe voldoende laagjes aan als je op pad gaat.
Wat de drukte betreft: dat valt goed mee in Yellowstone omdat het een erg groot park is, maar aan Old faithfull bv. is het toch wel druk. Als je liever op je gemak naar zo'n uitbarsting kijkt, wandel dan naar Observation Point. Aan Jenny Lake in Grand Teton is het ook altijd druk en er is daar niet zoveel parking, dus best vroeg vertrekken als je daar in de buurt een wandeling wil maken.
Gebruikersavatar
yarrah
Amerika-expert
Berichten: 1979
Lid geworden op: 23 nov 2006, 10:54
Locatie: groningen

Re: Yellowstone en omgeving: juni/juli of aug/sept.

Bericht door yarrah »

Wij gaan altijd naar noord-amerika in juni/juli. Doorslaggevend voor ons zijn de lange dagen, tot soms 23.00 is het nog licht (Jasper, Canada). Wij zijn campeerders dus elk uurtje licht is meegenomen.
Go T@bbing!!!!

Laatste reisverslag canada:
http://www.rwndbr.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
zon25
Amerikafan
Berichten: 138
Lid geworden op: 21 nov 2008, 19:42

Re: Yellowstone en omgeving: juni/juli of aug/sept.

Bericht door zon25 »

Wij zijn in juli 2008 geweest.
Wel erg druk maar gelukkig is het park erg groot dus als je wilt........

gr Henk
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer