Voor wie me niet 'kent' van vroeger, misschien even handig om uit te leggen: Intussen heb ik zo'n beetje mijn droombaan als reisspecialist Amerika bij een reisorganisatie. Echt heel erg tof, elke dag met Amerika bezig zijn. En wat ook heel tof is: Vanuit m'n werk krijg ik de mogelijkheid om elk jaar naar Amerika te reizen met een bepaald reisbudget om ons 'product' te leren kennen en eigen reiservaring op te doen. Zo kan ik de hotels via het reisbudget doen, en de vlucht, autohuur en de rest wat boven het budget valt zelf bijleggen.
Zodoende ga ik dit jaar naar New England, in oktober! Tijdens de Fall Foliage, al zitten we misschien nét over de piek heen, in de tweede/derde week van oktober (maar qua data kwam het niet anders uit). Ik neem m'n moeder mee, die ook onwijs van Amerika houdt en het is een beetje haar verjaardagscadeau van mij, best een mooi cadeau toch?
We hopen te gaan vliegen met JetBlue, die vanaf september op Boston vliegt en lijkt me heel erg leuk en nuttig om te ervaren hoe dat is!
Vanwege het thuisfront gaan we niet enorm lang weg, maar 6 nachten, en dan 6 staten. Fijn om weer eens aan m'n statenlijstje te werken haha.
Omdat we enigszins vast zitten aan de producten (accommodaties en excursies die wij aanbieden als reisorganisatie) wordt het een vrij vol rondje met op de meeste plekken één overnachting zodat ik zoveel mogelijk kan zien. We kunnen ook niet alles, moeten ergens keuzes maken dus bijvoorbeeld Bar Harbor en Acadia sla ik voor nu over. Dat kan ik altijd nog combineren met een Oost Canada trip (ik ga ook Canada verkopen op den duur).
Ik ben dus ook niet echt op zoek naar feedback voor de route en overnachtingsplekken want die liggen vast, maar meer voor leuke dingen voor onderweg, wat is de moeite waard, met name in de herfst, dus mooie uitkijkpunten langs de route, leuke stops etc. Heb uiteraard al veel gelezen maar tips zijn altijd welkom.
De cursieve dingen zijn vragen of dingen waar ik met name tips over zoek.
Onze reisschema:
Dag 1: Vlucht Amsterdam naar Boston
Al wandelend stukje Freedom Trail, Faneuil Hall, Quincy Market. Boston Common/Public Garden & Copley Square (bibliotheek), evt nog shoppen op Newbury Street (daar zit het hotel aan). We zoeken nog een leuk restaurant voor diner, ik twijfel aan een leuk seafood restaurant aan de waterfront met uitzicht over de skyline in het donker, of een leuk Italiaans restaurant in North End (Little Italy). Of iemand die in de buurt van Copley Square / Newbury Street toevallig iets leuks weet, dichterbij het hotel?
Is het met deze afstanden handig om iets van een metro kaart te kopen of is alles te wandelen en evt een Über te pakken? We zijn er effectief zo'n 24 uur maar wel verdeeld over twee dagen.
Hotel: Newbury Guest House (aan Newbury Street vlakbij Copley Square, Back Bay in Boston)
Dag 2:

Beacon Hill rondwandelen, ontbijt daar bij Tatte Café.
Auto ophalen (Logan airport) en rijden richting het noorden (2u20m rijden).
Lunch bij zo'n echt typisch Maine lobster roll restaurantje en rust stop in Kennebunkport. Daar zouden we eerst gaan slapen maar dat hotel is helaas vol, dus we rijden door naar Portland, Maine (natuurlijk even via het 't Portland Head Light).
In Portland' s avonds ook ergens eten aan de waterfront, uiteraard iets van kreeft of clam chowder. Portland lijkt me een leuke stad, beetje hippe foodie stad, toffe architectuur. Als iemand tips voor leuke restaurantjes of winkels of iets anders in Portland heeft, heel welkom!
Hotel: Hyatt Place Portland Old Port
Dag 3:

Indien mogelijk: om 9.00 een Lobster boat tour, wat echt hoog op m'n wensenlijstje staat om te doen.
Bij de Standard Baking Company lekkere broodjes halen voor picknick lunch.
Gaan rijden richting Stowe (=4u rijden zonder stops). Eventueel even door North Conway rijden voor een indruk (we hebben daar hotels maar daar is een collega net geweest) maar duurt misschien te lang want best een lange rijdag.
We willen graag de Kancamagus Highway rijden, maar ik vind het ook een beetje spannend (ik ben degene die met name zal rijden). Is het echt een bergweg met scherpe bochten waar je zo langs de rand kijkt zoals je in de Alpen hebt? Of valt dat mee? Welke stops langs de route zijn echt de moeite waard als je maar twee, max drie stops wilt maken? Onderweg willen we ergens picknicken voor de lunch, mocht iemand een mooie plek weten, graag.
Aankomst bij de Trapp Family Lodge in Stowe, daar rondkijken en dineren. M'n moeder is helemaal gek op de Sound of Music dus dit is echt een leuke overnachtingsplek voor ons. Misschien een tour over de geschiedenis van de Von Trapp familie, anders kan dat de volgende dag.
Hotel: Trapp Family Lodge
Dag 4:

Rustige ochtend bij de Trapp Family Lodge, eventueel nog tour. Hierna naar het centrum van Stowe, daar even rond lopen en dan via de Cold Hollow Cider Mill (cider donuts!) en de Ben & Jerry's fabriek richting Massachusetts rijden voor de Berkshires regio (3u25m).
Daar overnachten we in het dorpje Stockbridge, dus daar beetje rondlopen en dineren. Nog tips daarvoor of iets in de regio wat de moeite waard is om te bezoeken onderweg? Ik zou in Vermont ook graag naar een Maple Syrup farm gaan. Iemand die daar toevallig nog een leuke tip voor weet?
Hotel: Red Lion Inn
Dag 5:

Na het ontbijt gaan rijden naar Lee, Mass, voor de Outlets. Hierna richting Connecticut. Hier hebben we niet persé een bestemming maar ik wil er graag een stukje doorheen zodat ik in die staat ben geweest. Ik ben dus nog op zoek naar 'iets' (een mooie Scenic byway, wijngaard, pumpkin farm, boerderij winkel, iets anders leuks?) in de Noordoost hoek van Connecticut. Ik denk niet dat we richting Mystic etc willen, daar is m'n moeder al geweest. Hartford eventueel voor het Mark Twain huis mocht dat de moeite waard zijn, maar ben nog beetje op zoek naar iets dus, en eigenlijk een beetje iets 'rural'. Tips welkom!
Of, thinking out loud, loont het om vanuit Lee (Mass) naar Litchfield (CT) te rijden (3u18m), omdat dat stuk wel erg mooi schijnt te zijn en vanuit daar naar Newport te rijden? Dan kom je wel over Hartford, zou dat qua verkeer te lang duren?
Hierna rijden we door naar Newport, Rhode Island. (totale rit 2u43m), waar we twee nachten overnachten.
Daar gaan we waarschijnlijk lekker aan de waterfront eten.
Hotel: Marshall Slocum Inn
Dag 6:
Dagje vrij te besteden in Newport. We hebben een suite in het hotel met kitchenette dus wat kleins in het hotel ontbijten komende twee dagen. We gaan sowieso de Cliff Walk doen en een aantal mansions bekijken, in elk geval de Breakers van de Vanderbilt familie (heb het Biltmore Estate in NC ook al eens gezien). Misschien in de middag naar de Newport Winery. Verder beetje winkelen en weer lekker eten in Newport.
Hotel: Marshall Slocum Inn
Dag 7:

Misschien een Mimosa Sailing tour in de ochtend (ik heb een boot gevonden die de Madeleine Schooner heet en gezien m'n dochter zo heet heb ik geen keuze hè...)
Daarna richting Boston rijden (1u16m) om naar Harvard University te gaan, ook een grote wens van me om te bezoeken (ooit nog gehoopt te kunnen studeren), daar een tour te doen met gids. Dan ergens leuk lunchen in Cambridge in de buurt van Harvard (tips?!) en dan richting de luchthaven voor de terugvlucht.
Dat is het in een notendop. Een korte, volle maar wel leuke roadtrip. Ik ben dus nog met name beetje op zoek naar dingen onderweg, dingen die het waard zijn om voor te stoppen, die het net even wat leuker maken. Ik ben gek op van die farm stands (en pumpkin patches in de herfst natuurlijk), wijngaarden, kleine dorpjes vol leuke winkeltjes, koffiewinkeltjes, authentieke diners, al dat soort werk. Mooie uitkijkpunten op onze route ook. Maar alle tips zijn welkom!