Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Vragen over specifieke reizen naar de zuidwestelijke staten: Californië, Nevada, Utah, Arizona, Colorado, New Mexico en Texas.
Plaats reactie
Rondan
Amerika-newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 28 jan 2020, 20:28
Aantal x V.S. bezocht: 0

Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door Rondan »

In juni gaan we voor 22 dagen voor de 1e keer naar de USA, super veel zin in! Op basis van de vele reisverslagen en routes heb ik de volgende voorlopige route gepland:

22 juni aankomst Las Vegas
23 juni Las Vegas
24 juni Las Vegas - Williams
25 juni Williams - GC
26 juni GC - Page
27 juni Page
28 juni Page - MV
29 juni MV - Moab
30 juni Moab
1 juli Moab
2 juli Moab - Cap Reef
3 juli Cap Reef - Bryce
4 juli Bryce - Zion
5 juli Zion
6 juli Zion - Valley of Fire
7 juli VoF - Death valley
8 juli DV - Mam lakes
9 juli Mam lakes - Yos
10 juli Yos
11 juli Yos - San Fran
12 juli San Fran
13 juli San Fran - Ams

Nu twijfel ik of we Yosemite moeten bezoeken, of er mogelijk een alternatief is. Uit de reisverslagen lees ik dat Yosemite zeker de moeite waard is. Als ik de foto’s zie, dan doet het me wel denken aan Oostenrijk en Zwitserland, en lijken de parken in Utah mij meer bijzonder.

Wellicht toch Yellowstone in plaats van Yosemite, wel veel reizen waarschijnlijk?
Of meer dagen verblijven in de omgeving van Moab?

Alleen de tickets zijn geboekt en de overnachtingen van Las Vegas tot en met Moab, ze kunnen allen nog geannuleerd worden.

Wie heeft suggesties voor ons?

Alvast dank!

Ron
Gebruikersavatar
Martin & Marianne
Amerika-expert
Berichten: 44055
Lid geworden op: 15 okt 2005, 15:30
Contacteer:

Re: Reis Las Vegas-San Francisco

Bericht door Martin & Marianne »

Ziet er goed uit!
Juni is een prachtige periode om te gaan, en dat geldt zeker voor Yosemite. Het is wellicht minder bijzonder dan de parken in Utah, maar ter afwisseling toch wel erg mooi. En qua watervallen en zeker de sequoiabomen toch ook wel bijzonder. Als je in SF eindigt om je er natuurlijk sowieso langs.
Yellowstone kost je veel extra reistijd, maar ook ter plekke zal je zeker 3 nachten moeten rekenen. en dan zou ik ook nog tijd voor Grand Teton inplannen. Zonder iets anders te laten vallen gaat dat niet lukken.
Meer tijd voor Moab en bijvoorbeeld Capitol Reef kan ook; bij beide een nacht erbij en dan van Mammoth Lakes naar SF rijden is een mogelijkheid.
Hou er wel rekening mee dat het zeker bij Moab erg heet is. Wat dat betreft is Yosemite, en dan zeker het oostelijke deel, ook mooi ter afwisseling. Kijk eens in onze laatste 3 reisverslagen voor Yosemite en de oostkant van de sierra.
De stop in Williams is niet direct nodig, je zou die dag ook aan Moab of Capitol Reef toe kunnen voegen.

Het lijkt me verstandig om zo snel mogelijk naar de overige accommodatie te kijken. Jullie gaan in hotels overnachten? Of kamperen? In Valley of fire is geen accommodatie.

Marianne
Rondan
Amerika-newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 28 jan 2020, 20:28
Aantal x V.S. bezocht: 0

Re: Reis Las Vegas-San Francisco

Bericht door Rondan »

Hartelijk dank voor je reactie Marianne!

Je hebt me overtuigd om niet naar Yellowstone te gaan, wellicht een volgende keer.

Een compleet andere landschap in Yosemite en andere temperatuur is ook mooi. Je reisverslagen had ik al doorgenomen, erg handig, hier staan zeker veel tips in om te bezoeken.

Samen met met zoon van 17 ga ik op vakantie. Williams had ik met name ingepland om de reis rustig te starten vanuit Las Vegas. In de ochtend de auto ophalen en hopelijk nog wat sfeer opdoen van de route 66, dan door naar Williams.

We slapen met name in hotels.

Voor MV heb ik nu San Juan inn in Mexican hat geboekt. We overwegen in de plaats hiervan te gaan kamperen in MV, lijkt me echt geweldige ervaring. Wellicht gaan we dan ook nog een aantal dagen in Yosemite kamperen. Heb je toevallig nog een tip waar we de kampeerspullen het beste kunnen kopen? Direct in LV of bijv in Williams?

Groetjes Ron
Gebruikersavatar
Martin & Marianne
Amerika-expert
Berichten: 44055
Lid geworden op: 15 okt 2005, 15:30
Contacteer:

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door Martin & Marianne »

Wij vonden het kamperen bij MV geweldig, je moet dan zeker bij de View gaan staan. Maar of het nog lukt om daar iets te vinden weet ik niet.
In Yosemite zal het helaas zeker niet meer lukken, dat had op 15 februari gereserveerd moeten worden.
Misschien is er nog wel iets in Capitol Reef (Fruita) te vinden, dat is ook zeer de moeite waard. En voor Zion zal Watchman vol zijn maar je kunt in Springdale kijken, of naar south in het park zelf (South is vanaf twee weken van te voren te reserveren). De Grand Canyon (Mather) zit niet zo snel vol als Watchman of de campings in Yosemite.
In Yosemite is Housekeeping Camp een mooi alternatief voor een camping.

Wij kochten luchtbedden en slaapzakken bij een Walmart, maar er zijn meer mogelijkheden natuurlijk. De tent hadden we zelf meegenomen. Die van ons neemt weinig ruimte in en is vrij licht.

Marianne
Wadu
Amerikafan
Berichten: 123
Lid geworden op: 26 nov 2017, 16:01
Aantal x V.S. bezocht: 2

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door Wadu »

Ik heb vorig jaar een gelijkaardig rondje gedaan (zonder moab) maar dan in omgekeerde volgorde.

Laat zeker yosemite niet vallen aangezien dit toch wel een zeer mooi park is met mooie uitzichten (glacier point , taft point).

De overnachting in Curry Village vond ik wel bijzonder :-)
stegeman
Amerikakenner
Berichten: 1007
Lid geworden op: 05 apr 2018, 11:59
Aantal x V.S. bezocht: 2

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door stegeman »

Yosemite vonden wij juist een verademing na alle rode rotsen. Op een gegeven moment raak je (lees: wij ) wel wat rode rotsen moe. En dan hadden we geen Moab en omgeving erbij... Afwisseling in een reis is juist mooi en Yosemite is supermooi! Zoals hiervoor genoemde taftpoint trail was onze favoriet. Ook de weg hiernaartoe! Kwa uitzichtpunt vonden we Olmstedpoint mooi. Mariposa grove misten we helaas. 2 nachten Yosemite was best kort. Moeten maar eens terug.
Williams idd niet echt nodig die overnachting. LV-GC deden wij in 1 dag en incl een stukje route 66. (Kingman-Seligman? Half uurtje langer dan via de Interstate)
En in Europa heb je niet de prachtige beren en andere dieren zoals in Yosemite. Geeft voor ons dat extra gevoel maar ook de natuur vonden we veel overweldigender. Watervallen hebben we in Canada beter en mooier gezien als in Yosemite, maar we waren september. Dat scheelt een boel.
Yellowstone moet je met de tijd die je hebt niet willen. Mooi in een andere vakantie doen! En is zeker de moeite. Eigenlijk het allermooiste NP denk ik. Meeste verschillende dingen in 1 NP.
Laatst gewijzigd door stegeman op 08 mar 2020, 23:45, 1 keer totaal gewijzigd.
IngridZw
Amerika-expert
Berichten: 1925
Lid geworden op: 14 jan 2015, 14:41
Aantal x V.S. bezocht: 4

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door IngridZw »

Als je pas op dag 2 de auto ophaalt, wat ook de nodige tijd in beslag neemt, is een overnachting in Williams niet zo gek. Je hebt dan voldoende tijd om via Oatman te rijden wat een mooie route is. Oatman zelf is een leuke onderbreking en datzelfde geldt voor Seligman. Williams is ook een typisch route 66 stadje.
Al met al ziet de route er prima uit. Yosemite ligt op de route. Zou ik daarom zeker niet overslaan.
2011: Zuidwesten
2015: Rondje Denver
2017: Zuidwesten
2018: Zuidelijke staten en Florida
Rondan
Amerika-newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 28 jan 2020, 20:28
Aantal x V.S. bezocht: 0

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door Rondan »

Dank voor de reacties, Fijn om te lezen dat jullie aanraden om zeker Yosemite te bezoeken. Hopelijk veel ontmoetingen met de beren

We hebben besloten om de route niet meer te wijzigen en nu druk doende om alle overnachtingen vast te leggen. Kom erachter dat het boeken dichtbij Zion al lastig is. Heb nu voorlopig best western plus in La Verkin geboekt, half uur rijden naar het NP

@wadu: ben heel nieuwsgierig waarom Curry Village je zo goed beviel
IngridZw
Amerika-expert
Berichten: 1925
Lid geworden op: 14 jan 2015, 14:41
Aantal x V.S. bezocht: 4

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door IngridZw »

Als je al een beer ziet zou ik hem niet willen ontmoeten maar er verre van weg blijven. :lol:

Voor Zion is een overnachting in Springdale de beste optie en het is ook een leuk stadje. Heb je nog gekeken naar Zion Park motel? . Is niet duur vergeleken met andere hotels in Springdale. Zij hebben nog een kamer vrij in jullie periode op hun eigen site www.zionparkmotel.com. De halte van de shuttlebus naar het park ligt vlak voor het motel. Is wel zo handig want in het weekend zal het niet eenvoudig zijn om een parkeerplaats te vinden. En volgens mij zit je ook nog in het weekend van Independence Day
2011: Zuidwesten
2015: Rondje Denver
2017: Zuidwesten
2018: Zuidelijke staten en Florida
Rondan
Amerika-newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 28 jan 2020, 20:28
Aantal x V.S. bezocht: 0

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door Rondan »

de kamer in het Zion Park motel was gelukkig nog vrij, direct geboekt, echt gaaf om zo dicht bij het park te zitten. Scheelt echt veel tijd en geen toestanden met parkeren, mijn dank is groot voor deze suggestie.

Nu druk op zoek naar 2 overnachtingen in Yosemite. In het park zijn de meeste hotels voor ons budget helaas al volgeboekt. Ik vermoed dat we buiten het park moeten starten. Heeft iemand een tip wat een goede plek is om Yosemite te bezoeken.
Aangezien het de 1e keer is dacht ik om Glacier Point of tast Point te bezoeken en de panoramatrail te lopen

Verder willen we 3 nachten in San Fransisco’s verblijven, heeft iemand ervaringen met overnachtingen net buiten het “echte centrum”. Is het openbaar vervoer goed geregeld?

Voor de volgende usa reis alvast geleerd Om eerder starten met boeken van de overnachtingen
Gebruikersavatar
Martin & Marianne
Amerika-expert
Berichten: 44055
Lid geworden op: 15 okt 2005, 15:30
Contacteer:

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door Martin & Marianne »

Ik zou voor Yosemite toch voor iets in het park gaan. Dat scheelt je veel reistijd. Er zijn in Curry Village wel tenten beschikbaar. Buiten het park is El Portal de beste optie maar dat is ook niet goedkoop.
Voor Curry Village is een heated tent aan te raden. Die is nu niet beschikbaar. Ik zou alvast een non heated tent boeken en kijken of er nog iets anders vrij komt.

Je wilt toch niet kamperen?

Marianne
stegeman
Amerikakenner
Berichten: 1007
Lid geworden op: 05 apr 2018, 11:59
Aantal x V.S. bezocht: 2

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door stegeman »

Had je 9-3 nog een privébericht gestuurd met mooie hotels en ongeveer hetzelfde als Ingrid al zegt over Springdale.
Gebruikersavatar
Martin & Marianne
Amerika-expert
Berichten: 44055
Lid geworden op: 15 okt 2005, 15:30
Contacteer:

Re: Reis Rondan: Las Vegas-San Francisco.

Bericht door Martin & Marianne »

Rondan schreef:
10 mar 2020, 19:49
Aangezien het de 1e keer is dacht ik om Glacier Point of tast Point te bezoeken en de panoramatrail te lopen
Als je de Panorama Trail gaat doen moet je de bus naar Glacier Point reserveren. Combineren met Taft Point lukt niet: de trailhead daar is alleen met de auto te bereiken. Of lopend vanaf Glacier Point maar dat wordt te veel in combinatie met de Panorama Trail.

Marianne
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer