Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Het officiele High School/College topic!

Algemene discussie over alles wat met de Verenigde Staten te maken heeft.
mj*amerika
Amerika-ontdekker
Berichten: 46
Lid geworden op: 29 okt 2006, 11:11
Locatie: Kansas/Harderwijk

Het officiele High School/College topic!

Bericht door mj*amerika »

Als vervolg op mijn 'hoe haal ik mijn ouders over voor high school' topic (viewtopic.php?f=3&t=12903)

Deel hier al je verhalen en ervaringen! :D Ook leuk voor de mensen die nog moeten gaan (zoals ik).
Ik vertrek namelijk in Augustus met AFS.
Ik heb als voorkeur California gegeven. Hoe groot is de kans dat ik ook daadwerkelijk daar geplaatst wordt?
Mijn ouders worden nu al gek van het idee dat ik over 5 maanden vertrek, haha :lol: Dat komt voor mij ook nog wel..
Gebruikersavatar
Bandido
Amerika-expert
Berichten: 4856
Lid geworden op: 21 jan 2007, 13:49
Locatie: Atlanta, Georgia, USA

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Bandido »

mj*amerika schreef:Ik heb als voorkeur California gegeven. Hoe groot is de kans dat ik ook daadwerkelijk daar geplaatst wordt?
Niet zo groot, je bent namelijk niet de enige met die voorkeur. :wink:

Maar Amerika is groot zat hoor, er zijn genoeg leuke plekken over. 8)
"Keep Georgia On Your Mind"
Bennogr
Amerika-expert
Berichten: 6616
Lid geworden op: 26 mar 2006, 07:13
Locatie: Philadelphia, PA

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Bennogr »

Heb het al eens eerder gezegd/geschreven: wij hebben in 1965/1966 een jaar lang een Amerikaan bij ons in huis gehad in Amsterdam. Heel goed bevallen. We hebben ook nog steeds contact, meer dan 40 (!) jaar later, onze Amerikaan spreekt zelfs nog een beetje Nederlands na al die jaren.

Zijn tante woont in Minnesota en toen wij daar ook woonden (en ik Amerikaan geworden was) had ik op zijn tante kunnen stemmen toen zij kandidaat was voor het Huis van Afgevaardigden (ik woonde helaas in een ander district, dus dat ging niet door, maar het had gekund). Waarmee ik maar wil zeggen: het is een gewledige belevenis, waar je je hele leven profijt kan hebben. En je weet nooit waar het allemaal toe kan leiden.

Als je ouders erover in zitten wat er allemaal met hun zoon kan gebeuren in de VS kunnen ze me altijd een PB sturen, ik heb hier een kind grootgebracht, door de universiteit geholpen en hij staat nu al een tijdje op eigen benen.
Nog 1 keer verhuisd, naar Philadelphia.
Gebruikersavatar
Bandido
Amerika-expert
Berichten: 4856
Lid geworden op: 21 jan 2007, 13:49
Locatie: Atlanta, Georgia, USA

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Bandido »

Daar kan ik het alleen maar mee eens zijn, wij hebben nu 12 jaar geleden een meisje uit Nieuw Zeeland in huis gehad voor een jaar. We hebben nog steeds contact (lang leve Facebook!) en het was voor beide kanten een geweldige ervaring die je je hele leven niet meer vergeet.
"Keep Georgia On Your Mind"
Gebruikersavatar
Corry
Amerika-expert
Berichten: 3071
Lid geworden op: 19 feb 2004, 12:28
Locatie: Amsterdam

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Corry »

Onze zoon heeft ook een bijzonder contact met zijn "hostfamily" die toevallig ook nog eens een van mijn beste vriendinnen is. Ze hebben met elkaar contact en hij is in december weer geweest en gaat 22 juli ALWEER!!!(voor 4 weken).
http://nippon2015.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Gebruikersavatar
Yme
Amerika-ontdekker
Berichten: 36
Lid geworden op: 23 dec 2007, 13:04
Locatie: Haarlem

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Yme »

Je ouders hoeven echt niet gek te worden omdat je vijf maanden weggaat hoor. Want de tijd vliegt voorbij. Mijn dochter Sabine is nu voor een Highschooljaar in Middletown, Delaware via Travel Active.Wij skypen elke week wel een uur met elkaar, dat scheelt echt.
Bij Travel Active kon je ook een voorkeur voor een bepaald gebied opgeven, maar er waren er maar weinig die in die regio terechtkwamen. Er zitten er zelfs 2 in Alaska en hoewel dat niet hun keuze was hebben ze het erg naar hun zin. Ik denk dat het veel belangrijker is dat je in een fijn gastgezin terecht komt.
Op deze weblog http://sabineusa.web-log.nl kun je het highschooljaar van Sabine volgen

carla
Gebruikersavatar
Georgie
Amerika-expert
Berichten: 3446
Lid geworden op: 04 mei 2006, 17:58
Aantal x V.S. bezocht: 12

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Georgie »

Ik ben zes jaar geleden op een highschool exchange geweest, met Aspect, ook naar California. Zij gaven de garantie dat je daar dan ook geplaatst werd en dat was een van de keuzes om voor hen te kiezen. Achteraf had ik eigenlijk net zo graag in welke andere staat gewilt, of eigenlijk zou ik 't gewoon graag nog een keer over doen in een andere staat. Maar California was wel heel erg mooi. Ik zat in San Anselmo, een stadje 20 minuten boven San Francisco. Ik weet dus weinig van AFS maar als je specifieke vragen over California hebt, of bredere vragen over zo'n jaar, dan hoor ik het wel. Van de zomer ga ik (voor de tweede keer) terug naar mijn gastgezin, samen met Larissa (Magnolia van dit forum) en we hebben er erg veel zin in! Ik heb nog steeds goed contact met mijn gastgezin.

Ik kan wel even een samenvatting van mijn jaar geven, ook leuk om voor mezelf weer eens herinneringen op te halen.

14 augustus
Vertrek vanaf Schiphol. Het afscheid was toch wel moeilijk. Ik stond bij de douane te wachten, maar ik wilde niet meer om kijken naar de plek waar m'n ouders stonden, bang om in huilen uit te barsten. Eenmaal door de douane ging het wel weer en had ik al contact gelegd met andere Nederlanders die ook gingen.
Preparation Course in NYC: Niet erg nuttig, wel erg gezellig. We zaten twee dagen in een conference room van een hotel, erg frustrerend als je voor 't eerst in NY bent, ik wilde die stad in! (Wel 1 dag gedaan, was fantastisch)

Aankomst in San Francisco
Mijn gastgezin, een single mom en hostsissie van 5, stonden bij de bagage op me te wachten. Het was direct gezellig. Hun huisje was gezellig. Erg klein, maar knus.

Eerste weken:
Ik voelde me snel thuis, had al snel mijn draai gevonden binnen het gastgezin (en niet als au pair, dat was bij mij erg belangrijk, omdat het zo'n klein zusje was) Ze namen me mee naar leuke dingen in de buurt, stadjes, festivals, de grote stad San Francisco, erg leuk. Ook ontmoette ik nog voor de school begon al twee andere exchange students, uit Duitsland en Colombia. Met hen ben ik nog steeds goed bevriend. Dat blijft toch echt wel.

Eerste schooldag
Mijn eerste les was US History en we speelden de State Game, schrijf zoveel mogelijk staten op. Ik had er 39, en was daarmee niet eens de slechtste. Een meisje sprak me na de les aan, was heel lief, ik had direct contact. Het is nog altijd heel raar om te denken dat zij een paar jaar geleden is overleden. Tijdens Frans moest ik mij voorstellen omdat ik nieuw was. Ik begon te praten met mijn (zeker vergelijkend met het Amerikaanse accent) goede mooie Franse accent en de hele klas draaide zich verbaast om. Wie was dat meisje?! In de pauze mocht ik bij twee meisjes uit die les zitten. Wij hadden overigens geen kantine zoals op de meeste highschools. Die was afgebrand een paar jaar eerder, en het was toch altijd lekker weer, dus meestal zaten we op het gras of gingen we naar de strip mall in de buurt om eten te halen. (= duur, vergis je daar niet in, kost zeker 5 dollar per keer en je zegt misschien wel dat je dat niet gaat doen, maar als de rest dat allemaal doet, dan ga je toch mee) Nog even wat betreft mijn vak keuze: In het eerste semester volgde ik de volgende vakken: US History, French, Spanish, Essaywriting (heel erg nuttig, nog altijd baat bij),Photography en Computer Animation. In het tweede semester waren de eerste drie en Photography hetzelfde, maar nu had ik er Contemporary Fiction en Ceramics (pottenbakken) bij.

Eerste schoolweken
We hadden aan het einde van de eerste week een Senior Day in de gym. Heel intens, we moesten allemaal spelletjes doen om elkaar beter te leren vertrouwen. Zo leerden we dat iedereen 12 hugs a day nodig heeft, en moesten we elkaar hugs geven. Maf voor mij, want ik kende bijna niemand, dus ik hugde complete strangers. Ook moesten we een spel doen waarbij iedereen in een rij stond tegenover een denkbeeldige lijn. Er werden statements geroepen, zoals: Ik heb een grootouder verloren of ik heb wel eens een ongeluk gehad. En als dat voor jou klopte, dan moest je de lijn oversteken. De statements werden steeds heftiger, zoals Ik ben homo, of ik ben wel eens mishandeld, en heel veel mensen waren aan het huilen, mensen die elkaar al jaren kenden durfden eindelijk iets op te biechten. Was heel intens, maar ook heel bijzonder om zo als semi-buitenstaander mee te maken. Maar goed genoeg over Senior Day. De rest van de eerste weken ging eigenlijk prima. Ik was actief bezig met contact zoeken, heb auditie gedaan voor de Dance Troupe en ging bij het tennis team. Ik maakte snel contacten, al bleef het wel heel erg veel oppervlakkig met de Amerikanen. Wel was ik al goed bevriend geraakt met de Duitse en Colombiaanse meisjes.

Wisseling van gastgezin
Half oktober kreeg ik te horen dat ik van gastgezin moest wisselen. Mijn hostmom had een belangrijke klant kwijtgeraakt op haar werk en kon het zich daardoor niet meer permitteren om een extra gezinslid er bij te hebben. Heel jammer, maar helaas. Via mijn tennis team vond ik een nieuw gastgezin, vader, moeder, dochter van 16 en zoon van 13. Er was geen plek bij hen in huis, maar hun buren hadden een appartement onder het huis, dus daar mocht ik slapen. Ik hing daar dus altijd met mijn vrienden; het was een geweldig appartment. Met als gevolg dat ik eigenlijk geen goede band met mijn gastgezin kreeg omdat ik er alleen kwam voor het avondeten. Het werkte niet goed. We hadden andere verwachtingen en het werd nooit uitgesproken. Dat was erg jammer, want op zich waren het leuke mensen, Joods, muzikaal, ik heb wel leuke dingen met ze gedaan.

Amerikaanse vrienden
Pas halverwege het jaar, in januari zo ongeveer, kreeg ik echte Amerikaanse vrienden, twee meisjes met wie ik ook nog steeds contact heb. Ik wil ook nog wel even iets vertellen over mijn highschool. Het was niet zoals in de film dat er echt groepjes met populaire mensen en nerds enzo waren. Natuurlijk had je wel iets populairdere mensen en de ietwat nerderige mensen, maar iedereen werd geaccepteerd. Ik ging eigenlijk wel met iedereen om en iedereen kende me wel. Ik heb met meerdere Amerikanen ook wel echt dingen gedaan, zoals naar de film en haar verven en uiteten enzo, al moet ik eerlijk zeggen dat het wel altijd daar blij bleef. Het was toch wel oppervlakkig. Op die twee vriendinnen na dan, zij waren echt top. Maar dat heeft wel lang geduurd voordat dat kwam.

Het feest en de problemen
Dit is een stukje waar ik zelf absoluut niet trots op ben. Op Valentijnsdag waren de gastouders van het Duitse meisje op vakantie dus besloten wij een feest te geven. Er werd stiekem alcohol meegenomen door de Amerikanen en wij hebben het ook opgedronken, terwijl dat fel fel fel tegen de regels is. De details zal ik verder besparen en ik schaam me er voor. Ik had niet echt een goede band met mijn gastzusje van 16 en de dag na het feest zaten we samen gezellig op haar kamer te kletsen, eindelijk eens een keer, en vertelde ik van het feest. Dit heeft zij doorverteld aan haar ouders. Die vervolgens de International Coordinator hebben opgebeld, die weer het hoofdkantoor heeft ingeschakeld. En zo kreeg ik te horen dat ik misschien naar huis gestuurd zou worden. (en mijn Duitse en Colombiaanse vriendinnetjes natuurlijk ook) Stom stom stom. Ik was heel erg bang en het was mijn eigen stomme schuld. Jarenlang was dit mijn droom geweest en ik had het verpest door zoiets stoms, door meeloperij en stoerdoenerij. Ik heb een week op de uitslag gewacht (dat deden ze natuurlijk expres om even goed te laten voelen hoe stom ik was geweest) en het hoofdkantoor zou er over beslissen. Zij kenden ons natuurlijk niet persoonlijk, dus wisten niet hoe lief wij eigenlijk waren, dus het zag er in mijn ogen niet goed uit. Het verlossende telefoontje ging zo: "Well, we've talked about it..... and well, we've decided....that...you....will....get another chance." We mochten alledrie blijven! Nu is het overigens net alsof ik zo'n feestbeest ben en dat wil ik wel even rechtzetten. Ik heb hier zo oprecht spijt van en ik schaam me er heel erg voor. Als ik 1 fout in mijn leven heb gemaakt, dan is het deze wel. Maar och, wat was ik een naief meisje destijds zeg.

Weer een nieuw gastgezin
Tussen mij en mijn gastgezin ging het natuurlijk helemaal niet meer. Ik kwam er gewoon niet meer, ging steeds uiteten met vrienden. Mijn International Coordinator nam mij en het Duitse meisje tijdelijk op in haar gezin tot ze vervanging had gevonden. Het was een stuk verder weg van school, in een andere stad, en we moesten drie kwartier lopen voor we bij een bushalte kwamen die ons naar school kon brengen met 2 x overstappen, maar eigenlijk was het wel heel erg gezellig. Ze had een man en een dochter van 13 met wie het goed klikte. Ik en het Duitse meisje sliepen samen op een piepklein kamertje, leefden uit koffers. Maar het was er prettig. Er was bijna geen geld, vaak geen eten op tafel en soms bakten we mega chocolate chip cookies als diner, maar we hadden het er goed. Vanaf toen ging het leven beter. Onze hostdad nam ons er op uit voor een tocht door San Francisco, op plaatsjes waar we nog nooit eerder waren geweest. We hadden minder contact met onze Amerikaanse vrienden omdat we zo ver weg waren, maar de keren dat we elkaar zagen was het gezellig. Op school ging het goed, ik was nog steeds verliefd (sinds de eerste schooldag overigens al, sinds die allereerste US History les haha) en ik had veel contacten, iedereen die ik wilde dat me kenden, kenden mij en ik hen.

Yosemite Trip
Ik heb relatief weinig gezien van het land in de tijd dat ik daar was. Dat vind ik wel erg jammer. Ik zou een keer gaan skieen met mijn tweede gastvader en zijn zoon, maar toen waren ze 's ochtends al zonder mij vertrokken. (Het klikte inderdaad niet bepaald goed) Ik heb veel kleine trips naar de omgeving gemaakt, dat wel, vooral met eerste en laatste gastgezin, dat was super. En ik heb 1 grote trip gemaakt naar Yosemite, georganiseerd door Aspect. Dat was heel erg leuk, drie dagen door Yosemite gewandeld.

Prom
Prom was in 1 woord fantastisch. Ik had op Haight Street (de hippie buurt van SF) een fantastische promdress gevonden. Ik had geen date, maar dat deerde niet, ik ging samen met mijn Duitse vriendinnetje en de twee Amerikaanse vriendinnen. We hadden geen limo, maar na het diner in een restaurant zou er een mooie grote andere auto op ons wachten. Toch niet: De moeder van een van die vriendinnen had als verrassing toch een witte limo gehuurd! Het was fantastisch, in de limo met de muziek aan over de Golden Gate Bridge! Onze Prom was in het Hyatt Regency Hotel in SF, een hele mooie locatie (ook als toerist de moeite waard om te bezoeken) en het was geweldig. Uiteindelijk ging ik nog op de foto met mijn crush en dat was het hoogtepunt van de avond.

Graduation
En daar was graduation al weer. Die ochtend moesten we oefenen, en ik moest mijn achternaam fonetisch uitschrijven zodat ze het konden uitspreken (lukte alsnog niet) Het weer was heerlijk en de graduation ceremony was buiten. Ik had een groene cap en gown aan, want groen en zwart waren de highschool kleuren. Dit was wel echt precies zoals in de film en zo voelde het ook. Mijn avatar is een foto van graduation, ik samen met een Amerikaans vriendinnetje.

Afscheid
Afscheid was wel heel moeilijk. Vooral van mijn gastmoeder, die dus oorspronkelijk mijn International Coordinator was geweest. Het was huilen bij het vliegveld. Maar we hebben nog steeds contact! Ik ben het jaar daarna al terug geweest en ga dit jaar dus weer!


Mocht je trouwens interesse in wat foto's hebben, dan hoor ik het wel, ik kan ze zo plaatsen :-) Leuk, zo'n blast from the past!
States visited: FL, CA, NV, AZ, NJ, NY, NC, VA, SC, TX, OK, IL, MD, PA, WA, OR, IN, OH, MI, WI, MA, ME, NH, VT, CT, RI
Reisverslag Foodie camperreis met peuter naar de Pacific Northwest
Gebruikersavatar
Georgie
Amerika-expert
Berichten: 3446
Lid geworden op: 04 mei 2006, 17:58
Aantal x V.S. bezocht: 12

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Georgie »

En mag ik trouwens vragen waarom je California als voorkeur hebt opgegeven? Ben je er al eens eerder geweest? Waarom lijkt het je een leuke staat om te wonen?
States visited: FL, CA, NV, AZ, NJ, NY, NC, VA, SC, TX, OK, IL, MD, PA, WA, OR, IN, OH, MI, WI, MA, ME, NH, VT, CT, RI
Reisverslag Foodie camperreis met peuter naar de Pacific Northwest
mj*amerika
Amerika-ontdekker
Berichten: 46
Lid geworden op: 29 okt 2006, 11:11
Locatie: Kansas/Harderwijk

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door mj*amerika »

Leuk al die verhalen! en bedankt voor de tips;)

@Georgie: Heftig verhaal zeg:O Maar volgens mij heb je er onwijs veel van geleerd! erg interessant om te lezen trouwens.

Ik wil graag naar California, omdat er (nouja, in het zuidelijke deel dan) zon is. Natuurlijk zijn er wel meer zonnige staten, maar ik heb California als voorkeur aangegeven, omdat het bij mij een bepaalde sfeer oproept. Ik ken California natuurlijk niet, maar ik ken de rest van Amerika ook niet, dus vandaar:)

ik zou het erg leuk vinden om wat foto's te zien van mensen die een highschool jaar hebben meegemaakt!

-Carmen
Gebruikersavatar
Georgie
Amerika-expert
Berichten: 3446
Lid geworden op: 04 mei 2006, 17:58
Aantal x V.S. bezocht: 12

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Georgie »

mj*amerika schreef:Maar volgens mij heb je er onwijs veel van geleerd!
Absoluut! Het klinkt stom maar ik ben daar echt gegroeid van naief klein meisje tot een iets minder naief, iets wijzer meisje ;-)
Zoals ik al eerder zei was mijn school heel erg fijn en accepterend, je kon er zijn wie je wilde zijn. Dat heeft er voor gezorgd dat ik mezelf ook leerde te accepteren en dat ik veel zelfverzekerder terug kwam. Voor mijn highschoolyear was ik bijvoorbeeld erg verlegen in de klas, ik durfde nooit mijn hand op te steken. Tijdens dat jaar heb ik daarmee geoefend, steeds als ik een antwoord heel zeker wist, stak ik mijn hand op. Zo vond ik op het laatst het zelfs leuk om een presentatie in het Spaans te geven! Ook had ik op een gegeven moment mezelf de oefening te geven om elke dag een complimentje te geven aan iemand, soms aan vreemden, soms aan vrienden. Dat hielp echt enorm!

California is ook heel mooi. Ik ken het zuiden niet zo goed, LA vond ik persoonlijk helemaal geen leuke stad en de rest ben ik slechts doorgereden op een rondreis. Ik ben meer een NorCal meisje denk ik, die sfeer en natuur spreekt me meer aan. Ik hoop voor je dat je in CA geplaatst wordt, maar onthoud wel: Het hangt echt niet af van welke staat je gaat of je jaar een succes wordt.

Hier zijn nog wat foto's van mij trouwens:

Het huis van mijn eerste gastgezin
Afbeelding

San Anselmo, het stadje waar ik woonde
Afbeelding

Mijn highschool Sir Francis Drake High School, kortweg genaamd Drake
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Het huis van mijn tweede gastgezin
Afbeelding

Het huis van mijn derde gastgezin, hier ga ik dus naar terug van de zomer
Afbeelding

Met mijn hostmom en Duitse vriendinnetje
Afbeelding

Prom
Afbeelding

Afbeelding

Graduation
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding
States visited: FL, CA, NV, AZ, NJ, NY, NC, VA, SC, TX, OK, IL, MD, PA, WA, OR, IN, OH, MI, WI, MA, ME, NH, VT, CT, RI
Reisverslag Foodie camperreis met peuter naar de Pacific Northwest
DaanRademaker
Amerika-ontdekker
Berichten: 33
Lid geworden op: 10 dec 2006, 09:47

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door DaanRademaker »

Hallo,
Ik ben een high school exchange student in Louisville Nebraska. Ik heb het hier ongelofelijk naar mijn zin en ik wil hier eigenlijk niet weg. Nu heb ik de mogelijkheid om hier volgend jaar mijn senior year te doen (ik ben nu een junior) en de laatste tijd zit ik daar aan te denken.

Zijn er hier mensen met ervaring? En hoe stel je dit voor aan je ouders? Ik ben dan wel 17 jaar maar dat maakt het natuurlijk niet makkelijker voor mijn ouders.

groetjes,
Daan Rademaker
kastelke
Amerika-expert
Berichten: 18393
Lid geworden op: 02 feb 2005, 08:56
Locatie: Oakville, Ontario
Contacteer:

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door kastelke »

Heb je het geld van je ouders nodig, of heb je zelf je financien voor elkaar gekregen?

Wat vind jij zelf een meerwaarde aan dat extra jaar?
Wat is het voordeel als je nadien terug naar Nederland komt?
Elke
*PR in Canada sinds 2010* - *Canadian Citizen sinds Februari 2016* - *DV-2017 winnaar met Case number EU11xxx*
Ons leven in Oakville, ON
DaanRademaker
Amerika-ontdekker
Berichten: 33
Lid geworden op: 10 dec 2006, 09:47

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door DaanRademaker »

Zelf heb ik meer dan genoeg geld op mijn spaarrekening en ik ben berijd om net zoals vele kids hier op school in de zomervakantie wat geld te verdienen met een bijbaantje.

De meerwaarde voor mij van dit extra jaar is dat ik hier graag naar een college wil en doormiddeld van de high school councelor hier en als je graduate hier ik daar een veel en veel grotere kans voor hebt dan als ik terug ga naar nederland. Ook is sporten hier fantastisch. Ik doe mee met alle sportseizoenen op school en ik ben in een super conditie. IK groei in basketball, cross country en track en dit maakt mij niet alleen fysiek beter maar zoals vele weten is groeien in sport ook groeien in andere dingen in leven. Ook zijn de mensen hier geweldig en is het gewoon heel erg fijn om in een kleine community als deze te leven. Ik heb gewoon het gevoel dat er nog zo veel meer is dat ik hier wil doen en kan doen.

Het voordel als ik terug kom na nederland is dat ik aan beide kanten mogelijkheden hebt en kansen heb. Ik denk dat nog een jaar mij heel veel goed zal doen en ik het heel erg leuk ga hebben.
Laatst gewijzigd door markro op 07 mar 2009, 22:29, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden: Quote verwijderd. Zie bij de "AllesAmerika.com Mededelingen" a.u.b. "Het quoten (citeren) van andere berichten".
Gebruikersavatar
Georgie
Amerika-expert
Berichten: 3446
Lid geworden op: 04 mei 2006, 17:58
Aantal x V.S. bezocht: 12

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Georgie »

DaanRademaker schreef:
Zelf heb ik meer dan genoeg geld op mijn spaarrekening en ik ben berijd om net zoals vele kids hier op school in de zomervakantie wat geld te verdienen met een bijbaantje.
Heb je hier geen apart visum voor nodig? Of zou je dan zwart werken?

En als je een senior year daar zou doen, zou je dan ook daadwerkelijk een diploma krijgen van je high school? Want dat zou wel nuttig zijn ivm je wens om naar college te gaan.
States visited: FL, CA, NV, AZ, NJ, NY, NC, VA, SC, TX, OK, IL, MD, PA, WA, OR, IN, OH, MI, WI, MA, ME, NH, VT, CT, RI
Reisverslag Foodie camperreis met peuter naar de Pacific Northwest
DaanRademaker
Amerika-ontdekker
Berichten: 33
Lid geworden op: 10 dec 2006, 09:47

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door DaanRademaker »

Ja met dat werk zou dan inderdaad zwart zijn maar dan zou je dus ook meer moeten denken aan gras maaien e.d.

En ja ik zou dan ook zeker weten een diploma hier krijgen wat natuurlijk wel een must is.
Gebruikersavatar
Georgie
Amerika-expert
Berichten: 3446
Lid geworden op: 04 mei 2006, 17:58
Aantal x V.S. bezocht: 12

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Georgie »

Dat van dat diploma heb je ook met de principal besproken? Dat het zeker weten mag? Want ik heb ook een senior year gedaan en eerst leek het te mogen dat ik een diploma kreeg, maar uiteindelijk vond de principal het toch niet goed, omdat ik slechts 1 jaar op die school had gezeten. Aan de ene kant begrijpelijk, aan de andere kant kleine moeite om een extra diploma te geven. Ik mocht wel meedoen met de graduation ceremony en kreeg een jacket (hoesje) voor het diploma, maar de jacket was leeg.

Waar zit je trouwens, in welke staat, en hoe bevalt het? (Goed, neem ik aan, als je wilt blijven)
States visited: FL, CA, NV, AZ, NJ, NY, NC, VA, SC, TX, OK, IL, MD, PA, WA, OR, IN, OH, MI, WI, MA, ME, NH, VT, CT, RI
Reisverslag Foodie camperreis met peuter naar de Pacific Northwest
DaanRademaker
Amerika-ontdekker
Berichten: 33
Lid geworden op: 10 dec 2006, 09:47

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door DaanRademaker »

Nee dat heb ik niet met de principal besproken maar met de guidance councelor op school. Ik had zelf dit jaar al mijn diploma kunnen halen als ik volgend jaar hier naar een college zou willen. Alleen vind ik mijzelf nog een jaartje te jong daarvoor daarom leek het mij perfect om nog een jaartje hier naar een high school te gaan.

Ik zit in de staat Nebraska, het is een geweldige staat. Het klinkt heel saai maar de mensen zijn down to earth, je hebt hier alle seizoenen,. Winters zijn soms misschien een beetje te koud maar voor de rest is het hier geweldig.
Gebruikersavatar
Georgie
Amerika-expert
Berichten: 3446
Lid geworden op: 04 mei 2006, 17:58
Aantal x V.S. bezocht: 12

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Georgie »

Leuk dat je het zo naar je zin hebt! Heb je ook een weblog of het een of ander, of zou je wat foto's hier kunnen (willen) plaatsen? Ik ben erg benieuwd naar de staat Nebraska. Het klinkt mij juist niet saai in de oren, maar intrigerend!
States visited: FL, CA, NV, AZ, NJ, NY, NC, VA, SC, TX, OK, IL, MD, PA, WA, OR, IN, OH, MI, WI, MA, ME, NH, VT, CT, RI
Reisverslag Foodie camperreis met peuter naar de Pacific Northwest
DaanRademaker
Amerika-ontdekker
Berichten: 33
Lid geworden op: 10 dec 2006, 09:47

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door DaanRademaker »

Jazeker :)!
Mijn weblog is http://daanrademaker.w3h.nl/
er staat heel wat informatie op over waar ik ben!
Laatst gewijzigd door markro op 08 mar 2009, 06:36, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden: Link naar weblog klikbaar gemaakt.
Gebruikersavatar
Georgie
Amerika-expert
Berichten: 3446
Lid geworden op: 04 mei 2006, 17:58
Aantal x V.S. bezocht: 12

Re: Het officiele High School/College topic!

Bericht door Georgie »

Ik heb even een paar foto's bekeken en het ziet er erg leuk uit. Het huis en de omgeving zijn erg mooi! Veel plezier daar nog, hopelijk kun je nog een jaar blijven!
States visited: FL, CA, NV, AZ, NJ, NY, NC, VA, SC, TX, OK, IL, MD, PA, WA, OR, IN, OH, MI, WI, MA, ME, NH, VT, CT, RI
Reisverslag Foodie camperreis met peuter naar de Pacific Northwest
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer