Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Navigatiesysteem wel of niet??

Voor algemene vragen over de zuidwestelijke staten: Californië, Nevada, Utah, Arizona, Colorado, New Mexico en Texas.
Gebruikersavatar
Noa
Amerikakenner
Berichten: 919
Lid geworden op: 05 aug 2006, 16:44
Aantal x V.S. bezocht: 10
Locatie: Den Haag

Navigatiesysteem wel of niet??

Bericht door Noa »

Hallo

Nog een laatste vraagje voordat we volgende week richting Californie vertrekken. Wij hebben bij Alamo een auto gehuurd voor onze rondreis. Nu las ik net op de site van Alamo dat je een navigatiesysteem kan huren. Nu is mijn vraag. Is het verstandig om dit te doen of is het makkelijk te rijden zonder zo'n navigatie
Graag jullie mening hierover en alvast bedankt.

Groetjes Marja
Fan of the U.S.A.
Gebruikersavatar
pyca
Amerika-expert
Berichten: 2728
Lid geworden op: 05 sep 2006, 13:36
Contacteer:

Bericht door pyca »

Het is al meerdere keren aan de orde gekomen op het forum.
Ik vind het iig erg handig en neem 'm van thuis mee, maar zonder lukt natuurlijk ook :lol:

als je bij zoeken navigatie invult vind je het eea, bijv:

http://www.allesamerika.nl/forum/viewto ... =navigatie
http://www.allesamerika.nl/forum/viewto ... =navigatie
Gebruikersavatar
Noa
Amerikakenner
Berichten: 919
Lid geworden op: 05 aug 2006, 16:44
Aantal x V.S. bezocht: 10
Locatie: Den Haag

Bericht door Noa »

Sorry ik had die topics niet gelezen. :oops:

IK vind het erg moeilijk om te beslissen. We rijden door SF, Los Angeles, San Diego. Ik had ook wel het idee dat op de grote wegen het eigenljk niet zo nodig is, maar in de grote steden...... Dus vandaar mjn vraag.
Mochten we ertoe overgaan om er een te nemen, is dat dan ter plaatse nog te regelen of moet dat vooraf gedaan worden??

Marja
Fan of the U.S.A.
Gebruikersavatar
pyca
Amerika-expert
Berichten: 2728
Lid geworden op: 05 sep 2006, 13:36
Contacteer:

Bericht door pyca »

Vooral in de steden is het natuurlijk erg handig. Ik persoonlijk zou in jouw geval (maar ik hou dan ook van gadgets :lol: ) er één huren/ of zelf aanschaffen, want de huurprijs kan, afhankelijk van je reisduur, best oplopen.

En als mocht je besluiten er een te huren, dan zou ik er een mailtje/telefoontje aan wagen om teleurstellingen te voorkomen.
Gebruikersavatar
Martin & Marianne
Amerika-expert
Berichten: 43562
Lid geworden op: 15 okt 2005, 15:30
Contacteer:

Bericht door Martin & Marianne »

Wij kregen vorig jaar ongevraagd Neverlost bij onze Hertz auto, maar ik zou er ene volgende keer niet apart voor gaan betalen. Hooguit voor de steden is het makkelijk, maar als je een plattegrond hebt of een routebeschrijving, én een goede kaartlezer naast je, is het echt niet nodig. En als je alleen maar door de steden heen rijdt heb je aan een zeer globale kaart, en de borden al meer dan genoeg.

Marianne
Gebruikersavatar
Hamakide
Amerika-ontdekker
Berichten: 38
Lid geworden op: 12 mei 2007, 20:56
Locatie: Kropswolde

Bericht door Hamakide »

Hoi Noa,

het gebruiken van een navigatiesysteem kan erg handig zijn, bijvoorbeeld als je veel in grote steden gaat rondrijden, voor op de grote wegen is het minder noodzakelijk, alles staat duidelijk aangegeven.

In 2002 hebben wij ook gebruik gemaakt van navigatie omdat we een autorondreis maakten, maar komende zomer doen we het denk ik niet want er zijn maar een paar stukken die we gaan rijden, en die zijn al opgezocht en uitgeprint.

Of de huur ter plaatse geregeld kan worden weet ik niet zeker, ik vermoed van wel maar dat is denk ik op de site van Alamo wel te vinden, zo niet kan je inderdaad het beste een mailtje of telefoontje aan wagen, dan weet je het zeker :-)

Groetjes,
Margo
Afbeelding

Live reisverslag 2007 : http://amerikareizen.weebly.com
Gebruikersavatar
Yeehaw
Amerika-expert
Berichten: 9643
Lid geworden op: 15 aug 2006, 10:36

Bericht door Yeehaw »

Net als Martin en Marianne kregen wij ongevraagd Neverlost bij Hertz (gratis dus) en ik moet eerlijk zeggen dat je er heel snel aan verslingerd raakt vooral bij het zoeken naar hotels (wij reserveren niet) in de steden maar net als de anderen hebben gezegd, echt nodig is het niet. Het is wel veel meer dan alleen een routesysteem, er staan ook ontelbare hotels, restaurants, musea, winkelcentra etc. in opgeslagen.
YH
Gebruikersavatar
Coyote
Amerika-expert
Berichten: 13898
Lid geworden op: 11 okt 2003, 13:50
Aantal x V.S. bezocht: 32
Locatie: Heerenveen
Contacteer:

Bericht door Coyote »

Noa schreef:Mochten we ertoe overgaan om er een te nemen, is dat dan ter plaatse nog te regelen of moet dat vooraf gedaan worden??
Zo te zien kun je zowel in Nederland als in Amerika zelf een navigatiesysteem huren. Via GPSRent kun je die op Schiphol afhalen en na je vakantie weer inleveren. Kosten zijn dan EUR 9,95 p/d als Alamo klant. (Via http://www.alamo.nl krijg je een link te zien).

Via http://www.alamo.com kun je in Amerika een navigatiesysteem huren voor $ 10,99 p/d of $ 49,75 per week. Geen gekke prijs.

Als je er eentje huurt zou ik 'm in Amerika huren, goedkoper en minder gesleep met het apparaat. Een navigatiesysteem is beslist niet noodzakelijk maar wel een heel erg handig hulpmiddel. Waarom zou je het niet doen? Probeer het eens, je zult zien hoeveel plezier je ervan hebt.

Roland
Since 1982: 32 visits to the United States!

Lees mijn reisverhalen op www.rschotanus.com en FB.
Gebruikersavatar
Noa
Amerikakenner
Berichten: 919
Lid geworden op: 05 aug 2006, 16:44
Aantal x V.S. bezocht: 10
Locatie: Den Haag

Bericht door Noa »

Hartelijk dank voor alle goede tips. Ik zal ze zeker in overweging nemen.

:doublethumb:

Groetjes Marja
Fan of the U.S.A.
Mantoinette
Amerikafan
Berichten: 292
Lid geworden op: 14 mei 2006, 19:55
Locatie: Limburg
Contacteer:

Bericht door Mantoinette »

Bij onze rondreis in 2005 hebben wij gebruik gemaakt van Streets & Trips via de laptop.... dat betekend dus wel laptop op schoot.

Misschien omdat we met kinderen reisden.... maar wij vonden het super... om niet te hoeven zoeken en rechtsstreeks richting volgende camping, bezienswaardigheid of wat dan ook te rijden. Zelfs de stadscamping in LA vonden we zonder tijdverspilling.... Daarmee hadden we dus meer tijd ter beschikking voor de dingen die we écht wilden zien...

Dus ook dit jaar maken we gebruik van navigatie! Weliswaar niet meer met de laptop, maar met een GPS Garmin Nüvi.

Succes bij de keuze!

MAS
2005.... again in 2007!!!... again in 2009!!!

reisverslag zuidwesten 2005
reisverslag zuidwesten en New York 2007
reisverslag 2009
http://www.asmas.nl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Gebruikersavatar
vana
Amerika-expert
Berichten: 12800
Lid geworden op: 14 okt 2003, 15:50
Aantal x V.S. bezocht: 4
Locatie: Noord-Holland
Contacteer:

Bericht door vana »

Wij hebben het steeds zonder gedaan en ik heb het ook niet gemist.
Als je goede gedetailleerde kaarten hebt vind je overal makkelijk de weg. De wegen zijn allemaal duidelijk genummerd en verder hoef je alleen te weten of je North, South, East of West moet.

Marjon
Gebruikersavatar
ess
Amerikakenner
Berichten: 1426
Lid geworden op: 08 apr 2006, 21:48
Aantal x V.S. bezocht: 15
Locatie: apeldoorn
Contacteer:

Bericht door ess »

Wij hebben het ook altijd zonder gedaan en met de kaart en route beschrijving. Maar dit jaar neemt bas bas voor het eerst tom tom mee.
Groetjes ess
Onze Amerika Site
Web-Log van 2003, 2005, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011(canada, 50 beren gespot!!), 2012, 2013, 2014 (florida&Caribbean Cruise), 2014 Christmas in NY, 2015, 2016 Feb: Florida en Juni: Canada en 2017
Blog tijdens onze reizen
Facebook
Gebruikersavatar
Coyote
Amerika-expert
Berichten: 13898
Lid geworden op: 11 okt 2003, 13:50
Aantal x V.S. bezocht: 32
Locatie: Heerenveen
Contacteer:

Bericht door Coyote »

De discussie over het nut van een navigatiesysteem is al vaak gevoerd op het forum, die ga ik niet opnieuw beginnen. :wink:

Ik vind dat iedereen het gewoon zelf moet weten of ze er wel en niet gebruik van maken. Ik heb er in ieder geval veel plezier van en zal 'm op mijn volgende trips absoluut weer meenemen. :D

Roland
Since 1982: 32 visits to the United States!

Lees mijn reisverhalen op www.rschotanus.com en FB.
Cisca
Amerikakenner
Berichten: 474
Lid geworden op: 14 jan 2007, 11:44
Locatie: Veenendaal

Bericht door Cisca »

In de steden is het erg handig, maar buiten de steden heb je het niet echt nodig. Wij nemen wel onze Tomtom mee... just in case
Gebruikersavatar
Bostonlover
Amerikafan
Berichten: 371
Lid geworden op: 12 sep 2006, 21:19
Aantal x V.S. bezocht: 28

Bericht door Bostonlover »

Noa, niet over twijfelen, gewoon aanschaffen of huren, het scheelt zoveeel tijd.
karent
Amerika-ontdekker
Berichten: 10
Lid geworden op: 04 aug 2006, 10:27

florida

Bericht door karent »

wij hadden een nav systeem in Florida...met een soort telefoon je moest steeds het adres aan een operator aanvragen.....het was echt heel gebruikonvriendelijk en de begel. stem was onverstaanbaar...dus alleen een echt Nav systeem accepteren GEEN telefoontje! Karent
californie juli 2007
Erika
Amerikakenner
Berichten: 1000
Lid geworden op: 30 apr 2005, 16:38
Aantal x V.S. bezocht: 17
Contacteer:

Bericht door Erika »

Net als Roland vind ik ook dat alleen jezelf kunt uitmaken of je hem nodig danwel gebruiken wilt.
Er zijn hier zowel voor als tegenstanders van een navi en ik hoor bij de voorstanders.
Dat ding heb je heus niet de hele tijd aanstaan ,je bepaalt nog steeds zelf hoe je de route wilt gaan rijden.
Het is een hulpmiddel en mocht je nu een navigatie syseem willen huren zou ik eens gaan kijken waneer je hem wilt gebruiken.
Ga je niet langer dan een of twee weken naar de states dan zou ik er een huren.
Ben je van plan vaker die kant op te gaan dan is het mischien handiger er zelf een aan te schaffen,de kosten van die apparatuur is de laatste tijd door de concurentie enorm gedaald.
De meeste navi's hebben standaard hier al heel europa er op staan en op sommige kun je die dan heel eenvoudig uitbreiden met de kaarten van de V.S
Zo snijdt het mes aan twee kanten.
Het is niet zo dat de navi je de fun weghaalt maar kan wel een hoop stress besparen vooral s'avonds als je een hotel of kampeer plek moet zoeken in het donker waneer je de normale herkennings plekken niet kunt zien.
Erika
Gebruikersavatar
jer van bia
Amerikafan
Berichten: 165
Lid geworden op: 17 mar 2007, 16:25
Contacteer:

Bericht door jer van bia »

Ik ben het geheel met Erika eens. Vorig jaar in de zomer hebben we het gewoon met de kaart op schoot gedaan. In september heb ik wel gebruik gemaakt van TomTom. Uiteraard wel een kaart op zak. Je wil wel weten waar je ongeveer uithangt. Vanaf nu neem ik altijd beide mee. Tom Tom voor de extra hulp als we het even niet meer :dunno:

Jerry
Reisverslag 2009: http://jerryusa2009.web-log.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
Reisverslag 2008: http://jerryusa2008.web-log.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
Reisverslag 2008: http://southwest2008.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Reisverslag 2007: http://www.bvisible.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
Memphis/Las Vegas 2006: http://jerryusa.web-log.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
Gebruikersavatar
Noa
Amerikakenner
Berichten: 919
Lid geworden op: 05 aug 2006, 16:44
Aantal x V.S. bezocht: 10
Locatie: Den Haag

Bericht door Noa »

Coyote schreef: Via http://www.alamo.com kun je in Amerika een navigatiesysteem huren voor $ 10,99 p/d of $ 49,75 per week. Geen gekke prijs.

Als je er eentje huurt zou ik 'm in Amerika huren, goedkoper en minder gesleep met het apparaat.
Roland
Als ik deze in Amerika huur, kan de tekst dan ook in het nederlands? Niet dat engels een bezwaar is, maar als het in het nederlands kan is dit een stuk makkelijker :lol:
Heeft iemand ervaring met het huren ter plaatse van een Tom Tom/GPS???

Groetjes Marja
Fan of the U.S.A.
Gebruikersavatar
Coyote
Amerika-expert
Berichten: 13898
Lid geworden op: 11 okt 2003, 13:50
Aantal x V.S. bezocht: 32
Locatie: Heerenveen
Contacteer:

Bericht door Coyote »

Noa schreef:Als ik deze in Amerika huur, kan de tekst dan ook in het nederlands? Niet dat engels een bezwaar is, maar als het in het nederlands kan is dit een stuk makkelijker :lol:
Heeft iemand ervaring met het huren ter plaatse van een Tom Tom/GPS???
Marja,

Ik durf het niet te zeggen. Vaak zitten op de navigatiesystemen heel veel talen, waaronder Nederlands. Neverlost van Hertz heeft dat bijv. ook.

Zelf stel ik mijn PDA met TomTom altijd in op de Engels sprekende Bonny en zet ik de afstanden op mijlen. Als ik in Amerika ben, wil ik het ook goed beleven... :wink: :lol:

Roland
Since 1982: 32 visits to the United States!

Lees mijn reisverhalen op www.rschotanus.com en FB.
Plaats reactie
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer