Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

vliegen met of zonder overstap

Als je reisvraag niet over een specifieke staat of regio gaat, hoort het hier thuis.
Gebruikersavatar
hekkie
Amerika-expert
Berichten: 13261
Lid geworden op: 31 mar 2004, 14:40
Partner van: Jhek
Aantal x V.S. bezocht: 20
Locatie: Assen
Contacteer:

vliegen met of zonder overstap

Bericht door hekkie »

al voor 500 euro heb je een retour LA-amsterdam en dan zelfs zonder over te stappen
Hallo allemaal,

Mij is al een aantal malen is opgevallen dat het voor heel veel mensen erg belangrijk is om niet te hoeven overstappen (zie voorbeeld hierboven) en zelfs de prijs daaraan relateren.
Ik zelf kijk daar heel anders tegen aan en kies (soms) zelfs bewust voor een overstap omdat daar toch ook een aantal voordelen aan zitten.
Wij vinden zo'n onderbreking van een lange vlucht wel prettig. Even de benen weer strekken en je ziet weer wat anders bijv. Het kost je per saldo wel een paar uur extra, maar die reisdag ben je toch "kwijt".
En een groot voordeel vinden wij dat je al het "douane- en bagagegedoe" achter de rug hebt als je op de plaats van bestemming aankomt. Dan ben je toch wel echt moe en heb je helemaal geen zin meer om in een lange rij te staan e.d.
Kan me wel voorstellen dat mensen die dit voor het eerst doen, graag een rechtstreekse vlucht willen, maar wij gaan toch in de eerste plaats voor de prijs, luchtvaartmij, beschikbaarheid en geschiktheid (aanvlieghaven en/of data) en moet ik hiervoor dan overstappen vind ik dat niet erg. Integendeel......
Hoe denken jullie daarover?

Groetjes Marjan
Gr. Marjan

20 USA-reizen:
Gebruikersavatar
markro
Moderator
Berichten: 9330
Lid geworden op: 06 apr 2004, 20:58
Aantal x V.S. bezocht: 13
Locatie: Hilversum, NL
Contacteer:

Bericht door markro »

Hoi Marjan,

na het lezen van jouw bericht ben ik de voors en tegens weer eens gaan afwegen en ik moet je zeggen, ik kom niet direct tot een voorkeur voor, of in één keer vliegen tot het einddoel, of met een overstap.
Voor beide mogelijkheden is wat te zeggen.
Met de voordelen zoals jij noemt voor een vlucht met overstap, daar kan ik helemaal in meegaan. Als men mij nu zou vragen wil je morgen naar de VS, maar je moet 2 keer overstappen, dan zou ik zeggen: "Boeken die vluchten, ik ga. Wat kunnen mij die overstappen schelen".

Echter toen wij afgelopen juni, net als vorig jaar, een overstap hadden op het chaotische Washington Dulles, hadden wij zo iets van: "De volgende keer weer een doorgaande vlucht". Wij vlogen toen op Denver en het schijnt dat men ook vanuit NL daar rechtstreeks op vliegt.

Op de terugweg hadden wij de overstap op Chicago O'Hare. Een mooi modern en ruim vliegveld. Daar is het geen straf om over te stappen.
Daarbij moet ik eerlijkheidshalve wel zeggen, bij de terugvlucht hoef je de bagage niet weer bij elkaar te sprokkelen en je hoeft niet in de rij te staan voor de immigration.

Het komt er op neer, dat het voor mij eigenlijk niet direct wat uitmaakt. Een goedkopere prijs weegt zeker wel mee.

Groet, Marco.
Marco.

Voor onze Amerikareisverslagen: klik hier.
Made in Holland
Amerikafan
Berichten: 197
Lid geworden op: 22 jan 2004, 11:31
Locatie: Schijndel

Stop-overs??

Bericht door Made in Holland »

Marjan,

Heb de afgelopen jaren zeer veel gevlogen (wereld rond) en geef mij maar een directe vlucht.
De bagage wordt dan wel mooi door gelabeld, maar blijkt met 1 of 2 overstappen in een vlucht, deze zeker niet altijd op de eindbestemming op de bagageband verschijnt.
Heb er wel graag mijn bagage op plaats van bestemming (zeker zakelijk). Het zou mijn vakantie niet bepaald positief be-invloeden als ik enkele dagen op mijn bagage zou moet wachten.

Heb op de heenweg trouwens minder problemen met een wachttijd tussen twee vluchten, maar op de terugreis ben ik het liefste zo snel mogelijk weer thuis.

Leon
rene.jager
Amerika-expert
Berichten: 1548
Lid geworden op: 30 mar 2004, 20:33
Locatie: Dronten
Contacteer:

Bericht door rene.jager »

Hoi Marjan,

Ik sluit me (met de beperkte vliegervaring die wij tot nu toe hebben) bij jou aan. Vanuit LV zijn we via tussenstop in Denver naar NY gevlogen. Juist die onderbreking, even op de luchthaven rondscharrelen en daarna weer fris in te stappen zie ik ook als een voordeel.
Ik kan me wel voorstellen dat mensen met vliegangst de vlucht liever in een keer achter de rug hebben en niet geconfronteerd worden met twee keer stijgen en landen.
Voor mij als vliegtuigliefhebber kan het me niet vaak genoeg gebeuren. Ik vind de bedrijvigheid op een vliegveld zowieso iets, waar ik wel een dag in kan doorbrengen en dat speelt natuurlijk ook mee in de keuze. Als je toch je dag al kwijt bent aan reizen, waarom dat niet het aangename met het noodzakelijke combineren.
Kortom, helemaal met je eens Marjan. :wink:

René
Gebruikersavatar
PeeJay
Amerika-expert
Berichten: 2014
Lid geworden op: 29 jan 2004, 01:15
Locatie: USA

Bericht door PeeJay »

Ik vlieg het liefst in 1 keer zonder tussenstop, dan heb ik ook niet de kans om de aansluiting te missen.


/PeeJay
Don't Call Me 'Sir'!

Afbeelding
Gebruikersavatar
Rob
Amerika-expert
Berichten: 14659
Lid geworden op: 06 feb 2004, 14:53
Partner van: Annie
Aantal x V.S. bezocht: 27
Locatie: Biggekerke ZLD
Contacteer:

Bericht door Rob »

Hoi,

Persoonlijk heb ik liever een overstap, even de benen strekken en een beetje nicotine snuiven.
Annie zou het liefst rechtstreeks vliegen omdat ze niet zo dol is op vliegen maar heeft zich er inmiddels bij neergelegt dat het niet altijd kan.
Wel proberen we de grote vliegvelden te mijden, met NW/KLM vlogen we op Minniapolis dat is goed te doen volgend voorjaar met Delta op Cincinatti dat is volgens mij ook niet zo groot.
Een voordeel is als het vliegveld de thuisbasis van de vliegmaatschapij is dan kan je in dezelfde terminal overstappen.
Op onze eerste ries hadden we een tussenstop waarbij we niet uit mochten stappen daar is dus echt niets aan 1,5 uur in het toestel wachten voor je weer weg kan is zeer vervelend.
Gr.
Rob
rene.jager
Amerika-expert
Berichten: 1548
Lid geworden op: 30 mar 2004, 20:33
Locatie: Dronten
Contacteer:

Bericht door rene.jager »

Rob schreef:Hoi,

Persoonlijk heb ik liever een overstap, even de benen strekken en een beetje nicotine snuiven....
Sommige mensen... :mrgreen:
Gebruikersavatar
michelle1985
Amerikafan
Berichten: 119
Lid geworden op: 22 jun 2004, 20:57
Locatie: Utrecht

Bericht door michelle1985 »

Persoonlijk heb ik liever een overstap, even de benen strekken en een beetje nicotine snuiven.
Helemaal mee eens! Na een paar uur vliegen heb ik ook wel behoefte aan een sigaretje. Wat natuurlijk wel jammer is is dat er in Amerika zo veel vliegvelden rookvrij zijn, afgelopen zomer had ik een overstap in Philedelphia, daar heb ik uiteindelijk 6 uur moeten wachten, en als je dan niet kan roken.... :x
rperre
Amerika-expert
Berichten: 2380
Lid geworden op: 17 mar 2004, 21:55
Locatie: Dothan, AL

Bericht door rperre »

overstappen heeft mij nooit gehinderd, ik heb altijd alleen naar de prijs gekeken en na een aantal aanvaringen met de New York vliegvelden probeer ik die in ieder geval te vermijden!
Sorry maar het systeem daar werkt gewoon niet, oh en Parijs is ook K............. (never mind)

Ik vind het nog steeds een beetje onzin dat je je eigen bagage door de douane moet schouwen, maar goed dat is het systeem hier dus doen we dat maar lief, dit is overigens het minst remmend op de tocht naar amerika, ik vind de "customs" altijd het langzaamste en kan dan ook niet wachten totdat ik mijn greencard heb, zodat ik de VS lijn kan pakken :nana: hehe

Een paar kleine tipjes,
1. boek op tijd je vlucht voor de goedkoopste trip (langer dan 3 weken voor de vlucht)
2. Probeer een stoel dichtbij de uitgang te krijgen (sneller bij binnenkomst VS)
3. Strek je benen (ook in het vliegtuig)
4. probeer wat te slapen
5. drink niet te veel alcohol (dehydratie)
6. doe niet te veel de dag dat je aankomt
7. neem altijd handbagage mee (zodat je de eerste dag kunt zonder je bagage!!!)
8. op zakenreizen neem je goede kleding en papieren mee in het vliegtuig!

my .02

Richard
Rperre is op 28-4-2011 door een helicopterongeval om het leven gekomen. We zullen hem missen.
osc
Amerika-ontdekker
Berichten: 69
Lid geworden op: 01 feb 2004, 21:52
Locatie: Bree (Belgium)

Bericht door osc »

Wij willen volgende zomer ook graag rechtstreeks vliegen, maar vanaf Brussel vliegt geen enkele maatschappij rechtstreeks naar L.A.
Andere jaren altijd met KLM rechtstreeks gevlogen op S.F.
We hebben nog nooit met een tussenstop gevlogen en gaan dit volgende zomer zeker eens doen, mede omdat we met een Amerikaanse maatschappij willen vliegen en natuurlijk prijs gericht goedkoper dan rechtstreeks.
Ik vind het eigenlijk raar dat er vanaf Brussel of Schiphol geen enkele Amerikaanse maatschappij rechtstreeks vliegt op L.A. of S.F.
Ruth
Amerika-ontdekker
Berichten: 78
Lid geworden op: 22 jun 2004, 21:17
Locatie: Meteren

Bericht door Ruth »

Als ik er ook bij na ga denken denk ik dat ik ook voor een overstap kies vanwege de voordelen die hier ook genoemd zijn.
Even weer lekker vrij bewegen, het wachten bij de douane heb je dan ook al achter de rug (het enige mindere van de gehele vakantie).
Nadeel is inderdaad dat je de koffers eerder kwijt kunt raken, en dat hadden we dit jaar dus.

Ik denk ook dat het heel belangrijk is op welk vliegveld je Amerika binnenkomt en wat de tijd is die je hebt tussen de 2 vluchten.
Wij vlogen met United, en hadden als tussenstop Washington Dulles.
Zoals je kunt lezen vond Markro dat helemaal niks, okay, het vliegveld is op zich oud denk ik, maar wij hadden in totaal 1.20 uur om over te stappen.
Na 1.10 uur waren we pas door de doaune, en toch hebben wij het vliegtuig gehaald, erg makkelijk was het namelijk daar, en dicht bij elkaar.
Helaas de koffers hadden de vlucht dus niet.
Wij vonden Detroit niet zo'n prettig vliegveld, daar was het nogal ver uit elkaar allemaal, echter zullen er hier weer mensen zijn die dat juist weer een prettig vliegveld vinden.
Gebruikersavatar
Rob
Amerika-expert
Berichten: 14659
Lid geworden op: 06 feb 2004, 14:53
Partner van: Annie
Aantal x V.S. bezocht: 27
Locatie: Biggekerke ZLD
Contacteer:

Bericht door Rob »

michelle1985 schreef:
Persoonlijk heb ik liever een overstap, even de benen strekken en een beetje nicotine snuiven.
Helemaal mee eens! Na een paar uur vliegen heb ik ook wel behoefte aan een sigaretje. Wat natuurlijk wel jammer is is dat er in Amerika zo veel vliegvelden rookvrij zijn, afgelopen zomer had ik een overstap in Philedelphia, daar heb ik uiteindelijk 6 uur moeten wachten, en als je dan niet kan roken.... :x
Gewoon even naar buiten lopen het enige waar je dan rekening mee moet houden is dat je weer door zo'n pieppoort moet, meestal kan je even vragen waar je mag roken als je dan kan kiezen voor een rookkamer en buiten kies dan voor het laatste of je moet willen roken zonder sigaret :wink:
Gr.
Rob
eaglelgae
Amerikakenner
Berichten: 487
Lid geworden op: 16 sep 2003, 16:08
Aantal x V.S. bezocht: 11
Locatie: almere
Contacteer:

Bericht door eaglelgae »

Ik heb tot nu toe nog altijd een overstap gehad, behalve toen ik naar Toronto vloog. Ik kies altijd voor de goedkoopste oplossing en dat is meestal met een overstap. Ik vind het ook wel fijn om een overstap te hebben als je een erg lange reis hebt, maar voor een reis naar de oostkust of tot de reikwijdte van +/- Toronto zou ik liever rechtstreeks vliegen als het net zo goedkoop was. Dat vind ik gemakkelijker en ik heb dan nog geen pauze nodig. Als ik naar de westkust vlieg vind ik het wel fijn even uit het vliegtuig te kunnen. Dan moet de aansluiting wel redelijk zijn en dan hoop ik dat de baggage vanzelf door wordt gestuurd.
Noord-Amerika 2001, 2002, 2003, 2004, 2005/2006, 2009, 2011, 2012, 2013, 2016
Antoinette
Amerikafan
Berichten: 242
Lid geworden op: 01 apr 2004, 14:03

Bericht door Antoinette »

Het maakt ons niet uit, wij vliegen meestal alleen met handbagage dat raken we dus niet zo snel kwijt. Benen strekken kan ook wel in het vliegtuig en een sigaretje is lekker maar die paar uur extra kan er ook nog wel bij.
Bart40
Amerikakenner
Berichten: 1104
Lid geworden op: 31 mar 2004, 19:48
Locatie: Bussum

Bericht door Bart40 »

Overstap kan makkelijk zijn alleen het moet niet te krap zijn want anders mis je je aansluitende vlucht. In april gingen we via Washington naar Las Vegas en dat was echt rennen in Washington om het vliegtuig naar Las Vegas te halen. Vorig jaar september met Northwest naar Denver via Minneapolis en dat was een makkie want we waren het enige vliegtuig op dat moment. Dit jaar september met United naar San Francisco en dat was bijna rechtstreeks want de overstap was in London. Wel heel erg lang gewacht in San Francisco want er was een vliegtuig geland voor ons met mensen die allemaal die vingerafdruk en oogscan moesten maken. Maar ja minder stress want je bent al op de plaats van bestemming dus een half uurtje extra maakt niet uit.
1 keer vanaf Los Angeles met de KLM rechtstreeks gevlogen en dat was perfekt. Pas om 16.00 uur daar vertrokken dus niet vroeg op de luchthaven. Dat scheelt ook wel.
Ebelix
Amerikakenner
Berichten: 432
Lid geworden op: 15 okt 2004, 16:46
Locatie: Rotterdam

Bericht door Ebelix »

[

Echter toen wij afgelopen juni, net als vorig jaar, een overstap hadden op het chaotische Washington Dulles, hadden wij zo iets van: "De volgende keer weer een doorgaande vlucht". Wij vlogen toen op Denver en het schijnt dat men ook vanuit NL daar rechtstreeks op vliegt.

Groet, Marco.[/quote]

Er is vanuit Nederland geen rechtstreekse vlucht naar Denver. UA zegt op zijn site van wel maar je moet altijd overstappen in Chigago. Het vluchtnummer blijft wel hetzelfde.

Ik vind eur. 200 toch een groot verschil als je direkt of met een overstap vliegt.

KLM non-stop naar LA, Eur. 700 incl belasting en met een overstap Eur. 500 incl belastingen. Dit waren de prijzen in juni van dit jaar.
muffles
Amerikafan
Berichten: 215
Lid geworden op: 16 sep 2003, 16:57
Locatie: Woerden
Contacteer:

Bericht door muffles »

Ben geen voorstander van een overstap. Heb het twee keer gedaan en beiden beviel niet.
Eerst overstappen in Engeland waar ze alle bagage weer doorkijken en een lange wachttijd opleverden. In amerika ook weer moeten wachten in Denver en weer bagage controle. Dus ik ben er geen voorstander van.
Deed het toen vanwege prijsoverwegingen, maar sindsdien ga ik voor 199 euro rechtstreeks naar amerika via Kuwait Airays en ik heb geen enkele problemen, buiten het lang in een vliegtuig zitten dan :)
Bekijk mijn persoonlijke
website op
http://www.muffles-online.com.
'Personal art, games & fun!'
Marceljesse
Amerikakenner
Berichten: 853
Lid geworden op: 07 sep 2004, 16:04

Bericht door Marceljesse »

Het overstappen maakt mij eigenlijk niets uit.
Wel moet vind ik het toch een extra stresserige factor. Is totaal geen rede voor maar de dag van de vlucht ben ik niet te genieten. Niet dat ik bang ben voor vliegen maar meer bang om alle vluchten te missen zie me dan al helemaal ala de film The terminal.

Wij kijken alleen maar naar de prijs.
Zo zit ik dit jaar op een directe vlucht met KLM van AMS-LAX voor 399.
We konden nog goedkoper 370 maar voor die 30 euro meer (uiteindelijk nog goedkoper vanwege de belastingen) zit ik dan toch liever direct.
Gebruikersavatar
Jasmino
Amerika-expert
Berichten: 7067
Lid geworden op: 15 mar 2004, 08:34
Aantal x V.S. bezocht: 11
Contacteer:

Bericht door Jasmino »

Marceljesse schreef:Het overstappen maakt mij eigenlijk niets uit.
Wel moet vind ik het toch een extra stresserige factor. Is totaal geen rede voor maar de dag van de vlucht ben ik niet te genieten. Niet dat ik bang ben voor vliegen maar meer bang om alle vluchten te missen zie me dan al helemaal ala de film The terminal.
Wij zoeken ook altijd een prijs-kwaliteit verhouding, en hanteren dan een maximum van 1 overstap. Soms vind ik dat ook best wel lekker, omdat je dan even je benen kunt strekken, maar als de wachttijd erg lang is dan sla ik het liever over.

En hoe bedoel je "zie me dan al helemaal ala de film The Terminal"? Ben je soms bang dat er een coup gepleegd wordt in Nederland ten tijde van de vlucht, zodat je zonder geldig paspoort komt te zitten? Persoonlijk is dat het laatste waar ik me druk over maak!

Jacqueline
Marceljesse
Amerikakenner
Berichten: 853
Lid geworden op: 07 sep 2004, 16:04

Bericht door Marceljesse »

He Jasmino,

Wij kijken inderdaad ook altijd naar de prijs kwaliteit verhouding. 1 overstap is ook bij ons geen rede om die vlucht/prijs niet te nemen.

En dat laatste dat was wel een heel persoonlijk iets maar laat ik het zo zeggen ik ben altijd blij als ik in het vliegtuig zit wat me naar de eindbestemming brengt. In nederland vind natuurlijk geen coupe plaats maar ik kan daar niets aan doen.
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer