Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

DV 2014: Vraag

Vragen over de mogelijkheden van emigratie naar de Verenigde Staten horen thuis in dit forum.
Plaats reactie
TomDS
Amerika-newbie
Berichten: 7
Lid geworden op: 02 jun 2013, 19:40
Locatie: New York City, NY

DV 2014: Vraag

Bericht door TomDS »

Hallo allemaal!

Ik ben gelukkig een van de 50.000 gelukkigen van de greencard, Hoera! Ik volg al enkele maanden de bulletins en ik vermoed dat het binnen een tweetal maanden eindelijk mijn beurt is! Vandaar enkele vragen: Hoe lang op voorhand krijg je je mail? Heb je vanaf dat moment nog voldoende tijd om al je papierwerk in orde te brengen? (Papieren in NL bij mijn gesprek in Brussel zijn oké, toch?)

En dan een belangrijke vraag: Bij het invullen van het US adres waar de greencard mag naartoe gestuurd worden had ik het adres opgegeven van een vriendin die al 6 jaar in NYC woonde. Zij is echter begin dit jaar naar Parijs verhuisd... Hoe geef ik best dan een nieuw adres in the US door? Ik ga het aan een andere vriend vragen die er woont. Via het mailadres in Kentucky of gewoon bij het gesprek bij de ambassade?

American-in-spe regards
Tom!
Gebruikersavatar
Dude
Moderator
Berichten: 7180
Lid geworden op: 22 dec 2007, 13:13
Locatie: Tucson, Arizona

Re: DV 2014: Vraag

Bericht door Dude »

Hallo lotgenoot, welkom op het forum.

Wij kregen onze email met afspraak op 18 december en ons interview was op 4 februari, dus een 6-tal weken. Je zes maanden voor activatie beginnen te lopen vanaf je medical, dus hou daar rekening mee als je het eventueel wil rekken tot na de zomervakantie (voor goedkopere tickets ofzo)

Wij hadden ook alle papieren in het NL, dus geen enkel probleem, het staat ook zo op de officiele website.
De meeste papieren hadden wij supersnel, maar wij hadden er niet zo veel; bv geen military records, geen court and prison records.

Over jouw vraag over de adreswijziging weet ik geen precies antwoordt, maar ik vermoed dat als je dit op je interview doorgeeft, zij het wel zullen aanpassen in het systeem.

Je kan trouwens onze ganse proces hier nalezen : http://forum.allesamerika.com/viewtopic ... 12&t=53052

Waar gaan jullie je vestigen? Ga je alleen of neem je vrouw en/of kinderen mee?

Veel succes en hou ons op de hoogte !

Bart
Grts, Bart

You can't milk a cow with your hands in your pants
TomDS
Amerika-newbie
Berichten: 7
Lid geworden op: 02 jun 2013, 19:40
Locatie: New York City, NY

Re: DV 2014: Vraag

Bericht door TomDS »

Dude schreef: Ik vermoed dat als je dit op je interview doorgeeft, zij het wel zullen aanpassen in het systeem.


Oké, geweldig! Bedankt voor de snelle respons!

Helaas maak ik deze overstap alleen, al kan ik niet garanderen dat ik tegen dan nog single ben natuurlijk :thumbup:
Gelukkig ken ik ondertussen al wel wat mensen in NYC (ben er 3 maal geweest), en dat wordt ook meteen de vestigingsplaats. Ik werk in de media en na wat rondluisteren zou ik voor het bedrijf kunnen blijven werken, maar dan van daar uit. Las een soort van correspondent, zeg maar. Dat zou voor mij natuurlijk een fantastische kans zijn, dus laat ons hopen dat alles lukt! Gelukkig hanteert men bij ons nog een beetje het 'once you're in, you're in'-principe. Ik hou jullie zeker op de hoogte!

In ieder geval spannende -maar oh zo geweldige -tijden staan aan te breken!
kastelke
Amerika-expert
Berichten: 18396
Lid geworden op: 02 feb 2005, 08:56
Locatie: Oakville, Ontario
Contacteer:

Re: DV 2014: Vraag

Bericht door kastelke »

TomDS schreef:Helaas maak ik deze overstap alleen, al kan ik niet garanderen dat ik tegen dan nog single ben natuurlijk :thumbup:
Laat ons hopen dat je dan wel verlief wordt op een Amerikaan(se), anders wordt het een lastig verhaal.
Elke
*PR in Canada sinds 2010* - *Canadian Citizen sinds Februari 2016* - *DV-2017 winnaar met Case number EU11xxx*
Ons leven in Oakville, ON
TomDS
Amerika-newbie
Berichten: 7
Lid geworden op: 02 jun 2013, 19:40
Locatie: New York City, NY

Re: DV 2014: Vraag

Bericht door TomDS »

Inderdaad, maar ik richt geen pijlen voorlopig. Zorgen voor later, eerst al dat papierwerk en die poespas keurig zien af te werken! :lol:
USInsider
Amerika-expert
Berichten: 7443
Lid geworden op: 22 dec 2004, 22:03

Re: DV 2014: Vraag

Bericht door USInsider »

Dude - je zegt 'geen military record'. Is dat omdat jij bent van nadat de dienstplicht is afgeschaft ? (Ik hoop dat dit duidelijk is.)
Gebruikersavatar
Dude
Moderator
Berichten: 7180
Lid geworden op: 22 dec 2007, 13:13
Locatie: Tucson, Arizona

Re: DV 2014: Vraag

Bericht door Dude »

Dat is duidelijk en dat klopt ook. De dienstplicht in België is afgeschaft een jaar of twee/drie voor ik normaal zou moeten gaan. Ik heb dus nooit een legerdienst gedaan en had dus ook geen military records op te vragen.
Grts, Bart

You can't milk a cow with your hands in your pants
USInsider
Amerika-expert
Berichten: 7443
Lid geworden op: 22 dec 2004, 22:03

Re: DV 2014: Vraag

Bericht door USInsider »

Dank je ! Duidelijk.
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer