Ik kwam zaterdag terug de VS in met mijn advanced parole (voorwaardelijke toestemming voor terugkomst) in verband met de afwachting van mijn Green Card. Ik had geen idee wat me te wachten stond en ik had mijn vrouw en haar kinderen bij die natuurlijk een gewoon VS paspoort hadden, dus heb ik me samen met hen maar in de rij voor US citizens en residents geplaatst met de hoop dat dit kon, ik beschouw me namenlijk niet meer als een visitor (bezoeker) van dit land!
Voordat we daar kwamen had ik in het vliegtuig al de vraagtekens welk formulier ik nu moest invullen, het groene waiver formulier of het witte visum formulier, allebei dus maar

Aangekomen bij de balie, legde ik mijn situatie uit en de beambte was zeer behulpzaam en grapte zelfs over de situatie naar de kinderen of zij wel wilde dat ik terug in de VS kwam

Hij zette de stempels in de amerikaanse paspoorten en controleerde mijn gegevens, toen legde hij me uit wat de procedure is bij advanced parole, ook vertelde hij mij dat ik alleen het witte formulier hoefde in te vullen

Na de eerste balie moet je naar een kantoor toe waar je al je papieren, die nu op een groene binder zaten in een rij zet, je wordt daar first come, first serve behandeld, ik heb mijn binder geplaatst en er was maar 1 wachtende voor me! ongeveer 10 min later werd mijn binder opgepakt en werden alle gegevens gecontroleerd, ongeveer 5 minuten nadien werd mijn naam opgeroepen en moest ik me melden, ook deze beambte was zeer behulpzaam, ze vertelde me dat ik van de twee copieen er maar 1 mee hoefde te nemen, en alleen de andere te gebruiken wanneer de eerste vol is met stempels! Ik kreeg mijn paspoort terug en mijn advanced parole met een stempel erop en we konden gaan.
Het was echt erg simpel allemaal, het duurt natuurlijk wel zo'n 20 minuten langer, dus moet je dat ook incalculeren in de overstaptijd, wij hebben onze vlucht gehaald, maar veel tijd was er niet meer over!
Ik moet zeggen dat in dat kantoor het merendeel van marokaans, turks, indiaanse afkomst zat en dat aan hun erg veel vragen gesteld werden, aan mij is niet een vraag gesteld, dus ik neem aan dat hun papieren gewoon nog niet goed geregeld waren, ook moest van deze mensen nog foto's en vingerafdrukken gemaakt worden. Die van mij liggen al bij het DHS.
Al met al een goede ervaring bij de terugkomst, waarbij ik wel vermoed dat het erg hielp dat mijn vrouw en haar kinderen erbij waren!!!

Hopelijk helpt dit verhaal bij vragen van mensen die dit nog mee gaan maken,
Richard