Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

tolwegen in Florida

Als je reisvraag niet over een specifieke staat of regio gaat, hoort het hier thuis.
Plaats reactie
dieter
Amerikakenner
Berichten: 442
Lid geworden op: 13 apr 2004, 03:22
Locatie: Hageland

tolwegen in Florida

Bericht door dieter »

Een vraagje : de eerste dag toen we in Miami waren en van de luchthaven naar Miami Beach reden, heb ik per vergissing (echt waar !) de rijstroook voor abonnee's gepakt. Ze hadden onds gezegd in Miami de route met het zonnetje te volgen, en plots reeds ik zo door.
Wordt dat gefilmd ofzo ? Begin me wat ongerust te maken dat ik een serieuze boete kan krijgen.
Er moet toch een controlen zijn, want anders kan iedereen langs daar rijden (je krijgt geen ontvangtstbewijs als je betaald, dat hebben we ondervonden toen de naar Kennedy Space Center gingen ...)
Weet iemand meer ???
P.S. een reisverslag volgt weldra .....
Om heel kort te zijn : het is hier fantastisch !
Laatst gewijzigd door dieter op 26 aug 2004, 05:11, 1 keer totaal gewijzigd.
rperre
Amerika-expert
Berichten: 2380
Lid geworden op: 17 mar 2004, 21:55
Locatie: Dothan, AL

Bericht door rperre »

Tja, ze zeggen dat er camera controle is, maar hoe kunnen ze jouw te pakken krijgen in een huurauto. Ik heb zo'n vermoeden dat je hier niets meer van te horen krijgt, ze gaan hopenlijk denken "daar heb je er weer zo een" (toerist bedoel ik, :wink: ), maar goed een boete voor het niet betalen van $1 is ook nog al wat, en je moet daar echt elke paar kilometer betalen!

Het beste wat je kunt doen is een Sunpass aanschaffen als je daar een paar weken bent, die laat je dan bij je raam liggen en dan kun je de gehele vakantie door die "zonnetjes" heen rijden en wordt het automatisch afgeschreven! Het is ook sneller dan gewoon betalen.

Richard
Rperre is op 28-4-2011 door een helicopterongeval om het leven gekomen. We zullen hem missen.
Redneck
Amerikakenner
Berichten: 685
Lid geworden op: 17 okt 2003, 05:00
Locatie: GA, USA

Bericht door Redneck »

Ik zou me maar niet te ongerust maken, Dieter. Zoals Richard al zei, zijn veel van de "overtreders" toeristen die niet bekend zijn met de regels.

Blij te horen dat je het goed naar je zin hebt. Geen problemen gehad met internet zeker? :mrgreen:

gr. Redneck
Georgia on My Mind
daisydog
Amerikafan
Berichten: 186
Lid geworden op: 02 jun 2004, 16:22
Locatie: Sunrise, Florida
Contacteer:

Bericht door daisydog »

Er staan hier bij de poortjes van de tolwegen inderdaad bordjes dat er gefotografeerd wordt als je door rijdt zonder te betalen. De boete zou $100 bedragen.

Of ze je werkelijk gaan en kunnen traceren, dat is weer een ander verhaal. Het gaat hierbij om een toerist,...in een huurauto...in zijn eerste overtreding.

Dus ik denk ook niet dat je er wat van te horen krijgt...
dieter
Amerikakenner
Berichten: 442
Lid geworden op: 13 apr 2004, 03:22
Locatie: Hageland

Bericht door dieter »

Ben al wat gerustgesteld, maar uiteraard hebben ze bij Alamo mijn gegevens, alsook het nummer van mijn credicard ... Ze kunnen dat er dus afhalen
Gebruikersavatar
Rubke
Amerika-ontdekker
Berichten: 20
Lid geworden op: 18 jun 2004, 13:19
Locatie: Eindhoven

Re: tolwegen in Florida

Bericht door Rubke »

dieter schreef:Een vraagje : de eerste dag toen we in Miami waren en van de luchthaven naar Miami Beach reden, heb ik per vergissing (echt waar !) de rijstroook voor abonnee's gepakt.
Kan iemand me (ons?) uitleggen hoe dit systeem werkt? Is er een soort "reserved lane" voor kaart houders? En hoe herken je dat? (zal wel iets met dat zonnetje te maken hebben, gok ik zo 8) )
daisydog
Amerikafan
Berichten: 186
Lid geworden op: 02 jun 2004, 16:22
Locatie: Sunrise, Florida
Contacteer:

Bericht door daisydog »

Het is op zich heel eenvoudig, alleen de eerste keer is het even opletten.

In de buurt van de meeste tolpoorten krijg je opeens meer banen, om het verkeer er snel doorheen te laten gaan. Er zijn dan drie soorten poortjes

#1 Sunpass (met het zonnetje)
#2 Exact change (blauwbord)
#3 Cashier (groen bord)

Ik hoop dat ik de kleuren een beetje goed onthouden hebt. :lol:

#1 De Sunpass is dus een poortje waarvoor je apparaat onder je voorruit moet hebben die je doorgang registreerd en automatisch geld afschrijft. Voor een vakantie is het denk ik niet de moeite om dat systeem aan te schaffen.

#2 Dit poortje kan je kiezen als het te betalen bedraag exact hebt, maar wel in munten. De prijs van de tolpoorten is begin dit jaar omhoog gegaan van $.75 cent naar $1. Een $1 dollarbiljet is geen gepast geld, (tenzij ze de automaten inmiddels hebben aangepast..geloof me, ik heb het geprobeerd :wink: )

#3 Bij deze poortjes zit een juffrouw of meneer die je geld aanneemt. Hier kan je dus langs gaan met gepast geld of met grotere biljetten.

Je hebt trouwens soms ook dat je bij de oprit naar de Turnpike/expressway moet betalen. In een aantal gevallen is dit een onbemand poortje waar je alleen met gepast geld kan betalen, .025 of .50 cent. Het is dus handig om altijd wat kwartjes en dubbeltjes in je auto te hebben liggen. 8)
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer