Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Hoeveel km rijdt een Amerika-reiziger per dag?

Als je reisvraag niet over een specifieke staat of regio gaat, hoort het hier thuis.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Gabi W.
Amerika-ontdekker
Berichten: 18
Lid geworden op: 21 mar 2006, 19:26
Locatie: Veghel

Hoeveel km rijdt een Amerika-reiziger per dag?

Bericht door Gabi W. »

:help:
Ik ben druk bezig met het plannen van onze route.
Zoals iedereen willen wij zoveel mogelijk zien, maar natuurlijk ook niet alleen op de weg zitten.
Ik zou het wel leuk vinden als wat ervaren reizigers aangeven, hoeveel km zij per dag plannen en hoe de ervaringen achteraf daarme zijn.

Was het teveel, was het precies goed, of had je nog verder kunnen rijden.

Ik heb dit onderwerp niet op het forum kunnen vinden en ben benieuwd, wat de meningen zo zijn.
Gebruikersavatar
GPJ73
Amerikakenner
Berichten: 947
Lid geworden op: 07 aug 2005, 15:08
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door GPJ73 »

Wij hebben de laatste keer tom-tom gebruikt bij het plannen en daar veel steun aan gehad omdat je dan vrij nauwkeurig kan laten berekenen hoe lang je over een bepaalde afstand gaat doen. Ook tijdens het rijden wordt steeds berekent hoe laat je zult aan komen, erg handig! Over het algemeen viel het ons mee, een enkele keer kwamen we door omstandigheden wel ergens laat aan, maar dat houdt de spanning er in... kunnen we nog een hotel vinden.... :) of niet.... :cry: Wij boekten lang niet altijd een hotel van te voren, vandaar... Maar in het hoogseizoen zou ik het niet doen en rekeninghouden met drukte bij grote steden want bij LA kan je wel even zoet zijn...
Groeten,
Gert
Londen-VS-Canada (28 days of fun in augustus en september)
Gebruikersavatar
Rob
Amerika-expert
Berichten: 14659
Lid geworden op: 06 feb 2004, 14:53
Partner van: Annie
Aantal x V.S. bezocht: 27
Locatie: Biggekerke ZLD
Contacteer:

Bericht door Rob »

Hoi Gaby,

Afhankelijk van wat men op een dag doet zit je tussen de 100 en 300 mile per dag, ga uit van een gemiddelde van 200 mile p/d over heel de reis.
Soms zit er wel eens een uitschieter tussen van 400 mile op een echte reisdag.
Wij zitten meestal tussen de 4500 en 5000 mile tijdens een 4 weekse trip.
Rob
Gebruikersavatar
Henriëtte
Amerika-expert
Berichten: 2550
Lid geworden op: 23 dec 2004, 20:17
Aantal x V.S. bezocht: 18
Contacteer:

Bericht door Henriëtte »

Hoi Gabi,

Tijdens onze laatste reis hebben we ook gemiddeld zo'n 200 mijl per dag gereden, de kortste dagafstand was precies 100 mijl en de langste was 348 mijl. Dit is inclusief de afstanden die we in de parken zelf gereden hebben.

Onze hotels waren niet vooraf geboekt, we konden dus per dag beslissen hoe ver we nog wilden rijden. Daarbij vielen twee ritten laat op de dag wat tegen, de eerste omdat de weg die we 'nog wel even' erbij dachten te doen veel langzamer was dan we dachten, en de tweede omdat we in een flinke file terecht kwamen (tussen San Fransisco en Monterey). Maar op die twee tegenvallers na is het ons prima bevallen.

't Scheelt natuurlijk ook wel in welk gebied je je bevindt: wij vinden het heerlijk om over de lange, lege wegen in bijvoorbeeld Arizona te rijden, en de woestijnlandschappen langs ons heen te zien gaan. Als je zo een flinke afstand moet afleggen is dat wat ons betreft helemaal niet erg, dan is het autorijden zelf ook al vakantie!

Groeten,
Henriëtte
http://www.picturEyes.com" onclick="window.open(this.href);return false; : met o.a. een collectie van onze favoriete USA-foto's.
http://www.ontdek-amerika.nl" onclick="window.open(this.href);return false; : veel foto's, veel info, en uitgebreide reisverslagen.
Gebruikersavatar
hekkie
Amerika-expert
Berichten: 13261
Lid geworden op: 31 mar 2004, 14:40
Partner van: Jhek
Aantal x V.S. bezocht: 20
Locatie: Assen
Contacteer:

Re: Hoeveel km rijdt een Amerika-reiziger per dag?

Bericht door hekkie »

Gabi W. schreef::help:
Ik zou het wel leuk vinden als wat ervaren reizigers aangeven, hoeveel km zij per dag plannen en hoe de ervaringen achteraf daarme zijn.

Was het teveel, was het precies goed, of had je nog verder kunnen rijden.
.
Gabi,

Wij rijden, zoals de anderen hier ook al aangeven, gemiddeld zo'n 200 mijl per dag, met de nadruk op "gemiddeld". Zit je in het zuidwesten bijv., zijn de afstanden tussen de parken en bezienswaardigheden relatief niet zo heel erg hoog. Hou je dit gemiddelde aan, blijft er genoeg tijd over om te hiken, dingen te bezoeken, om te shoppen enz..

Af en toe hebben wij er ook wel eens een rijdag tussen (om een grotere afstand te overbruggen) en die gaat dan meestal over de Interstate. Tijdens zo'n rijdag leggen wij zo'n 400 tot 500 mijl af.

In jouw geval zul je toch zeker twee flinke rijdagen in moeten bouwen om vanaf Nebraska naar het Noordoosten te komen of evt. naar het Zuidoosten, voordat je met je eigenlijke toeristische trip kan beginnen. Althans op die manier kijk ik tegen jullie reis aan. Ik vergelijk dat meestal met Europa. Je rijdt bijv. ook in twee dagen naar Spanje of Italië en daar doet niemand "moeilijk" over.

Gr. Marjan
Gr. Marjan

20 USA-reizen:
Gebruikersavatar
vana
Amerika-expert
Berichten: 12800
Lid geworden op: 14 okt 2003, 15:50
Aantal x V.S. bezocht: 4
Locatie: Noord-Holland
Contacteer:

Bericht door vana »

Toevallig heb ik net een routekaartje gemaakt voor onze komende reis. Ik kom uit op een gemiddelde van 140 miles per dag. Maar wij hebben dan ook 30 dagen te besteden dus kunnen we rustig aan doen.

Het langste stuk dat we rijden op één dag is 380 miles.

Van onze vorige reis kom ik ook op een gemiddelde van 140 miles per dag.

Marjon
Gebruikersavatar
michelly
Amerika-expert
Berichten: 4904
Lid geworden op: 18 jun 2005, 12:18
Aantal x V.S. bezocht: 15
Contacteer:

Bericht door michelly »

Even terug gerekend en wij kwamen uit op 170 mi per dag. De ene dag is natuurlijk wel langer dan de andere maar gemiddeld kwamen we hier op uit

Groetjes Elly
Gebruikersavatar
Gabi W.
Amerika-ontdekker
Berichten: 18
Lid geworden op: 21 mar 2006, 19:26
Locatie: Veghel

Bericht door Gabi W. »

Bedankt allemaal. :lol:
Ik denk, dat er nog wel meer mensen wat aan hebben.
Zou leuk zijn als dit lijstje nog wat langer wordt.

Als je in Nederland woont lijkt elke afstand al snel lang, omdat je dat landje zo snel door bent.
Wij hebben wel geluk, wij woonden ooit 500 km van de grootouders van onze kinderen af, die zijn dus best wel lange ritten gewend.

Marjan je hebt gelijk, vanuit Nebraska ontkom je er niet aan om een aantal lange ritten te maken, voordat je in wat interessanter gebied bent, bedankt voor het meedenken. :doublethumb:

Amerikanen kijken helemaal niet van lange ritten op.
Mijn dochter ging regelmatig een dagje winkelen in Omaha (toen zij in Norfolk NE woonde). Zij deden volgens mij z'n 2,5 uur over een rit. En het 's avonds natuurlijk weer terug. Dat zou een Nederlander toch niet zo snel bedenken.
Plaats reactie
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer