Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Boefje op reis

Als je een vraag hebt over non-immigratievisa (tijdelijk verblijf in de VS), kun je die hier stellen.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
MacVie
Amerika-newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 03 jun 2005, 22:50

Boefje op reis

Bericht door MacVie »

Hallo, ik heb een vraag over een toeristen visum. Normaal hoef je dat schijnbaar niet aan te vragen en gaat dat via het visum waiver programma. Maar hoe zit dat als je ooit (9 jaar geleden) veroordeelt bent en dus een strafblad hebt? Moet je dan een toeristenvisum aanvragen of is het beter gewoon geen slapende honden wakker te maken?
Laatst gewijzigd door MacVie op 05 dec 2005, 19:33, 1 keer totaal gewijzigd.
Gast

Bericht door Gast »

Wat een rare vraag? Ik ga geen drugshandelaren helpen.
marcuscj
Amerikakenner
Berichten: 934
Lid geworden op: 15 feb 2004, 21:55
Locatie: oregon,usa

Bericht door marcuscj »

Volgens mij zijn die slapende honden al wakker en ik zou een visum aanvragen.
Maar dat is alleen mijn opinion.
Gebruikersavatar
MacVie
Amerika-newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 03 jun 2005, 22:50

Bericht door MacVie »

Neminem schreef:Wat een rare vraag? Ik ga geen drugshandelaren helpen.
thnx Neminem, daar zit ik dus niet op te wachten. Veroordeeld betekent hier ook afgerond, vind je niet???
PBBI
Amerikakenner
Berichten: 531
Lid geworden op: 29 nov 2003, 17:42
Contacteer:

Bericht door PBBI »

Hallo, ik heb een vraag over een toeristen visum. Normaal hoef je dat schijnbaar niet aan te vragen en gaat dat via het visum waiver programma. Maar hoe zit dat als je ooit (9 jaar geleden) veroordeelt bent voor drugshandel ? Moet je dan een toeristenvisum aanvragen of is het beter gewoon geen slapende honden wakker te maken?
De meningen zijn hierover verdeelt maar wat ik begrepen heb is het zo dat customs in de VS geen gegevens heeft over Nederlandse (ex)delinquenten. Je zou dus zonder problemen op het visa waiver programma naar binnen kunnen. Nu is het alleen zo dat je dan in moet vullen dat je geen strafbare feiten hebt gepleegd en dan lieg je dus. En dit zou je later op kunnen breken als je bijv. een visum aan zou moeten vragen i.v.m. werk of emigratie.
Gebruikersavatar
MacVie
Amerika-newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 03 jun 2005, 22:50

Bericht door MacVie »

Ok, dus als je gebruik maakt van het Visa Waiver programma, moet je toch vragen beantwoorden over een eventueel crimineel verleden? Dan lijk het inderdaad handiger om het gelijk goed aan te vragen.
doreennicole
Amerika-expert
Berichten: 1591
Lid geworden op: 26 jan 2005, 13:24

Bericht door doreennicole »

Mensen die om andere redenen dan zakelijk of toeristisch reizen hebben dus wèl een visum nodig. Dat geldt ook voor Nederlanders die een strafblad hebben of diegenen die tijdens een vorig bezoek langer dan 90 dagen in de V.S. gebleven zijn zonder dat ze daar toestemming voor hadden.

Deze info heb ik van http://www.visumdienst.nl, een site die ik voor mijn werk gebruik bij het boeken van reizen. Helaas kan je het visumformulier niet downloaden dus kan je niet zien wat de vragen zijn, maar ik zou je willen aanraden ze eerlijk te beantwoorden. ALs je met de waarheid speelt en ze komen erachter heb je grote kans dat je voor 5 of 10 jaar het land niet meer in mag.

Het een en ander hangt ook van de zwaarte van je strafblad af, denk ik en hoelang geleden het is. Als je bijv 10 keer in 2 jaar bent opgepakt met drugs of opgepakt bent bij het importeren van drugs naar NL (ik noem maar wat bijv als bolletjesslikker) zou ik niet zo 1-2-3 die kant uitgaan. Of als het met XTC te maken heeft.

Voor alle zekerheid zou ik dus visum aanvragen en eerlijk beantwoorden.

Succes!!!
SEEING IS BELIEVING
Gebruikersavatar
MacVie
Amerika-newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 03 jun 2005, 22:50

Bericht door MacVie »

Dankjewel!!
newengland
Amerikafan
Berichten: 283
Lid geworden op: 08 okt 2003, 22:53
Locatie: Amsterdam

Bericht door newengland »

..
Laatst gewijzigd door newengland op 10 aug 2010, 16:39, 1 keer totaal gewijzigd.
newengland
Amerikafan
Berichten: 283
Lid geworden op: 08 okt 2003, 22:53
Locatie: Amsterdam

Bericht door newengland »

Laat ons anders weten hoe het afgelopen is....????
markey

Re: Boefje op reis

Bericht door markey »

MacVie schreef:Hallo, ik heb een vraag over een toeristen visum. Normaal hoef je dat schijnbaar niet aan te vragen en gaat dat via het visum waiver programma. Maar hoe zit dat als je ooit (9 jaar geleden) veroordeelt bent voor drugshandel :shock: ? Moet je dan een toeristenvisum aanvragen of is het beter gewoon geen slapende honden wakker te maken?
Hmm, wat is iedereen negatief! Mensen veranderen ook als ze dat willen!

Ik zou zeggen, bel eens de amerikaans ambassade op, deze kunnen je hier wel antwoord op geven maar ik heb eens gehoord dat je 10 jaar NIET in een rechtzaal (als veroordeelde) of in de cel gezeten mag hebben voor een groot misdrijf (voor te snel rijden ofzo weet ik niets)

Verder weet ik ook inet precies hoe dit zit maar mijn neef werkt bij de mareschausee dus hij zei dat die regels er zo ongeveer uit "zagen"
UsaDutch
Amerikafan
Berichten: 156
Lid geworden op: 06 jan 2004, 05:53
Locatie: St. Paul MN USA
Contacteer:

Bericht door UsaDutch »

doreennicole schreef: Helaas kan je het visumformulier niet downloaden dus kan je niet zien wat de vragen zijn
Voor een voorbeeld van de I-94 kun je op onze website een pdf downloaden;

http://usadutch.com/forms/i-94.pdf

Zoals je ziet staan er geen voorwaarden op.

zie ook onze lexicon;

http://usadutch.com/forum/lexicon.php?l ... %20Program
**Klaas** http://dutcheagle.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer