Hi allemaal,
Wij zijn begin deze week terug gekomen van een SUPER reis door het westen van Amerika! Om andere forummers wellicht nog wat inspiratie en houvast te geven, deel ik hierbij nog eens onze planning en andere tips!
Dag 1 AMS - SFO - wij zijn om 11.30 u geland in SF. Hierna met de BART naar ons hotel gegaan (Holiday Inn Union Square). Omdat we er al vroeg waren hebben we de dag nog goed kunnen gebruiken om alvast wat rond te kijken in de stad, zoals China Town en de cable cars.
Dag 2 SF - 's ochtends hebben wij de tour richting Alcatraz gedaan. Erg indrukwekkend! De rest van de dag op de Fisherman's Wharf geweest.
Dag 3 SF - Monterey - 's ochtends onze huurauto opgehaald (bij Thrifty) en via de Highway 1 met diverse stops naar Monterey gereden. We verbleven hier in Red Rooff Inn & Suites.
Dag 4 Monterey - Morro Bay - wederom via de Highway 1 gereden, de 17-mile-drive gedaan en diverse stops langs de kust (Big Sur, etc). In Morro Bay verbleven we in Rockview Inn & Suites
Dag 5 Morro Bay - LA - veel stops gedaan, zoals aan het strand, Malibu, Santa Barbara etc. In LA verbleven we in America's Best Value Inn.
Dag 6 LA - 's ochtends richting Hollywood letters gelopen en 's middags naar de Walk of Fame. Vanuit hier hebben we nog een tour gedaan door Hollywood, Beverly Hills, etc. Zeker een aanrader, omdat je anders veel mist van de stad. 's Avonds zijn we hier naar de honkbalwedstrijd Doders - Giants gegaan. Om het echte Amerika gevoel te krijgen is dit wel echt heel tof!
Dag 7 LA - Kingman - gestopt in Joshua Treepark en hier rondgereden. In Kingman hebben we geslapen in het Ramblin Rose Motel.
Dag 8 Kingman - Grand Canyon - via Route 66. In de Grand Canyon hadden wij de Bright Angel Lodge. Stukje van de Bright Angel trail gelopen.
Dag 9 Grand Canyon - Stukje van de Rim trail gelopen.
Dag 10 Grand Canyon - Page - hier gestopt bij de Horseshoe Bend. Overnacht in Sleep Inn & Suites Lake Powell.
Dag 11 Page - 's Ochtends een tour gehad door de Lower Antelope Canyon met Ken's tour (leuke gidsen!!). 's Middags naar Lake Powell gegaan, maar in verband met de harde wind was dit helaas geen succes.
Dag 12 Page - Bryce Canyon - Omdat we pas om 17.00 uur in het hotel konden (Bryce Pioneer Village), eerst naar de canyon zelf gegaan en een wandeling gedaan. 's Avonds lekker gegeten en gedronken bij het hotel.
Dag 13 Bryce Canyon - Zion- In Zion (Springdale) overnachtte we in Quality Inn Springdale. We kwamen in de middag aan en in verband met de hitte niet meer gaan wandelen, maar bij het zwembad gelegen.
Dag 14 Zion - 's Ochtends de wandeling naar Angels Landing gedaan. Begin van de middag weer terug bij het hotel en bij het zwembad.
Dag 15 Zion - Las Vegas - overnachting in Circus Circus. Rest van de dag meteen alles in het hotel verkend en even over de strip geweest.
Dag 16 Las Vegas - Overdag in het hotel gebleven, 's avonds met de bus naar Fremont Street. Hier gegeten bij Heart Attack Grill (aanrader!!) en de zipline gedaan. Verder de casino's verkend en her en der een drankje gedaan. Wat ons betreft vonden we Fremont street een stuk leuker dan de Strip zelf!
Dag 17 Las Vegas - Overdag wederom onszelf vermaakt in het hotel, 's avonds een tattoo laten zetten bij Illuminati Tattoo (leveren goed werk af).
Dag 18 Las Vegas - Death Valley - In Death Valley overnacht in Panamint Springs Resort
Dag 19 Death Valley - Mammoth Lakes - Overnacht in Alpenhof Lodge
Dag 20 Mammoth Lakes - Yosemite - Overnacht in Big Trees Lodge
Dag 21 Yosemite
Dag 22 Yosemite - SFO - terugvlucht om 16.30
- Al met al zijn er weinig dingen die ik zou veranderen! Eigenlijk waren al onze motels/hotels prima naar ons zin. Sommige waren wel wat gedateerd, maar we hebben geen vieze kamers gehad en dat vind ik toch wel het belangrijkste.
- Daarnaast zou ik 1 dag schrappen in de Grand Canyon (wij hadden het na 1 middag eigenlijk wel gezien, omdat we hier verder geen activiteiten gingen doen) en 1 dag schrappen in Page (kwam vooral door de harde wind de tweede dag). Van deze dagen zou ik er 1 bij San Francisco zetten (wij hebben bijvoorbeeld geen fietstocht gedaan naar de Golden Gate Bridge) en 1 dag bij Las Vegas (hier zal zeker niet iedereen het mee eens zijn, maar Vegas was voor mij echt het hoogtepunt van de hele reis).
- Alle afstanden waren prima te doen. We hebben maar 1 dag bijna 6 uur in de auto gezeten (Kingman naar Grand Canyon) en verder was alles zomaar 2 a 3 uur rijden.
Mocht er iemand nog andere tips of ideeën willen, laat het gerust weten! Wij hebben in ieder geval de reis van ons leven gehad met bovenstaande planning!