Goed, zo, Arjen, ik zie, dat ik je al als assistent Washington kenner kan inhuren

.
Als je het Witte Huis wilt touren moet je je Congresslid vragen en een groep van minstens 10 mensen hebben, niet mogelijk dus. Het Pentagon heeft min of meer dezelfde regels. Wel is er een interessant visitor's center bij het Witte Huis.
De FBI had een ontzettend leuke tour, maar die is al jaren "closed for renovation", dus of die ooit terugkomt valt te betwijfelen, helaas.
Het Capitool kun je wel in, vroeg erbij zijn om kaartjes te verkrijgen (zelfde geldt voor het Washington Monument).
Als het Supreme Court niet in session is kun je daar ook een rondleiding krijgen en zoals Arjen schreef is de Library of Congress een must see.
Als je twee dagen DC hebt zou ik het volgende aanraden:
Dag 1 - Begin in Arlington Cemetery, hier ligt de Kennedy familie begraven en kun je de wisseling van de wacht bij het graf van de onbekende soldaat zien. Het is een imposant kerkhof en bovenaan de heuvel ligt het Lee House, dat de moeite van een bezoek waard is, vooral als je niet aan George Washingtons landgoed Mount Vernon toekomt.
Je kunt bij Arlington Cemetery een Tourmobile ticket kopen, waarmee je zowel de begraafplaats rond wordt gereden (hop on, hop off) en daarna naar de Mall midden in de stad kunt. Je hebt vanaf Arlington Cemetery ook prachtig uitzicht over de monumenten.
Neem daarna de Tourmobile naar de Mall en bekijk de monumenten.
's Avonds eventueel eten in Georgetown met zijn oude straatjes of in Old Town Alexandria aan de overkant van de rivier in Virginia
Dag 2 - Haal een ticket voor de rondleiding van het Capitool, zie Library of Congress en Supreme Court (achter Capitool gelegen, dus makkelijk te bewandelen), bekijk de tentoonstelling en de officiele documenten in de National Archives, eet lunch in het speciale cafe van het American Indian museum en bekijk verder de musea waar je in geinteresseerd bent (kijk uit, want ze zijn stuk voor stuk gigantisch, dus je bent er zo een paar uur kwijt in elk museum)
Er is eindeloos veel te doen hier, ik heb het in meer dan 20 jaar zelf nog niet allemaal gedaan, maar zo doe je de meest bekende attracties (zoek ook mijn
blogdoor voor foto's en verslagen van bovengenoemde dingen).