Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

New York in september; wel of niet nu gaan?

Over de staten van New England, New York, Pennsylvania, New Jersey, Delaware, Maryland, West Virginia en Washington DC.
Plaats reactie
Gettie123
Amerika-ontdekker
Berichten: 15
Lid geworden op: 30 jun 2017, 14:42
Aantal x V.S. bezocht: 1

New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door Gettie123 »

Hallo allemaal,

Na een prachtige rondreis afgelopen zomer in het zuidwesten van de VS staat nu New York City nog hoog op ons wensenlijstje. We willen hier graag heen in het tweede deel van september dit jaar, we dachten een mooie periode waar het weer ook nog goed is om buiten wat te zien. :mrgreen:

Nu zitten we in een kleine twijfel, voornamelijk ingegeven door het huidige politieke klimaat (Groenland, ICE in de steden, etc). Enerzijds hebben we het idee van New York dat dit prima te bezoeken is zonder dat we last gaan hebben van de politieke situatie. Afgelopen zomer was dit ook amper te merken en de moord op Kirk kregen we vrijwel alleen te horen via de NOS app en niet in SF zelf. New York is groot en zo enorm toeristisch.
Aan de andere kant toch een beetje de twijfel; hoe is de situatie nu wanneer je NY bezoekt en wat zou je kunnen verwachten over de politieke situatie en het bezoek van de VS/NY. Hoe is dit voor ons Europeanen.

Misschien is de vraag recent ergens anders al beantwoord (ik vond wel een niet meer actueel topic. We zijn erg benieuwd naar jullie ervaringen en verwachtingen; er zijn hier zo veel mensen die zo veel meer ervaring hebben dan wij :wink: .

Alvast bedankt!
mtl
Amerika-expert
Berichten: 8314
Lid geworden op: 08 nov 2009, 10:22

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door mtl »

Lastig te zeggen hoe de situatie er over 8 maanden uitziet. Ik zou als ik jullie was niet boeken als je ook maar enige twijfels hebt.
Gettie123
Amerika-ontdekker
Berichten: 15
Lid geworden op: 30 jun 2017, 14:42
Aantal x V.S. bezocht: 1

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door Gettie123 »

mtl schreef:
10 jan 2026, 14:29
Lastig te zeggen hoe de situatie er over 8 maanden uitziet. Ik zou als ik jullie was niet boeken als je ook maar enige twijfels hebt.
Bedankt, wat we ons denk ik eigenlijk afvragen is; zijn die twijfels wel realistisch? In de zomer hebben we er ook niks van gemerkt, hoeveel merk je er nu van (en in hoeverre is het logisch dat dat extreem gaat veranderen in een stad als NY voor enkel een toerist). :wink:
mtl
Amerika-expert
Berichten: 8314
Lid geworden op: 08 nov 2009, 10:22

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door mtl »

Ik ben in november in Vancouver en Seattle geweest. Niks gemerkt van spanningen. Busreis van Vancouver naar Seattle ging zonder problemen.
Gebruikersavatar
Coyote
Amerika-expert
Berichten: 14186
Lid geworden op: 11 okt 2003, 13:50
Aantal x V.S. bezocht: 34
Locatie: Heerenveen
Contacteer:

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door Coyote »

@Gettie123 Het is ook maar net hoeveel je er zelf van WILT merken. Je geeft zelf al aan dat je er in de zomer weinig van gemerkt hebt.

Afgelopen sept/okt was ik ook in Amerika. Net na de moord op Charlie Kirk en de aanhoudende ICE-protesten. Ik kan je zeggen dat ik niets van dat alles heb gemerkt in Amerika. Zelfs niet Portland waar hevige ICE-protesten waren toen ik daar was. Het enige waar ik enigszins last van had als toerist was de Shutdown waardoor niet alles open was in de National Parks.

Kortom, zou me niet al te druk maken en gewoon plannen maken. Annuleren kan immers altijd nog. Dat hebben we destijds met Covid wel gezien.

Roland
Since 1982: 34 visits to the United States!

Lees mijn reisverhalen op www.rschotanus.com en FB.
Corv
Amerikakenner
Berichten: 1043
Lid geworden op: 03 jun 2020, 20:01

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door Corv »

Afgelopen september/oktober 25 dagen rondgereisd. Van San Francisco naar Oregon, Idaho, Wyoming, Montana, North/South Dakota, Nebraska, Utah, Colorado. Niets gemerkt van alles.
27 States so far...
USAreiziger
Amerikakenner
Berichten: 866
Lid geworden op: 22 jan 2012, 19:54
Aantal x V.S. bezocht: 36
Locatie: Oosthuizen
Contacteer:

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door USAreiziger »

Hi Gettie,

Mijn familie woont verspreidt over Amerika (Seatle, Houston, Upstate NY en Ontario Canada), en die hebben aangegeven dat de media alles opblaast. Er zijn demonstraties en helaas vorige week een naar incident met ICE maar de de demo's zijn er ook in Europa op dit moment. Er zijn minder reizen geboekt maar nogmaals dit komt door het negatieve nieuws die enorm wordt aangedikt in de media.

Er gebeurt genoeg in de wereld ook in Europa dan zou je nergens meer naar toe kunnen gaan. En inderdaad in het ergste geval (wat ik niet denk) kun je altijd de reis annuleren. Ik ga over 4 maanden weer richting de USA ik laat mij niet weerhouden ik zie het wel tegen die tijd. Ik zou gewoon boeken maar dit is mijn mening. Wat ik altijd trouwens doe maar hier hangt wel een kostenplaatje aan een iets duurdere ticket boeken die ik kosteloos kan annuleren, dit doe ik ook met mijn hotels trouwens. Dit geeft je ook meer rust voor het geval de reis niet doorgaat en niet wordt gedekt door de verzekering.

Groetjes

Monique
Amerika Specialist http://www.traveltousa.nl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Gebruikersavatar
Dikkie
Amerikakenner
Berichten: 534
Lid geworden op: 24 mar 2008, 12:21

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door Dikkie »

Wij hebben ook niets gemerkt afgelopen zomer en we gaan weer in april naar New York. Dat is overigens een citytrip die ik wel heb gewijzigd. We zouden naar Washington DC gaan maar gelet op de fratsen van Trump en onbeschikbaarheid van een aantal bezienswaardigheden, gewijzigd naar NYC. Daar zijn we al meerdere keren geweest dus het wordt een relaxtrip met dingen waar we nog niet eerder aan toe zijn geweest en vooral broadwayshows en concerten bezoeken.
Je merkt het dus niet maar de onvoorspelbaarheid van de Amerikaanse politiek maakt de planning minder leuk. Ik denk dat je van de steden bij NYC het beste zit dus die zou je wel kunnen doen.
Voor onze Noord-Amerika trip daarna wordt het dit keer Canada :wink:
B.vd.Gaag
Amerika-newbie
Berichten: 3
Lid geworden op: 26 feb 2015, 13:50
Aantal x V.S. bezocht: 4

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door B.vd.Gaag »

Hoi,

Ik ga vooralsnog in april naar NY met mijn dochter. Een neef van mij is een paar weken terug nog geweest en zit er nu weer. Wat ik van hem meekrijg is er nu niet niks te merken.

Het kan natuurlijk altijd omslaan, maar dat kan ook in NL/Europa.
Denk dat je vooral moet kijken wat je zelf wilt en wat voor jou goed voelt. Voelt het niet goed, vooral niet doen.
Je kunt het ook nog even aankijken en later boeken (wellicht dan wel duurder).

Gr. Bianca
Timb
Amerikakenner
Berichten: 458
Lid geworden op: 06 okt 2015, 10:17
Aantal x V.S. bezocht: 6

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door Timb »

Wat zou je er uberhaupt van moeten werken? Je gaat niet naar een derde wereld land met een dictator die alles en iedereen uitmoord (ook al wil de media je dat graag laten geloven) Dit jaar al 2 reizen gemaakt naar Amerika en er is werkelijk niks aan de hand. In september gaan we naar NY en november waarschijnlijk nog naar Philadelphia. Laat je niet zo bang maken. Veel WK gangers kwamen ook snel terug op het vooroordeel dat over Amerika gegeven werd nu Trump aan de macht is.
Gebruikersavatar
nwolf
Amerikakenner
Berichten: 929
Lid geworden op: 03 aug 2014, 18:28
Aantal x V.S. bezocht: 13
Locatie: Oost/Noord-Brabant

Re: New York in september; wel of niet nu gaan?

Bericht door nwolf »

Ik zou voor deze periode ook gewoon boeken als ik iets mooi's zou tegenkomen! We zijn in April naar Forlida geweest en gaan over 2 weken richting Nevada/californië. In Florida niet 1 ICE agent gezien dus ik denk dat het allemaal iets meer wordt vergroot dan je zou verwachten.

Om de een of andere reden voelt voor mij de November periode wat meer als een risico tijd. Gezien nu al de ophef rondom de Midterm elections en ik niet weet hoe dat gaat uitpakken. Ik zou dit jaar eind v/h jaar niet snel iets boeken (nov/dec).
2010 Florida | 2012 W DC | 2013 LV | 2014 California + LV | 2015 NYC + W DC | 2016 Florida + LV | 2018 California + LV | 2019 Florida + NYC | 2022 Florida | 2023 Florida | Dec 2024 NYC | MRT 2025 W DC | 2026 Florida | 2026 California
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer