Pagina 1 van 2

Emigreren naar Canada...!?!?

Geplaatst: 20 dec 2007, 16:55
door StageNYCfall2007
De VS blijft nummer 1, maar ik kan de tijd na mn studie niet in NL doorbrengen. Canada is ook een prachtig land (qua natuur, voor de rest vind ik de VS in alles beter).

Wie heeft er een DEFINITIEVE link naar een site waar dat punten systeem DUIDELIJK uitgelegd wordt? Hoeveel punten moet je hebben? Wat zijn de eisen?

Als ik naar Canada wil emigreren, is dat dan veel makkelijker dan naar de VS? Of blijft dit ook bijna onmogelijk??

Geplaatst: 20 dec 2007, 18:21
door kastelke
Ik weet niet wat je wilt bedoelen met 'definitief', maaar google op de woorden "Ambassade Canada in Nederland" leverde me dit op:

http://www.dfait-maeci.gc.ca/canada-eur ... 5ea-nl.asp

Vanwaar ik dan weer hier geraakte:
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... /index.asp
En hier: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp

En uiteindelijk ook wat jij zocht:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp

Geplaatst: 20 dec 2007, 18:46
door StageNYCfall2007
Bedankt!

Dus als ik mn studie afrond, daarna master doe op universiteit, en vervolgens een jaartje of 2 werk, heb ik genoeg punten 8)

Rijden ze in Canada ook veel in SUV's? :P

Geplaatst: 20 dec 2007, 19:34
door ellenjoan
Vergeet niet dat het bekomen van de PR visa enkele jaren duren kan...als je in Ndl woont momenteel 20- 26 maanden wachttijd.

Daarom dat het ook interessant voor je zou kunnen zijn om een tijdje ginder te gaan studeren, een entwerk aan te leggen en via een WP daar binnen geraakt of via het PNP.

veel succes,


eva

Geplaatst: 20 dec 2007, 23:24
door kastelke
ellenjoan schreef:en via een WP daar binnen geraakt of via het PNP.
Eva, jij weet hier blijkbaaar meer over. Aangezien het hier geen Canada-forum is, vermoed ik dat de meeste lezers niet weten waar dit over gaat. Kan jij dat misschien even kort toelichten?

Geplaatst: 21 dec 2007, 13:22
door ellenjoan
Ok

Zowat elke provincie heeft een PNP programma...."provincial nominee program"...om buitenlanders makkelijker het land binnen te krijgen daar waar een groot gebrek aan personeel is...bijvb. truckers of verplegingspersoneel etc.

Je kan per provincie nagaan welke beroepsmensen ze zoeken om te zien in welke provincie je snel aan de slag zou kunnen met jouw diploma.

Via de WP (workpermit) kan je dan in Canada binnen en beginnen werken. Na 1-2 jaar kan je dan je PR visum aanvragen (permanent residence). Die verkrijg je dan ook snel (niet de wachttijd zoals die plaatstheeft via de normale PRprocedure).

Met de WP ervaring krijg je extra punten ingeval je later vanuit Ndl de gewone PR procedure wil aanvangen.

Met een WP mag je je job in Canada wel niet opzeggen of je kan terug naar Ndl. worden gestuurd.

Op de CIC site vind je hierover alles terug.


Eva

Geplaatst: 21 dec 2007, 14:08
door Sandy
Ik weet niet of deze links al gepost zijn, deze heb ik verzameld en gekregen:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp (Officiele site van de Government) - staan ook een paar testen op zodat je kunt kijken of je kwalificeert.

http://www.canadavisa.com/canada-immigr ... /index.php - Canada Immigratie Forum

http://www.visa4you.nl/ - Visa4you is een jong bedrijf, opgezet door een enthousiast team met jarenlange ervaring in de begeleiding bij visumaanvragen voor Canada, Australiƫ en Nieuw Zeeland. Dit bedrijf heeft vrijblijvend voor ons gekeken wat onze mogelijkheden waren. Zij kwamen met toch iets meer mogelijkheden dan wij aanvankelijk voor onze situatie gevonden hadden. In ons geval zouden wij veel meer gebaat zijn wanneer Stefan een HBO opleiding afrondt die raakvlakken heeft met zijn functie nu (was al in de planning), en mogelijk omdat hij werkzaam is in de IT krijgt hij alleen de bedrijfskundige kant van de opleiding en kan dan de opleiding in 16 maanden voltooien.

Geplaatst: 21 dec 2007, 16:40
door StageNYCfall2007
ellenjoan schreef:Vergeet niet dat het bekomen van de PR visa enkele jaren duren kan...als je in Ndl woont momenteel 20- 26 maanden wachttijd.

Daarom dat het ook interessant voor je zou kunnen zijn om een tijdje ginder te gaan studeren, een entwerk aan te leggen en via een WP daar binnen geraakt of via het PNP.

veel succes,


eva
Maar je hoeft toch geen baan te hebben voordat je erheen gaat? Stel, ik heb genoeg punten, dan kan ik er toch heen emigreren en dan een baan zoeken?

Bedankt voor je reactie in ieder geval!

Geplaatst: 21 dec 2007, 19:58
door ellenjoan
Als je genoeg punten hebt kan je de gewone "simplified procedure" volgen ...alleen moet je nu zo'n 2 jaar wachten om dat visum te krijgen en ondertussen kan je niet naar Canada tenzij op vakantie.

Dus wil je zolang wachten...geen probleem.

Wil je niet zo lang wachten, dan via een workpermit (en dan heb je ook die punten nu niet nodig en kan je je ervaring opbouwen in Canada, dan moet je hier niet eerst nog enkele jaren werken om aan genoeg punten te geraken.

Gewoon een kwestie van "tijd", niet meer, niet minder...

Eva

Geplaatst: 21 dec 2007, 20:54
door StageNYCfall2007
oooooohhh zo. Bedankt!

DUS: stel. Na mijn studie heb ik nog niet genoeg punten (geen werkervaring bv.). (Hoewel, ik werk nu al twee jaar als freelance journalist part-time, naast mn studie - telt dat ook?)

Dus geen genoeg punten; ik vraag werkvergunning aan en kan dan al (in principe) direct naar Canada??? En daar genoeg puntjes sparen door te werken en dan perminent resident worden?? :roll:

Geplaatst: 21 dec 2007, 21:30
door kastelke
StageNYCfall2007 schreef: Dus geen genoeg punten; ik vraag werkvergunning aan en kan dan al (in principe) direct naar Canada??? En daar genoeg puntjes sparen door te werken en dan perminent resident worden?? :roll:
Ik vermoed dat je, naar analogie met de USA, niet gewoon even een werkvergunning aan kan vragen zonder dat je al een concreet jobaanbod hebt? Want als je zomaar een vergunning aan zou kunnen vragen, waarom wou je dan door die > 2 jaar durende procedure gaan?

Geplaatst: 22 dec 2007, 13:39
door ellenjoan
Ik denk dat je beter even de moeite doet om op de officiƫle site wat te gaan lezen, want dat heb je blijkbaar nog steeds niet gedaan :? , ondanks de moeite van verschillende personen om je al de juiste links te geven.
Het is bijlange niet zo simpel als je denkt...
En je moet inderdaad een joboffer hebben vanuit Canada

Voor PNP kijk even op
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp

Globale site
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

Veel leesplezier :D

Eva

Geplaatst: 26 dec 2007, 19:18
door StageNYCfall2007
Oke bedankt, ik ga nu alles goed doornemen.

Maar grrrrrrr :x Waarom is het zo verdomd moeilijk/ingewikkeld allemaal :evil: Elke keer als ik zo'n Koreaanse immigranten fietskoerier hier zie, denk ik: how the f heeft hij een visum gekregen voor die 2 dollar die hij per uur verdiend??? Al die rotbaantjes gaan altijd naar immigranten, maar hoe krijgen zij daar een visum voor!?

En dan zie ik zwervers of slecht geklede lowlifers en denk ik; ik verdien het meer dan jij om hier te wonen! Ik voeg veel meer toe. Wat oneerlijk!

En dan spreek ik mensen die hierheen ge-emigreerd zijn en 99% van de keren zeggen ze doodleuk: "tja, eigenlijk was het nooit mijn plan om hierheen te emigreren. Het liep gewoon zo."

Damn! Terwijl de mensen die het t graagst willen (zie andere forummembers) het er het moeilijkst mee hebben om er te komen!

Geplaatst: 26 dec 2007, 19:37
door Joke
Wat enorm hatelijk is jouw laatste bericht. Persoonlijk vind ik dat je met jouw houding helemaal niets toevoegt aan de maatschappij.

Geplaatst: 27 dec 2007, 13:10
door mirdj
StageNYCfall2007 schreef:En dan zie ik zwervers of slecht geklede lowlifers en denk ik; ik verdien het meer dan jij om hier te wonen! Ik voeg veel meer toe. Wat oneerlijk!
En jij weet waarom die mensen het zo slecht hebben, je hebt ze allemaal persoonlijk gesproken? In ieder land kom je mensen tegen die aan lager wal geraakt zijn, maar dat wil niet zeggen dat jij 10x beter bent dan zij zijn of dat jij veel meer toevoegt dan zij doen.
StageNYCfall2007 schreef:En dan spreek ik mensen die hierheen ge-emigreerd zijn en 99% van de keren zeggen ze doodleuk: "tja, eigenlijk was het nooit mijn plan om hierheen te emigreren. Het liep gewoon zo."
Bij sommige mensen komen dingen gewoon op hun pad en zij pakken die kans met 2 handen aan. Je weet nou eenmaal niet hoe het leven gaat lopen en wat je allemaal tegen gaat komen.
StageNYCfall2007 schreef:Damn! Terwijl de mensen die het t graagst willen (zie andere forummembers) het er het moeilijkst mee hebben om er te komen!
Als je iets erg graag wilt is er bijna altijd wel een weg. Je moet er gewoon veel tijd en moeite in stoppen om dit soort dingen, zeker met emigratie, voor elkaar te krijgen. Als je die tijd en moeite niet wilt nemen en denkt dat alles zo aan komt waaien kan je net zo goed gelijk stoppen.

Geplaatst: 29 dec 2007, 09:48
door JanJaap
Joke schreef:Wat enorm hatelijk is jouw laatste bericht. Persoonlijk vind ik dat je met jouw houding helemaal niets toevoegt aan de maatschappij.
Inderdaad, het is een walgelijk ventje.

Geplaatst: 29 dec 2007, 10:02
door Lola
StageNYCfall2007 schreef: Elke keer als ik zo'n Koreaanse immigranten fietskoerier hier zie, denk ik: how the f heeft hij een visum gekregen voor die 2 dollar die hij per uur verdiend??? Al die rotbaantjes gaan altijd naar immigranten, maar hoe krijgen zij daar een visum voor!?
Wat vraag je voor je glazen bol? Lijkt me heerlijk om aan iemands uiterlijk niet alleen af te kunnen lezen waar diegene is geboren maar ook nog eens hoeveel hij/zij per uur verdient. Geweldige attitude om de wereld mee te verkennen :?

Geplaatst: 29 dec 2007, 10:26
door Tinkerbell
StageNYCfall2007 schreef: En dan zie ik zwervers of slecht geklede lowlifers en denk ik; ik verdien het meer dan jij om hier te wonen! Ik voeg veel meer toe. Wat oneerlijk!
Hier schrik ik toch wel van.

In Rotterdam zat jarenlang een jongeman met zijn hond te bedelen bij de Hema.
Hij maakte muziek en ik kon er nooit langs lopen zonder toch een paar guldens op zijn deken te leggen.
Op een geven moment raakten we in gesprek en hij vertelde dat het grootste deel van zijn centjes opging aan hondenvoer. De hond werd eigenlijk beter verzorgd als hijzelf.
Nadat de Koopgoot in het centrum gebouwd werd verdween hij en als ik er op terug kijk voegde juist die zwerven veel meer toe aan het kleurrijke straatbeeld dan ik.

Geplaatst: 29 dec 2007, 10:42
door Annie
StageNYCfall2007 schreef:Oke bedankt, ik ga nu alles goed doornemen.

Maar grrrrrrr :x Waarom is het zo verdomd moeilijk/ingewikkeld allemaal :evil: Elke keer als ik zo'n Koreaanse immigranten fietskoerier hier zie, denk ik: how the f heeft hij een visum gekregen voor die 2 dollar die hij per uur verdiend??? Al die rotbaantjes gaan altijd naar immigranten, maar hoe krijgen zij daar een visum voor!?

En dan zie ik zwervers of slecht geklede lowlifers en denk ik; ik verdien het meer dan jij om hier te wonen! Ik voeg veel meer toe. Wat oneerlijk!

En dan spreek ik mensen die hierheen ge-emigreerd zijn en 99% van de keren zeggen ze doodleuk: "tja, eigenlijk was het nooit mijn plan om hierheen te emigreren. Het liep gewoon zo."

Damn! Terwijl de mensen die het t graagst willen (zie andere forummembers) het er het moeilijkst mee hebben om er te komen!

Je doet me erg denken aan de man van de Spa reclame die een glas water in zijn gezicht krijgt, omdat hij erg neerbuigend doet over zijn mede mensen.

Wordt eens wakker en volwassen.

Geplaatst: 29 dec 2007, 10:50
door kastelke
Bij deze heeft StageNYCfall2007 wel genoeg Spa over zich gekregen, vermoed ik.

Ik begrijp dat je soms danig gefrustreerd kan geraken als de dingen niet naar wens verlopen, maar afgeven op je medemensen of jezelf zoveel meer waardevol vinden gaat je echt niet helpen bij het bereiken van je doel.
Momenteel heb je hier al veel info kunnen vinden over emigreren naar Canada, ik neem aan dat je dat nu aan 't doornemen bent zodat je in kan schatten of dat een makkelijker hindernis om te nemen is.
Heb je nog vragen daarover, dan horen we het wel!