Pagina 1 van 1

Monument Valley Drive

Geplaatst: 23 jun 2016, 21:43
door clarissk
Hallo,

We zijn van plan om de 27 km lange Monument Valley Drive zelf te rijden met onze huurwagen.
Dit is geen SUV maar een gezinswagen type Minivan 7 personen zoals bvb Chevrolet Uplander.
Op internet circuleren de wildste verhalen over de haalbaarheid om dit met zo'n wagen te rijden.
Velen zeggen ; laat u niet afschrikken want het is goed doenbaar. Anderen zeggen ; dit is zoeken naar problemen en
bovendien niet verzekerd want je zou off-road rijden gezien dit op onverharde wegen is.

Wat is jullie mening hierover ? Zijn er mensen met ervaring op dit forum ?

alvast bedankt voor de reacties,

Kurt Clarisse

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 23 jun 2016, 22:36
door Martin & Marianne
Je bent niet verzekerd met je huurzuto. Of je het risico wilt nemen dat er iets gebeurt met je auto is aan jou.
Bekijk ter plekke hoe de weg er bij ligt. Voor ervaringen kun je de zoekfunctie eens gebruiken.
En kijk eens op www.ontdek-amerika.nl onder overige bezienswaardigheden.

Marianne

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 23 jun 2016, 23:54
door Anneleen
Je kan ook altijd ter plekke, vanaf de parking, bekijken hoe de weg eruit ziet en of je het erop waagt met de huurauto. Zo niet, kan je op het moment zelf daar nog een tour boeken.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 24 jun 2016, 00:05
door goldenhills
Wij zijn er vorige maand geweest, en de weg lag er netjes bij. Veel mensen reden met een gewone auto.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 24 jun 2016, 08:26
door Mrvanilla
Het zal inderdaad van het weer afhangen. Bij droge periodes (zoals de zomer) zal het geen probleem zijn. Wij reden de weg vorige maand en het was echt een prima onverharde weg. Totaal geen probleem om te rijden. Af en toe een kuil ontwijken of een grote steen en goed opletten dat je niet in dat mulle zand aan de zijkant verzeild raakt. Er reden zelfs lage auto's als een Ford Mustang. Ik was in eerste instantie ook wat huiverig, ook omdat ik filmpjes zag van auto's die uit het mulle zand moesten worden getrokken. Maar uiteindelijk was het een van de makkelijkste dirt roads die ik reed.

Weet wel dat áls er toch iets gebeurd, je niet verzekerd bent. Het is expliciet verboden om met een huurauto op onverharde wegen te rijden.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 24 jun 2016, 09:06
door M Kactus
Ja, het is totaal afhankelijk van het moment. Wij hebben het eerste stukje gereden met een normale sedan, en zijn na de eerste mitten teruggekeerd. Ik heb één keer iets horen schuren over de bodemplaat, en dat had ik liever niet meer aan de hand :) En sowieso is het slingeren, draaien en keren om putten en uitstekende punten te vermijden. Maar niet echt ondoenbaar. De twee auto's achter ons zijn ook teruggedraaid.
Ik heb al van andere mensen gehoord dat het absoluut geen probleem was, en dat zij de hele rit hebben gemaakt met een gewone wagen. Er zijn genoeg aanbieders daar, dus je kunt tot daar rijden en zien wat je wilt doen. Je kunt het rondje ook te paard doen, da's misschien leuker.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 24 jun 2016, 14:43
door deHollander
Wij zijn naar beneden gereden met een Ford Mustang en toen werd de bodem 2x hard geraakt.
Omgekeerd en terug gegaan met een auto vol stress mensen.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 24 jun 2016, 15:46
door Marcopstal
Officieel mag het niet met een huurwagen, maar duizenden doen het.

Zelf heb ik de rit ook al enkele keren gedaan met een minivan, zonder enig probleem. Als het niet geregend heeft is er doorgaans geen probleem. Dat kan je ter plaatse evalueren. Als je anderen ziet heen en weer rijden is het niet moeilijk een conclusie te trekken.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 25 jun 2016, 14:09
door ksanthony
Wij hebben dit ook gedaan met een 'lage' huurwagen (Chevrolet Impala) in Februari.
Af en toe eens een put en een steen ontwijken , verder geen enkel probleem gehad.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 25 jun 2016, 15:53
door kalaman
Kijk eens op onze indexpagina, daar staan diverse links naar video's die we daar gemaakt hebben.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 27 jun 2016, 01:36
door mie
Ook wij reden er enkele zomers geleden met een minivan. Gewoon voorzichtig rijden en diepe kuilen vermijden. Als je zelf kan rijden is het toch het leukst ... je kan stoppen zolang en zoveel je zelf maar wil.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 27 jun 2016, 20:11
door Tandenfee
Wij hebben m vorig jaar mei gereden met onze huur-SUV. Was heel goed te doen. Gewoon rustig op je gemakje rijden. Waren er genoeg in n "gewone" personenauto die de route reden. Het rijden blijft wel op eigen risico want je bent niet verzekerd op offroad wegen.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 27 jun 2016, 20:27
door Gast
goldenhills schreef:Wij zijn er vorige maand geweest, en de weg lag er netjes bij. Veel mensen reden met een gewone auto.
Dat is natuurlijk geen garantie dat het ook zo is als de TS daar is.

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 27 jun 2016, 20:53
door Mrvanilla
Er wordt ook nergens een garantie gegeven. :mrgreen:

Re: Monument Valley Drive

Geplaatst: 30 jun 2016, 19:17
door Division
Met name het eerste stuk is klote, daarna valt het wel mee. Gewoon goed opletten en de diepe kuilen ontwijken.