Pagina 1 van 1

Joshua Tree & U2

Geplaatst: 11 jul 2006, 15:47
door jemp
Iemand enig idee waarin Joshua Tree NP de hoesfoto van de gelijknamige CD van U2 werd genomen?

Geplaatst: 11 jul 2006, 16:44
door Arjen

Geplaatst: 11 jul 2006, 21:28
door Martin & Marianne
Jemp,

Zoals al in de link van Arjen te lezen valt, stond de boom niet in het Joshua Tree National Park, maar vlakbij Death Valley. Hij stond in de buurt van Olanche, dat ligt in de buurt van de kruising van US 395 en de SR 190. Je hoeft er niet meer heen te reizen. Er schijnt vandaag de dag weinig tot niets meer van de boom over te zijn.
Ik heb een tijdje in de Volkskrant de rubriek 'Het Nutteloze-Kennisparadijs' geschreven. Eén van de afleveringen ging over U2 en Death Valley. Ik heb hem hieronder voor je gekopieerd.

Martin
U2 en een hardloopwedstrijd in Death Valley

In 1987 bracht de Ierse popgroep U2 het succesvolle album ‘The Joshua Tree’ uit. Wereldwijd werden meer dan twaalf miljoen exemplaren verkocht. Voor de hoesfoto’s maakte de band gebruik van de diensten van de Nederlandse fotograaf Anton Corbijn. Die fotografeerde de band in december 1986 op diverse locaties in Californië. De foto op de voorkant werd genomen bij Zabriski Point, Death Valley, maar de foto die het meest tot de verbeelding van de fans sprak, was die van de band met een eenzame Joshua Tree.
Zoals veel fans van de Beatles zich op het zebrapad van Abbey Road laten fotograferen, willen fans van U2 graag met deze Joshua Tree op de foto. Probleem was echter dat, ter bescherming van deze cactusboom, de locatie ervan niet bekend was gemaakt. Zelfs U2 wist de precieze plek niet. Zo verklaarde zanger Bono in 1997 in een interview:
Ik weet nog steeds niet waar die Joshua Tree is, we zagen hem naast de weg. Anton Corbijn, onze fotograaf, zag hem als eerste en schreeuwde: ‘Stop de bus’ en holde vervolgens de woestijn in. Ik weet niet of we hem ooit nog terug zullen vinden’. Met dit laatste doelde Bono op de boom en niet op de fotograaf.
In tegenstelling tot wat veel fans dachten, stond de boom niet in het Joshua Tree National Park, maar bij het plaatsje Olanche vlak bij Death Valley. In het jaar 2000 ging de boom dood en viel hij om. De oorzaak was ouderdom. Er is niet veel meer van over. Fans hoeven dus niet naar Olanche af te reizen.
Dat er Joshua Trees bij Death Valley groeien is niet zo verwonderlijk. Het is één van de warmste plekken ter wereld. Op 10 juli 1913 werd er in Furnace Creek, Death Valley, een temperatuur gemeten van 57 graden Celsius, toen een wereldrecord. Op 13 september 1922 werd er evenwel in Al Aziziyah in Libië 58 graden gemeten. De Amerikanen beweren dat de thermometer van de Libiërs niet deugde, maar de rest van de wereld gelooft deze 58 graden wel.
Omdat de Amerikanen het record graag terug willen hebben, staat er nu ook meettemperatuur bij Badwater in Death Valley. Badwater ligt 85 meter beneden het zeeniveau. De Amerikanen hopen dat hier, op de bodem van de broeikas die Death Valley is, vroeg of laat een nieuw wereldrecord kan worden gemeten.
Het lijkt dan ook gekkenwerk om op deze plaats in de zomer een hardloopwedstrijd te organiseren, maar toch vindt elk jaar in juli de Badwater Ultramarathon plaats. Deze wedstrijd, over een afstand van 215 km, loopt van Badwater, het laagste punt van Amerika, naar Mount Whitney, met 4420 meter het hoogste punt van Amerika (buiten Alaska). De finish ligt op 2500 meter hoogte.
De wedstrijd is niet voor iedereen geschikt. Het blad ‘Runner’s World’ van september 1999 vermeldt de volgende gezondheidsrisico’s voor de deelnemers:
‘Nierklachten tot de dood erop volgt, zonnesteek, hersenbeschadiging en alle symptomen van oververhitting, misselijkheid, hoofdpijn, duizeligheid, te hoge hartslag, niet kunnen zweten, kippenvel in de buurt van de hartstreek, grote irritatie, algehele zwakte en overgeven. In de slotfase, als de temperatuur tot onder nul kan dalen, staan andere lichamelijke ongemakken te wachten, zoals zwelling van longen en hersenen, verschijnselen die horen bij hoogteziekte.
De organisatie raadt de deelnemers aan zoveel mogelijk op de witte strepen van de weg te lopen, om te voorkomen dat de schoenzolen door de hitte aan het asfalt vastplakken.

Geplaatst: 11 jul 2006, 23:35
door Pete.Z
Dat was de enige reden voor mijn zus om ooit naar Amerika te gaan,die boom.....U2 fan..... :wink:



Maar goed,mijn vriendin heb ik de eerste keer meegekregen door haar te beloven in Phoenix naar de kroeg van Alice Cooper te gaan. :lol:

Geplaatst: 12 jul 2006, 07:52
door Liz
Martin, wat een leuk en informatief artikel.
Vooral dat stuk over die marathon....ongelooflijk wat mensen
toch in hun hoofd halen.

Geplaatst: 12 jul 2006, 19:29
door jemp
Mooi verhaal. Thanks folks.
jp

Geplaatst: 13 jul 2006, 00:34
door Martin & Marianne
Dat was de enige reden voor mijn zus om ooit naar Amerika te gaan,die boom.....U2 fan.....
Pete,
Je kan haar ook nog overhalen om naar Zabrikski Point, het Joshua Tree National Park of Bodie te gaan. Zie onderstaand citaat:
Where did U2 shoot all the photos for The Joshua Tree album?

The Joshua tree itself used to be located in the middle of the California desert just outside Death Valley National Park. But in October, 2000, fans discovered that the tree had fallen over. It appeared to be a natural fall, not the result of vandalism. The photo on the actual front album cover of The Joshua Tree was taken at Zabriskie Point in Death Valley, California. Photos appearing in the various Joshua Tree tourbooks and other promotional pictures from this era were shot at The Harmony Motel, which is southern California's Joshua Tree National Park; at other random locations in the southern California desert in and around Death Valley; and at the historic ghost town of Bodie, California, on the eastern side of the Sierra Nevada mountains north of Mammoth Lakes, California
Martin