Wij zijn gisteren thuisgekomen na vier heerlijke weken American SouthWest. We hebben zowel de Secret Canyon Tour als de tour naar Canyon X gedaan.
http://www.slotcanyonhummeradventures.com
http://www.overlandcanyon.com/
Bij Slot Canyon Hummer Adventures konden we kiezen uit een drie uur durende tour (alleen naar Secret Canyon) of een vijf uur durende tour (naar Secret Canyon en twee andere canyons). Om te kunnen beslissen welke tour we wilden doen wilden we graag foto's zien van die twee andere canyons, die bleken er echter vrijwel geen te zijn. De twee andere canyons zijn veel minder fotogeniek, zo werd ons verteld. We hebben toen dan ook beslist om alleen naar Secret Canyon te gaan. Het is echt een hele leuke tour geweest, we hebben er echt van genoten. De gids, Jabe, was een enthousiaste kerel die ontzettend boeiend kon vertellen over de omgeving, de politiek, de ontwikkeling van de stad Page enzovoort. De rit in de Hummer was ook een prima ervaring. De canyon was mooi, al voegde het niet echt iets toe aan de canyons die we al kennen (Antelope, Water Holes ed). Maar het totale pakketje: hartstikke leuk en we zijn dan ook dik tevreden dat we dit hebben gedaan.
Bij Overland Canyon Tours moesten we ook kiezen: de gewone vier uur durende tour naar Canyon X of de speciale zes uur durende Photographic Tour. Nu hadden we op hun site gelezen dat er een ervaren slot canyon fotograaf mee zou gaan, dat leek ons wel wat dus hebben we - even slikken - 160 dollar per persoon betaald en de Photographic Tour geboekt. Weggegooid geld, helaas. De gids had totaal geen verstand van fotografie, het hele foto-advies bestond uit niet meer dan twee plichtmatige zinnetjes (foto's maken in stand 18, en geen lucht op de foto zetten). En zes uur was veeeel te lang voor de korte canyon, we zijn daar ter plekke maar een eind gaan lopen om de tijd vol te maken. Daar was onze gids overigens helemaal niet blij mee, ze was liever lui bij de canyon blijven zitten, dat was duidelijk. De tour was ook minder goed verzorgd: de auto was smerig, en toen we na afloop van de tour bij de auto terugkwamen kregen we niet - zoals bij Secret Canyon - nog wat extra koud water. We hadden alleen nog het restje lauwe water dat we bij aanvang van de hike hadden gekregen.
Canyon X was wel mooi hoor, de hoge wanden zijn heel indrukwekkend. Maar wel erg kort, nog korter dan Upper Antelope Canyon. Al met al was de tour de hoge prijs absoluut niet waard.
Als je goedkoper uit wil zijn en de allermooiste slot canyon van deze omgeving wilt zien, ga dan voor Buckskin Gulch. Mijn absolute favoriet! Die kost maar 6 dollar per persoon, je moet er dan wel zelf naar toe rijden en een flink stuk lopen.