Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

De grens naar Mexico over

Voor algemene vragen over de zuidwestelijke staten: Californië, Nevada, Utah, Arizona, Colorado, New Mexico en Texas.
Plaats reactie
Spartabart
Amerika-newbie
Berichten: 6
Lid geworden op: 23 feb 2016, 15:00
Aantal x V.S. bezocht: 1

De grens naar Mexico over

Bericht door Spartabart »

Dag allen,

In juni ga ik met twee vrienden voor het eerst naar de Westkust van de Verenigde Staten. Het 'bekende' rondje zeg maar. Omdat ik een paar dierenparken in San Diego wil bezoeken rijden wij vanuit die stad naar Scottsdale (Phoenix, AZ.). Omdat wij niet vanuit L.A. daarheen vertrekken kom je niet perse door Palm Springs (sterker nog, dat is langer rijden maar wellicht ook de moeite waard om te zien) maar rij je een stuk over de weg langs de grens met Mexico. Ik denk dat de verleiding zo in de buurt erg groot is ook Mexico aan te vinken door de grens 'even' over te steken. Wat is wijs? Je moet dit sowieso lopend doen begreep ik, maar waar kan dat het beste. Is dat San Diego? Of is het daar juist druk en kan je beter naar Mexicali gaan (daar komt de weg ook langs). En zijn de wachtrijen bij de grens lang?

Dank vast voor de reacties,

Bart
mtl
Amerika-expert
Berichten: 8330
Lid geworden op: 08 nov 2009, 10:22

Re: De grens naar Mexico over

Bericht door mtl »

Wat denk je in die Mexicaanse grenssteden aan te treffen? Het zijn afgrijselijke oorden vol misdaad en andere ellende. Mocht je het toch aandurven: wachttijden kunnen vooral terug naar Amerika lang zijn.
Gebruikersavatar
SpaceAce
Amerika-expert
Berichten: 3252
Lid geworden op: 09 nov 2004, 22:15
Partner van: Njit
Aantal x V.S. bezocht: 16
Locatie: Den Bosch
Contacteer:

Re: De grens naar Mexico over

Bericht door SpaceAce »

Ik zou ook gewoon een volgende vakantie afwachten om Mexico te kunnen afstrepen. Heerlijk met een cocktailtje op het strand op Playa del Carmen of Cancun. Dat is toch een veel beter vooruitzicht? ;)
Neem een kijkje op onze homepage met veel reisverslagen van Amerika: http://www.kloenies.nl
en/of lees onze blog van onze afgelopen reis naar The 4 Corners: https://usatour2019.wordpress.com/
Gebruikersavatar
Ruud2004
Amerika-expert
Berichten: 4459
Lid geworden op: 15 feb 2007, 10:21
Aantal x V.S. bezocht: 16
Locatie: 't Gooi

Re: De grens naar Mexico over

Bericht door Ruud2004 »

Ben het wel met de vorige reacties eens, niet doen! Een jaar of acht terug zijn wij de grens overgestoken naar Tijuana. Met de auto helemaal tot aan de grens gereden en daar geparkeerd op een grote bewaakte parkeerplaats. Daarna lopend Tijuana ingewandeld. Mexico in gaat eenvoudig, door een groot "ratelhek", terug naar Amerika was wel wat anders. Daar hebben, met een snelbus, zeker twee uur over gedaan. Een ongelofelijke rij auto's en voetgangers die daar de grens willen oversteken. Achteraf vonden we het wel een belevenis, maar het is er vreselijk vies, arm en heeft vast niet dat Mexicaanse sfeertje wat je dieper in Mexico hoopt aan te treffen. Het barst er werkelijk van de tandartsen en apotheken en veel ongure types die je van alles willen verkopen. Na een paar uurtjes souvenirwinkeltjes kijken vonden we het wel mooi en met die snelbus (achteraf dus niet zo snel) terug naar de parkeerplaats aan de Amerikaanse kant.

De Premium Outletmall aan de Amerikaanse grens vonden wij wel aardig trouwens.
2004 Chicago/Great Lakes
2005 Chicago/Florida
2007 Chicago/ LV-LA
2009 Chicago-NYC
2011/14/16/22 Florida
2012 ZW USA/Hawaii
2013 Canada/NO USA
2015 ZW/USA
2017 en 2019 ZW Canada/USA
2018 NO Canada/USA

Onze reisverslagen via http://ruud2004.com
tomhster
Amerikakenner
Berichten: 921
Lid geworden op: 09 okt 2015, 22:00
Aantal x V.S. bezocht: 14

Re: De grens naar Mexico over

Bericht door tomhster »

Tijuana is lopend, zowel land in als uit, goed te doen. Als je er toch bent is het een optie. Het is meer de belevenis dan mooi of leuk, een beetje gezond verstand is wel vereist want Tijuana heeft een aantal rauwe randjes. Met je huurauto mag je over het algemeen die grens niet over.
Spartabart
Amerika-newbie
Berichten: 6
Lid geworden op: 23 feb 2016, 15:00
Aantal x V.S. bezocht: 1

Re: De grens naar Mexico over

Bericht door Spartabart »

Dank voor de reacties zo ver. Het is inderdaad enkel te doen om de beleving. Het moet geen Mexicoreis worden, maar een aantal uren de grens over en het contrast etc. bekijken lijkt mij bijzonder. Wellicht is het bij Mexicali beter te doen.
Gebruikersavatar
markro
Moderator
Berichten: 9330
Lid geworden op: 06 apr 2004, 20:58
Aantal x V.S. bezocht: 13
Locatie: Hilversum, NL
Contacteer:

Re: De grens naar Mexico over

Bericht door markro »

Misschien heb jij dit oudere topic al gevonden, maar zo niet, misschien haal jij er nog interessante info uit:
Over de grens bij Mexico....
Marco.

Voor onze Amerikareisverslagen: klik hier.
Spartabart
Amerika-newbie
Berichten: 6
Lid geworden op: 23 feb 2016, 15:00
Aantal x V.S. bezocht: 1

Re: De grens naar Mexico over

Bericht door Spartabart »

Dank, ik heb de oudere topics inderdaad gevonden maar die zijn al wat oud en zocht daardoor naar wat meer recentere info.
harryvb
Amerikafan
Berichten: 215
Lid geworden op: 08 mei 2013, 15:16
Aantal x V.S. bezocht: 4
Locatie: Benidorm

Re: De grens naar Mexico over

Bericht door harryvb »

Wij hebben ook een dagje Mexico op het program staan vanuit San Diego, we zouden ofwel gewoon te voet Tijuana ingaan maar we zouden eigenlijk liever een taxi nemen over de grens en naar Rosarito gaan omdat we denken dat het daar rustiger en authentieker zal zijn dan in Tijuana.
Heeft er iemand ervaring met dit plaatsje?
Of iemand nog recentelijk de grens daar overgestoken?
Volgens deze website http://www.bajalife.com/bordercrossing/index.html zou het gemakkelijk moeten gaan maar ik weet niet van welke datum die info is.
Afbeelding
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer