Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Ervaringen Noord Dalmatië Kroatië in meivakantie

Discussies over alle reizen die NIET naar de Verenigde Staten van Amerika gaan.
Plaats reactie
Lowice
Amerika-ontdekker
Berichten: 31
Lid geworden op: 23 mei 2015, 13:27
Aantal x V.S. bezocht: 1

Ervaringen Noord Dalmatië Kroatië in meivakantie

Bericht door Lowice »

We zijn er nog niet uit waar we heen gaan in de meivakantie, maar zitten nu te denken aan Kroatië (want ja, je moet er geweest zijn.. :D ).
De reizen naar Dubrovnik voor een lage prijs zijn al snel 20 uur, dus nu zagen we een rechtstreekse vlucht (4 tickets in de vakantie voor een lage prijs ) naar Zagreb in Noord Dalmatië. We zitten met twee kinderen aan de schoolvakanties vast.
Maar nu die vraag; hoe ziet de omgeving er daar uit? En wat moet je echt bezoeken en is het überhaupt de moeite waard? Is Dubrovnik veel mooier en moeten we afwachten of het daar nog goedkoper wordt? We zijn als we boeken sowieso van plan naar Krk en Plitvice te gaan.
Een andere optie is Andalusie, maar die is iets duurder...
Heeft er iemand ervaringen of advies? Alvast dank!
Verre reizen Met kinderen:
Tunesië, Egypte (2x), Sri Lanka, Maleisië (2x), Borneo, Kenia, Indonesië (Sumatra, Java, Bali), Curacao, Thailand (2x) en
USA West
trudy
Amerikafan
Berichten: 322
Lid geworden op: 23 nov 2007, 10:14
Aantal x V.S. bezocht: 8
Locatie: h.i.ambacht
Contacteer:

Re: Ervaringen Noord Dalmatië Kroatië in meivakantie

Bericht door trudy »

Dubrovnik is prachtig maar heel druk, zeker als er enige cruiseschepen tegelijk zijn. Met een dag heb je het wel bekeken, inclusief een rondwandeling over de stadsmuur. Wil je een tocht maken vanaf dubrovnik richting plitvicimeren? Wij zijn deze zomer op terugtocht vanuit Montenegro in Kroatië geweest met de camper. Kroatië is mooi, in de zomer zeker druk en beslist westers. Maar je hebt mooi weer, strand en mooie oude steden. Het NP Kraka vonden wij prachtig. Mmisschien krijg je een indruk uit ons verslag West Balkan, laatste dagen. http://Www.slakopreis.nl
Gebruikersavatar
lyan
Amerikakenner
Berichten: 1238
Lid geworden op: 16 sep 2010, 20:51
Partner van: laguna62
Aantal x V.S. bezocht: 28
Locatie: groningen
Contacteer:

Re: Ervaringen Noord Dalmatië Kroatië in meivakantie

Bericht door lyan »

Er zit nog al wat verschil tussen deze steden. Dubrovnik is een mooie oude stad, aan zee, en behoorlijk toeristisch. Zagreb ligt 600 km verderop, niet aan zee, een "gewone" hoofdstad, niet echt toeristisch.
Je zou natuurlijk wel kunnen vliegen op Zagreb en dan een auto huren en dan via de kust naar Dubrovnik kunnen rijden. Maar waarom dan vliegen, je rijdt daar zelf ook in een (lange) dag met je eigen auto heen.
Ik heb in het verleden heel wat gereisd in het voormalige Joegoslavie. De kust is prachtig, maar in mei kan het nog wel wat koud zijn. Dubrovnik is mooi, maar iets verderop ligt ook nog Montenegro, net even wat goedkoper, met vergelijkbare mooie baaien en leuke dorpjes. Een paar jaar geleden zaten we in Budva, en maakten vanuit daar een tocht het binnenland in naar het klooster Sveti Ostrog, heel hoog in de bergen.

Is dat te ver dan kan je ook bovenin Kroatië blijven, de omgeving van Pula is erg mooi. Er is daar nog een oud Amfitheater en meer Romeinse gebouwen.
Ten noorden van Rijeka vind je de watervallen van Plitvice, deze mag je niet overslaan! Als je ook naar de watervallen van Krka wilt, doe die dan eerst want na Plitvica stellen deze niets meer voor. Hou je van grotten dan kan je naar Postojna (Slovenie), iets verderop worden de Lipizaner paarden geboren (In Lipiza). Ook in Slovenie: het meer van Bled, ook wereldwijd bekend.
Lowice
Amerika-ontdekker
Berichten: 31
Lid geworden op: 23 mei 2015, 13:27
Aantal x V.S. bezocht: 1

Re: Ervaringen Noord Dalmatië Kroatië in meivakantie

Bericht door Lowice »

Bedankt voor de reacties, we kijken er nog even naar... :thumbup:
Verre reizen Met kinderen:
Tunesië, Egypte (2x), Sri Lanka, Maleisië (2x), Borneo, Kenia, Indonesië (Sumatra, Java, Bali), Curacao, Thailand (2x) en
USA West
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer