Pagina 1 van 1
Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 31 mei 2022, 14:39
door Zoe247
Hoi allemaal! Mijn naam is Simone en ben nieuw op het forum als gebruiker.
Na 2 jaar uitstel is het dit jaar eindelijk zover: samen met mijn vriend onze eerste verre reis en wel naar de USA
Ik heb een planning gemaakt adhv de voorbeeldroute en verslagen vanuit het forum. Echter twijfel ik over het stuk tussen Bryce en Page. Willen we daar teveel of kan het prima zo? Wat zouden jullie evt schrappen of anders doen? Hebben jullie nog andere tips voor ons?
(Vluchten zijn al geboekt. San Francisco is 5 dagen omdat we heel graag een baseball wedstrijd wilden bijwonen en dat kon alleen nog op 27 sep. We hebben voor nu t/m 2 oktober overnachtingen geboekt welke we nog kunnen annuleren).
24 sep: AMS-San Francisco
25 sep: San Francisco
26 sep: San Francisco
27 sep: San Francisco
28 sep: San Francisco - Yosemite (verblijf in curry village)
29 sep: Yosemite
30 sep: Yosemite
1 okt: Yosemite - Bishop
2 okt: Bishop - Death Valley
3 okt: Death Valley - Las Vegas
4 okt: Las Vegas
5 okt: Las Vegas - Zion
6 okt: Zion
7 okt: Zion - Bryce
8 okt: Bryce - Capitol Reef
9 okt: Capitol Reef - Moab
10 okt: Moab (Arches)
11 okt: Moab - Monument Valley
12 okt: Monument Valley - Page
13 okt: Page
14 okt: Page - Grand Canyon
15 okt: Grand Canyon - Kingsman/Lake Havasu City/Needles (weet nog niet waar te overnachten)
16 okt: Kingsman/Lake Havasu City/Needles
- Los Angeles
17 okt: Los Angeles
18 okt: Los Angeles
19 okt: Los Angeles - Pismo Beach
20 okt: Pismo Beach - Monterey
21 okt: Monterey
22 okt: Monterey - San Francisco (middagvlucht naar Amsterdam)
Alvast bedankt voor jullie moeite om hiernaar te kijken

Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 31 mei 2022, 16:43
door Old Faithful
Hartelijk welkom op het forum.
Echter twijfel ik over het stuk tussen Bryce en Page. Willen we daar teveel of kan het prima zo? Wat zouden jullie evt schrappen of anders doen? Hebben jullie nog andere tips voor ons?
In Moab heb je (te) weinig tijd. In die omgeving is veel meer te zien/doen, waarbij een dag extra voor het Island in the Sky gedeelte van Canyonlands N.P. en voor Dead Horse Point S.P. eigenlijk wel het minimum is.
Normaal zou ik dan zeggen: "doe een dag minder San Francisco" , maar vanwege de baseballwedstrijd is dit waarschijnlijk geen optie. Bovendien moet je dan gaan zitten rommelen in de geboekte overnachtingen en dat lijkt me zeker voor de reserveringen in Yosemite N.P. niet aan te bevelen.
Als je naast een bezoek aan één van de (Antelope) Canyons en Horseshoe Bend niet te veel plannen hebt voor Page, zou je daar een dag kunnen winnen.
Afhankelijk van je plannen in Los Angeles zou daar een dag minder een optie kunnen zijn.
En als laatste optie zou je Moab over kunnen slaan en bewaren voor een volgende reis. Je kunt dan via Ut-95 - één van de mooiste wegen in het zuidwesten - naar Monument Valley rijden. Voor mij zou dat alleen een optie zijn als de kans op een zo'n volgende reis groot is.
Succes en veel plezier bij de voorbereiding.
P.S.
Ben je op de hoogte van
https://www.nps.gov/arch/planyourvisit/ ... vation.htm ? Yosemite N.P. heeft ook zo'n systeem maar met overnachtingen in het park is dat geen probleem.
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 31 mei 2022, 17:26
door Marcopstal
Moab verdient echt wel minstens een dag meer. Hier is vrij veel te zien en beleven.
De tijd in Vegas is ook wat beperkt, maar veel ruimte is er uiteraard niet om te verschuiven.
Ik zou dan ook de optie om Page tot één dag te herleiden gebruiken.
Kingsman ga je niet vinden, het is gewoon Kingman.
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 31 mei 2022, 18:28
door Martin & Marianne
Eens met de vorige opmerkingen. Het zou heel mooi zijn als je een extra dag Moab had. Verder kan het wel zo, maar heel ruim is het vanaf Las Vegas niet. Ik weet niets van baseball, maar moet je daarvoor in SF zijn? LA is geen optie? Overigens zie ik die 5 dagen SF niet, ik tel er maar 3. Die krijg je gemakkelijk vol, als je genoeg hebt van de stad kun je bijvoorbeeld een bezoek brengen aan Muir Woods.
Overweeg eens om in plaats van Bishop in Lee Vining te overnachten; dat geeft je meer tijd voor de Tioga Road en je kunt dan ook een bezoek brengen aan Bodie. Vergeet ook Mono Lake niet.
Op weg naar Yosemite kun je via de Mariposa Grove rijden, je rijdt dan niet via de 120 of 140 het park in (wat wel mooier is), maar via Oakhurst.
Als je niet naar Moab gaat is een extra nacht Capitol Reef wel mooi. En als je Valley of Fire wilt bezoeken - wat in die tijd van het jaar wel een must is vind ik - dan zou een extra overnachting in LV of in Springdale niet gek zijn. Of een nacht in de buurt van het park.
Na 3 oktober heb je in Arches geen last meer van de entry permits.
Marianne
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 31 mei 2022, 18:50
door hemmie
Wel wat extra rijden, maar misschien meteen de dag na aankomst naar Monterey en de dag erna weer terug naar San Francisco. Dat geeft je dan nog 1 volle dag in SF, met die wedstrijd 's avonds. Aan het eind kun je dan misschien met maar 1 overnachting van LA naar SF, en evt nog een dag in SF, maar dat geeft je dan een dag extra elders in de route.
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 31 mei 2022, 20:11
door josea
Als je bent zoals veel mensen hier op het forum, en je ziet jezelf nog wel vaker die kant op gaan, dan zou ik voor deze reis Moab achterwege laten. Dat kun je dan een volgende keer goed combineren met een reis door Colorado. Dat geeft je wat meer ruimte ergens anders op de route.
Bijvoorbeeld extra nacht Capitol Reef, extra nacht Zion, extra nacht Las Vegas…
Wil je toch Moab erbij, dan zou mijn keus zijn om de tweede nacht Page te laten vallen.
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 03 jun 2022, 11:25
door Martin & Marianne
@Zoe247 Kun je hier iets mee? Het is altijd fijn als je een reactie achterlaat.
Marianne
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 03 jun 2022, 16:33
door Zoe247
Sorry kon niet zo snel meer reageren.
Maar ik heb zeker wat aan jullie tips. Ik denk dat Moab inderdaad beter geskipt kan worden. En dan o.a. dagje langer Zion, dagje langer LV..Moet het nog even invullen. Het gaat sowieso een prachtige reis worden!
Ik zal nog even kijken naar de tip over Lee Vining inderdaad, die kende ik niet.
Bedankt voor de moeite allemaal:)
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 03 jun 2022, 16:51
door Martin & Marianne
Lee Vining ligt tegen de oostkant van Yosemite; een overnachting daar is mooi als je Bodie wilt bezoeken. Neem ook een kijkje bij Mono Lake (zie voor beide ons 2013-verslag bij 1 juni).
Voor Lee Vining zie ons 2019-verslag.
Misschien leuk om ene papieren kaart te kopen, dan zie je ook welke plaatsen op de route liggen.
Wacht niet te lang met reserveren (annuleren kan altijd nog) want ook in oktober kan het op veel plaatsen nog druk zijn.
Omdat het vroeg donker is in oktober zou ik dan zeker niet te ver van de parken overnachten; rijden in het donker is niet fijn. Kijk voor de GC op
www.grandcanyonlodges.com voor iets aan de rim. En voor Yosemite op
www.travelyosemitecom.
Marianne
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 03 jun 2022, 16:58
door Zoe247
Ik zal je reisverslag eens goed doornemen. Voor Yosemite heb ik al een overnachting gelukkig maar Grand Canyon nog niet, en dat zit al bijna helemaal volgeboekt dus dat wordt wel lastig. Misschien komen er nog annuleringen, ik hou die site sws in de gaten. Ik ga zeker weer wat reserveringen maken want merk al dat het hard gaat allemaal. En thanks voor de tip dat het vroeg donker is in oktober, daar had ik nog niet over nagedacht.
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 03 jun 2022, 23:01
door Zoe247
24 sep: AMS-San Francisco
25 sep: San Francisco
26 sep: San Francisco
27 sep: San Francisco
28 sep: San Francisco - Yosemite (verblijf in curry village)
29 sep: Yosemite
30 sep: Yosemite
1 okt: Yosemite - Lee Vining
2 okt: Lee Vining - Death Valley
3 okt: Death Valley - Las Vegas
4 okt: Las Vegas
5 okt: Las Vegas - Zion (via Valley of Fire)
6 okt: Zion
7 okt: Zion
8 okt: Zion - Bryce
9 okt: Bryce - Capitol Reef
10 okt: Capitol Reef
11 okt: Capitol Reef - Monument valley
12 okt: Monument Valley - Page
13 okt: Page
14 okt: Page - Grand Canyon
15 okt: Grand Canyon - Kingman/Lake Havasu City/Needles (weet nog niet waar te overnachten)
16 okt: Kingman/Lake Havasu City/Needles
- Los Angeles
17 okt: Los Angeles
18 okt: Los Angeles
19 okt: Los Angeles - Pismo Beach
20 okt: Pismo Beach - Monterey
21 okt: Monterey
22 okt: Monterey - San Francisco (middagvlucht naar Amsterdam
Ik denk dat zoiets het dan gaat worden.
Las Vegas bewust 1 volle dag gelaten, ik dénk dat we daar genoeg aan hebben qua indruk haha. Page ook zo gelaten, kajakken lijkt me wel tof daar. Of dan toch een dagje extra bij Grand Canyon doen en niet kajakken.. keuzes keuzes. Neem liever overal wat ruimer de tijd voor dan gehaast langsrijden. Mochten jullie nog verbeteringen zien dan hoor ik het graag

Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 04 jun 2022, 00:55
door Martin & Marianne
Ik vind het een prachtige route!
Voor de Grand Canyon zou Ik inderdaad regelmatig checken of er iets vrij komt. De Bright Angel Lodge is heel betaalbaar en ligt mooi.
Je kunt ook naar de Yavapai Lodge kijken via
www.visitgrandcanyon.com.
Twee nachten Page is mooi, er is genoeg te doen en zien in de omgeving.
Marianne
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 04 jun 2022, 08:32
door josea
Heerlijke route waar je voldoende tijd hebt overal.
Ik zou het zo laten en niet een extra nacht Grand Canyon nemen. Komend vanaf Page heb je daar aan één nacht wel voldoende
Re: Reis Zoe247: Okt 2022 Rondje San Francisco - San Francisco 28 dagen
Geplaatst: 04 jun 2022, 16:56
door Zoe247
Fijn om te horen! Heel erg bedankt voor jullie tips allemaal, heeft me zeker verder op weg geholpen
