We reizen met twee gezinnen. Gezin 1 heeft twee dochters van (dan) 2 en 3 jaar oud. Gezin 2 heeft drie zonen van (dan) 8, 15 en 19 jaar oud.
Gezin 1 reist met een camper, gezin 2 reist met een auto + tent. De bedoeling is om zoveel mogelijk op dezelfde campsites te staan (en liefst ook bij elkaar in de buurt). Gezien de grote leeftijdsverschillen tussen de kinderen, zullen we overdag regelmatig opsplitsen en verschillende activiteiten ondernemen.
De camper is al geboekt (ophalen 21-7 in Denver; inleveren 14-8 in Las Vegas), dus daar zitten we aan vast. Alles er tussenin kan nog veranderd worden. Begin juli willen (moeten) we de campsites in Yellowstone gaan boeken, dus we willen de komende twee maanden ons reisschema definitief gaan maken, hopelijk hebben jullie tips!
Dit is ons voorlopige reisschema, met steeds de reistijd volgens Google Maps tussen haakjes
Dag 1: Amsterdam - Denver
Dag 2: Denver - Rocky Mountains NP (eerst camper ophalen) (2 uur)
Dag 3: Rocky Mountains NP - Grand Encampment (3.45 uur)
Dag 4: Grand Encampment - Lander (3 uur)
Dag 5: Lander - Cody (3 uur)
Dag 6: Cody - Yellowstone (Mammoth Campground) via Beartooth Highway (4.45 uur)
Dag 7: Yellowstone (Mammoth Campground)
Dag 8: Yellowstone (Bridge Bay Campground)
Dag 9: Yellowstone (Bridge Bay Campground)
Dag 10: Yellowstone - Grand Teton NP (Colter Bay Campground) (1.30 uur)
Dag 11: Grand Teton
Dag 12: Grand Teton - nader te bepalen tussenstop (4,5 - 5,5 uur)
Dag 13: nader te bepalen tussenstop - Moab (4,5 - 5,5 uur)
Dag 14: Moab
Dag 15: Moab
Dag 16: Moab
Dag 17: Moab - Monument Valley (2.45 uur)
Dag 18: Monument Valley - Page (2.15 uur)
Dag 19: Page
Dag 20: Page - Grand Canyon North Rim (2.45 uur)
Dag 21: Grand Canyon North Rim - Bryce (3 uur)
Dag 22: Bryce - Zion NP (2 uur)
Dag 23: Zion NP
Dag 24: Zion NP
Dag 25: Zion NP - Las Vegas (3.30 uur)
Dag 26: Las Vegas
Dag 27: Las Vegas
Dag 28: Las Vegas - Amsterdam
De route van Denver naar Cody is volgens mij niet heel boeiend (behalve Rocky Mountains NP natuurlijk), dit zou in principe ook best in twee dagen kunnen. Maar gezien de leeftijd van de kleine meiden willen we de reisdagen niet te lang maken, dus doen we er een dagje langer over, zodat er iedere dag ook genoeg tijd is om lekker op de camping te spelen (of onderweg ergens in een speeltuintje of zo).
De route van Grand Teton naar Moab is ook weer een lange ruk; deze verdelen we over twee dagen. Ik weet nog niet waar we het beste een tussenstop kunnen doen. Salt Lake City? Flaming Gorge? Nog andere suggesties?
In Las Vegas willen we in een hotel verblijven (eerste nacht waarschijnlijk op een RV-site omdat de camper 's ochtends ingeleverd moet worden en dat redden we niet als we vanuit Zion komen). De eerste nacht in Denver zal ook in een hotel zijn.
Vragen:
- Hebben jullie tips n.a.v. deze route? Dingen die we wellicht beter anders kunnen indelen?
- Hebben jullie tips voor campsites op de genoemde plekken? Of voor specifieke activiteiten / excursies?
- Algemene tips voor het reizen met twee jonge kinderen zijn ook welkom