Pagina 1 van 1
Reis vakantie2018: van Las Vegas naar Jackson Hole.
Geplaatst: 30 jul 2019, 16:55
door vakantie2018
Hallo,
Net terug van een fantastische vakantie en nu alweer aan het plannen voor volgend jaar. Hopelijk kunnen jullie me helpen. We hebben een aantal jaar geleden al een rondje gemaakt met de bekende parken, dus die gaan we nu overslaan. Onze planning ziet er tot nu toe zo uit:
dag 1 Amsterdam - Las Vegas
dag 2 Las Vegas
dag 3 Las Vegas
dag 4 Las Vegas - Flagstaf
dag 5 Flagstaf
dag 6 Flagstaf - Canyon de Chelly
dag 7 Canyon de Chelly
Dag 8 Canyon de Chelly - Durango
dag 9 Durango (treinrit)
dag 10 Durango - Great sand dunes
dag 11 Great sand dunes - Black canyon of the gunnison
dag 12 Black canyon of the Gunnison
dag 13 Black canyon of the Gunnison - Glenwood springs
dag 14 Glenwood Springs
dag 15 Glenwood Springs -Aspen
dag 16 Aspen - Colorado Springs
dag 17 Colorado Springs
dag 18 Colorado Springs - Estes
dag 19 Estes
dag 20 Estes - Scotts Bluff
dag 21 Scotts Bluff - Badlands
dag 22 Badlands
dag 23 Badlands - mount rushmore
dag 23 mount rushmore (omgeving)
dag 24 mount rushmore - nog geen idee, stop op weg naar Cody
dag 25 ? - Cody
dag 26 Cody - Beartooth highway - Yellowstone
dag 27 Yellowstone
dag 28 Yellowstone - Jackson Hole
dag 29 Jackson hole
naar huis
Is deze route een beetje realistisch of mis ik ergens iets? We zouden halverwege juni willen vertrekken. Ik heb eventueel nog 2 dagen die ik extra kan inplannen. Yellowstone en Grand Teton hebben we de vorige keer al uitgebreid gedaan, dus vandaar dat ik nu wat minder tijd heb ingepland.
Alvast bedankt voor de info.
Re: van Las vegas naar Jackson hole
Geplaatst: 30 jul 2019, 17:23
door tomhster
Great sand dunes? Dat is volgens mij helemaal de verkeerde kant op.
Re: van Las vegas naar Jackson hole
Geplaatst: 30 jul 2019, 17:28
door Gast
Misschien even vragen in het NW forum?
Re: van Las vegas naar Jackson hole
Geplaatst: 30 jul 2019, 19:42
door PSVwally
Ik zou persoonlijk ipv de grand sand dunes national park zeker vanaf Durango de 550 afrijden naar black canyon of the gunnison. De million dollar highway, zoals deze weg heet, is één van de mooiste wegen op je route! En die zou je op deze manier overslaan
Ik zou die dag zo bij de Black Hills zetten, want daar is echt veel meer te beleven dan Mt Rushmore en daar heb je echt wel tijd voor nodig. Prachtige omgeving. Ik heb daar ooit eens een stuk over geschreven, maar dat is helaas nooit meer geplaatst hier. Let op dat de pagina's, vooral pagina 2 een stuk inspringt.
http://www.allesamerika.com/blackhills2.html
Re: van Las vegas naar Jackson hole
Geplaatst: 30 jul 2019, 20:43
door vakantie2018
Dank je wel. Bij nader inzien denk ik dat we de Sand Dunes inderdaad beter schrappen en die dag extra plannen bij de Black Hills. Als ik je artikel zo leesis er genoeg te zien om enkele dagen door te brengen.
Nog tips voor een overnachting tussen Black Hills en Cody?
Re: van Las vegas naar Jackson hole
Geplaatst: 30 jul 2019, 21:48
door hemmie
Wij sliepen 2 weken geleden een paar dagen in Custer SP. Reden daarna via Deadwood en omgeving naar Hulett, om de volgende ochtend Devils Tower te bezoeken en naar Cody door te rijden. Wij hadden daarna wel 2 nachten Cody, wat fijn was, want we kwamen er pas laat aan.
Re: van Las vegas naar Jackson hole
Geplaatst: 30 jul 2019, 23:25
door USAreiziger
Hi,
Ik verbleef in Rapid City en vandaar uit heb ik de omgeving verkend. Hier is ontzettend veel te beleven. Mount Rushmore heb je zo gezien tenzij je de lichtshow wilt meemaken. Wat ook beslist de moeite waard is, is een bezoek aan Crazy Horse Memorial monument
http://www.traveltousa.nl/crazyhorsememorial/ dit ligt slechts een half uur vanaf Mount Rushmore. Een bezoek aan Custer State Park is ook zeker de moeite waard, en moet je zeker niet overslaan als je in deze omgeving bent.
http://www.traveltousa.nl/custerstatepark/
Al benoemd door hemmie maar voor de liefhebbers is Deadwood ook een trip waard, je kunt hier een bustour boeken en brengt je naar het graf van Wild Bill en Calamity Jane, uiteraard hoor je de verhalen hoe het in het wilde westen verging.
http://www.traveltousa.nl/deadwood/
Als je richting Cody rijdt maak een tussenstop bij Devils Tower National Monument bekend van de Steven Spielberg film close encounters of the third kind. Erg indrukwekkend.
http://www.traveltousa.nl/devilstowernationalmonument/
Onderweg naar Cody kom je ook langs Bighorn National forest, je kunt hier via de snelweg Bighorn voorbij rijden maar ook een stukje omrijden en route 14 nemen die Big Horn National forest doorkruist. Maak een tussenstop bij Shell Falls. Hier zullen vast ook andere mooie tussenstops zijn alleen wij hadden dichte mist waardoor ik de prachtige natuur niet heb kunnen bewonderen.
http://www.traveltousa.nl/bighornnationalforest/
Waarschijnlijk wel op jullie lijst maar hieronder niet benoemd bezoek ook Grand Teton NP, zeer de moeite waard. Hier kun je prachtige trails lopen.
http://www.traveltousa.nl/grandtetonnationalpark/
Groetjes
Monique
Re: van Las vegas naar Jackson hole
Geplaatst: 30 jul 2019, 23:33
door Markstaal
Voor het bezoek aan de Black Canyon of the Gunnison heb je aan 1 overnachting wel genoeg. Het is een erg mooi park maar je zal hier niet meer tijd voor nodig hebben dan een paar uurtjes.
2 nachten Badlands vind ik redelijk veel. Ik zou ook zoals eerder gemeld werd meer tijd uit trekken voor de Black Hills, Custer is na mijn idee daar een prima uitvalsbasis voor. Wij verbleven afgelopen juni 2 nachten in Custer en 2 in Rapid City. Daarbij hadden we genoeg tijd om alles in de omgeving te doen.
Is Scottsbluff een must? Anders is het prima te doen om vanuit Estes in 1x naar Custer te rijden.
Verder zou ik meer tijd nemen voor Yellowstone
Het deel van ons schema vanaf Estes was als volgt:
Dag 10: Estes - Custer
Dag 11: Custer
Dag 12: Custer - Rapid City (bezoek Badlands)
Dag 13: Rapid City
Dag 14: Rapid City - Buffalo (via Devils Tower)
Dag 15: Buffalo - Cody (via Bighorn NF)
Dag 16: Cody - Yellowstone (via Beartooth Highway)
Dag 17: Yellowstone
Dag 18: Yellowstone
Dag 19: Yellowstone - Grand Teton
Achteraf hadden we nog wel een dagje Yellowstone extra willen hebben ondanks dat we alle highlights wel hebben kunnen doen.
Misschien heb je iets aan mijn route topic, zie:
viewtopic.php?f=36&t=72819
Re: Reis vakantie2018: van Las Vegas naar Jackson Hole.
Geplaatst: 31 jul 2019, 04:29
door markro
vakantie2018 schreef: ↑30 jul 2019, 16:55
dag 22 Badlands
dag 23 Badlands - mount rushmore
dag 23 mount rushmore (omgeving)
dag 24 mount rushmore - nog geen idee, stop op weg naar Cody
In het openingsbericht staat dag 23 tweemaal genoemd.
Tussen de Black Hills en Cody (WY) wordt de plaats Sheridan (WY) vaak als overnachtingsplek gebruikt.
Wij deden dat ook eens, lang geleden. Eventueel terug te vinden in ons verslag uit 2004,
klik hier en dan op dag 16.
Re: Reis vakantie2018: van Las Vegas naar Jackson Hole.
Geplaatst: 31 jul 2019, 07:49
door vakantie2018
Bedankt allemaal voor de feedback. Ik heb de route aangepast en er toch maar een rondje van gemaakt zodat we een paar dagen Vegas op het einde hebben en nog een keer naar Zion kunnen om te proberen of het dit keer wel lukt om de narrows te wandelen. Ik ben alleen niet zo blij met Salt Lake city. We vonden er de vorige keer helemaal niks aan maar ik weet niet wat ik anders als overnachting zou moeten pakken. Het zou nu worden:
dag 1 Amsterdam - Las Vegas
dag 2 Las Vegas
dag 3 Las Vegas - Flagstaf
dag 4 Flagstaf
dag 5 Flagstaf - Canyon de Chelly
dag 6 Canyon de Chelly
Dag 7 Canyon de Chelly - Durango
dag 8 Durango (treinrit)
dag 9 Durango - Black canyon of the gunnison
dag 10 Black canyon of the Gunnison - Glenwood springs
dag 11 Glenwood Springs
dag 12 Glenwood Springs -Aspen
dag 13 Aspen - Colorado Springs
dag 14 Colorado Springs
dag 15 Colorado Springs - Estes
dag 16 Estes
dag 17 Estes - Custer
dag 18 Custer
dag 19 Custer - Rapid city
dag 20 Rapid City
dag 21 Rapid city - Buffalo
dag 22 Buffalo - Cody
dag 23 Cody - Beartooth highway - Yellowstone
dag 24 Yellowstone
dag 25 Yellowstone - Grand Teton
dag 26 Grand Teton
dag 27 Grand Teton - Saltlake City
dag 28 Salt Lake City - Zion
dag 29 Zion
dag 30 Zion - Las Vegas
Dag 31 Las Vegas
dag 32 naar huis
Re: Reis vakantie2018: van Las Vegas naar Jackson Hole.
Geplaatst: 31 jul 2019, 08:21
door Markstaal
Omdat je vaak de dag na aankomst vroeg wakker bent is het fijn om direct te gaan rijden en de laatste dagen in dit geval in Las Vegas door te brengen.
Ik vind de tijd voor Yellowstone nog steeds erg beperkt, zijn jullie hier eerder geweest? Misschien is het een idee om 1 nacht minder Glenwood Springs te doen en deze nacht bij Yellowstone te zetten. 3 nachten is wel het minimum voor dit grote park.
Wij vonden Salt Lake City juist erg leuk, grappig dat dit zo kan verschillen. De snelste route naar Zion is natuurlijk via Salt Lake City.
Re: Reis vakantie2018: van Las Vegas naar Jackson Hole.
Geplaatst: 31 jul 2019, 08:47
door vakantie2018
Wij zijn een aantal jaar geleden al bijna een week in Yellowstone geweest en deze keer zal het gewoon de hoogtepunten zijn. Maar inderdaad het is er prachtig. Salt Lake voelde voor ons heel nep aan. Maar we gaan het nog een kans geven.
Re: Reis vakantie2018: van Las Vegas naar Jackson Hole.
Geplaatst: 31 jul 2019, 09:54
door Mr. Patrick
Hoe heb je de dagen in de Black Hills nu gepland? Volgens mij kun je daar als je wilt nog wat tijd besparen. Bovendien zijn wij een heel stuk door Rapid City gereden en dat vond ik weer een typisch Amerikaanse oninspirerende stad. Wij deden het (aan het begin van onzevakantie, dus waren wel nog fris) als volgt:
1) Denver - Custer (op tijd vertrekken en in de late middag een rondleiding door Wind Cave NP, 's avonds naar Mt Rushmore voor de avondceremonie)
2) Custer - Custer (de hele dag besteed in Custer SP en nog even bij Mt. Rushmore.
3) Custer - Deadwood (Custer - Badlands - Deadwood is best een rit, maar omdat er veel rustige Interstate bij zit, goed te doen. Wij reden zelfs helemaal terug via de onverharde Sage Creek Rd en de 44. We hadden 's avonds nog een leuke avondwandeling door Deadwood gemaakt en een casino bezocht)
4) Deadwood - Cody (tijd genoeg voor een bezoek aan Devils Tower [die is cooler van veraf dan dichtbij] en de Shell Falls.
Persoonlijk zou ik, na al een keer in Yellowstone te zijn geweest, net weer zoveel tijd uittrekken voor Yellowstone en dan om mooie langere wandelingen te doen en veel tijd te nemen om geisers te kunnen zien uitbarsten.