Pagina 1 van 1
Reis Jokke & gerre: enkele nieuwe plaatsen in de route.
Geplaatst: 04 aug 2018, 09:27
door Jokke & gerre
Dag iedereen,
Van 14 september tot 14 oktober gaan we voor de 3de keer naar het Zuidwesten.
Ik zou enkele nieuwe plaatsen in de route willen steken maar door tijdsgebrek moeten we dan andere plaatsen laten vallen. Geen makkelijke opdracht.
Ik twijfel om volgende plekken in de route te steken:
Saguaro NP en op weg naar daar slide rock state park en red rock state park.
Heeft iemand ervaring met deze plaatsen? Is het de moeite.
Wij reizen met een kind van 2,5 jaar. Is slide rock state park ook leuk voor hem?
Als wij naar deze plaatsen willen, gaan wij Joshua tree moeten skippen.
Wat ik toch zonde vind. Daarom even checken of deze plaatsen het echt wel waard zijn?
Van Moab naar Page zou ik evt. ook een omweg willen maken naar Mesa Verde NP.
Is dit park de omweg waard, als we niet zo heel veel tijd hebben? Of heb je daar toch
een overnachting nodig om het park goed te ontdekken?
Als laatste zou ik Channel Island NP er ook in willen verwerken.
Wij zouden graag willen snorkelen (zonder begeleiding) en een kayaktocht maken.
Heeft iemand hier ervaring mee? Welk eiland is hiervoor het meest geschikt?
En is het een goede periode om dit te doen?
Vorige keer hebben wij ook een mooie route gereden van Death Valley naar Yosemite
Weet iemand toevallig welke weg ik bedoel? Hij is vooral mooi om in de herfst te rijden.
De Tioga pass bedoel ik niet. Als ik het mij goed herinner, begon hij al vrij snel na het verlaten
van Death Valley.
Andere tips zijn ook steeds welkom.
Alvast bedankt!
Joris
Re: enkele nieuwe plaatsen in de route
Geplaatst: 04 aug 2018, 09:33
door PSVwally
Volgens mij ligt alleen de 395 tussen Death Valley en de Tioga pass...die rij je sowieso
Mesa Verde kost normaal gesproken zeker een uur of 6, persoonlijk zou ik dit met zo'n jong kind overslaan. Het park neemt tijd in beslag om het te bekijken.
Re: Enkele nieuwe plaatsen in de route.
Geplaatst: 04 aug 2018, 11:25
door Martin & Marianne
Het is handig om even je route te plaatsen; zo is het lastig te zeggen waar je wel en geen tijd voor hebt.
Ik begrijp dat je eigenlijk de huidige route al eens eerder hebt gedaan?
Als je van Death Valley naar Yosemite rijdt zul je de 395 hebben genomen - en ook de Tioga Pass.
Voor het stuk langs de 395 - tussen Mammoth Lakes en Lone Pine/Death Valley - kun je eens naar onze laatste 3 verslagen kijken.
Voor Mesa Verde is een begeleide tour het mooiste, dus daar moet je wel wat tijd voor uittrekken. Zie daarvoor ons 2008-verslag.
Marianne
Re: Enkele nieuwe plaatsen in de route.
Geplaatst: 04 aug 2018, 11:32
door gastxyz
Saguaro NP West vind ik absoluut de moeite waard. Al heeft Tucson nog veel meer te bieden dan alleen Saguaro.
De omgeving van Sedona is prachtig (o.a. Red Rock SP). Slide Rock SP vind ik niet zoveel aan. Wat rondhangen in water waar stroomopwaarts koeien en andere dieren hun zaakje doen is niet echt aan mij besteed. Vaak ook veel te druk. Er is rond Sedona veel leukers en mooiers te zien.
Mesa Verde is de omweg waard, maar niet tussen Moab en Page. Waar 100-en andere dingen te doen zijn. Dan zou ik Mesa Verde een andere keer doen, met een overnachting in het park of in Cortez.
Re: Enkele nieuwe plaatsen in de route.
Geplaatst: 04 aug 2018, 14:19
door Franciscus
Jokke & gerre schreef:
Saguaro NP en op weg naar daar slide rock state park en red rock state park.
Heeft iemand ervaring met deze plaatsen? Is het de moeite.
Wij reizen met een kind van 2,5 jaar. Is slide rock state park ook leuk voor hem?
Saguaro NP en omgeving is prachtig maar ik weet niet of er voor een jonge peuter veel te beleven is. Weet ook niet precies de temperaturen in jullie periode. Wij waren er in mei toen was het bloedheet dus dat is opletten met zo'n kleintje.
Sedona en omgeving is heel erg mooi. Red Rock State Park vonden wij ook schitterend, hele mooie wandelingen te maken die niet zwaar zijn.
Slide Rock SP; als je kind van water houdt is het mooi. Als vraag ik me af of een kind van 2,5 jaar er veel kan doen. Misschien te jong om alleen van de slides te gaan? Misschien een keer met papa of mama? Maar of die dat heel vaak doen betwijfel ik. Het water is koud en de rotsen zijn hard en oncomfortabel. De meeste mensen doen 1 of 2 keer een slide en houden het voor gezien. Enkel wat die-hard-kinderen en pubers houden het langer vol. Er zijn ook wat plekken om van de rotsen te springen e.d. maar dat is ook niets voor een kind van 2,5. Ik heb ook geen idee hoeveel water er stroomt in de periode dat jullie gaan? Wij waren er in mei toen stroomde het behoorlijk snel, weet niet of dat altijd zo is. Ik weet ook niet of er toen veel plekjes waren waar kleine kinderen kunnen spelen. Ik weet wel dat we er eerst 's ochtends waren, toen was het rustig maar lag het in de schaduw en was het veel te koud om in het water te gaan. 's Middags was het volop zon en heerlijk om met je voeten in het water te lopen of ff onder te dompelen. Maar toen was het natuurlijk wel weer druk.
In Sedona is ook een public pool dus dat zou ook een optie zijn met je peuter. 's Morgens de omgeving zien, stuk wandelen o.i.d. en 's middags aan het zwembad.
Van Moab naar Page zou ik evt. ook een omweg willen maken naar Mesa Verde NP.
Is dit park de omweg waard, als we niet zo heel veel tijd hebben? Of heb je daar toch
een overnachting nodig om het park goed te ontdekken?
Mesa Verde vonden wij wel mooi maar ik denk niet dat ik ervoor zou omrijden. Het is ook geen park wat je heel snel gezien hebt, je bent er best wat tijd mee kwijt.
Re: Enkele nieuwe plaatsen in de route.
Geplaatst: 05 aug 2018, 18:38
door Jokke & gerre
Bedankt voor de reacties.
Ik heb een voorlopig schema gemaakt. Maar het kan nog gewijzigd worden.
Ik ben aan het twijfelen om Yellowstone erin te steken maar misschien niet de ideale periode
en ook redelijk ver om. Dit gaat de derde keer zijn dat we deze route doen. Niet helemaal hetzelfde
maar toch ongeveer. Heeft er iemand ervaring met Channel Islands NP?
14/sep Frankfurt (13u55) San Francisco (16u30)
15/sep San Francisco
16/sep San Francisco
17/sep San Francisco Yosemite
18/sep Yosemite
19/sep Yosemite
20/sep Yosemite Kings canyon NP
21/sep Kings canyon NP Sequoia NP
22/sep Sequoia NP
23/sep Sequoia NP Death Valley
24/sep Death Valley Las Vegas
25/sep Las Vegas
26/sep Las Vegas Zion NP
27/sep Zion NP
28/sep Zion NP Bryce NP
29/sep Bryce NP Capitol Reef
30/sep Capitol Reef Moab
1/okt Moab
2/okt Moab Page
3/okt Page
4/okt Page Grand Canyon
5/okt Grand Canyon
6/okt Grand Canyon Joshua Tree NP
7/okt Joshua Tree NP
8/okt Joshua Tree NP San diego
9/okt San diego
10/okt San diego Los Angeles
11/okt Los Angeles
12/okt Los Angeles Hwy 1
13/okt Hwy 1
14/okt San Francisco (19u05) Frankfurt (15u15)
Tips of opmerkingen zijn steeds welkom!
Alvast bedankt
Joris
Re: Enkele nieuwe plaatsen in de route.
Geplaatst: 05 aug 2018, 21:02
door Martin & Marianne
Je hebt al twee keer een vergelijkbare route gedaan; wat zoek je dan nu voor tips?
En wat zijn de echte musts in deze route? Als je nu wat nieuwe dingen wilt doen, waarom maak je daar geen route omheen?
Wat de route betreft: je neemt bewust niet de Tioga Road? Je wilde niet de 395 rijden? Waarom ga je vanuit SF niet eerst naar Sequoia en dan naar Yosemite? De route van Sequoia naar DV is erg lang; heb je al een idee waar je wilt overnachten?
Voor Joshua Tree lijkt een volle dag mij redelijk veel. En wat is de bedoeling van de volle dag Grand Canoyn?
Er is wel ruimte om andere dingen toe te voegen, maar het wordt voor een reis met een klein kind dan wel een volle en drukke reis.
Marianne
Re: Reis Jokke & gerre: enkele nieuwe plaatsen in de route.
Geplaatst: 07 aug 2018, 21:11
door eric44051
Tuscon is juist erg leuk ook voor een 2,5 jarige.
Saguro is een schitterend park zowel east als west.
East is groter en de zonsondergang is er schitterend.
Vlak voor de ingang zit een prachtige dierentuin.
En een leuk attractie park heette volgens mij old town.
Temperatuur in oktober was vorig jaar rond 26 graden en koelde lekker af in de avond.We zijn er een week geweest en hebben ons totaal niet verveeld.
Re: Reis Jokke & gerre: enkele nieuwe plaatsen in de route.
Geplaatst: 07 aug 2018, 21:14
door eric44051
Joshua tree vonden wij persoonlijk tegen vallen na alle andere np en sp.
Leuk om door heen te rijden maar 1 dag was wat ons betreft meer dan genoeg geweest.
Terwijl we geen genoeg konden krijgen van Red rock en Valley of the fire en de natuurparken in Tuscon.