Pagina 1 van 2
Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 27 jan 2016, 19:45
door Marloes013
Hallo,
Ook ik heb een concept reis gemaakt en zou graag jullie om input vragen. Ik hoop dat ik het op de juiste wijze heb verwoord. alvast heel erg bedankt!!
Dag 1: Amsterdam-SF
Dag 2: SF
Dag 3: SF-Yosemite
Dag 4: Yosemite
Dag 5: Yosemite-Death Valley
Dag 6: Death Valley-Las Vegas
Dag 7: Las Vegas
Dag 8: Las Vegas-Zion
Dag 9: Zion
Dag 10: Zion-Bryce
Dag 11: Bryce-Page
Dag 12: Page
Dag 13: Page-Grand Canyon
Dag 14: Grand Canyon-kingman
Dag 15: kingman-LA
Dag 16: LA
Dag 17: LA-Amsterdam
Dag 18: aankomst Amsterdam
Mijn vragen zijn:
- mis ik iets heel moois?
- hebben jullie suggesties voor een betere verdeling?
- is er een alternatief voor Death Valley?
- is het mogelijk om dit in 16 dagen te doen? Wat zouden jullie dan schrappen?
Alvast heel erg bedankt!!
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 27 jan 2016, 19:55
door Marcopstal
Dag 5 lijkt me wat veel. Ik zou eerder hier een extra nacht plaatsen aan de oostkant van de Sierra's ipv in Page. Als je van de vallei komt is het behoorlijk ver naar Death Valley. Als je aan de westkant van Yosemite zit is het uiteraard nog verder. Het is niet onmogelijk, maar het geeft je weinig tijd. Als je bvb Bodie wil aandoen (wat toch een aanrader is) wordt het teveel.
Waarom zou je een alternatief zoeken voor Death valley ? Dat is toch een must om te bezoeken.
Dit nog inkorten lijkt me toch geen optie. Maar als het korter moet dan denk ik dat de volle dagen Page en Zion eruit moeten.
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 27 jan 2016, 20:00
door Martin & Marianne
Hallo, welkom op het forum!
Een tussenstop in Lee Vining of Mammoth Lakes zou mooi zijn. Het is trouwens wel afwachten of de Tioga Pass al open is. Wanneer zou je precies willen gaan?
Met maar 16 dagen zou ik iets gaan schrappen; je zou dan bijvoorbeeld in deze route kunnen eindigen in Phoenix of Las Vegas, en dus LA helemaal laten vallen. Je hoeft dan niets in te leveren op het eerste stuk.
In juni zijn de watervallen in Yosemite prachtig, je zou daar dan ook wel een extra dag kunnen plannen. Kijk eens naar ons 2013- en 2015-verslag voor onze bezoeken aan Yosemite in juni, en voor de route naar Las Vegas via Death Valley.
Waarom zou je DV niet willen doen?
Marianne
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 27 jan 2016, 20:53
door Steve & Patty
Ik kan me volledig vinden in het advies van Marianne, wellicht is het verstandiger om iets te schrappen. Feitelijk is het 'minst' interessante wellicht van je reis in dit geval Los Angeles. Wellicht zou je daarvoor misschien iets langer moeten gaan (zodat je ook de Highway 1 zou kunnen mee pakken) of dit gewoon bewaren voor een andere trip! Ik zou zeker twee dagen SF aanraden, stadswandeling / fiets huren / Alcatraz / boot tocht / pier wandeling / china town / 49 mile scenic drive, etc. Genoeg om te doen hier! Ik weet daarnaast niet of je iets van Vegas wilt zien en wat je verwachtingen zijn van de trip, maar ook hier zou ik minimaal twee dagen aanraden. Het is ook niet verkeerd om even te relaxen tussendoor! Daarnaast krijg je wat meer 'lucht' in de parken, waardoor je ook de auto eens aan de kant kunt zetten om je voeten in het park te laten bewegen (wandeling Yosemite, wandeling Zion, wandeling Grand Canyon). Dan 'zie' je het niet alleen, maar maak je het nog echt mee ook. Je komt dan op onderstaande een beetje uit:
Dag 1: Amsterdam-SF
Dag 2: SF
Dag 3: SF
Dag 4: SF - Yosemite
Dag 5: Yosemite
Dag 6: Yosemite - Mammoth Lakes (of richting Big Pine)
Dag 7: Mammoth Lakes (of richting Big Pine) via Death Valley - Las Vegas
Dag 8: Las Vegas
Dag 9: Las Vegas
Dag 10: Las Vegas -Zion
Dag 11: Zion
Dag 12: Zion - Bryce
Dag 13: Bryce - Page
Dag 14: Page - Grand Canyon
Dag 15: Grand Canyon
Dag 16: Grand Canyon - Vegas
Dag 17: Vegas - Amsterdam
Dag 18: aankomst Amsterdam
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 28 jan 2016, 12:15
door Marloes013
heel erg bedankt voor jullie reacties! Ik ga overwegen om in Las Vegas te eindigen!
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 28 jan 2016, 15:55
door PSVwally
Die route hierboven is heel goed voor het aantal dagen wat je hebt. Als je LA echt wilt ontdekken heb je er ook minimaal 2 of 3 dagen voor nodig, dat is toch een andere stad dan San Francisco of Las Vegas. Soms is less gewoon more zoals hierboven
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 28 jan 2016, 22:58
door ingrid14
Als je in Las Vegas wilt eindigen, zou ik er niet al midden in de reis stoppen.
Wanneer gaan jullie eigenlijk? Einde mei-begin juni heb je nog kans op een afgesloten Tioga Pass en dan zal je in onderstaande route moeten omrijden naar Mammoth Lakes.
Dag 1: Amsterdam-SF
Dag 2: SF
Dag 3: SF
Dag 4: SF - Yosemite
Dag 5: Yosemite
Dag 6: Yosemite - Mammoth Lakes
Dag 7: Mammoth Lakes - Death Valley
Dag 8: Death Valley - Zion
Dag 9: Zion
Dag 10: Zion - Bryce
Dag 11: Bryce - Page
Dag 12: Page - Grand Canyon
Dag 13: Grand Canyon - Las Vegas
Dag 14: Las Vegas
Dag 15: Las Vegas - Amsterdam
Dag 16: aankomst Amsterdam
Ik heb de route nu op 16 dagen gezet, moest je toch 18 dagen gaan zou ik misschien nog Monument Valley toevoegen tussen Page en GC. En een extra dag in Page of GC.
Groetjes,
Ingrid
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 29 jan 2016, 09:36
door Marloes013
Hallo Ingrid,
Heel erg dankjewel voor jouw reactie en route.
We willen midden juni (19 juni) vertrekken, ik heb begrepen dat de Tioga Pass dan open is.
Zou jij een extra dag Page of een extra dag GC adviseren?
Is twee dagen SF aan te raden of is 1 ook voldoende?
En is Moab nog in te passen?
Groetjes Marloes
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 29 jan 2016, 09:43
door Doockles
Je zou de route ook kunnen omdraaien en bijvoorbeeld in Phoenix landen en weer in SF vertrekken met Las Vegas in het midden.
2 dagen SF is zeker aan te raden!
Moab kan je met deze dagen er niet meer in passen. Het is een hele rit naar daar en je hebt toch zeker 3 nachten nodig in Moab zelf.
Moest je nog eens terug gaan (en de meeste mensen hier willen dit na de eerste keer zeker en vast) kan je perfect een route plannen rond Moab.
Waar je die extra dage plant is heel persoonlijk. Wij hebben op onze eerste reis bijvoorbeeld Monument Valley niet meegenomen. Ik zou persoonlijk bijvoorbeeld opteren voor een dag extra Page (daar is zoveel te doen in de buurt) en een dag extra Vegas. Maar je kan evengoed Monument Valley meenemen + een dag extra Grand Canyon (dit verkozen mijn ouders bijvoorbeeld). Of Monument Valley + dag extra Page of ... Zoveel mogelijkheden.

Hangt er een beetje vanaf wat je wil doen.
Zijn jullie grote wandelaars of niet? Wil je een stukje afdalen in de Grand Canyon. Of misschien is Yosemite wel jullie ding en wil je daar genoeg tijd voor uittrekken. Het kan soms ook interessant zijn om te kijken wanneer je in Vegas bent. Een vrijdag- en zaterdagavond zijn vaak 3 keer zo duur als de andere dagen!
Bijvoorbeeld:
Dag 1: Amsterdam - Phoenix
Dag 2: Phoenix - Grand Canyon
Dag 3: Grand Canyon - Page
Dag 4: Page (deze dag geeft je de dag voordien wat meer tijd in de Grand Canyon)
Dag 5: Page - Bryce
Dag 6: Bryce - Zion
Dag 7: Zion
Dag 8: Zion - Las Vegas
Dag 9: Las Vegas
Dag 10: Las Vegas
Dag 11: Las Vegas - Death Valley
Dag 12: Death Valley - Mammoth Lakes
Dag 13: Mammoth Lakes - Yosemite
Dag 14: Yosemite
Dag 15: Yosemite - SF
Dag 16: SF
Dag 17: SF
Dag 18: SF- Amsterdam
of
Dag 2: Phoenix - Grand Canyon
Dag 3: Grand Canyon (hier heb je zeker genoeg tijd om een stukje af te dalen)
Dag 4: Grand Canyon - Monument Valley
Dag 5: Monument Valley - Page
Dag 6: Page - Bryce
Dag 7: Bryce - Zion
Dag 8: Zion
Dag 9: Zion - Las Vegas
Dag 10: Las Vegas
Dag 11: Las Vegas - Death Valley
of
Dag 2: Phoenix - Grand Canyon
Dag 3: Grand Canyon - Monument Valley (dit is de minst goede optie van de 3 vind ik, drukke dagen zo)
Dag 4: Monument Valley - Page
Dag 5: Page
Dag 6: Page - Bryce
Dag 7: Bryce - Zion
Dag 8: Zion
Dag 9: Zion - Las Vegas
Dag 10: Las Vegas
Dag 11: Las Vegas - Death Valley
of
...
Ik zou wel niet te lang wachten met een vlucht te boeken en je route concreet te maken. Mijn ouders vertrekken ook half juni en toen zij in november vorig jaar hotels gingen boeken verschoot ik er van hoe vol alles al was tegenover dezelfde periode een aantal jaren geleden.
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 29 jan 2016, 19:34
door Marloes013
Heel erg bedankt weer allemaal!
Dit is hoe ik het nu heb bedacht met jullie hulp:
Dag 1: Amsterdam - SF
Dag 2: SF
Dag 3: SF
Dag 4: SF-Yosemite
Dag 5: Yosemite
Dag 6: Yosemite-Mammoth Lakes
Dag 7: Mammoth Lakes - Death Valley (is dit de beste optie voor dag 6, 7 en 8?)
Dag 8: Death-Valley-Zion
Dag 9: Zion
Dag 10: Zion-Bryce
Dag 11: Bryce-Page
Dag 12: Page
Dag 13: Page-Grand Canyon
Dag 14: Grand-Canyon-Las Vegas
Dag 15: Las Vegas
Dag 16: Las Vegas-Amsterdam
Dag 17: aankomst Amsterdam
Moab is dan voor de volgende keer, moet ik mijn vriend alleen nog van overtuigen.
Twijfel wel nog om monument Valley erin te gaan passen.........of extra dag Vegas.
Wel jammer dat er vanaf LV geen rechtstreekse vluchten gaan!
Is via mammoth lakes ook jullie advies?
Het wordt sowieso 17 of 18 dagen, geen 16.
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 29 jan 2016, 20:42
door Martin & Marianne
Als de Tioga Pass open is is Mammoth Lakes een goede tussenstop. Wij hebben er al meerdere keren overnacht, kijk eens naar de verslagen die ik genoemd heb. Het is echter niet zeker dat de pass open is dus zorg dat je flexibel bent.
Monument Valley lijkt me lastig in te passen tenzij je een dag langer gaat.
Marianne
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 30 jan 2016, 09:46
door Anneleen
Als je in Page alleen Antelope Canyon en Horseshoe Bend bezoekt, zou 1 overnachting Page kunnen volstaan en zou je een overnachting in Monument Valley kunnen toevoegen. Volgens mij kan dat wel.
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 30 jan 2016, 21:00
door ingrid14
Je laatste route is prima te doen.
Monument Valley kan je inpassen door maar 1 nacht Page te doen.
Moab inpassen zou ik echt niet doen, of je moet een compleet andere route doen. (rondje LV of LV-Phoenix maar dan geen SF en Yosemite)
Groetjes,
Ingrid
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 02 feb 2016, 09:10
door Marloes013
Moab gaan we eruit laten! Over Monument Valley twijfelen we nog.
Tsja en LA en de kustroute missen is ook jammer, maar dat houden we dan voor een andere reis, kan niet alles in één keer. Dan liever de parken dan LA en de kustroute denken we.
Verder vroeg ik me af hoe jullie Death Valley hebben ervaren. Ik zie er wel erg tegenop ivm de hitte.... en wat als de auto stil komt te staan

Misschien zie ik te veel beren op de weg, want iedereen volgt kennelijk die route dus zal het vast goed gaan.
Is oktober misschien een betere reisperiode dan juni ivm de hitte? Als we in juni gaan willen we rond de 18e gaan. Hoe hebben jullie de temperatuur half juni ervaren, als jullie er dan zijn geweest? Als we in oktober zouden gaan dan rond 15 oktober.
Groetjes Marloes
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 02 feb 2016, 10:03
door PSVwally
Verder vroeg ik me af hoe jullie Death Valley hebben ervaren. Ik zie er wel erg tegenop ivm de hitte.... en wat als de auto stil komt te staan

Misschien zie ik te veel beren op de weg, want iedereen volgt kennelijk die route dus zal het vast goed gaan.
Vooral in de zomermaanden rijden er best veel mensen door death valley. Zolang je niet offroad gaat zal er, mocht je panne krijgen, meestal wel redelijk snel iemand voorbij rijden. Het is niet echt superverlaten. In het voor en naseizoen is het al een stuk minder druk, maar ook dan zal er in principe weinig gebeuren. De hitte kan je je moeilijk op voorbereiden. Zorg voor voldoende water/drinken in je auto. Ik heb altijd een 12pak water in mijn auto liggen en voor een park als death valley zorg ik dat dit ook weer aangevuld is. Het grootste gedeelte zal je overigens in de auto zitten waar je airco hebt. Je gaat wrs toch geen lange wandelingen maken in die hitte.
In Oktober zal het overal over je route een stuk rustiger zijn. En het zal, vooral 's avonds, al op veel plekken veel koeler zijn.
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 02 feb 2016, 10:09
door Martin & Marianne
Het grote voordeel van juni is dat de dagen langer zijn en dat de watervallen in Yosemite prachtig zijn. Oktober is waarschijnlijk rustiger.
Als je in juni zou gaan zou ik niet te lang wachten met dingen vastleggen. Je kunt alvast accommodatie boeken die te annuleren is.
Voor het weer in juni:
Martin & Marianne schreef:
In juni zijn de watervallen in Yosemite prachtig, je zou daar dan ook wel een extra dag kunnen plannen. Kijk eens naar ons 2013- en 2015-verslag voor onze bezoeken aan Yosemite in juni, en voor de route naar Las Vegas via Death Valley.
Marianne
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 02 feb 2016, 17:33
door Marloes013
Dankjewel Paul en Marianne voor jullie reactie, echt heel erg aardig dat jullie ook zo snel al reageren!
Marianne, ik heb jouw reisverslagen uiteraard bekeken. Het temperatuuronderzoek van Martin vond ik erg grappig
Tsja de hitte, daar zullen we (althans ik) in LV ook wel last van hebben, al kun je daar makkelijker beschutting zoeken.
Ik begrijp dat men Death Valley niet wil missen omdat het het waard is, ondanks de hitte. Maar ik zie er wel tegen op (anderen zullen dat misschien flauw vinden). Ik ben in ieder geval wel een soort van gerust gesteld dat er regelmatig mensen langs zullen rijden. Veel water is inderdaad een must!
Is er een alternatieve leuke route om van Yosemite naar Zion te komen? Als we dat toch zouden besluiten, of tijdens de reis zelf.
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 02 feb 2016, 20:05
door Marloes013
Nu lees ik ook dat de Mariposa Grove in Yosemite is gesloten
Dan overweeg ik nu toch Sequoia! Dat valt alleen zo moeilijk in te passen!

Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 02 feb 2016, 21:18
door PSVwally
Je kan ook sequoia bomen zien in de Merced Grove en Tuolumne grove in Yosemite. Als je kiest voor Sequoia zou ik overigens Yosemite laten zitten en gewoon een lange rit van Seki naar Death Valley of zelfs van Seki naar Las Vegas maken.
Je kan vanuit Lee Vining ook boven death valley langs. Maar dat is voor een groot deel bijna net zo warm en daar rijden minder mensen dan door het park. Je bent ook niet verplicht ergens in Death Valley uit te stappen. Je kan ook direct doorrijden naar Vegas.
Niet dat ik het flauw vind, maar ik ben wel benieuwd waar je precies tegenop ziet in Death Valley? Ik vond de 40 graden in Turkije, Spanje en de Antillen erger dan de bijna 50 graden in Death Valley als ik voor mij persoonlijk spreek. Bij Death Valley had ik meer het gevoel of iemand constant met een föhn in mijn gezicht aan het blazen was. Je gaat in principe nergens in death valley echt ver weg lopen van je auto. Althans, normale mensen niet. Neem elke keer dat je ergens gaat kijken gewoon een flesje water mee in de hand en evt een rugzakje met een grote fles.
Re: Reis Marloes: West-Amerika juni 2016
Geplaatst: 02 feb 2016, 23:44
door ingrid14
Als je de volle dag Page uit de route laat, zou je die voor Sequoia kunnen gebruiken.
Je hebt dan tijd om Giant Forest en Grant Grove te bezoeken. Er is met 1 overnachting wel geen tijd voor een bezoek aan Kings Canyon.
Dan krijg je aan het begin:
SF-Sequoia
Sequoia-Yosemite
Yosemite
Yosemite-Mammoth Lakes
...
Groetjes,
Ingrid