Pagina 1 van 4

Reis Ivoamerika: reis zuidwest Amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 14:49
door Ivoamerika
Hallo iedereen,

Ik ben ivo en ga volgend jaar met het gezin een camper rondreis maken in het westen van Amerika. Hieronder de route die ik in gedachten had met eerst een tussenstop in New York.
Kunnen jullie aangeven of dit een goede route is en ook qua het aantal dagen. Als jullie nog tips hebben met betrekking tot bepaalde plaatsen en campings hoor ik het graag!
Dag 1: Amsterdam - New York
Dag 2: New York
Dag 3: New York - Los Angeles
Dag 4: Los Angeles - Lake Havasu City (Via Highway 10 bij Palm Springs langs)
Dag 5: Lake Havasu City - Grand Canyon (Via Kingman)
Dag 6: Grand Canyon
Dag 7: Grand Canyon - Page
Dag 8: Page - Bryce Canyon
Dag 9: Bryce Canyon - Zion NP
Dag 10: Zion NP
Dag 11: Zion NP – Las Vegas
Dag 12: Las Vegas
Dag 13: Las Vegas - Mono Lake (kan ook overnachten in Mammoth Lakes, iemand een voorkeur??, deze route via Bishop, niet door Death Valley)
Dag 14: Mono Lake?? (nog niet zeker dus) - Yosemite NP
Dag 15: Yosemite NP
Dag 16: Yosemite NP
Dag 17: Yosemite NP - San Francisco
Dag 18: San Francisco
Dag 19: San Francisco
Dag 20: San Francisco - Monterey?? (moet nog even gekeken worden waar we langs de kust willen overnachten, is dit anders een goede optie?)
Dag 21: Monterey - Santa Barbara (Dit lijkt mij een goede overnachtingsplek)
Dag 22: Santa Barbara - Los Angeles
Dag 23: Los Angeles
Dag 24: Los Angeles - Amsterdam

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 14:55
door Marcopstal
Waarom zou je in godsnaam een tussenstop doen in NY. Echt tijd heb je daar toch niet, het bezorgt alleen een hoop extra stress en over een weer geloop en die dag kan je best gebruiken in het westen.

Waarom Lake Havasu ? Als je direct doorvliegt naar LA ben je de eerste dag in ieder geval vroeg wakker. Tijd genoeg dan om de "normale" route te nemen, eventueel via Joshua Tree en route 66 te doen tussen Needles en Kingman. Een overnachting in Kingman is veel logischer. Vanuit Joshua Tree kan je doorsteken richting I40.

In Mono Lake zelf kan je niet direct overnachten dacht ik, dus het wordt zowiezo iets in de buurt. Je moet er wel rekening mee houden dat dit vanuit LV een hele trip is. (500 km tot Mammoth Lakes) Je kan ook al stoppen in Bishop.

Monterey is een goede optie, Santa Barbara daarentegen niet, dit ligt al veel te ver van Monterey om de kustweg te bezoeken. best rijdt je niet verder dan Pismo beach.

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 15:22
door michelly
Ik vind je route helemaal niet gek. En als je graag een tussenstop in New York doet moet je dat zeker doen. Het is inderdaad wel wat extra "gedoe" maar in 1 dag kun je wel de hoogtepunten van New York zien.

Elly

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 15:24
door Marcopstal
Hoogtepunten in NYC op één dag ? Naar mijn gevoel heb je daar toch iets meer tijd voor nodig. Zeker met een gezin.

Wat is eigenlijk de reden voor een tussenstop ? De trip spreiden ? Zijn jullie al eerder in NY geweest?

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 15:29
door Ivoamerika
Tioga Tours kwam met het idee van New York en we vonden het een goed idee omdat je de vliegreis
dan een beetje inkort in vergelijking met Amsterdam- Los Angeles. We zijn ook niet van plan om heel New York te bezichtigen
maar dan heb je toch een beetje de sfeer geproefd en een idee van de stad.

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 15:40
door michelly
Marcopstal schreef:Hoogtepunten in NYC op één dag ? Naar mijn gevoel heb je daar toch iets meer tijd voor nodig. Zeker met een gezin.
Natuurlijk is het mooi als je meer tijd hebt maar zo hebben wij het onze eerste reis ook gedaan (volgens mij hadden we toen zelfs maar 1 overnachting :wink: ) en we zouden het zo weer doen. Natuurlijk kun je deze dagen in het westen ook goed gebruiken maar ik heb niet het gevoel dat dit een erg gehaaste reis is. Maar goed, ieder zijn mening :D

Elly

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 15:43
door Marcopstal
Ik zou dit persoonlijk nooit doen.

Je maakt de vliegreis niet korter, je verdeelt ze alleen over twee dagen. Uiteindelijk maak je de totale reistijd alleen maar langer hierdoor. Immigratie moet je door en normaal geef je dan een 100 meter verder je bagage weer af voor het volgende deel van de trip. Nu moet je naar een hotel (vraag is dan al waar je terecht komt) en de volgende dag weer met alles naar de luchthaven toe waar je de koffers weer geheel moet inchecken. Je bent dan immers geen transfert passagier meer.

Zoals aangehaald kan je die extra dag in het westen best gebruiken. Mijn advies, even doorbijten en je bent er. Ik ben reeds heel vaak naar de westkust gevlogen en heb er op die wijze nog nooit spijt van gehad.

Je zal even een glimp van NYC gezien hebben, maar daar blijft het dan ook bij en zoals reeds gezegd extra over en weer geloop. Als je NYC wil zien heb je eigenlijk een dag of 5 nodig. Je maakt daar veel beter een aparte reis van.

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 15:48
door michelly
Misschien gaat topicstarter maar eenmalig naar Amerika. Dan is het toch hartstikke mooi als je een dagje New York kunt doen?
Mocht je in de toekomst nog vaker van plan zijn die kant op te gaan dan kun je het inderdaad apart doen.
Ik zou het dus wel doen, maar nogmaals, ieder zijn mening :D

Elly

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 16:15
door Martin & Marianne
Ivoamerika schreef:Tioga Tours kwam met het idee van New York en we vonden het een goed idee omdat je de vliegreis dan een beetje inkort in vergelijking met Amsterdam- Los Angeles.
De totale vlucht wordt wel langer en het kost je de nodige extra uren van en naar het vliegveld. Maar als het een eenmalige reis naar de VS is, kun je het wel doen natuurlijk. Ik zou het ook aflaten hangen van de vliegtijden - maar daar kun je nu natuurlijk nog niets van zeggen - en van de leeftijd van de kinderen. Zie ons 2008-verslag voor een rondreis met een paar dagen NY in het begin.
Sowieso wel goed om even de leeftijden va de kinderen te vermelden, dat is ook wel handig voor de indeling van de route.

Wat de route betreft: ik denk dat het met een camper niet kan, maar anders zou beginnen in Phoenix niet gek zijn, dan heb je niet die lange rit naar de GC.
Mono Lake is geen plaats, maar je hebt er wel een camping. In Mammoth Lakes zul je ook wel campings hebben maar daar ben ik niet mee bekend. June Lake is ook een optie. Het is nog niet zover, maar hou er rekening mee dat het reserveren van een camping in Yosemite een stressvolle gebeurtenis is. Ga zeker een maand van te voren oefenen.

Overweeg ook eens om in SF te beginnen. Je kunt dan SF bekijken zonder camper. Als ik alle topics lees over een camping daar lijkt me dat niet zo gek. :wink: Ander voordeel is dat je Yosemite in het begin van de route kunt doen. Hoe vroeger in de zomer hoe mooier de watervallen, en je hebt nog kans dat je kunt raften.

Normaal gesproken mag je de camper pas ophalen na een overnachting ter plekke, maar als jullie naar NY gaan zou je de camper ook al op de dag van de vlucht op kunnen halen. Geen idee of dat handig is, maar wellicht goed om te weten.

Marianne

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 16:53
door Ivoamerika
Het is onze eerste keer naar de VS dus New York willen we gewoon meemaken. De kinderen zijn 22 en 18 en het is voor ons niet een
optie om van NY naar SF te gaan omdat juist in de route de mooie kustroute zit van SF naar LA. Ik zat ook al te denken of het mogelijk zou zijn
om de camper direct op de dag van aankomst in LA op te halen, maar dat ligt aan de vliegtijden.

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 17:35
door Martin & Marianne
Dat laatste begrijp ik niet; de kust is van LA naar SF net zo mooi als van SF naar LA. :wink:
Je kunt ook in SF beginnen en eerst naar LA rijden als je het echt in die volgorde wilt doen. Hoe dan ook, SF met een camper lijkt mij wat minder handig.

Marianne

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 17:46
door Ivoamerika
van SF naar LA zit je aan de goede kant van de weg m.b.t de kust. Anders zit je steeds aan de kant van de heuvels, terwijl als je ergens wilt stoppen
je aan de mooie kant wilt zitten voor de beleving en foto's etc. Dat is ons door veel mensen verteld. We willen dat stuk juist op het laatst
doen omdat we op het laatst van de reis meer rust willen en stranden willen benutten.

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 18:24
door Martin & Marianne
Er is geen goede kant van de weg. Wij hebben de kustroute al meerdere keren gereden en in beide richtingen. Voor een stop is het misschien handiger om van noord naar zuid te rijden, maar andersom is echt heel goed mogelijk. Je kijkt dan ook niet tegen de zon in.
Voor rust op het eind zul je toch wat meer dagen voor het laatste stuk uit moeten trekken. Ik neem aan dat je in LA zelf ook nog wel iets wilt zien? Hou ook rekening met de tijd die nodig is voor het inleveren van de camper.

Marianne

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 18:37
door Hockey
1 dag New York is erg kort, maar als je het toch doet is een hop-on/hop-off bus een optie om een eerste keer een indruk te krijgen.
Santa Barbara is te ver als je wat rust wil, dan is Pismo Beach of Morro Bay beter.
En SF naar LA of LA naar SF maakt niets uit, dat zullen verschillende mensen op dit forum je zeggen, en dat is hun ervaring en de mijne ook.

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 19:52
door ingrid14
NY zou ik ook uit de reis laten. Volgens mij is het teveel gedoe voor 1 dag.

SF is inderdaad handiger zonder camper.

Met of zonder NY in de reis maakt niet uit, je kan toch altijd in SF vertrekken en dan je rondje doen.

Nu ga ik weer niet veel vrienden maken met dit te schrijven maar ik ben er wel van overtuigd dat er een goede en minder goede kant is van Hwy 1.
Goede kant : van SF naar LA
Minder goede kant: van LA naar SF
Ik blijf erbij dat je als chauffeur zo veel meer kan genieten als je vlak naast de zee rijdt. Ook het stoppen bij de viewpoints is handiger, er zijn meerdere viewpoints met amper zicht als je de rijweg over moet steken, het is dan gemakkelijker als je maar op 1 richting moet letten.
(de bezienswaardigheden blijven inderdaad allemaal hetzelfde)

Groetjes,

Ingrid

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 21:39
door lovely_laura
Ik ben het eens met Ingrid.
Ik heb geen ervaring met de route vanaf LA maar ik zat aan de passagierskant vanaf SF naar LA en heb op deze manier geen tegenliggers gezien terwijl ik naar het uitzicht keek. Andersom lijkt het me dat je ook telkens je tegenliggers aan ziet komen.
Natuurlijk moet je ook mazzel hebben met het weer. Zo hadden wij erg uitgekeken naar deze route maar hebben we 3 kwart van de rit in zulke dichte mist gereden dat we de zee niet eens zagen :cry:

Gr Laura

Re: reis zuid west amerika

Geplaatst: 31 mei 2014, 22:04
door Mrvanilla
ingrid14 schreef:
Nu ga ik weer niet veel vrienden maken met dit te schrijven maar ik ben er wel van overtuigd dat er een goede en minder goede kant is van Hwy 1.
Goede kant : van SF naar LA
Minder goede kant: van LA naar SF
Ieder z'n eigen mening natuurlijk, en in essentie zal SF naar LA wellicht íets gemakkelijker zijn met afslaan naar viewpoints, maar persoonlijk zou ik hier nooit en te nimmer mijn route van laten afhangen. Dat afslaan heb ik nooit als enig probleem ervaren en ik vond het er op de andere weghelft een stuk drukker uitzien.

Re: Reis Ivoamerika: reis zuidwest Amerika

Geplaatst: 01 jun 2014, 12:40
door Ivoamerika
We zitten door sommige reacties steeds meer te twijfelen of we wel of niet naar new york moeten gaan. Wat als we dat niet doen, zouden jullie dan het verloop van de route zo laten of ergens dagen aan vast plakken? Zo ja,waar langer verblijven?

Re: Reis Ivoamerika: reis zuidwest Amerika

Geplaatst: 01 jun 2014, 12:44
door Marcopstal
Je kan Monument Valley toevoegen. Je kan een extra dag in Page toevoegen. Je kan voor de kustweg een extra dag toevoegen en dit nog wat relaxter doen: SF - Monterey / Monterey - San Simeon / San Simeon - Santa Barbara / Santa Barbara - LA.

Redenen genoeg volgens mij om die dag NY niet te doen.

Re: Reis Ivoamerika: reis zuidwest Amerika

Geplaatst: 01 jun 2014, 13:05
door Martin & Marianne
Je moet zelf kijken of je wel of niet die dag NY wilt doen natuurlijk. (Je krijgt hier suggesties die vooral bedoeld zijn om je aan het denken te zetten.) Maar 2 dagen extra in het zuidwesten is wel mooi. Ik zou dan ook Monument Valley aanraden. Je kunt dan de volgorde zo doen: GC - MV - Page.
Of je rijdt via Capitol Reef: GC- Page - MV - Capitol reef - Bryce. Dan heb je een schitterende route. Zie bijvoorbeeld ons 2013-verslag voor een deel ervan.
Het is natuurlijk ook mogelijk om meer tijd voor de kust en voor LA te nemen. Wat zijn jullie plannen in LA? Als julie naar Universal studios willen is een extra dag daar zeker nodig. Je kunt ook een studiotour bij Warner Bros doen, dat kost je maar een paar uur.
Ik denk dat het hoe dan ook geen probleem is om die extra tijd in te vullen. Hoe je dat doet is afhankelijk van wat jullie precies willen doen. Kijk eens in reisverslagen wat jullie aanspreekt. Willen jullie veel wandelen, een keer paardrijden, raften of varen bij Page, een helikoptervlucht maken etc? Wil je veel dingen ondernemen dan kun je de route ook zo laten en alllen een extra dag toevoegen in bijvoorbeeld LA of Page. En een extra dag Yosemite is ook nooit verkeerd, zeker als je bijvoorbeeld de Panorama Trail wilt lopen en ook nog sequoia's wilt zien en nog andere wandelingen wilt maken.

Marianne