Pagina 1 van 2

Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 20 jan 2019, 09:07
door NicoV
Dag iedereen,
Wij plannen een rondreis door de Verenigde Staten en Canada van januari tot juni 2020. Wij zijn een gezin met een 10-jarige zoon. We zijn vooral aangetrokken door mooie natuur, al willen we ook de grote steden bezocht hebben. Toch denk ik dat we voor 90% zullen reizen in en rond de nationale parken, en zo’n 10% van de tijd in steden. We zijn behoorlijk sportief aangelegd, zullen dan ook veel tijd doorbrengen met hiken in de nationale parken. Ook voor onze zoon zijn stevige wandeling geen probleem meer.

Nu staan voor dit avontuur nog 2 opties open wat betreft transport :
1. met een camper rondtrekken, die we ter plaatse zouden aankopen en terug verkopen op het einde van deze reis. Qua volume camper willen we het bescheiden houden, liever iets klein en handig.
2. met onze wagen met daktent ( Land Rover Discovery Sport ). Hiermee hebben we vorige zomer 4 weken rondgereisd in meerdere landen van Europa, en we vonden het een zalige beleving.

Financieel gezien is er geen groot verschil, denken we : met een camper gaan we meer brandstof verbruiken en we gaan hem moeten verkopen aan een lagere prijs dan de aankoopprijs ( vooral omdat we geen maanden gaan kunnen wachten op een goed bod ), daartegenover staat dat bij transport van onze wagen er ook behoorlijke transportkosten zijn om die over de plas te krijgen. Voor beide opties rekende ik aan een totale kost voor transport en overnachting, voor zes maanden, op grootteorde 15.000 EUR. Beide opties zijn goedkoper dan gedurende een half jaar een RV te huren aan 75EUR/dag plus brandstofkosten plus kosten voor overnachting op een camping.

Als er financieel weinig verschil is, blijft vooral de beleving nog over, hier som ik de voor- en nadelen op die wij zien :
1. voordelen camper:
- comfortabeler ’s avonds en ‘s nachts, zeker gezien we de reis aanvangen in de winter. Met een camper heb je ook geen probleem na een nacht met regen, terwijl je niet graag een natte daktent toeklapt.
- comfortabeler bij regendagen – je kan je in een camper gewoon eens binnenzitten
- makkelijker om gelijk waar eens “ongemerkt” te blijven slapen, als we eens minder goed gepland hebben en geen plaats vinden op een camping ? Ik kan me voorstellen dat je ook wel eens op een gewone parking of ergens langs de weg kan slapen, of is dit not done ? Met een daktent is het in ieder geval moeilijker – het is direct duidelijk dat er geslapen wordt als ze openstaat.
- Een camper kan je overal kopen en verkopen, dus ben je flexibeler wat betreft het aanvangspunt en eindpunt van de reis. Bij een daktent moet je wel starten aan de Oostkust.
2. voordelen daktent :
- met onze 4X4 kunnen we lichte offroad aan, en dat spreekt ons ook wel aan. We vragen ons af of een camper ons niet soms zal beperken tot de meest drukke bezoekplaatsen als we denken aan de nationale parken ? Zijn er vele plaatsen in en rond nationale parken waar het een voordeel is om met de wagen te komen omdat je er anders niet raakt met een camper, of is dit eerder uitzonderlijk ? Heeft iemand hier ervaring mee ?
- zijn er meer mogelijkheden om te kamperen met een wagen dan met een camper ? Ik lees dat er specifieke RV-parken zijn, wil dit dan zeggen dat je zelfs met een bescheiden mobilhome op vele plaatsen niet terecht kan ?
- met een wagen met daktent verplaats je je natuurlijk sneller en misschien ook comfortabeler. Al hoeft snelheid geen belangrijke parameter te zijn als je op vakantie bent natuurlijk.
- met een wagen met daktent kan je een grootstad bezoeken, met een camper lijkt me dit al moeilijker.
- onze daktent ( Skycamp ) is opgezet in 1 minuut, ook het sluiten gaat even snel. Om maar te zeggen dat het geen gesleur is.

We raken er niet aan uit wat de beste keuze voor ons is, vandaar dat we graag input zouden horen van mensen die er geweest zijn en die kampeerervaring hebben, vooral in en rond nationale parken. Al jullie commentaren zijn zeer welkom !

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 20 jan 2019, 17:08
door Marenko
Over campings hoef je je geen zorgen te maken, die zijn er in alle soorten en maten. Sommige rv parks hebben geen tent plekken, maar er blijven genoeg mogelijkheden over. Overigens denk ik dat je met je wagen met daktent daar wel mag staan. Met je eigen auto met daktent ben je denk ik wel vrijer (zegt deze fervente camperreiziger :mrgreen: )
Mijn oudste zoon heeft een daktent op zijn ford f150 en gaat daarmee ook regelmatig op reis in Europa.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 20 jan 2019, 17:28
door wlmpie
Ik lees op dit forum steeds dat het heel moeilijk is om een gekochte camper verzekerd te krijgen in de vs. Heb je al uitgezocht hoe dit moet?

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 20 jan 2019, 17:32
door hemmie
En ik heb ook wel gelezen dat het tegenwoordig erg lastig is om je europese camper in de VS te verzekeren, ik weet niet of dat voor een auto makkelijker is. Ik zou dus allereerst uitzoeken in hoeverre beide opties verzekeringtechnisch mogelijk en nog betaalbaar zijn.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 20 jan 2019, 19:20
door NicoV
Marenko schreef:Over campings hoef je je geen zorgen te maken, die zijn er in alle soorten en maten. Sommige rv parks hebben geen tent plekken, maar er blijven genoeg mogelijkheden over. Overigens denk ik dat je met je wagen met daktent daar wel mag staan. Met je eigen auto met daktent ben je denk ik wel vrijer (zegt deze fervente camperreiziger :mrgreen: )
Mijn oudste zoon heeft een daktent op zijn ford f150 en gaat daarmee ook regelmatig op reis in Europa.
Dankjewel voor uw antwoord ! Een eerlijk antwoord inderdaad voor iemand als u die al héél veel met de camper heeft gereisd.
Wij denken vooral aan de "niet-zomermaanden". Gezien we reizen van januari tot juni, zitten we met de helft van de tijd in koudere maanden. We denken wel evt te starten aan de Oostkust, waar we meer cultuur dan natuur zouden bezoeken, en daar zouden we dan ook niet kamperen. Een auto is daar ook beter dan een camper, omdat het daar vaak om stadsbezoeken gaat.

Als u schrijft dat we misschien wel vrijer zijn met de daktent, denkt u dan vooral op het ruimere aanbod op campings, of eerder aan het feit dat we ook eerder offroad kunnen rijden, of ... ?

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 20 jan 2019, 19:22
door NicoV
hemmie schreef:En ik heb ook wel gelezen dat het tegenwoordig erg lastig is om je europese camper in de VS te verzekeren, ik weet niet of dat voor een auto makkelijker is. Ik zou dus allereerst uitzoeken in hoeverre beide opties verzekeringtechnisch mogelijk en nog betaalbaar zijn.
Hmm, interessant. Ik las vooral in forums dat het wel lastig is die verzekering, maar ik ging ervan uit dat als het iedereen toch wel lukt, dan bij mij ook wel zeker ? Ik had echter nog niet gelezen dat het tegenwoordig lastiger zou zijn dan vroeger … ?

Groeten,
Nico

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 20 jan 2019, 19:24
door NicoV
wlmpie schreef:Ik lees op dit forum steeds dat het heel moeilijk is om een gekochte camper verzekerd te krijgen in de vs. Heb je al uitgezocht hoe dit moet?
Nog niet in detail uitgezocht, wel al vele malen gelezen is dat je de aankoop moet koppelen aan de verzekering - met andere woorden dat je de verkoper moet laten helpen bij het nemen van een verzekering, als voorwaarde voor de aankoop.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 20 jan 2019, 19:33
door covri
Even benieuwd: hoe zit met je verblijf? Officieel is je esta maar 90 dagen geldig. Hoe regelen jullie dat?
Om een auto te verzekeren heb je een adres nodig in usa.
Zie dit topic
viewtopic.php?f=30&t=62201#p1019562

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 20 jan 2019, 22:38
door BonnyR
NicoV schreef:
wlmpie schreef:Ik lees op dit forum steeds dat het heel moeilijk is om een gekochte camper verzekerd te krijgen in de vs. Heb je al uitgezocht hoe dit moet?
Nog niet in detail uitgezocht, wel al vele malen gelezen is dat je de aankoop moet koppelen aan de verzekering - met andere woorden dat je de verkoper moet laten helpen bij het nemen van een verzekering, als voorwaarde voor de aankoop.
Vrienden van ons hadden een camper gekocht in Amerika en daar mee rond gereisd, voor de verzekering heb je ook een Amerikaans postadres nodig. Zij gebruikten daarvoor het adres van de stalling waar de camper stond.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 21 jan 2019, 16:59
door NicoV
covri schreef:Even benieuwd: hoe zit met je verblijf? Officieel is je esta maar 90 dagen geldig. Hoe regelen jullie dat?
Om een auto te verzekeren heb je een adres nodig in usa.
Zie dit topic
viewtopic.php?f=30&t=62201#p1019562
We zijn van plan een B2 visum aan te vragen.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 21 jan 2019, 17:42
door Marcopstal
Je weet dat er aan het aanvragen van een B2 visum ook risico's verbonden zijn ? Onderschat dit niet, want eens er een weigering is zit je met een vrij groot probleem.

Een belangrijkste aspect is altijd om voldoende banden met het thuisland te kunnen aantonen. De hele opzet van de trip staat daar eigenlijk haaks op, want je bent al in staat om alles en iedereen voor 6 maanden achter te laten en zelfs je zoon van school weg te houden.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 21 jan 2019, 19:43
door Division
Wat kost de optie voor een huurauto die je om de zoveel tijd ergens omwisselt en de combinatie motels/kamperen in tenten/cabins? Heb je dat ook berekend?

Volgens mij is het ook zo dat een kind in België tot z'n 18e leerplichtig is. Hoe ga je dat regelen? Vervangen door thuisscholing?

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 22 jan 2019, 14:11
door jojostravelusa
Gezien de periode waarin je gaat (deels winter), lijkt het mij prettiger in een camper, omdat je dan 's avonds gewoon lekker kunt zitten met de kachel aan. Hou er rekening mee dat er veel campings gesloten zullen zijn tot 1 of 15 april.
Met een auto ben je in een stad inderdaad veel flexibeler. Je zou kunnen overwegen om, als het binnen het budget past, af en toe in een stad een auto erbij te huren en daarmee de stad te verkennen. Dat hebben wij ook verschillende malen gedaan en dat bevalt goed. De camper blijft dan op de camping staan en de auto staat erbij voor de tripjes in de stad.
Heb je er wel eens aan gedacht om een auto en caravan of fifth wheel te kopen en te verkopen? Hier komt dan natuurlijk ook wel weer het verzekeringsstuk om de hoek kijken. Dan heb je the best of both worlds. Misschien past dit niet in jullie budget. Dat kan natuurlijk ook.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 22 jan 2019, 18:32
door NicoV
Marcopstal schreef:Je weet dat er aan het aanvragen van een B2 visum ook risico's verbonden zijn ? Onderschat dit niet, want eens er een weigering is zit je met een vrij groot probleem.

Een belangrijkste aspect is altijd om voldoende banden met het thuisland te kunnen aantonen. De hele opzet van de trip staat daar eigenlijk haak sop want je bent al in staat om alles en iedereen voor 6 maanden achter te laten en zelfs je zoon van school weg te houden.
Ja, we zijn er ons bewust van dat je niet zomaar een B2 visum krijgt. Maar we zijn nu ook niet de enigen die dit ooit hebben gedaan. Het komt er volgens mij op neer een goed dossier te hebben : terugkeer reeds geregeld hebben, een attest van de werkgever, enzovoort.
En als je 't niet probeert, heb je zeker geen visum … :-)

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 22 jan 2019, 18:35
door NicoV
jojostravelusa schreef:Gezien de periode waarin je gaat (deels winter), lijkt het mij prettiger in een camper, omdat je dan 's avonds gewoon lekker kunt zitten met de kachel aan. Hou er rekening mee dat er veel campings gesloten zullen zijn tot 1 of 15 april.
Met een auto ben je in een stad inderdaad veel flexibeler. Je zou kunnen overwegen om, als het binnen het budget past, af en toe in een stad een auto erbij te huren en daarmee de stad te verkennen. Dat hebben wij ook verschillende malen gedaan en dat bevalt goed. De camper blijft dan op de camping staan en de auto staat erbij voor de tripjes in de stad.
Heb je er wel eens aan gedacht om een auto en caravan of fifth wheel te kopen en te verkopen? Hier komt dan natuurlijk ook wel weer het verzekeringsstuk om de hoek kijken. Dan heb je the best of both worlds. Misschien past dit niet in jullie budget. Dat kan natuurlijk ook.
Tja, da's ook nog een idee. Daarnaast kan je met openbaar vervoer ook wel een stad binnenraken, veronderstel ik.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 22 jan 2019, 18:40
door NicoV
Division schreef:Wat kost de optie voor een huurauto die je om de zoveel tijd ergens omwisselt en de combinatie motels/kamperen in tenten/cabins? Heb je dat ook berekend?

Volgens mij is het ook zo dat een kind in België tot z'n 18e leerplichtig is. Hoe ga je dat regelen? Vervangen door thuisscholing?
Thuisscholing, ja. Mijn vrouw is ook zelf lerares, moet lukken. Laat het duidelijk zijn dat we het zéér belangrijk vinden dat ons kind ook meeblijft met het leerplan, en we hier tijdens onze reis voldoende tijd voor willen vrijmaken !
Daarnaast hopen we ook dat de ervaring op zich voor hem zeer leerzaam zal zijn, da's dan een extraatje.

Een huurauto en combinatie motels/tenten is inderdaad ook een alternatief, al ben je met een tent een stuk langer bezig om die telkens op te zetten en af te breken, in vergelijking met onze daktent of met een camper .

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 22 jan 2019, 20:33
door Marcopstal
NicoV schreef:En als je 't niet probeert, heb je zeker geen visum …
Dat klopt, alleen is er geen weg terug eens je dit pad inslaat.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 22 jan 2019, 20:55
door Hockey
NicoV schreef:En als je 't niet probeert, heb je zeker geen visum … :-)
@NicoV, het is niet toegestaan een volledig forumbericht te quoten. Dit staat in de regels van het forum waar je mee akkoord bent gegaan toen je hier lid werd. Als je een dergelijke fout maakt bij de aanvraag van het visum zijn de gevolgen veel ernstiger dan een forumlid dat op een wat onaardige wijze je wijst op het niet naleven van de forumregels.
Moraal van dit verhaal, als je het wel probeert kan je heel veel schade berokkenen voor jezelf. Namelijk een afwijzing van het visum en nooit meer de mogelijkheid om middels een esta naar de VS te reizen. Denk dus a.u.b. niet te licht over de visumaanvraag.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 22 jan 2019, 21:10
door Gast
NicoV schreef: Tja, da's ook nog een idee. Daarnaast kan je met openbaar vervoer ook wel een stad binnenraken, veronderstel ik.
Als er openbaar vervoer is, wel ja.

Re: Een half jaar Amerika : daktent of camper ?

Geplaatst: 23 jan 2019, 07:45
door NicoV
@NicoV, het is niet toegestaan een volledig forumbericht te quoten
Mijn excuses, heb nu geprobeerd een deel van de quote te verwijderen, hoop dat dit beter is, en het zal niet meer gebeuren.

Daarnaast hoeft u niet te denken dat ik hier licht over ga. Ik ben dagelijks enkele uren bezig met de voorbereiding van deze reis. En ja, als ons visum wordt geweigerd, dan is dat alles voor niets geweest, dat besef ik maar al te goed.