Pagina 1 van 1

Kinderzitje in KLM Boeing 747-400 Economy AMS-SFO

Geplaatst: 08 jan 2014, 21:47
door Stijno
Ik heb op dit forum al flink wat gelezen over kinderzitjes, maar mijn specifieke vraag (lees: antwoord) ben ik toch nog niet tegen gekomen.
Vandaar dit aparte onderwerp hierover.

Wij vliegen van Amsterdam naar San Francisco rechtsreeks met KLM. Vliegtuig een Boeing 747-400, 3 economy stoelen.
Voor onze dochter (2,5 jaar) willen we voor in ieder geval de vluchten zelf een kinderstoel meenemen. In SFO huren we een camper en we zien daar wel of onze stoel past. Anders huren of kopen we daar een Amerikaanse.
Nu hebben we een Maxi Cosi Tobi beschikbaar die qua maat aardig in de buurt komt. 43,5 cm breed en ondanks dat dit breder is dan de 42 cm die KLM wil zien wil ik die gok wel nemen.
Als ik KLM bel kunnen ze mij alleen vertellen van de goedkeuring en dat ik door moet geven dat ik zo'n stoel wil meenemen aan boord. Ze hebben geen lijst (slechte service vind ik) van alle goedgekeurde stoelen.

Concreet is mijn vraag nu;
Wie heeft er het afgelopen jaar op exact deze route met dit toestel een kinderstoel meegenomen? Welk merk was dat? En hoe moest je die vastzetten (2 punts ipv 3 punts in de auto)?

Hopelijk is er iemand die mij kan helpen :?:

Re: Kinderzitje in KLM Boeing 747-400 Economy AMS-SFO

Geplaatst: 09 jan 2014, 13:41
door hemmie
Geen recente ervaring, maar wij hebben in het verleden wel ineen klm 747 gevlogen met een romer king, als ik het me goed herinner was die 42,5 breed, en dat paste echt net. 43,5 is nog krapper, maar het ligt er natuurlijk aan waar hij zo breed is.
Je zet de stoel vast met de gewone 2-puntsgordel, lijkt me bij de toby al lastig, wij hebben om die reden een romer king gekocht. Maar ik vond het hoe dan ook geen succes, stoel is lastig vast te zetten, staat te rechtop en kan niet in ligstand, en door de krappe afstand tussen de stoelen trapt het kind steeds tegen de stoel ervoor, of zit zelfs klem met de voetjes. Wij zijn dus overgestapt op Cares, stoel gaat vaak wel mee, maar ingecheckt.

Re: Kinderzitje in KLM Boeing 747-400 Economy AMS-SFO

Geplaatst: 09 jan 2014, 16:25
door Vol
Wij gate checken de stoel. Toen ze kleiner was zorgden we voor bassinet seats en toen ze daar te groot voor werd heeft ze gewoon zelf op de stoel gezeten. Kan ze ook nog een beetje bewegen en liggen etc.

2 weken geleden nog LAX - AMS - LAX gedaan met onze 2.5 jaar oude dochter en dat ging prima, ik kan me niet voorstellen dat een car seat comfortabel zal zijn gezien de door Hemmie genoemde beperkingen en weet zeker dat ze na 1 uur eruit zou willen, en dan heb je nog 10 uur te gaan.

Re: Kinderzitje in KLM Boeing 747-400 Economy AMS-SFO

Geplaatst: 09 jan 2014, 21:05
door bello
Het hangt in mijn ervaring geheel af van de crew. Wij vlogen in september met KLM naar LAX en kregen geen enkele opmerking over het gebruik van ons (niet FAA approved, want alleen met driepuntsgordel vast te zetten) Britax/Römer stoeltje. Eerder in het jaar ook niet toen we AMS-HKG (najaar 2012) en AMS-WAS (winter 2012/2013) vlogen met KLM.

Tijdens de laatste KLM vlucht echter, vanaf SFO in oktober 2013, moest het stoeltje opgeborgen worden in de overhead locker. We hebben er geen gedoe om gemaakt, onder andere omdat we zowaar een extra stoel vrij bleken te hebben in ons rijtje van vier en onze kleuter dus lekker languit kon slapen.

We hadden trouwens toen ze jullie dochters leeftijd had ook een Tobi voor haar, maar die hebben we echt niet meegesleept naar de VS. Veel te groot en log voor in het vliegtuig, je moet hem eerst de halve luchthaven oversjouwen en hij is niet FAA approved. Vooraf inchecken kan natuurlijk, maar dan loop je het risico dat ie (onzichtbaar) beschadigd raakt, dus niet veilig meer is.

Wij kochten gewoon bij aankomst in de VS een stoeltje (Target, Walmart, ToysRUs zitten altijd wel in de buurt) en namen die op de terugweg mee naar NL. We kochten een FAA approved stoeltje, dat we daarna nog regelmatig hebben gebruikt, zowel op vluchten als als extra stoeltje voor opa en oma.

Re: Kinderzitje in KLM Boeing 747-400 Economy AMS-SFO

Geplaatst: 11 jan 2014, 22:48
door Stijno
Dank voor jullie reakties.
Ik denk dat ik het stoeltje in het vliegtuig op de heenweg dan maar laat schieten.....
Bij aankomst eentje kopen en dan na de vakantie evt in vliegtuig mee naar huis.

Teveel gedoe met teveel kans op geen succes :cry: