Pagina 1 van 1

overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 16:40
door georgesken
Hoi,

dit is een vraagje van een collega van mij die begin december naar NY gaat.
Ze heeft tickets geboekt vanuit Antwerpen centraal met KLM.
Maar onlangs hoorde ik van haar dat ze maa 1u10min tijd heeft tussen de aankomst met de TGV in Schiphol en het vertrek vanuit Schiphol naar NY.
Dit lijkt mij toch maar heel krap te zijn. Zij heeft dan naar KLM gebeld en daar zeiden ze dat het 'theoretisch' wel mogelijk moet zijn want anders zouden ze het ticket niet uitgeven. Een vroegere trein aanbieden konden ze niet doen.

Heeft iemand hier ervaring mee?

Thx alot!

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 17:54
door Grandu
Zijn ze verplicht om de treinreis te nemen? Anders zouden ze namelijk ook gewoon zelf een enkeltje Antwerpen -Schiphol kunnen kopen. Directe verbinding. Volgensmij is 1:15 wel te redden als je daar bent. Je moet dan wel heeeel snel zijn want je moet vaak lang van tevoren bij de gate staan. En daarbij, een Thalys heeft zo nu en dan een half uur vertraging. Ik weet niet of het zo is dat je bij vertraging een volgende vlucht krijgt aangewezen.

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 17:59
door Rob
Zijn ze verplicht om de treinreis te nemen?
Ja, is verplicht anders wordt je voor de eerste vlucht (= de treinreis) als een no-show aangemerkt en wordt je tweede vlucht (= de vliegreis) geannuleerd

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 18:01
door Clint
Als je niet op die trein zit zal KLM dat als een cancellation zien van de rest van het ticket.. net als je bv zou vliegen en je niet op de eerste leg zit.

Als het goed is ben je al ingecheckt.. dan is het dus zo snel mogelijk met je bagage naar vertrekhal 2, koffers afgeven bij bagdrop en door security. Het moet mogelijk zijn, maar je moet wel ff door lopen en vooral niet 'lief' zijn. Ik bedoel daarmee vooral: loop op de loopbanden en als mensen asociaal staan te doen (Nederlanders snappen het concept van rechts staan, links lopen op roltrappen en banden niet) gewoon luidkeels 'excuuuussee me!!' roepen en doorlopen (in London wordt je ook van de roltrappen in de Tube gelopen ;)).

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 18:17
door Grandu
Clint schreef:Als je niet op die trein zit zal KLM dat als een cancellation zien van de rest van het ticket.. net als je bv zou vliegen en je niet op de eerste leg zit.
Maar er controleren toch geen mensen van KLM op de Thalys?

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 18:56
door RNA
Daar letten ze echt wel op hoor Grandu.
Zo moet je vaak je afgestempelde treinticket laten zien bij de KLM balie op Schiphol. Heb zelfs verhalen gehoord dat KLM het in het systeem kan zien als jij je kaartjes op Antwerpen station niet hebt opgehaald.

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 18:58
door Grandu
Maar je print je kaartje toch soms? En ze komen niet altijd langs om te controleren in de Thalys.

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 19:14
door Clint
Volgens mij wordt er in de Thalys meestal wel gecontroleerd.. daarnaast ga je sowieso het risico niet nemen dat je ticket geannuleerd wordt.

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 19:16
door Rob
Ik zou zeggen probeer het maar, vorig jaar waren er ook een aantal mensen die dachten op een ander wijze naar schiphol te gaan maar die werden dus geweigerd op de vlucht, er heeft zelfs een heel stuk over in de krant gestaan.

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 19:19
door Imke
Grandu schreef:Maar je print je kaartje toch soms? En ze komen niet altijd langs om te controleren in de Thalys.
Treinaartje moet je persoonlijk aan de balie ophalen nadat je je etickets hebt laten zien. Hier maken ze een kopie van voor KLM.
Bij de incheck balie wilde mijn treinkaartje hebben en de stewardess moest zelfs nog naar een afdeling bellen voordat ze mij via het het systeem kon inchecken.

De reis via trein moet je dus echt maken.

Re: overstaptijd vanuit Antwerpen centraal in Schiphol

Geplaatst: 13 nov 2009, 19:23
door Grandu
Imke schreef:
Treinaartje moet je persoonlijk aan de balie ophalen nadat je je etickets hebt laten zien.
Ik dacht dat je ook kon printen, maar dat geldt dus niet als je het samen met een vlucht boekt. Ik zou natuurlijk ook niet het risico lopen om mijn vlucht te laten annuleren, maar ik was benieuwd ;)