Pagina 1 van 1

Vraagje voor de Amerikanen hier over bank accounts.

Geplaatst: 28 aug 2006, 09:53
door Pete.Z
Hoe moeilijk of makkelijk is het om vanuit Amerika een betaling te doen naar een Nederlandse bankrekening,en zijn daar hoge kosten aan verbonden?

Ik ben Powerseller op Ebay,en krijg regelmatig de vraag of ik moneyorders of personal checks aanpak,iets wat ik niet doe,aangezien ze hier in NL erg moeilijk te innen zijn,en er dan ook nog hoge kosten aan verbonden zijn.

Cash in Dollars vind ik prima,maar veel mensen hebben daar een hekel aan,want wie zegt dat het ook aankomt.

Ik zou wel eens willen weten wat dus de mogelijkheden zijn voor een Amerikaan om mij direct naar mijn bankrekening te betalen?


(als iemand een goeie tip heeft over het innen van moneyorders of checks hoor ik dat ook graag)





En misschien hoort dit in off-topic,ik neem aan dat een mod het dan wel verplaatst. :wink:

Geplaatst: 28 aug 2006, 13:57
door wiepster
Is Paypal een optie??

Geplaatst: 28 aug 2006, 15:32
door houstonwehaveaproblem
Ja, net als Wiepster zat ik ook meteen aan Paypal te denken. Dat is denk ik de beste en meest veilige manier van geld innen.
Checks zijn moeilijk te innen en buiten dat ook niet gegarandeerd veilig. Het komt nogal eens voor dat je te maken hebt met een ongedekte check, ook hier in de US. Er zijn zelfs op Ebay mensen actief die bewust op die manier handelen. Ik zou dus een Paypal account openen. Toen ik in Nederland woonde had ik ook een Paypal account en kon ik op die manier geld innen uit de US.

Geplaatst: 28 aug 2006, 19:08
door Pete.Z
PayPal heb ik natuurlijk,en 90% van mijn klanten betaald ook op die manier.

Ik vraag me alleen af of het zo moeilijk of onmogelijk is om vanuit Amerika een bankoverschrijving te doen naar een NL rekening.

Geplaatst: 28 aug 2006, 19:17
door USA2004
Pete,

Een overschrijving naar een Nederlandse rekening is redelijk simpel. Je moet het internationale bank nummer van de Nederlandse bank vermelden op het internationale overschrijvingsformulier dat je bij de (Amerikaanse) bank kunt krijgen.

Een overschrijving kost (bij mijn bank, PNC) zo'n $35.00, de Nederlandse ontvanger betaald vaak ook een klein bedrag aan ontvangst kosten.

Geplaatst: 28 aug 2006, 20:43
door fcolos
Als ik het wel heb kunnen mensen die bij WaMu zitten (Washington Mutual) met een nieuwe free checking account gratis naar Europa geld overmaken, maar dat zou je op hun site moeten checken. Voor andere banken weet ik het niet, maar meestal is de fee tegen de $40,- inderdaad.
Een andere goede optie lijkt mij Western Union. Dat heb je in NL tegenwoordig ook. Dan kunnen ze een cheque op jouw naam laten maken en die opsturen (niet inwisselbaar door iemand anders, dus niet het risico van cash bij de post). Jij kan de cheque dan gewoon verzilveren bij een bedrijf hier dat met Western Union werkt (volgens mij de postkantoren bijvoorbeeld). In de States wordt Western Union veel gebruikt voor eBay betalingen, dus dat zullen ze prima vinden.

Geplaatst: 29 aug 2006, 04:21
door doreennicole
Western Union wordt direct overgemaakt. Daar hoeft geeneens een check voor aangemaakt te worden. Ik kan online geld naar je sturen. Het nadeel van W.U. is ook het nadeel van bankoverschrijvingen, de kosten zijn zo hoog. Ik kan me voorstellen dat als je een bedrag van $50 moet innen kosten van $35 geen optie zijn.

Ik heb hier ook nog geen goede oplossing voor gevonden. Ik wacht op de dag dat je online internationaal kan overmaken. Net zoals ik nu mijn electriciteitserekening betaal moet ik ook een rekening in NL kunnen betalen, maar helaas werkt dat niet zo.

Paypal is me niet gelukt om op te zetten, maar dat ligt aan mij. Heb me er niet echt in verdiept.

Geplaatst: 29 aug 2006, 06:02
door Bennogr
PAypal is niet zo moeilijk, het is mij zelfs gelukt.

Neteller is mogelijk een andere optie.

Om geld over te maken van een Amerikaanse bank willen ze het IBAN en BIC (ook wel SWIFT) nummer van je Nederlandse bank hebben. Staat meestal op het eerste blad van je bankafrekeningen (bij de Postbank: links onderaan).

En inderdaad, geld overmaken vanuit de VS is duur.

Geplaatst: 29 aug 2006, 09:07
door Pete.Z
Dat is dus inderdaad te duur.....
Jammer.

Dan blijft het zo te zien dus of PayPal,of cash opsturen als iemand echt heel graag wil.

Alleen voor echt grote bedragen is een overschrijving of WU dan een optie,desnoods met gedeelde kosten.