Pagina 1 van 1
Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 19 mar 2012, 17:30
door NickMaerevoet
Beste,
Ik vertrek binnen een aantal weken naar New york en land op JFK airport!
Dit is mijn eerste Amerika reis, ik heb dollars besteld via mijn bank.
Nu zit ik met het volgende probleem, Ik heb vooral groot geld 100 dollar biljetten en ben achteraf pas te weten gekomen dat dit niet gemakkelijk word aanvaard!
Is het mogelijk om deze te laten omwisselen in 20 dollar briefjes bij een van de travelex currency exchange in de luchthaven of kan ik dit beter nog in belgie doen?
Ik weet het cash geld maar dan heb ik meer een overzicht op wat ik opdoe en met fooien, me visa heb ik ook mee maar die is gelimiteerd tot 625€ en moest deze laten vrij stellen voor Amerika nieuwe beveiligingsregel sinds januari

al goed dat iemand dat zei!
Maar alvast bedankt en laat maar iets weten!
Mvg
Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 19 mar 2012, 17:32
door mtl
Volgens mij krijg je in Europa betere koersen dan in Amerika. Dus vlak voor vertrek wisselen.
Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 19 mar 2012, 17:36
door Loek
Koersen? Hij wil toch alleen zijn 100tje inruilen voor 5 biljetten van 20, niet omwisselen naar Euros? Meestal geen probleem en geen kosten, en als ze wel kosten in rekening brengen, gewoon bij de volgende bank/winkel naar binnen lopen. Sommige winkels willen namelijk ook wel even dat 100tje voor je wisselen als ze zeker weten dat het geen false is

Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 19 mar 2012, 17:47
door NickMaerevoet
Beste,
Ik hoop toch dat ze echt zijn

komen van de bank, je weet natuurlijk nooit!
Toch bedankt voor de snelle respons!
Had al naar men bank gebeld, en ze werken enkel via bestellingen!
Dus moest ik het via hun regelen dan ging het zo
Moest ik een nieuwe bestelling plaatsen voor het bedrag van de 100 dollar biljetten en deze laten leveren in coupures van 20.
Als ik deze dan mocht afhalen, kon ik men 100 dollar biljetten in de plaats geven en deze werden dan overgeschreven in euro's op men rekening.
Maar vind het nogal omslachtig en verlies ik hierdoor geen geld ivm wisselkoersen?
Alvast bedankt!
Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 19 mar 2012, 18:04
door DejaVu
alleen niet met dat stapeltje 100'tjes een winkel binnenlopen en vragen of ze het kunnen wisselen. één voor één heb je meer kans

Maar ik neem aan dat je dat al door had

Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 19 mar 2012, 18:54
door mtl
Loek schreef:Koersen? Hij wil toch alleen zijn 100tje inruilen voor 5 biljetten van 20, niet omwisselen naar Euros? Meestal geen probleem en geen kosten, en als ze wel kosten in rekening brengen, gewoon bij de volgende bank/winkel naar binnen lopen. Sommige winkels willen namelijk ook wel even dat 100tje voor je wisselen als ze zeker weten dat het geen false is

Daarom kan je beter vooraf wat kleingeld hebben voordat je aankomt. Dus bijv. een eurobiljet van 50 inwisselen in dollars en de rest pinnen. Het lijkt me niet handig om met een stapeltje 100 dollarbiljetten te wandelen.

Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 19 mar 2012, 21:59
door RR2USA
NickMaerevoet schreef:
Ik weet het cash geld maar dan heb ik meer een overzicht op wat ik opdoe en met fooien, me visa heb ik ook mee maar die is gelimiteerd tot 625€ en moest deze laten vrij stellen voor Amerika nieuwe beveiligingsregel sinds januari

al goed dat iemand dat zei!
Wat is er dan anders met een creditcard in de USA dan vorig jaar? Mijn creditcard heeft het altijd zonder problemen gedaan. Weet iemand wat hiermee bedoeld wordt?
Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 20 mar 2012, 12:19
door NickMaerevoet
Beste,
In de bank zeiden ze mij dat vanaf januari 2012 de visa kaarten worden geblokkeerd voor buitenlanders!
Omdat ze in Amerika veel werken met een magneetsleuf en dat dit veel minder veilig is voor fraude.
Daarom moest ik bellen naar een nr, dienst van mijn bank zelf, en vroegen ze wanneer ik vertrok en terugkwam en gingen ze voor die periode mijn visakaart 'unlocken' voor in Amerika te betalen, koste me trouwens niets is gratis!
Mvg
Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 20 mar 2012, 14:46
door Ziva
Tegenwoordig kun je het beste als voor je voor langere tijd naar het buitenland gaat, Amerika of welk land dan ook, even contact opnemen met je creditcard maatschappij en hen melden wanneer, voor welke periode en waar je naartoe gaat op vakantie.
Dat kunnen zij dan in hun systeem zetten en dan kun je gewoon gebruikmaken van je creditkaart. Plak er altijd wat extra dagen aan voor als je vertraging hebt ofzo.
Het is een veiligheidsmechanisme waar steeds meer banken gebruik van maken.
Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 20 mar 2012, 15:13
door Isis
Bij ons was een telefoontje naar de bank tijdens de reis genoeg om het weer te laten werken. En tevoren inlichten is ook al handig. Ik zou niet teveel geld van hier meenemen. Je krijgt hier een slechtere koers en behoorlijke kosten om geld te bestellen. Het is voordeliger om daar een paar keer te pinnen. Let op pinnen op je CC is niet goedkoop. Kan ook gewoon met bankpas.
Als je contant wilt betalen omdat je dan beter overzicht houdt kun je ook gewoon per dag opschrijven wat je pint. Ik vind het een veiliger gevoel weinig geld op zak te hebben.
Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 20 mar 2012, 17:23
door Harmse
Net ook gebeld met visa,
Ze zeiden dat je het beste altijd door moest geven als je naar het buitenland gaat.zei zien dat er geld word uitgegeven in het buiten land en als ze het niet vertrouwen ze de kaart blokkeren.
Re: Dollar's laten omwisselen @JFK airport?
Geplaatst: 05 apr 2012, 13:06
door ReneeR
Is het dan niet handiger om een zo een prepaid credit card mee te nemen. Deze werd me laatst aangeboden bij een GWK wisselkantoor alleen twijfelde ik of dit wel zo handig was. Wat is jullie ervaring hiermee