Pagina 1 van 2

Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 00:39
door Bandido
Het is ongelooflijk, maar het is dit jaar alweer tien jaar geleden dat de aanslagen op 11 september 2001 plaatsvonden. Ik ben benieuwd wat er zoal aan gedaan wordt, zowel in NL/BE als in de VS.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 01:12
door Jaydee.
De impact van deze verschrikkelijke gebeurtenis blijkt nog het meest uit dat 99 van de 100 mensen nog weet waar hij 10! jaar geleden was op 9/11.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 03:25
door DixieChick
Ik vind het ook echt onwerkelijk. Het lijkt net gisteren, en aan de andere kant heb ik ook het gevoel alsof het echt een soort "watershed" was, en je denken over het verleden altijd in een "before" en "after" is opgedeeld.

Wat overigens ook heel apart is: de sophomores die ik nu lesgeef zaten in de 2e van de middelbare school toen het gebeurde. Straks heb ik studenten die het zich helemaal niet meer kunnen herinneren, en dat lijkt me heel erg raar, aangezien het toch echt zo'n "defining moment" was.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 03:32
door Petra/VS
Katja herinnert het zich nog prima, Kai een beetje en Saskia absoluut niet. Inderdaad, er komt een tijd, dat mensen de volgende generatie worden. Dat merk ik bij de rondleidingen in DC al. De VIetnam oorlog is nog wel bekend, maar Korea dus meestal niet, al deed Nederland daar ook mee. Wij gaan op 11 september op een cruise in Alaska. Ik moet toegeven, dat ik onze jongste met moeite in dit gebied achter ga laten. De perfecte terreuraanslag zou die datum zijn, toch? Maar ik probeer me daar overheen te zetten. Ik herinner me iedere minuut van die dag, trouwens.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 04:02
door Bennogr
Heel New York zal wel stilstaan op de tijdens dat de vliegtuigen zich in de gebouwen boorden. Wij gaan 14 september naar het museum dat daar op 9/11 dit jaar geopend wordt.

Heb op het dak van een hotel in Brooklyn Heights gezeten in 1971 toen ze de twee torens nog aan het bouwen waren. Ben er later een aantal keren geweest, het uitzichtpunt en dat restaurant in de lucht (alleen in de bar. niet het restaurant zelf, te duur) met een prachtig uitzicht. En ooit op uitnodiging van de Port Authority van NY en NJ, eigenaar van het gebouw, om vanuit de hoogte het Macy's vuurwerk op 4 juli te zien, dat dat jaar in de haven werd afgestoken. Maar er was op die hoogte toen een mist waardoor je niet eens de andere toren kon zien, het vuurwerk was alleen maar knallen.

Zoek nog steeds naar dat 'landmark' elke keer als ik over de Manhattan brug rij met de ondergrondse of als ik over de Brooklyn Queens Expressway naar het noorden rij, of van het vliegveld kom met de auto. Mijn diepste indruk: je ziet niet meer waar Manhattan eindigt. Misschien komt dat terug als de nieuwe toren af is (ze schieten al lekker op).

Ik was in St. Paul, Minnesota op de oorsronkelijke 9/11, herinner me nog goed de paniek die er daar was of de hoogste wolkenkrabber in de stad (van American Express indertijd) het volgende doelwit zou worden. Zelfde gevoel zal men elders met hoge gebouwen (Chicago, San Francisco, Los Angeles, enz.) ook wel gehad hebben.

Mijn baas indertijd heeft me overigens nooit vergeven dat ik die dag op het werk redelijk wat Nederlands gesproken heb via de telefoon, teveel volgens hem, heeft me drie jaar later onder meer daarom ontslagen.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 06:23
door doreennicole
Ik stel me voor dat er overal in het land memorial services sullen zijn met natuurlijk NY, DC en Pennsylvania als speciaal. Bij ons is het in de Seattle Center waar 10 jaar geleden een week na de aanslagen een herdenking was. ik zie ook al flink wat publicaties in de winkel die hier aandacht aan bedreven, zelfs onwaarschijnlijke bladen zoals een tattoo magazine. Maar ik kan me, nu ik erover nadenk, voorstellen dat een heleboel mensen een tattoo zullen hebben genomen. Of om iemand speciaals te herdenken of iets patriottisch zoals een vlag of de gebouwen zelf.

Ik vlieg zelf op die dag van Miami naar Seattle. Vraag me af of de airlines ook nog iets speciaals doen. Ik zal in ieder geval als ik in het vliegtuig zit terugdenken aan degenen die hun leven tone verloren hebben en allen die hierdoor direct of indirect geraakt zijn.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 09:44
door Jostravels
Wat gaat de tijd snel hè...
Wij zijn op 9/11 in New York dus ik ben ook erg benieuwd hoe de sfeer die dag is. We plannen een rustige dag waarbij we de WTC-area vermijden, want we willen de nabestaanden daar de ruimte en rust geven die ze verdienen. Maar allicht dat we er wat van meekrijgen.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 10:13
door Grandu
Ik herinner me de dag nog heel goed. Ik vind de dag fascinerend, verschrikkelijk, indrukwekkend en het blijft mijn interesse wekken keer op keer. Ik was twee weken geleden op Ground Zero en kreeg daar een rondleiding van Tracy en Robert. Deze rondleiding was heel erg indrukwekkend en voor veel bezoekers emotioneel, vooral toen Tracy en Robert hun persoonlijke verhalen begonnen te vertellen.
Ze gaven aan, als slachtoffers van 9/11, dat ze rond 11 september elkaar opzoeken op Ground Zero en dat ze sinds 9/11 een hele groep vrienden erbij hebben en zich in een hechte gemeenschap voelen.

Op mijn weblog schreef ik dit, misschien boeiend om te lezen:
De tour van 11 uur zit vol, dus ik besluit voor die van 12 uur te gaan en eerst het museum door te lopen. Ik bezocht het museum ook in 2009 en dit keert maakt het weer veel indruk. Je wordt er stil van als je de vele citaten ziet, de uitspraken leest, de angst van de New Yorkers op die zwarte dag uit hun geschiedenis voorgeschoteld krijgt en je de oneindige hoeveelheid doden gepresenteerd krijgt. In het museum staat een raam van het vliegtuig dat de toren inboorde, kun je een stuk metaal van het gebouw vasthouden (hoe in hemelsnaam heeft dit ooit in kunnen storten?) en staan veel attributen tentoongesteld zoals een boarding pass die gevonden is en alledaagse voorwerpen als huissleutels en mobiele telefoons van werknemers uit het WTC. In de eerste ruimte hangen veel ''vermist!''-papieren met foto's waar familie's wanhopig naar hun moeder, vader, zoon, dochter, neef of nicht en noem maar op zoeken. Als men het museum door heeft gelopen eindigt men in een vierkante ruimte waar de muren van plafond tot aan de vloer vol hangen met foto's van overledenen.. Daartussen hangen ook helden die hun leven hebben geofferd voor de levens van velen anderen die niet aan de muur hangen. Op een scherm aan de muur verschijnen één voor één alle namen van de overledenen en daarnaast hangen plakkaten waar de namen op alfabetische volgorde op zijn genoemd. Het is er doodstil. Ik ga zitten op het bankje in het midden en kijk naar alle foto's aan de muren: mannen, vrouwen, jong, oud, moeders, vaders, zonen, dochters...
Dan is het tijd om aan de tour te starten en deze wordt gehouden door Tracy en Robert. De tour begint met een bezoek aan het monument dat aan de nabestaanden is geschonken door de NYPD, mijn oog valt er op de bos tulpen die Nederlanders er neer hebben gelegd. We lopen naar het World Financial (!) Center en ondertussen schetst Tracy voor de groep een beeld van Ground Zero: ze legt uit waar welke gebouwen stonden, welke schade is aangericht aan andere gebouwen en hoe het concept voor het nieuwe World Trade Center eruit ziet. Vanuit het World Financial Center hebben we een uitzicht van bovenaf op de bouwput waar hard wordt gewerkt aan de nieuwe toren.

Tracy vraagt ons allemaal om in het atrium van het kantoorgebouw op de grond te gaan zitten terwijl zij start met haar verhaal. Tracy woonde in Brooklyn op 11 september 2001 en ging 's ochtends naar haar werk, ze had er een kantoor zonder telefoon, televisie of computer maar werd rond 9 uur 's ochtends door haar man gebeld: ''Waar werkt Terry?'' Terry, haar zoon, werkte op de 104e verdieping van het World Trade Center en toen Tracy hoorde dat er een vliegtuig in zijn gebouw was gevlogen, dacht ze meteen aan een klein sportvliegtuigje. Het gebeurt vrij regelmatig dat kleine sportvliegtuigjes tegen torens in New York aan vliegen en de schade is vaak te overzien. Het telefoonnetwerk was die ochtend overbelast maar een vriend van Terry had contact met hem gehad, Terry vertelde hem dat ze in de toren gingen evacueren en dat hij onderweg naar huis was. Tracy heeft de hele dag gewerkt tot 5 uur en zag thuis pas de beelden op de televisie, toen pas besefte ze wat er aan de hand was in haar stad. Een week lang heeft ze met haar man alle wijken van New York doorzocht naar haar zoon Terry. Terry is nooit thuisgekomen… Toen 5 dagen later het eerste slachtoffer van 9/11 werd herdacht, hebben Tracy en haar man besloten om alle familie naar New York te laten vliegen, zodat ze Terry met zijn allen konden herdenken. Er is nooit meer iets van hem gevonden. Tracy hoopt iedere dag te horen dat er DNA van hem is gevonden in wat nu Ground Zero heet, maar die kans wordt steeds kleiner.
Tracy en Robert geven samen met 250 anderen tours aan bezoekers van New York, zodat zij ook voor zichzelf hun verhalen kunnen verwerken. Robert werd op 9/11 gebeld door de brandweer uit New York. Hij woonde en werkte ongeveer 45 minuten buiten Manhattan en was brandweerofficier. Hij werd opgeroepen om met zijn mannen naar Manhattan te komen. Op het moment dat Robert de toren wilde gaan beklimmen en zich aan de entree van het gebouw bevond, stortte de toren in. Hij werd wakker onder het puin maar heeft het overleefd doordat hij wist te ontsnappen van Ground Zero. Hij is met veel botbreuken naar de rivier de Hudson gerend waar hij de eerste hulp aangeboden kreeg. Vanaf daar is hij naar het ziekenhuis gebracht waar hem een lang herstel en vele operaties stonden te wachten.


Vijf maanden later keerde hij pas terug naar waar ooit het World Trade Center stond. Het is volgende maand 10 jaar geleden dat het drama zich afspeelde in de hoofdstad van de wereld en beide gidsen geven aan dat ze ieder jaar, wanneer 11 september nadert, meer rondom Ground Zero te vinden zijn om tours te geven. Ze hebben het veel over de grote positieve kant van 9/11 (ook al klinkt dat heel crue) dat ze er sinds die dag veel vrienden bij hebben en zich verbonden voelen in een warme gemeenschap met andere New Yorkers. Tracy en Robert hopen dat alle toeristen hun verhalen meenemen naar huis en ze daar te delen met anderen.
Derk

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 14:39
door dutchie_in_boston
snel gaat die tijd toch. Man en ik staan op die dag altijd even extra stil bij de vrienden en familieleden die wij die dag en in de oorlogen erna zijn verloren.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 15:11
door Isis
In Nederland zal er vast ergens een herdenking zijn, maar in de rest van het land zal alles gewoon doorgaan.
Ja er zijn veel dingen veranderd en sommige dingen niet ten goede. Het is zo jammer dat onwetendheid angst en onverdraagzaamheid zoveel mensen in hun greep houdt. Ik moet nog steeds denken aan Mahatma Gandhi die geweldloze weerbaarheid nastreefde. Geweld heeft nog nooit iets opgelost, maar ja blijkbaar leren mensen niet van de geschiedenis.

En ja ik weet nog waar ik wat die dinsdag (ja toch?) mijn schoonvader kwam dan altijd eten en hij kwam even na 17 uur binnen bij ons. Hij zei je moet de TV even aanzetten er zijn vliegtuigen gekaapt (op weg naar Pentagon) en het World Trade Center is geraakt.... Zo onwerkelijk. De beelden van het tweede vliegtuig zag ik live, mensen die uit de ramen sprongen, het instorten en de surrealistische beelden van de avond. Alsof je een film zat te kijken.

Ik hoop niet dat mensen elkaar dat nog een keer aandoen. Als er een Allah / God is dan heeft hij dat toch niet kunnen bedoelen???!

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 17:57
door Amerikanist
Ik herdenk het op mijn eigen manier, denk niet dat ik naar een bijeenkomst ga.

9/11 heeft op mij altijd een grote impact gehad. Vanwege mijn liefde voor Amerika als land en cultuur, maar ook omdat ik een paar maanden voor de aanslagen als 17-jarige toerist bovenin een van de torens had gestaan, ook gewoon op een doordeweekse morgen. Het was ontzettend onwerkelijk om ze destijds op tv te zien instorten, wetende dat zoveel levens verwoest werden.

Ik kijk ook elk jaar weer de docu's en de interviews, en het blijft me aangrijpen.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 01 sep 2011, 17:59
door pascal8591
Kan het ook nog goed herinneren.. als 10 jarige toen, Ik kwam net terug van school, zette de tv aan..op ned1 en cnn waren ze aan het uitzenden, mijn tante was op dat moment in NY, hele dag dus gevolgd met ons ma..achteraf bleek ze al in boston te zitten. Kan ook nog goed herinneren dat ik het 2e vliegtuig erin zag vliegen ja.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 02 sep 2011, 00:50
door LittlePhoenix
Mijn oudste is in April 2001 geboren dus ik weet altijd precies hoe lang geleden 9/11 was. Hier in ons kleine stadje hebben ze er in de afgelopen 3 jaar nog niet bij stilgestaan. Ben benieuwd of ze dit keer wel iets doen. Zelfs op de scholen doen ze er niets aan...vind ik toch wel erg eigenlijk.

Weet ook nog precies waar ik was. Een vriendin was op bezoek en haar vriend belde op om te vertellen dat er iets ergs gebeurd was in Amerika. We hadden toen geen tv dus meteen op internet gekeken en jeminee....
En toen kreeg ik kort daarna een mailtje dat m'n stiefdochter op dat moment daar zou zijn. Die vriendin die op bezoek was vroeg of ik mee wilde naar haar huis om het nieuws op tv te volgen maar ik ben thuis gebleven voor het geval er iemand zou bellen over m'n stiefdochter. M'n man was op dat moment aan het werk en ik dacht dat het beter was om hem niets over z'n dochter te vertellen tot ik meer wist. Ben zo blij dat ik hem toen niets verteld heb! Kwam er later achter dat ze aan de andere kant van Amerika zat! Gewoon thuis! Leuke grap toch? Jeetje, ik zat die beelden te bekijken van mensen die uit de torens sprongen en me af te vragen of m'n stiefdochter ertussen zat en dat was dan een grapje :evil:

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 03 sep 2011, 17:47
door Bennogr
Onder alle media activiteiten rond de tiende verjaardag van 9/11:

New York Magazine heeft een soort encyclopedie in een speciaal dubbelnummer met de datum September 5-12, alles over 9/11 en de nasleep ervan de afgelopen tien jaar.

Wat mij opviel is het stukje "humor". Vooral de 'knock-knock joke' (een zeer geliefde vorm van korte gedichten in de VS): 'Knock, knock. Who's there? Nine-eleven. Nine-eleven who? You said you'd never forget.'

Typisch New York, cynisch en veelzeggend.

Als je het nummer te pakken kunt krijgen, of toevallig in New York bent (weet niet wat er online staat), lees dan vooral ook het artikel van Frank Rich, met onder meer zijn ervaringen van reizen door de VS vlak na 9/11 en hoe buiten de directe omgeving van New York en Washington, zijn verhalen over hoe het was geweest, beleefd, maar vaak met ongeloof werden begroet. Hoe verder van de Oostkust, des te meer zag men het als niet echt, maar meer een soort 'made for TV' film.

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 04 sep 2011, 00:06
door kastelke
Afgelopen donderdag ben ik nog geinterviewd geweest door CBC Television over hoe ik 9/11 ervaren heb... Ze vonden het interessant omdat ik als Europeaan het heel bewust meegemaakt hebt omdat we er vrienden hadden en zelf ook graag naar de US gingen verhuizen. Geen idee of het daadwerkelijk de uitzending haalt/gehaald heeft. Heb niet eens gevraagd voor welk programma het was. :oops: (vond het maar niets, zo'n grote micro onder je neus en dan die camera op je gericht)

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 04 sep 2011, 10:55
door PeterPastoor
Ik herinner het me idd nog als de dag van gisteren. Kwam net terug van school en er kwam in 1 keer een journaal tussendoor....en toen zag ik live het tweede vliegtuig zich in de toren vliegen.

Erg indrukwekkend allemaal!

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 04 sep 2011, 13:25
door Skydriver
Ook ik, en ik denk een ieder van ons, herriner me die dag alsof het gisteren gebeurt was..Mijn eerste gedachte was ook aan een sportvliegtuigje; ik dacht nog, eigenaardig dat die zo laag boven zo'n stad vliegen, zal wel motorstoring zijn geweest!
Dat was voordat ik hoorde dat de werkelijkheid véél erger was!

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 07 sep 2011, 23:27
door Jaydee.
Kijk nu de docu op ned 3. Ik wordt er echt weer helemaal naar van. Vooral de wanhoop van de mensen die naar beneden sprongen.

De keuze van óf brandend gevild worden óf 300 meter naar beneden springen... wat een verschrikkelijke keuze..

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 07 sep 2011, 23:35
door Grandu
[youtube]i_ayUj7UUEg[/youtube]

Ik hoop dat jullie ook allemaal iets zullen doen!

911day.org - Ik vind dit een schitterend initiatief.

http://www.magicbulletmedia.com/MNR/911 ... res/08.jpg

Derk

Re: Tien jaar sinds "9/11"

Geplaatst: 08 sep 2011, 19:21
door dimple
Ik weet ook nog goed wat ik aan het doen was. Ik was aan het werk bij toen no Dutchtone (later Orange en nu T-mobile) en we hadden in de kelder een tv staan waar ik heb gekeken.
Daarna naar vriendinnen op de manege de hele avond tv gekeken. Heel onrealistisch.

Ik ga vanavond ook tv kijken en mijn gedachten gaan uit naar al die mensen die hun leven hebben verloren en aan de mensen die veel levens hebben gered. Respect!