Pagina 1 van 1

Voordrachten van Jacqueline Goossens in Belgie

Geplaatst: 19 apr 2011, 17:29
door kastelke
Ik zag net op de website van Jacqueline Goossens dat ze in april en mei in Belgie een aantal keren een voordracht geeft
waarin ze dertig jaar New York evalueert, van wereldstad in ernstig verval tot top-toeristische bestemming.
Jaqueline woont als sinds 1980 in New York. Vroeger volgde ik de colums die ze schreef voor Knack Weekend, en ik hield wel van haar stijl. Ze schreef ook aan aantal boeken die ik gelezen heb.
Denk niet dat je een zwaarwichtige, intellectuele voordracht moet verwachten, maar wel een nuchtere, alledaagse vizier op een samenleving met haar positieve en minder positieve kanten. “Het leven zoals het is”. ;-) Dat zie je ook in de stukjes die je op haar website kan vinden (link hier onder).
(@PetraVS: in haar meest recente van april heeft ze het over Whole Foods. ;-) )

Dus mogelijk een leuke avondvulling voor Amerika fans, en zeker voor kandidaat-emigranten!

-donderdag 28 april om 20 uur, VTB, Auditorium Permeke, De Coninckplein, ANTWERPEN.
Reserveren op 03-224 1052 of info@vtbkultuur.be
-donderdag 12 mei om 20 uur, Vormingscentrum Plus Regio Mechelen, Residentie Offendonk, Den Haes 8a SINT-KATELIJNE-WAVER
Reserveren op 015-4321 20 of http://www.vormingsplusregiomechelen.be
-donderdag 19 mei om 19u30 Waregemstraat 11, NOKERE
Reserveren op 056-60 58 58 of info@atlasreizen.be

Meer info op http://www.jacquelinegoossens.com/

Re: Voordrachten van Jacqueline Goossens in Belgie

Geplaatst: 19 apr 2011, 17:48
door Staceybeesie
Bijzonder ik kende haar niet. Heb zojuist haar website bekeken en de colum waar jij over sprak gelezen.
Over de Whole foods. Ben het wel met haar eens. Het is een mooie winkel met verantwoorde spullen.
Maar inderdaad vreselijk duur. Soms moet ik echt twee keer kijken of ik de prijzen goed lees.
Als ik een brood zie van 7,95 laat ik die er ook liggen hoor. Ik shop daar dus ook heel bewust.
Met een winkelmandje, hahaha. Karretje komt er niet snel vol ;-)
En kom er zo 1 keer per maand. Hun vis vind ik erg goed. Maar kan me heel goed voorstellen dat
veel mensen deze winkel overslaan vanwege de hoge prijzen.

Re: Voordrachten van Jacqueline Goossens in Belgie

Geplaatst: 19 apr 2011, 19:45
door SanneN
Ik heb even snel een paar columns gelezen. Leuk, of nou ja, bijzonder is een beter woord. Ze schrijft op een fijne manier over het leven in New York met alle voor- en nadelen. Jammer dat de lezingen in Belgie ;)

Re: Voordrachten van Jacqueline Goossens in Belgie

Geplaatst: 19 apr 2011, 21:44
door kastelke
Volgens mij ben je graatmager als je met $200/week je eten moet kopen in de Whole Foods. Ik kom er graag, maar doe daar vooral niet mijn 'grote' aankopen, enkel de meer speciale dingen. Zo kost een zakje falafel chips er bijvoorbeeld $7! Maar we vinden die heel lekker, dus als we bezoek krijgen, dan kopen we die wel. En hun hummus is ook goed. Maar bijvoorbeeld parmesan zal ik daar niet kopen aangezien ik die hier ook bij Sobey's of Longo's heel goed kan vinden en minstens 30% goedkoper.

Re: Voordrachten van Jacqueline Goossens in Belgie

Geplaatst: 19 apr 2011, 23:02
door USInsider
Wij (dwz. mijn man want die doet nu bijna alle food shopping) kopen vrij veel bij WholeFoods, en in onze (zijn) ervaring is WholeFoods niet echt veel duurder dan de andere supermarts hier (SaveMart, Vons) of TraderJoe. In sommige opzichten zelfs goedkoper, zoals bv. muesli, melk(producten), Hollandse kaas, rijst (als je bulk koopt) - zeker als je koopt als iets in de aanbieding is. Het LaBrea brood dat wij er kopen kost ong. hetzelfde als elders.
Wat betreft groenten en fruit, WholeFoods werkt vaak met lokale growers dat kan tot iets hogere prijzen leiden. Ik woon in een agrarisch gebied - hebben jullie enig idee hoeveel werk het is, groenten en fruit ? Hoeveel er mis kan gaan dankzij verkeerd weer, een infestation, etc. Weten jullie dat goedkope groenten/fruit in feite gesubsidieerd worden door de (vaak illegale) werkers die lange dagen maken in de hete zon, tillen, bukken, sjouwen en dat voor hele lage uurlonen ?
Hebben jullie enig idee van de misere die veroorzaakt wordt voor het vee en de werkers (alweer vaak illegalen) om lage prijzen te realiseren voor zuivel en vlees ? Ik zie hier de mega dairies als we over de 99 rijden - die koeien halen zeker geen drie generaties en frolicken niet in groen gras, zoals de tv ads voor CA milk je voorspiegelen. Wat heet, die koeien zien van hun leven geen grasspriet want ze staan onder afdakken op beton, en er is alleen modder om ze heen. Ik geloof dat ze ook maar een paar jaar meegaan, dan zijn ze 'op'. Slachtvee kan maar een aantal maanden mee omdat het goedkope voer als corn (goedkoop - ja aangezien de belastingbetaler het kweken van corn compleet subsidieert) hun ingewanden volledig kapot maakt. Een van de gevolgen: de EColi problemen die iedere keer opdoemen....

Alles wat uit buitenland komt is momenteel duurder vanwege hoge transportkosten en lage dollarkoers. Bij TJoe kopen we alleen melk etc. want bijna alles wat ze verder verkopen is zonde van het geld, niet te knagen. Ik vroeg de managers waarom ze niet meer de lekkere dingen verkochten die ze jaren geleden hadden en het antwoord was eveneens: alles uit Europa te duur geworden.
Oh K., wij gingen meest naar Loblaws of Highland Farms, dat vond ik iedere keer een hele belevenis, vooral H.F. !

Re: Voordrachten van Jacqueline Goossens in Belgie

Geplaatst: 19 apr 2011, 23:55
door Staceybeesie
Ik koop zelf wel ook veel organic, met dezelfde redenen als die jij noemt en veel local.
Maar toch ben ik bijv. bij de Kroger voor organic melk en eieren veel goedkoper uit.
Ook kwa organic vlees. Groenten haal ik vaak bij onze farmers market.
Je kan daar veel seizoens fruit en groenten halen voor veel minder en je support de lokale boeren.

Re: Voordrachten van Jacqueline Goossens in Belgie

Geplaatst: 20 apr 2011, 02:43
door USInsider
Misschien zijn SaveMart en Vons niet de goedkoopste supermarts ? maar da's al dat we hebben hier....
Farmersmarkets is inderdaad een prima ontwikkeling - maar je moet er zo vroeg voor op (dat haal ik dus domweg niet).
Wel nu aardbeien (en ook sommige groenten) bij de stalletjes hier - de veldjes met aardbeien liggen er meestal achter. En straks de Fay Elberta perziken - die kun je in de winkels niet krijgen, te kwetsbaar - die worden op sommige plekken nog gekweekt hier. Yummie !!!

Staceybeesie, fijn te horen dat meer mensen mijn 'problemen met' delen.