Pagina 1 van 1

de kunstenaar Christo en zijn project Over The River in Colo

Geplaatst: 28 okt 2005, 11:31
door Jasmino
Hoi allemaal,

Tijdens mijn fotografiecursus deze week was de kunstenaar Christo een van de onderwerpen. Zoals jullie misschien weten heeft hij in Central Park in New York City het project The Gate uitgevoerd. Meer info daarover op zijn website: http://www.christojeanneclaude.net/tg.html

De kunstenaar is vooral bekend om zijn inpak-projecten. Zo heeft hij in 1985 de Pont Neuf in Parijs helemaal ingepakt, en in 1995 de Rijksdag in Berlijn. Op zijn website ook meer info over deze projecten.

Zijn huidige project, dat nog in voorbereidingsfase is, speelt zich af in Colorado, USA. Hij is van plan om de Arkansas River te overkappen. Kijk hier voor mee info en tekeningen van zijn plannen: http://www.christojeanneclaude.net/otr.html . Zoals gezegd is het project nog in voorbereidingsfase. Het zal worden uitgevoerd tussen midden juli en midden augustus, maar het jaar van uitvoering is nog niet bekend. Op zijn vroegst kan het zijn in 2008, maar dat kan gemakkelijk nog later worden. Met zijn project in Central Park is hij ook bezig geweest vanaf 1979.

Zeker iets om in de gaten te houden, voor reizigers die in de buurt zijn op het moment supreme is het wellicht een bezoek waard.

En ja, voor mijn volgende fotografie les is het mijn opdracht een project te doen à la Christo en er dan natuurlijk mooie foto’s van te maken. Ik zoek nog sponsors, iemand geïnteresseerd? ;-P

Groetjes
Jacqueline

Geplaatst: 28 okt 2005, 11:35
door Mack
De "Gates" stonden in Central Park van zaterdag 12 februari t/m maandag 28 feb 2005. Wij waren in NYC van 12 februari t/m zaterdag 26 feb :D

We hebben ze dus helemaal meegemaakt. En veel foto's gemaakt (als je naar de meeting komt, kun je ze zien). Erg mooi!!!

Ik had trouwens begrepen dat NYC zijn laatste project was... Maar hij is alweer bezig met een nieuw project?

Geplaatst: 28 okt 2005, 12:08
door Jasmino
Die foto's wil ik zeker zien! Ik ben zeer benieuwd!

The Gates was dus blijkbaar niet zijn laatste project, maar het verhaal daarachter ken ik niet.

Jacqueline

Geplaatst: 28 okt 2005, 19:07
door hekkie
Heel interessant Jacqueline. Hoe bedenkt deze kunstenaar toch telkens weer iets nieuws. Een rivier afdekken.... Kom er maar eens op!!

Toevallig zijn we afgelopen september ook weer bij de Arkansas River geweest in Colorado. Hij heeft een mooi gebied uitgezocht, moet ik zeggen. Dat wordt dus weer tripje daarheen in 2008. Lijkt me prachtig om een keer een kunstwerk van hem in het echt te zien.

Leuke onderwerpen behandelen jullie trouwens tijdens die fotografiecursus..... :wink:

Gr. Marjan