Pagina 1 van 2

laptop in Amerika

Geplaatst: 13 mar 2005, 12:47
door dutchy126
Ik ga hopelijk binnenkort voor 1 1/2 jaar naar Amerika en zou graag een laptop willen hebben. Ik heb totaal geen verstand van die dingen en heb dan ook geen idee welke ik het beste kan kopen. Tips?
Is het beter om er 1 daar te kopen ipv hier in Nederland? En hoe gaat het met de internetaansluiting als ik daar ben?
Als iemand mij hier meer over kan vertellen ben ik een gelukkig mens :D
Alvast bedankt!

Internet

Geplaatst: 13 mar 2005, 13:42
door Bushmaster
Dutchy,

Als je een laptop uit nederland meeneemd, zorg dan dat deze is voorzien van een zogenamd Wifi-kaart (802.11b/g). Je kan dan in de US via een zogenaamde "hotspot" internetten.(ik denk trouwens dat een laptop in de US aanmerkelijk goedkoper is)

Mijn favo hotspots zijn die bij de Starbucks, kan ik gelijk fastoenlijke koffie drinken. Om te mogen internetten via een hotspot, moet je wel een soort van abbo hebben met de provider die de hotspot beheerd, bij de starbucks is dit T-mobile:
http://www.starbucks.com/retail/wireles ... v%5Ftest=1

Ook grote hotelketens zoals Hyatt, hebben hotspots, kijk even hier:
https://selfcare.hotspot.t-mobile.com/l ... tionMap.do
voor alle hotspots in de US van T-mobile.

Zoals T-mobile zijn er nog veel meer providers die hotspots exploiteren in amerika, bij T-mobile kan je echter zel bepalen of je per minuut wil betalen, of dat je een vast bedrag per 24uur of per maand wil betalen, kijk even hier:
https://selfcare.hotspot.t-mobile.com/a ... AYPASS0802

Als je nog vragen hebt dan hoor ik t graag.
Succes

Re: Internet

Geplaatst: 13 mar 2005, 14:22
door Eugeni
Bushmaster schreef: Om te mogen internetten via een hotspot, moet je wel een soort van abbo hebben met de provider die de hotspot beheerd, bij de starbucks is dit T-mobile
Misschien een domme vraag, maar wat is een abbo ?

Geplaatst: 13 mar 2005, 14:26
door dutchy126
bedankt voor je info! Dit wist ik al niet eens!
Maar ik ga daar in een apartement wonen, is het dan ook mogelijk om thuis het internet te gebruiken? Moet ik me dan bij een amerikaanse provider (zoals hier bijv. UPC) aansluiten?

Geplaatst: 13 mar 2005, 14:27
door dutchy126
abonnement nam ik aan :D

Geplaatst: 13 mar 2005, 14:33
door Eugeni
Dus toch een domme vraag.
Dat het zo simpel zou zijn had ik niet verwacht :oops:

Ik had meer van: wifi en hotspot kan ik nog volgen maar abbo ? :shock:

Geplaatst: 13 mar 2005, 16:53
door markro
Hoi Dutchy126,

houdt er rekening mee dat het Amerikaanse lichtnet een spanning heeft van 110 volt. Als je dus in NL een laptop koopt, zorg er dan voor dat de transformator aan het netsnoer een inputbereik heeft van 100-240 volt.
En als je er één in de VS koopt, idem, zodat je de laptop in NL ook kan gebruiken.

Marco.

Geplaatst: 13 mar 2005, 17:25
door Marcel
dutchy126 schreef:bedankt voor je info! Dit wist ik al niet eens!
Maar ik ga daar in een apartement wonen, is het dan ook mogelijk om thuis het internet te gebruiken? Moet ik me dan bij een amerikaanse provider (zoals hier bijv. UPC) aansluiten?
Dan heb je inderdaad een Amerikaanse provider nodig.

Wat aanschaf betreft: beslist in de US kopen. Dat scheelt je momenteel zeker enige honderden euro's, zelfs op de goedkopere modellen. Inderdaad alleen even kijken of je hem ook op 220 volt kunt aansluiten (dat kan vrijwel altijd) en dan heb je wanneer je weer terug gaat naar NL alleen maar een verloopstekker nodig om hem hier in het stopcontact te kunnen prikken.

Geplaatst: 13 mar 2005, 20:13
door Gast
Hallo, ik ben nieuw hier. Ik lees vaak hier berichten. Wat betreft de laptop, hier even wat tips:

Zorg dat er draadloos internet inzit ( wifi 802.11b of 802.11g )
Zorg dat er een centrino inzit. Dit is de processor. Deze processor is zeer zuinig in gebruik, snel, stil, wordt niet warm zodat je heb goed op je schoot kan nemen en staat voor kwaliteit. Kijk altijd goed hoeveel werkgeheugen erin zit.

Geheugen liefst 512mb
Processor liefst een centrino, anders een pentium

Denk inderdaad ook om een transformator vanwege het andere voltage.

Als je nog vragen hebt wat betreft de laptop kun je me gerust mailen naar jules.unknown@gmail.com

Neminem

Geplaatst: 13 mar 2005, 23:03
door Njit
Marcel schreef: Wat aanschaf betreft: beslist in de US kopen. Dat scheelt je momenteel zeker enige honderden euro's, zelfs op de goedkopere modellen.
Je moet hier echter wel invoerbelasting over betalen (bij de douane zien ze echt wel dat het een amerikaans model is). Houd hier wel rekening bij met de aankoop zodat goedkoop niet duurkoop wordt.

Kijk verder uit met TE goedkope laptop-aanbiedingen. Walmart en andere ketens bieden ook goedkope laptops aan (vergelijkbaar met de ALDI/LIDL aanbiedingen alhier). Ik heb hier niet al te beste recensies over gelezen. Het grootste probleem met dergelijke laptops is de stabiliteit. Ze worden al snel te warm..
Ga dus wel voor een beetje merk-laptop.. Dit zorgt er ook voor dat je in nederland nog garantie kunt krijgen en eventuele onderdelen..

Just my 2 cents..

Geplaatst: 13 mar 2005, 23:22
door Jasmino
Njit schreef:Je moet hier echter wel invoerbelasting over betalen (bij de douane zien ze echt wel dat het een amerikaans model is). Houd hier wel rekening bij met de aankoop zodat goedkoop niet duurkoop wordt.
Maar Dutchy126 schrijft dat hij/zij 1½ jaar in de VS gaat wonen. Ik neem aan dat de laptop aan het begin gekocht wordt, en dan hoef je op de terugweg toch geen invoerrechten en BTW meer te betalen? Als ik ga emigreren (hypothetisch) naar de VS hoef ik toch ook niet over de hele inboedel die ik meeneem BTW en invoerrechten te betalen?

Geplaatst: 13 mar 2005, 23:36
door Njit
Jasmino schreef:Maar Dutchy126 schrijft dat hij/zij 1½ jaar in de VS gaat wonen. Ik neem aan dat de laptop aan het begin gekocht wordt, en dan hoef je op de terugweg toch geen invoerrechten en BTW meer te betalen? Als ik ga emigreren (hypothetisch) naar de VS hoef ik toch ook niet over de hele inboedel die ik meeneem BTW en invoerrechten te betalen?
helemaal gelijk natuurlijk :) Overheen gelezen :oops: In dat geval zou ik hem gewoon daar kopen ja.. Keuze genoeg en stukje goedkoper :)

Voor de rest klopt m'n advies wel gewoon :)

Geplaatst: 15 mar 2005, 14:58
door J.S.
Ik ga 10 dagen op hotel in Anaheim. Hebben de meeste hotels internet aansluitingen op de kamers? Of draadloos internet? Of geen internet? Het hotel wordt geboekt door mijn werk, dus ik kan zelf geen info opzoeken omdat ik nog niet weet waar ik ga slapen... :?

Wat doe ik het best als ik met mijn laptop op internet wil? Aangepaste transfo. En verder?

Geplaatst: 15 mar 2005, 15:51
door Njit
J.S. schreef:Wat doe ik het best als ik met mijn laptop op internet wil? Aangepaste transfo. En verder?
Veel laptops hebben een 110V-220V adapter.. Hoef je alleen een verloopstekker te gebruiken.

Wireless Netwerk-kaartje/Netwerkkabel/Telefoonkabel meenemen.. Kun je altijd wel internetten :)

HP

Geplaatst: 15 mar 2005, 17:14
door nieuwenoord
Eh, voor de echte experts: ik heb een HP nx5000 Notebook. Draait hier thuis zonder kaart op het netwerk, omdat er volgens de expert een ingebouwde netwerkkaart in het scherm zit of zo ....

Ik gelooof hem onmiddelijk, maar kan iemand me vertellen of en hoe ik op WIFI-punten kan komen met deze laptop tijdens onze reis volgend jaar (campgrounds).

Groetjes,
Monique

Geplaatst: 15 mar 2005, 18:10
door Gast
Laptop in hotel: hier kun je speciaal naar vragen. In veel hotels in er wel een internet aansluiting aanwezig. Hotspot moet je waarschijnlijk gegevens krijgen van hotel of voor betalen, kabeltje past altijd in de laptop.

De wifi kaart herkent automatisch de draadloze hotspots, en vraagt of hij hiermee verbinding mag maken. Als het netwerk beveiligd is ( 99% kans ) dan heb je een gebruikersaccount nodig van dat netwerk. Hier moet je lid van zijn net zoals in nederland. Als hier een hotspot van kpn is, moet je bij kpn bekend zijn.

Geplaatst: 16 mar 2005, 00:12
door enger003
Mijn ervaring is, dat steeds meer hotels gratis (al dan niet draadloos) internet aanbieden. Vroeger stond er op de reclameborden langs de weg "free HBO", nu is het Free internet !!
Zorg dat je zowel een netwekkabel als een wifikaart bij je hebt, en je bent binnen 10 seconden online.
Succes, Eric

Free Wifi

Geplaatst: 16 mar 2005, 08:30
door nieuwenoord
OK, dat zie ik dus ook op heel veel campgroundsites. Free Wifi, netwerkkabel en Wifikaart mee dus (die bij mij dus in mijn scherm ingebouwd zou moeten zijn ...?)

Geplaatst: 16 mar 2005, 08:42
door Gast
Om dat draaloos internet zou ik me niet teveel zorgen maken. Je computer stelt alles in, en binnen 10 sec zit je op internet. Zorg alleen dat je een beetje kwaliteit computer koopt. ACER vind ik persoonlijk de beste laptops.

Computer kopen

Geplaatst: 16 mar 2005, 08:48
door nieuwenoord
Nah, denk niet dat ik een nieuwe computer ga kopen. Ik heb een HP nx5000 van nog geen jaar oud en met allerlei toeters en bellen.

Maar in elk geval bedankt voor de adviezen!