Pagina 1 van 1

Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 19:19
door gera
Met alle communicatietechnieken van tegenwoordig, computer, mobiele telefoon e.d., wil ik toch graag even weten wat de mogelijkheden zijn van het telefoneren met een publieke telefoon. Ik denk dat we nl. best wel veel tijdens ons verblijf binnen Amerika moeten bellen en dat lijkt me toch nog altijd de goedkoopste optie...
Maar... hoe gaat dat hier in zijn werk? Zijn er telefooncellen? Werken die met munten of met kaarten? En waar koop je die telefoonkaarten? Hoe is het bellen vanuit een hotel? Is dat veel duurder?
Ik hoop dat er iemand is, die me het een en ander kan vertellen. Alvast bedankt!

Re: Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 19:31
door Rob
Telefooncellen vindt je op (bijna) elke straathoek, de meeste kan je met munten bedienen dus 10 en 25 cent munten sparen.
In de hotels kan het heel erg duur zijn.

Re: Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 19:32
door Coyote
In de supermarkten (en waarschijnlijk ook nog wel in andere winkels) kun je zogn. telefoonkaarten kopen van bijv. $ 10, $ 15 of $ 20 of hoger. Deze kaart wordt door de winkel geactiveerd en dan kras je op de achterkant je eigen code tevoorschijn. Vervolgens bel je een speciaal nummer (staat ook op de kaart vermeld) en kun je met je eigen code bellen naar wie je wilt. Er wordt nu voor elk gesprek een bepaald bedrag van je beltegoed ingehouden totdat de kaart leeg is en dan kun je 'm weggooien.

Houd er wel rekening mee dat je met de telefoonkaarten vaak een extra toeslag betaalt als je via een telefooncel/public phone belt. Je kunt dan beter op je hotel/motelkamer bellen met je telefoonkaart waar je deze extra opstartkosten niet hebt. Op de telefoon in je hotelkamer staat in de regel aangegeven hoe je "naar buiten" belt. Het nummer dat je eerst moet bellen is een zogn. toll-free number waardoor je geen belkosten hebt op je hotelkamer.

Als je vanuit Amerika naar Nederland belt met je telefoonkaart kost dat natuurlijk meer dan binnen Amerika zelf. Ik heb echter wel eens bijna 60 min. met een kaart van $ 10 kunnen bellen. Dit verschilt per (merk) telefoonkaart en of je extra opstartkosten hebt bij public phones.

Je kunt vaak ook met muntgeld betalen bij public phones maar dat lijkt me niet erg handig als je naar Nederland belt.

Roland

Re: Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 19:35
door hdeweert
Amerika is redelijk dicht bezaait met openbare telefoneer mogelijkheden. Bij elke super staan er een paar en bij elk winkel cetrum ook. Je kan met munten bellen maar ik vind collect call altijd het makkelijkst. Hoef je niks bij je te hebben en kun je zo naar huis bellen.
Harm

Re: Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 19:39
door Dento
hdeweert schreef:Hoef je niks bij je te hebben en kun je zo naar huis bellen.
Dan wel hopen dat degene die je belt de kosten accepteert :wink:
"Do you accept the charges?"
"No"
... en dan sta je daar bij de telefooncel... :wink: :lol: even vooraf afspreken dus (tenzij het een noodgeval is, natuurlijk)

Re: Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 19:43
door lelie
hdeweert schreef: ik vind collect call altijd het makkelijkst. Hoef je niks bij je te hebben en kun je zo naar huis bellen.
Harm
Pfff... dat heb ik een keer gedaan. Het eerste telefoontje vanuit Amerika naar mijn ouders.
Voordat ik ook maar iets kon vertellen moest ik zo'n beetje beloven dat ik het geld aan ze terugbetaalde :shock: :?

Re: Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 19:47
door Rob
Even voor de duidelijkheid:
De topicstarter heeft het over bellen binnen Amerika, NIET over naar huis (Nederland) bellen.

Re: Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 20:02
door gera
Jahaaa... precies Rob. Ik moet waarschijnlijk nogal wat bellen binnen Amerika, dus collect call is niet aan de orde, inderdaad. Maar ja, het geeft niet toch handig om te weten. Ben al aardig op weg geholpen met de mogelijkheden die ik hier zie. Moet geen probleem zijn dus.
Begrijp ik het goed dat je met een kaart van $ 10,- zo ongeveer een uur naar Nederland kunt bellen? Hoelang kun je er dan in Amerika zelf mee bellen?

Re: Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 20:04
door Dento
gera schreef:Ik moet waarschijnlijk nogal wat bellen binnen Amerika, dus collect call is niet aan de orde, inderdaad
Collect bellen kan ook binnen Amerika... :wink:

Re: Openbare telefoon(cel)

Geplaatst: 20 feb 2008, 20:15
door Coyote
gera schreef: Begrijp ik het goed dat je met een kaart van $ 10,- zo ongeveer een uur naar Nederland kunt bellen? Hoelang kun je er dan in Amerika zelf mee bellen?
Dat verschilt provider (lees: uitgevende instantie) van de kaart. Ik heb ook meegemaakt dat ik zo door mijn beltegoed heen was. Bij de ene provider betaal je meer en ook de opstartkosten bij public phones verschilt sterk.

Kijk anders eens hier. Je ziet op deze site de Prepaid Phone Cards die Wal Mart verkoopt. De belminuten staan er ook bij.

Roland