Pagina 1 van 2

Creditcard vraag

Geplaatst: 26 dec 2007, 20:05
door RoRo
Ik heb gelezen dat het per creditcard verschilt welke interbancaire koersen en opslagen er gehanteerd worden.

Zit hier veel verschil tussen? En welke creditcard is dus het gunstigste om te gebruiken? Wij moeten 'm namelijk nog aanschaffen en kunnen nu nog kiezen...

Alvast bedankt!

Geplaatst: 26 dec 2007, 22:23
door MattRob
Volgens mij verschilt het zelfs per bank ook nog eens wat de opslagen zijn. En dat geldt dan voor MasterCard en ik dacht ook VISA. De MasterCard en VISA worden door verschillende banken en bedrijven aangeboden, en die rekenen ook weer verschillende tarieven voor buiten Europa. Dus let daar ook goed op.

Volgens mij zijn American Express en Diners Card het duurste. In Nederland zijn beide niet overal even goed geaccepteerd (wel vaak bij hotels en restaurants, maar ook daar zelfs niet altijd). In Amerika is American Express bijna overal geaccepteerd waar de andere maatschappijen ook geaccepteerd worden. Voordeel bij Diners Card en American Express is dat je ook punten kan sparen en vaak ook verzekering hebt op de aankoop. Dat is bij VISA volgens mij ook.

Ook hebben de verschillende kaarten vaak aanbiedingen voor het eerste jaar gratis en zo. Conclusie, zo makkelijk is de keuze nu ook weer niet :wink: !

Geplaatst: 26 dec 2007, 22:37
door Bennogr
Het grote voordeel van een American Express kaart is dat je in principe onbeperkt krediet hebt (in de praktijk is er waarschijnlijk wel een grens, maar die zal vrij hoog liggen).

Dat betekent, dat als je een auto huurt of een hotel bespreekt, je niet snel tegen je kredietgrens aanzit. Autoverhuurders en hotels "reserveren" vaak een bepaald (hoog) bedrag om zeker te weten, dat ze in ieder geval aan hun geld komen. Bij een kaart met een gewone grens, zit je dan al snel aan je maximum (en mogelijk in de problemen), met AmEx kun je even voort.

Plus ze hebben erg goede steun, als je de kaart kwijt raakt, kan-ie al snel geblokkeerd worden en vervangen, met Visa en Mastercard moet dat via de bank gaan en kan iets stroever verlopen.

Travlers cheques zou ik mijden als de zenuwen, je kunt ze in Nederland haast nergens meer kopen en terug inwisselen is nog moeilijker, en duurder.

Geplaatst: 27 dec 2007, 00:02
door kastelke
Bennogr schreef:Het grote voordeel van een American Express kaart is dat je in principe onbeperkt krediet hebt
Heeft Visa dat ook niet? wij hebben een limiet van 10.000 euro op de Visa-kaart. Dat vind ik vrij 'onbeperkt' (en ik zal dat nooit gebruiken!).

Geplaatst: 27 dec 2007, 00:05
door nieuwenoord
Volgens mij hangt dat bij Visa af van een aantal factoren, waaronder je eigen inkomen/bezit. Wij laten onze limieten tijdens Amerika-reizen zelfs nog hoger optrekken, puur omdat wij weten dat we een extra risico hebben op ziekenhuisopnames.

VISA doet dat zonder problemen, maar dan wel omdat er een koppeling is met onze bankgegevens.

Geplaatst: 27 dec 2007, 10:56
door Color01
het voordeel van een American Express Card is...grotere aankopen zijn tot 2 jaar verzekerd....want mijn schoon ouders kochten een 2500 dollar LCD TV ..en na 1/5 jaar deed die het niet meer..de garantie was afgelopen , maar ze hebben het geld gewoon terug gekregen van American Express.

Geplaatst: 27 dec 2007, 11:14
door kastelke
Color01 schreef:het voordeel van een American Express Card is...grotere aankopen zijn tot 2 jaar verzekerd....want mijn schoon ouders kochten een 2500 dollar LCD TV ..en na 1/5 jaar deed die het niet meer..de garantie was afgelopen , maar ze hebben het geld gewoon terug gekregen van American Express.
In Belgie ben je gewoon standaard 2 jaar verzekered op dergelijke aankopen. Zelfs al betaalde je cash. :D

Geplaatst: 28 dec 2007, 04:57
door peet
Veel kleine ondernemingen (zoals wij) zijn niet zo blij met AM EX.

Ik accepteer hem wel, maar probeer altijd of men geen visa of master card heeft. Reden is puur financieel.

Bij visa en master wordt het geld dat men hier betaald binnen 24 uur door de maatschappij die de transactie doet op mijn bank gestort. AM EX heeft dat in eigen hand en ik krijg het geld van hen. Dat duurt soms erg lang. Ik zie ook regelmatig collega motels die AMEX om die reden ook niet accepteren. Discovery card is nog erger en ik denk erover om die niet meer te accepteren.
Bovendien moet ik kosten betalen aan de maatschappij die de transactie doet EN aan AMEX.

Geplaatst: 28 dec 2007, 10:42
door Ta2 Gerrit
Ook in Florida ben ik wel eens winkels tegengekomen met een bordje "No Amex" op de de deur. Bij navraag werd dezelde uitleg gegeven als Peet nu doet.
Wij hebben zelf Mastercard, en als backup de goedkope Visa aanbieding van de ANWB.

Geplaatst: 28 dec 2007, 11:25
door Bennogr
Ik gebruik mijn American Express kaart eingeljk alleen voor vliegreizen, autohuur en hotelbetalingen.

Vanwege die ruime kredietgelegenheid dus.

De rest gaat met de Nederlandse Girokaart en met een debietkaart van mijn bank. Contanten heb ik haast nooit meer op zak.

Geplaatst: 28 dec 2007, 14:06
door bluemoon
De rest gaat met de Nederlandse Girokaart en met een debietkaart van mijn bank.
Heb jij na al die jaren in de VS nog steeds een nederlandse rekening + pas ?

Geplaatst: 28 dec 2007, 14:31
door DixieChick
Ik heb er ook nog een hoor..is supermakkelijk voor als je naar Nederland gaat.

Geplaatst: 28 dec 2007, 17:32
door Bennogr
Ja, ik doe wat werk voor Nederlandse en Europese bedrijven en een girorekening is dan wel zo makkelijk. Amerikaanse banken hebben weinig kaas gegeten van buitenlandse valuta.

Ik haal mijn pinpas van de giro hier door de automaat van de kruidenier en nog zo wat, of ik trek dollars uit de muur of, als er flink wat op de giro staat, laat ik dat elektronisch overhevelen naar mijn bank in de VS.

Ik moest wel aantonen dat ik Nederlander was, toen ik die rekening opende. Maar alles gaat nu heel eenvoudig, ik beheer de rekening via het internet en de giro staat erop dat ik ook schriftelijke afrekeningen moet krijgen.

Geplaatst: 29 dec 2007, 20:38
door marcuscj
Ta2 Gerrit schreef:Ook in Florida ben ik wel eens winkels tegengekomen met een bordje "No Amex" op de de deur. Bij navraag werd dezelde uitleg gegeven als Peet nu doet.
Wij hebben zelf Mastercard, en als backup de goedkope Visa aanbieding van de ANWB.
De winkeliers moeten Visa en Mastercharge meer dan 1% betalen.
American Express meer dan 2%.
Daarom accepteren ze American Express niet.

Re:

Geplaatst: 03 jan 2008, 22:41
door RoRo
Ta2 Gerrit schreef:Ook in Florida ben ik wel eens winkels tegengekomen met een bordje "No Amex" op de de deur. Bij navraag werd dezelde uitleg gegeven als Peet nu doet.
Wij hebben zelf Mastercard, en als backup de goedkope Visa aanbieding van de ANWB.
Is alleen bijvoorbeeld de Visa dan niet genoeg? Wat zijn de grote voordelen van Mastercard?

Bedankt voor alle antwoorden allemaal!!

Re: Creditcard vraag

Geplaatst: 03 jan 2008, 23:48
door mirdj
Ik heb alleen een mastercard, die zit in het rekeningenpakket dat ik van m'n bank heb. Ik denk niet dat er qua betalen echt een verschil zitten tussen mastercard en visa, over het algemeen worden die allebei overal wel geaccepteerd. Vraag het eens na bij je eigen bank wat ze adviseren, misschien hebben zij ook wel een creditcard in hun pakket zitten.

Re: Creditcard vraag

Geplaatst: 04 jan 2008, 08:36
door MattRob
VISA en MasterCard zijn erg vergelijkbaar en bijna overal waar je met VISA kan betalen kan je normaal gesproken ook met MasterCard betalen (en andersom). Dus voor VISA kiezen is prima keus. Volgens mij is het ook nog eens zo dat VISA een verzekering aanbiedt op aankopen (behalve de ANWB VISA dacht ik).

Re: Creditcard vraag

Geplaatst: 04 jan 2008, 10:46
door hekkie
Ik gebruik al 16 jaar mijn Mastercard in Amerika en heb nog nooit problemen ondervonden. Ik kon er tot nu toe altijd en overal mee betalen. Geld opnemen met je creditcard is niet slim, want dat kost geld (alleen in noodgevallen), daarvoor gebruik ik mijn bankpasje.

Marjan

Re: Creditcard vraag

Geplaatst: 04 jan 2008, 15:25
door Corry
Ik had speciaal een American Express aangevraagd omdat je dan online je uitgaven bij kon houden. Dat kan nu met de Mastercard ook dus dat is wel zo gemakkelijk.

Re: Creditcard vraag

Geplaatst: 04 jan 2008, 15:42
door jerbia
Corry schreef:Ik had speciaal een American Express aangevraagd omdat je dan online je uitgaven bij kon houden. Dat kan nu met de Mastercard ook dus dat is wel zo gemakkelijk.
Dat vond ik dus ook het grote voordeel van de American Express Card. Waar kun je dan online je uitgaven bijhouden van Mastercard? Ik heb op de site gekeken, maar ik kan er niets over vinden.