Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

Profielwerkstuk

Algemene discussie over alles wat met de Verenigde Staten te maken heeft.
Plaats reactie
Daniel Woudenberg
Amerika-newbie
Berichten: 2
Lid geworden op: 25 sep 2007, 22:18

Profielwerkstuk

Bericht door Daniel Woudenberg »

Ik ga binnenkort mijn profielwerkstuk houden over Emigratie en waarom Nederlanders vertrekken. Dus NL naar Buitenland. Nu lijkt het mij leuk om op verschillende forums een enquete uit te delen. dan stel ik vragen en dan kan de desbetrefende persoon (anoniem) antwoord geven. Is dit toegestaan?

Het zal een kleine enquete zijn omdat ik het op zo veel mogelijke verschillende forums ga uitdelen.
Gebruikersavatar
Clint
Amerika-expert
Berichten: 4652
Lid geworden op: 07 mei 2006, 19:13
Locatie: Detroit, MI

Bericht door Clint »

Eventjes afgezien van of het mag of niet (dat is iets voor de mods), wil ik je even iets vragen:
heb je een plan hoe je die enquete aan wil pakken? Ik bedoel qua verwerking, en opzet. Dit zeg ik eigenlijk omdat de meeste mensen die ik kende die in hun profielwerkstuk een enquete gebruikten, er uiteindelijk enorme problemen mee hebben gehad. Dit omdat ze gewoonweg niet wisten hoe je de gegevens moet verwerken en in hoeverre de gegevens ook representatief zijn. Persoonlijk zou ik zeggen: hou het bij een literatuurstudie, ookal is dat natuurlijk minder leuk om te doen.
Confidence: the feeling you experience before you fully understand the situation.
Clint's Thoughts
Daniel Woudenberg
Amerika-newbie
Berichten: 2
Lid geworden op: 25 sep 2007, 22:18

Bericht door Daniel Woudenberg »

Wat voor problemen bedoel je? Eigenlijk zijn forums de enige manier om geemigreerde mensen te berijken. Je kan natuurlijk mensen via het volkregister individueel bellen maar dat kost dagen. Ik heb al op een Italiaans forum en Braziliaans forum de enquete geplaatst en ben heel content over de verkregen informatie. Vooral waarom mensen weggaan is heel interesant en valt in veel gevallen in een bepaalde leeftijds groep.
kastelke
Amerika-expert
Berichten: 18397
Lid geworden op: 02 feb 2005, 08:56
Locatie: Oakville, Ontario
Contacteer:

Re: Profielwerkstuk

Bericht door kastelke »

Daniel Woudenberg schreef:Nu lijkt het mij leuk om op verschillende forums een enquete uit te delen. dan stel ik vragen en dan kan de desbetrefende persoon (anoniem) antwoord geven. Is dit toegestaan?
Dat mag.
Uiteindelijk kiezen de mensen er hier zelf voor of ze het in willen vullen of niet. Ik neem aan dat het anoniem is?
Gaat het via een externe link waar men naartoe moet surfen, of is het echt een lijstje dat je bv. via een Word-document aanlevert?
Elke
*PR in Canada sinds 2010* - *Canadian Citizen sinds Februari 2016* - *DV-2017 winnaar met Case number EU11xxx*
Ons leven in Oakville, ON
Gebruikersavatar
Clint
Amerika-expert
Berichten: 4652
Lid geworden op: 07 mei 2006, 19:13
Locatie: Detroit, MI

Bericht door Clint »

Daniel Woudenberg schreef:Wat voor problemen bedoel je?
Ik bedoel niet problemen als in het vinden van respondenten. Ik doel eerder op het opstellen van een enquete waar je ook daadwerkelijk wat aan hebt. Vragen moeten op een bepaalde manier gesteld worden, wil je ze kunnen vergelijken (bijvoorbeeld een negatief geformuleerde vraag kan niet vergeleken worden met een positief geformuleerde vraag). Hoe beslis je of een uitkomst significant is en in hoeverre hij generaliseerbaar is voor een totale bevolingsgroep? Je zoekt nu fora op, waar al veel mensen zitten die geemigreerd zijn. Dit is niet een groep mensen representatief voor de gehele NL bevolking, dus mag je daar ook geen uitspraken over doen etc. Er zijn honderden boeken geschreven over het juist uitvoeren van surveyonderzoek. Aangezien je profielwerkstuk een ingangseis voor je eindexamen is, zeg ik: hou het bij een literatuurstudie. Er zijn sowieso al veel onderzoeken over emigratie, waar je zeker wat uit kan halen. Zoek maar eens op Google Scholar (http://scholar.google.com).
Confidence: the feeling you experience before you fully understand the situation.
Clint's Thoughts
Gebruikersavatar
phillybilly
Amerika-expert
Berichten: 4655
Lid geworden op: 24 okt 2004, 15:13
Aantal x V.S. bezocht: 9
Locatie: Arnhem

Bericht door phillybilly »

Clint schreef: Hoe beslis je of een uitkomst significant is en in hoeverre hij generaliseerbaar is voor een totale bevolingsgroep?
Breek me er de *** niet van open !!! Ik heb een klant- en medewerkerstevredenheidsonderzoek uitgevoerd tijdens een van mijn HBO-stages. Denk je dat je alles hebt, is het niet representatief omdat er een miniscuul dingetje verkeerd geformuleerd stond.... lang leve SPSS.

Het is bij een enquete inderdaad erg belangrijk dat je de vragen goed formuleerd en zo dat ze ook met elkaar te vergelijken zijn. Een goed onderzoek kost heel erg veel tijd.

Voor een profielwerkstuk zou ik ook voor een literatuurstudie kiezen!
Gebruikersavatar
Clint
Amerika-expert
Berichten: 4652
Lid geworden op: 07 mei 2006, 19:13
Locatie: Detroit, MI

Bericht door Clint »

phillybilly schreef:lang leve SPSS.
GE-WEL-DIG programma :roll: :wink:
Confidence: the feeling you experience before you fully understand the situation.
Clint's Thoughts
Plaats reactie
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer