Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

verslag van 1 jaar crisis

Algemene discussie over alles wat met de Verenigde Staten te maken heeft.
Plaats reactie
kastelke
Amerika-expert
Berichten: 18397
Lid geworden op: 02 feb 2005, 08:56
Locatie: Oakville, Ontario
Contacteer:

verslag van 1 jaar crisis

Bericht door kastelke »

Journalist Bert De Vroey reisde door de Amerikaanse staat Californië en stelde met zijn eigen ogen de gevolgen van de recessie vast.
Je kan hier de artikels lezen: http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/economie/1.593758
Je ziet daar dan ook de link staan om de reportages van Bert De Vroey te beluisteren.
Ik vond het best wel interessant om het zo eens te bekijken.
Elke
*PR in Canada sinds 2010* - *Canadian Citizen sinds Februari 2016* - *DV-2017 winnaar met Case number EU11xxx*
Ons leven in Oakville, ON
kastelke
Amerika-expert
Berichten: 18397
Lid geworden op: 02 feb 2005, 08:56
Locatie: Oakville, Ontario
Contacteer:

Re: verslag van 1 jaar crisis

Bericht door kastelke »

Hier krijg je een overzicht van de evolutie van de werkloosheidscijfers in Amerika van 2007 tot einde 2009.
http://cohort11.americanobserver.net/la ... final.html
Als je op 'play' klikt, dan zie je de kaart van Amerika maand na maand veranderen. Best een beetje akelig als je het zo bekijkt! :shock:
Elke
*PR in Canada sinds 2010* - *Canadian Citizen sinds Februari 2016* - *DV-2017 winnaar met Case number EU11xxx*
Ons leven in Oakville, ON
FlipjeBTiel
Amerika-expert
Berichten: 2073
Lid geworden op: 04 jul 2008, 03:57

Re: verslag van 1 jaar crisis

Bericht door FlipjeBTiel »

En toch laat Amerika -laat Californië- dat alles schijnbaar gelaten gebeuren. Met een eigenaardige mengeling van veerkracht en passiviteit. Liever een paycut en onbetaalde verlofdagen, dan je job verliezen. Vakbonden zijn afwezig, of stemmen in met het compromis. Iedereen zit de crisis uit, wachtend op betere tijden.
Ik weet niet in welk California die reporter geweest is, maar tussen protesten, picket lines, en rechtzaken in, zijn de vakbonden in dit California echt niet afwezig of compromis-gestemd. Net nog is Arnie S. teruggefloten door de rechter. En "uitzitten" is ook iets persoonlijks: de paar werklozen in onze kennissenkring zijn allemaal een eigen zaak begonnen nadat ze geen nieuw werk konden vinden. Aanpakken is het devies.

Gr., Flipje
Plaats reactie
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer