Pagina 1 van 1
Hulp indeling Yellowstone np
Geplaatst: 01 jun 2014, 23:39
door kellylelieveld
Hallo,
In Juli verblijven wij 4 nachten in Yellowstone np. De eerste 2 nachten in West Yellowstone, daarna 1 nacht in Cooke city en dan nog 1 nacht in Old faithfull, daarna reizen we verder richting Grand Teton np.
Er was verder niks meer binnen het park te boeken.
Is deze verdeling handig? Kan iemand mij misschien helpen met hoe ik de route dan het beste kan rijden/ indelen?
Ik heb de kaart van Yellowstone heel vaak zitten bekijken maar ik kom er echt niet uit! Of moet ik het gewoon op mij af laten komen en het bekijken als in Yellowstone ben?
Alvast bedankt!
Re: Hulp indeling Yellowstone np
Geplaatst: 02 jun 2014, 07:44
door Martin & Marianne
Er zijn zoveel mogelijkheden dat het erg lastig is om goede indeling te geven. Begin eens met een lijst van dingen die je sowieso wilt doen, aangevuld met een lijst van dingen die leuk zijn als je toch in de buurt bent. Op de NPS-site vind je een handig (aanklikbaar) kaartje onder plan your visit/places to go. Je kunt ook altijd een visitor center binnenstappen en informeren naar wandelingen, bear activity, tijdstippen van geiseruitbarstingen etc.
De overnachtingsplekken zijn niet verkeerd. Je kunt altijd nog kijken of er iets in het park vrij komt, maar het kan zo ook. Als je overnacht in Old faithful (met 1 l

) dan is het een aanrader om in de avond en/of in de vroege ochtend een wandeling te maken in het Upper Geyser Basin.
Als je wolven wilt spotten dan is Cooke City het beste uitgangspunt. Je moet wel vroeg opstaan dan.
Lees ook wat reisverslagen (bijvoorbeeld die van ons van 2004 en 2008) en natuurlijk
http://www.ontdek-amerika.nl om ideeën op te doen.
Marianne
Re: Hulp indeling Yellowstone np
Geplaatst: 02 jun 2014, 08:27
door ingrid1955
hallo,
je zou dag 1 de westelijke ,,bovenkant" van de loop kunnen verkennen, met om norris en mammoth springs , dag 2 dan o m de canyon en hayden valley, dag 3 lamar valley,eventueel petrified forest, en omgeving roosevelt-tower fall
de dag in old faithful kan je helemaal aan de geysers spenderen, en eventueel eens een wat langere wandeling : lone star geyser, fairy falls ( met dat fantastische zicht op prismatic springs), mystic falls, naar observation point voor eruptie old faithful.
de dag dat je naar grand teton rijdt dan zeker stoppen aan het kleine maar fantastische west thumb. als je vroeg genoeg vertrekt ben je nog tijdig aan oxbow bend ( grand teton ) voor prachtig zicht en waarschijnlijk dieren. hou rekening met wegenwerken vanaf moran junction richting jackson hole, te vermijden door de meer westelijke grand teton park road (langs jenny lake) te nemen. ook heel mooi maar iets dichter bij de bergen ( minder panorama, maar op de hoofdweg zijn toch verschillende turnouts gesloten en kan je niet stoppen.
een geyser basin bezoek je best een paar maal : eens heel vroeg ( of laat), en eens tijdens de dag. zijn 2 totaal verschillende werelden. en voor de dieren : natuurlijk hoe vroeger hoe beter.
Jacques
Re: Hulp indeling Yellowstone np
Geplaatst: 08 jun 2014, 22:03
door Reny
Is er niets meer vrij in Silvergate i.p.v. Cooke City?
Voor de noordkant zou je ook in Gardiner kunnen proberen.
Gr.
Reny
Re: Hulp indeling Yellowstone np
Geplaatst: 12 jun 2014, 21:40
door annath
Tot wanneer zijn die weg werkzaamheden op die weg in Grand Teton ?
Zijn dan alle turnouts afgesloten ?
Op welke site kan ik dat zien ?
Groeten Anna.
Re: Hulp indeling Yellowstone np
Geplaatst: 12 jun 2014, 22:24
door Martin & Marianne
Ik neem aan dat je de NPS-site kent? Dat is de beste ingang voor dit soort vragen en voor alle andere informatie over de parken. De NPS-site voor Grant teton is
http://www.nps.gov/grte. En dan naar roadconstruction.
Zie voor Yellowstone
http://www.nps.gov/yell.
Naast informatie overwegwerkzaamheden is het plan your visit deel ook erg interessant.
Marianne
Re: Hulp indeling Yellowstone np
Geplaatst: 17 jun 2014, 20:29
door kellylelieveld
Bedankt voor alle info! Ik hoop het allemaal nog tot me te kunnen nemen voor dat we vertrekken a.s. zaterdag!
Re: Hulp indeling Yellowstone np
Geplaatst: 17 jun 2014, 20:57
door Reny
Als je het park inrijdt, krijg je een krantje waar alle informatie in staat, daar staan ook de werkzaamheden en vertragingen in.
Heel veel plezier !
Reny