Pagina 1 van 1

Wanneer visum afgewezen?

Geplaatst: 08 apr 2022, 14:27
door Renee86
Hi,

In welke gevallen wordt een visum eigenlijk afgewezen? Ik heb mijn B1/B2 visum interview volgende week voor een verblijf van max 6 maanden, maar ben echt als de dood dat het afgewezen wordt. Ik heb wel al mijn documenten goed op orde

Re: Wanneer visum afgewezen?

Geplaatst: 08 apr 2022, 14:37
door Pepito
Wat ik uit eerdere topics hier op het forum heb begrepen is dat niet altijd duidelijk, en soms ook lastig om die duidelijkheid te krijgen.

Maar kort door de bocht lijkt het om het volgende te gaan?
  • Heb je een goede reden voor het visum, en waarom kan het niet onder het VWP?
  • Is er voldoende vertrouwen dat je weer terug gaat na verloop van tijd, wat is je binding met NL?
  • Kan je in de VS in je levensonderhoud voorzien en wordt je geen kostenpost voor de VS?
    Kan dit, als het niet om een werkvisum gaat, zonder dat je in de VS gaat werken? (Dus ook niet remote.)
Volgens mij heb je, aan je berichten in overige topics te zien al redelijk uitgezocht of het niet toch onder VWP kan, dus ik hoop dat de visumaanvraaag verstandig is.

Veel succes en ook sterkte voor je behandeling en verblijf.

Re: Wanneer visum afgewezen?

Geplaatst: 08 apr 2022, 17:10
door mtl
In het vorige topic is alles uitgelegd. Als je je zaken op orde hebt en alles goed kan onderbouwen dan heb je weinig te vrezen. Succes alvast!

Re: Wanneer visum afgewezen?

Geplaatst: 08 apr 2022, 18:56
door Renee86
mtl schreef:
08 apr 2022, 17:10
In het vorige topic is alles uitgelegd. Als je je zaken op orde hebt en alles goed kan onderbouwen dan heb je weinig te vrezen. Succes alvast!
Thankss

Re: Wanneer visum afgewezen?

Geplaatst: 08 apr 2022, 19:19
door IngridUSA
Je hoeft niet telkens een nieuw topic te openen. Deze vraag had je in je bestaande topic over je visumaanvraag kunnen stellen. Maar ik zie dat je al snel een interview hebt! Dat is knap geregeld 👍🏼

Re: Wanneer visum afgewezen?

Geplaatst: 11 apr 2022, 03:02
door GoBucks
Ze willen zeker weten dat je na je bezoek weer vertrekt Kun je ze daarvan overtuigen, prima. Zo niet dat jammer.
Wettelijk moeten de Amerikaanse ambtenaren er van uit gaan dat iedereen die een visum aanvraagt permanent naar Amerika wil komen. Het is aan de aanvrager om het tegendeel te bewijzen.... bijvoorbeeld banden met Nederland (huis, werk, familie, school, etc.).
Als je dat kunt bewijzen, dan financien. Hoe ga jij een verblijf van 6 maanden betalen? (geen vraag van mij naar jou, maar dat wil de ambasade weten)