Pagina 1 van 1

Een heleboel rar vragen maar die je je toch wel afvraagt....

Geplaatst: 25 mei 2005, 23:01
door Cyber-Alien
Hi,
ik heb een paar vragen. Klinkt misschien raar zo allemaal door elkaar maar hier ben ik erg benieuwd naar en het leven is immers onvoorspelbaar is het niet!

* WAT als Je de liefde van je leven hebt gevonden in de Vs en gaat trouwen met een vrouw [een lesbisch huwelijk dus] en ze vraagt of je vaker wat langer in de VS kan verblijven. Ik weet dat je naar de VS kan emigreren als je getrouwd bent met een Amerikaan, maar geld dit ook als je een lesbisch huwelijk hebt [als je vrouw dus in de VS woont]?

* WAT als je in een bekende band zit en en tour gaat maken door de VS. Ik kan me moeilijk voorstellen dat al die muzikanten voor alle landen in de wereld constant visa moeten aanvragen. Hoe werkt dit?

* WAT als je favourite band door Amerika gaat touren en een dag van te voren JOU meevraagt als hulp, kan je dan in principe meteen mee?

* WAT als je daar bent en het blijkt langer dan 90 dagen te duren, kan je daar ter plekke dan verlening aanvragen?

*WAT als je half in NL wilt wonen en half in de VS [zoals zangeres Anouk],
wat voor Visum zal ze hebben?


Denk je "huh wat een rare vragen".... haha ja dat kan wel kloppen. Maar dit zijn dingen die ik nou altijd al heb willen weten, maar ja het is een beetje raar als je dit aan iemand van de ambassade allemaal gata vragen


Ik hoop dat iemand dit serieus kan beantwoorden, echt heel veel dank daarvoor !!

Re: Een heleboel rar vragen maar die je je toch wel afvraagt

Geplaatst: 25 mei 2005, 23:06
door SpaceAce
Ik weet de antwoorden op de vragen niet, maar ze zijn wel leuk eigenlijk :) Echt van die vragen van: "ja, inderdaad. Hoe zit dat nou?"

Re: Een heleboel rar vragen maar die je je toch wel afvraagt

Geplaatst: 26 mei 2005, 07:30
door UsaDutch
Cyber-Alien schreef:Hi,
ik heb een paar vragen. Klinkt misschien raar zo allemaal door elkaar maar hier ben ik erg benieuwd naar en het leven is immers onvoorspelbaar is het niet!
Ik ga een poging wagen om deze vragen zo goed mogelijk te beantwoorden;
* WAT als Je de liefde van je leven hebt gevonden in de Vs en gaat trouwen met een vrouw [een lesbisch huwelijk dus] en ze vraagt of je vaker wat langer in de VS kan verblijven. Ik weet dat je naar de VS kan emigreren als je getrouwd bent met een Amerikaan, maar geld dit ook als je een lesbisch huwelijk hebt [als je vrouw dus in de VS woont?
Helaas erkent de Amerikaanse regering een "same sex" huwelijk niet, het antwoord is dus nee je kunt geen visum krijgen op grond daarvan.

Met iemand anders heb ik ooit gesproken over een andere constructie. Je "same sex" US wederhelft heeft een bedrijf in Amerika en haalt jou naar Amerika als werknemer. Ik heb echter nooit gehoord of en hoe ze een en ander hebben opgelost, het was echter wel een gewaagd plan.

Mocht je een gediplomeerde verpleegster zijn dan kun je hier nog wel werk vinden alle andere beroepen zijn momenteel erg moeilijk. Bedrijven moeten diep in de buidel tasten om je naar Amerika te halen.
* WAT als je in een bekende band zit en en tour gaat maken door de VS. Ik kan me moeilijk voorstellen dat al die muzikanten voor alle landen in de wereld constant visa moeten aanvragen. Hoe werkt dit?
Over het algemeen moeten de bandleden een visum hebben, een werkvisum wel te verstaan. Het is immers werk althans dat is waar men vanuit gaat.
* WAT als je favourite band door Amerika gaat touren en een dag van te voren JOU meevraagt als hulp, kan je dan in principe meteen mee?
Aannemende dat je "werkt" voor de band dan heb je een visum nodig. Je kunt wel zeggen dat je meegaat voor de lol maar dat kun je hier (US) erg moeilijk aannemelijk maken.
* WAT als je daar bent en het blijkt langer dan 90 dagen te duren, kan je daar ter plekke dan verlening aanvragen?
Door gebruik te maken van het Visa Waiver Program, (met noemt dat ook wel het toersitenvisum), doe je afstand van het recht om je status in de USA te wijzgen hoewel enkele mensen wel een verlenging konden krijgen doch dat schijnen echt uitzonderingen te zijn.
*WAT als je half in NL wilt wonen en half in de VS [zoals zangeres Anouk],
wat voor Visum zal ze hebben?
Anouk heeft naar alle waarschijnlijkheid H1-B visum, een zogenaamde werkvisum.
Denk je "huh wat een rare vragen".... haha ja dat kan wel kloppen. Maar dit zijn dingen die ik nou altijd al heb willen weten, maar ja het is een beetje raar als je dit aan iemand van de ambassade allemaal gata vragen


Ik hoop dat iemand dit serieus kan beantwoorden, echt heel veel dank daarvoor !!
Ik vond het wel leuk om deze vragen te beantwoorden hoor en het zijn echt geen rare vragen.

In het algemeen is het zo dat als je naar Amerika wilt gaan voor andere doeleinden dan vakantie achtige activiteiten, je een werkvisum nodig hebt. Je kunt echter wel een visum aanvragen voor een half jaar, dat moet je met redenen omkleden. Echter ook dat half jaar visum is niet bedoeld om te werken. Op je "toeristen visum" mag je onder geen enkele voorwaarde werken.

Vorig jaar zomer zou een toneelgezelschap uit Nederland hier (Minnesota USA) een voorstelling geven. Zij werden echter geweigerd. Er moest toegang betaald worden om de voorstelling te kunnen zien. Dit werd als werk aangemerkt. Niemand van de toneelgroep had een visum aagevraagd.

Dit staat er onder andere op de website van het US consulaat in Amsterdam;
Non Immigrant Visas
Requirements
Visas are required for business travelers and tourists who wish to stay in the U.S. more than 90 days, airline crew members, crew members of commercial, private or maritime vessels, students, exchange visitors, temporary workers and intra-company transferees, treaty traders, religious workers, performers and artists, and journalists/media representatives, or for those who may otherwise not qualify for travel under the Visa Waiver Program.
http://netherlands.usembassy.gov/requirements.html

Wees er geheel zeker van dat als je naar Amerika gaat om te werken je een visum hebt waarop je dat mag doen. Er bestaat hier niet zoiets als een gedoogbeleid en men is nogal strikt in de regels. Een heel verhaal verzinnen waarbij je de waarheid buigt naar jou gelijk zullen ze hier niet snel intrappen. Om te beginnen heb jij altijd ongelijk. Ook is de "immigration officer" erg machtig, hij of zij bepaalt of je het land binnen mag en kan je terugsturen en weigeren zonder enige beroepsmogelijkheid.

Kom je dan hier en blijf je langer dan 90 dagen zonder een visum dan kun je een ban krijgen van wel 5 tot 10 jaar of levenslang.

Tjonge wel een lang antwoord geworden. Ik nodig anderen ook uit om te reageren als ik nog iets vergeten ben of als het anders is dan ik gezegd heb.

Klaas.

Geplaatst: 26 mei 2005, 07:52
door Marcel
Prima beantwoord, Klaas. Ik wil er slechts een paar dingen aan toevoegen.

Voor artiesten op tournee is er een P-1 visum; een speciale categorie van tijdelijke werkvisa. Zo zijn er nog wat van zulke visa voor allerlei artiesten in specifieke situaties. Wanneer je dus de dag voor een tournee wordt meegevraagd om op te treden of te begeleiden, dan kun je dus niet gelijk mee. Eerst de visumaanvraag doen en afwachten.

Het is lastig te beoordelen op welke grond zangeres Anouk daar een groot deel van het jaar verblijft. H-1B is een optie, maar wellicht heeft ze daar wel geïnvesteerd in één of ander bedrijf en heeft ze een visum uit de E-categorie.

De beste bron voor alle visuminformatie en -vragen (zelfs als ze nog vreemder zijn dan de vragen waar wij nu op reageren :wink:) is http://www.uscis.gov.

Marcel

Geplaatst: 26 mei 2005, 13:28
door Cyber-Alien
echt heel erg bedankt voor alle antwoorden! Ik heb daarover nog wel wat te vragen maar eerst zou ik willen zeggen dat nadat ik al die regels heb gelzen voor visumaanvraag, me de moed in de schoenen is gezakt. Wat een walgelijk gedoe zeg. Je moet een bijna een adminisratieve opleiding hebben gevolgd hebben om dit te kunnen begrijpen!!!! En dat terwijl ik toch echt niet dom ben [ik heb een havo-diploma].
Hebben echt al die mensen die daar werken/ of ge-emigreerd zijn of tijdelijk studeren dit moeten doorstaan?????

Geplaatst: 26 mei 2005, 13:45
door Marcel
Ja, allemaal. Voor de ene situatie (bijv. huwelijk met een US citizen, de greencard lottery) is het wat makkelijker dan voor de andere situatie (bijv. werk), maar iedereen zal door de ambtelijke molen heen moeten. Onderscheid daarbij vooral twee zaken:
1) het aantonen dat je voldoet aan de voorwaarden voor een bepaald visum;
2) het afwerken van de nodige formulieren.

Het laatste is flink wat werk, maar iemand die secuur is, de Engelse taal redelijk beheerst, en bijv. in NL ook geen moeite heeft om een belastingformulier in te vullen, kan dat best zelf doen. Het eerste is waar het echte probleem zit. Veel mensen (met name degenen die een werkvisum beogen) nemen daarvoor een immigration lawyer in de arm.

De moed in de schoenen laten zakken, helpt in ieder geval niet :wink: Waar een wil is, is (meestal) een weg!

Geplaatst: 27 mei 2005, 13:34
door PBBI
Met iemand anders heb ik ooit gesproken over een andere constructie. Je "same sex" US wederhelft heeft een bedrijf in Amerika en haalt jou naar Amerika als werknemer. Ik heb echter nooit gehoord of en hoe ze een en ander hebben opgelost, het was echter wel een gewaagd plan
Wij hebben op het moment drie 'same sex' stellen die naar de VS willen. Het plan wat je aankaart is niet zo gewaagd maar het moet wel net zijn dat de US partner een bedrijf heeft en kan aantonen dat ze jou nodig heeft en niemand in de VS kan vinden. Net als bij andere werknemers.
Een mogelijkheid is dat de ene partner een bedrijf koopt en de andere meegaat als manager in dat bedrijf. Is een legale constructie en heeft verder ook niets met de sexuele voorkeur te maken. Het betreft dan een investeerder en een manager. Dat ze later bij elkaar gaan wonen is een ander verhaal.

Geplaatst: 28 mei 2005, 17:28
door Cyber-Alien
aha, okee.
Maar nou is het toch zo dat als je als vrouw met een mannelijke amerikaan trouwt, dat je dan bij je partner in Amerika mag wonen.
In sommige staten [ik weet niet meer welke] mogen vrouwen wel met lekaar trouwen. Wat als je nou in een van die staten met een Amerikaanse vrouw bent getrouwd, dan zou je theoretisch gezien toch ook bij haar mogen wonen?

Geplaatst: 28 mei 2005, 17:31
door Marcel
Het gegeven dat sommige staten wat liberaler omgaan met "same sex marriage", maakt voor immigratiezaken niet uit. Die zijn namelijk federaal (dus voor het hele land) geregeld; afzonderlijke staten kunnen daar niet van afwijken. Die vlieger gaat dus niet op.

Geplaatst: 28 mei 2005, 17:56
door Cyber-Alien
okee maar in sommige staten zijn die huwelijken toch net zo officieel als een hetero-huwelijk?

Geplaatst: 28 mei 2005, 18:39
door UsaDutch
Cyber-Alien schreef:okee maar in sommige staten zijn die huwelijken toch net zo officieel als een hetero-huwelijk?
Jawel maar dat is men hier in rap tempo ook aan het terugdraaien via de wetgeving en voor immigratiedoeleinden is het nooit "officieel" geweest.