Pagina 1 van 1

Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 10 aug 2008, 17:49
door Paul
Eind augustus ga ik op vakantie naar Canada en zal daar dan ook de Niagara Falls bezoeken. Nou is mijn plan om dan voor een paar uur naar de Amerikaanse kant te gaan, te voet over de Rainbow Bridge. Ik heb begrepen dat dat gewoon kan onder het VWP. Maar nou schijn je wel bij binnenkomst een adres in Amerika waar je zult verblijven te moeten opgeven, maar omdat ik er maar een paar uur zal zijn heb ik dat natuurlijk niet. Zou dat een probleem kunnen zijn? Kan ik niet gewoon duidelijk maken dat ik dezelfde dag weer terug zal gaan naar Canada (door eventueel een bus- of treinticket te laten zien) en daarom geen adres heb?

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 10 aug 2008, 20:32
door TedjevanEs
Ik ben 3 keer de andere kant opgegaan van de US naar Canada voor een dagje Niagara Falls (de Canadese kant is veel leuker, veel meer te doen).
De eerste keer had ik nog een NL paspoort en moest ik een stempel halen, terwijl de schoonfamilie op mij wachtte :) De tweede en derde keer greencard en rijbewijs mee en het was geen probleem.

Als je je paspoort meeneemt heb je geen probleem lijkt mij.

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 10 aug 2008, 20:36
door Dento
Volgens mij wil Paul echter van Canada uit even de VS in... :wink: Jij bent andersom geweest, van de VS uit Canada in.

Dat laatste is inderdaad geen enkel probleem, maar hoe het andersom is...? Geen idee.

De vraag is natuurlijk of het de moeite waard is (letterlijk), om vanuit Canada even de VS in te gaan voor Niagara Falls. Aan de Amerikaanse kant zijn de watervallen weinig -althans minder - spectaculair, en "de" Niagara Falls zoals ze het meest bekend zijn, zijn natuurlijk de Horseshoe Falls die je alleen goed vanaf de Canadese kant kunt zien...

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 11 aug 2008, 02:51
door peet
Toch Is de Amerikaanse kant ook erg mooi om te zien. Volgens mij is het geen probleem om daar de grens over te gaan.
ik vond de Amerikaanse kant zeker de moeite waard.

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 11 aug 2008, 10:15
door Dento
Oh de Amerikaanse kant is zeker mooi om te zien, zeker ook omdat je redelijk dicht bij het water kunt komen:

Afbeelding

En dan is het toch best wel indrukwekkend...

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 11 aug 2008, 18:13
door Paul
Inderdaad heel mooi, des te meer reden voor mij om de grens over te gaan!

Maar om niet al te veel off-topic te raken: wie weet er meer over de ins en outs van het voor een paar uur naar Amerika gaan bij de Niagara Falls?

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 28 aug 2008, 02:36
door Paul
Nou, ondanks dat ik hier geen duidelijk antwoord had gekregen op mijn vraag had ik het gisteren toch maar geprobeerd en ja... het kan! :D

Bij het adres op dat groene formulier had ik het veld met straatnaam en nummer gewoon opengelaten en bij stad en staat "Niagara Falls, NY" ingevuld. Daar werd niet moeilijk over gedaan.

Wel is het aan te raden om al Amerikaanse dollars bij je te hebben, want je moet bij binnenkomst $6 betalen en je kan daar niet wisselen of geld uit de muur trekken. Gelukkig had ik mijn credit card bij me, want daarmee kan je ook betalen (geen pincode nodig).

De Amerikaanse kant was zeker de moeite waard qua uitzicht en het was natuurlijk sowieso al leuk om weer even in de VS te zijn. Ik heb er drie uur doorgebracht. Ook vond ik het op die brug wel bijzonder, zo tussen twee landen in en de grens daar zo op het midden.

Terug aan de Canadese kant (waar het inderdaad leuker is) heb ik zo'n boottocht naar de Horseshoe Falls gemaakt, dat was erg spectaculair.

Op de terugweg naar Toronto realiseerde ik me echter ineens dat ik vergeten was om de Old Scow te bekijken... Nou ja, heb ik altijd nog een excuus om terug te komen. :mrgreen:

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 25 jul 2009, 09:23
door Marique
Hallo,

Mijn vraag is eigenlijk het omgekeerde...
Hoe lastig is het om vanaf de Amerikaanse kant van Niagara Falls naar de Canadese kant te gaan en vervolgens ook weer terug Amerika in?

Mijn vriend en ik gaan 6 weken naar Amerika (van oost naar west) en willen in de tweede week graag Niagara Falls bezoeken. Nu schijnt de Canadese kant zeer de moeite waard te zijn en willen we graag de brug oversteken. Daarna willen we door Canada naar Chicago rijden om daar aan de route 66 te beginnen. Mijn vriend heeft in verband met betrokkenheid bij voetbalongeregeldheden eerder dit jaar een visum moeten aangevragen voor ons bezoek aan Amerika en heeft deze (gelukkig) ook gekregen, type B1/B2. Is het voor hem een probleem om Canada in te komen en daarna ook Amerika weer in te komen?

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 30 jul 2009, 16:56
door Marcel87
Van Amerikaanse kant naar canadeze kant en terug is geen enkel probleem!

Ik heb dat in oktober 2007 ook gedaan , de grensbewaker van canada vroeg wat ik kwam doen , en kreeg gelijk een stempel :) En terug was ook geen probleem.

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 31 jul 2009, 23:44
door Marique
Dat is goed om te horen! We gaan er gewoon heen en misschien dat we daar nog even zullen vragen of het problemen oplevert of niet. We overwegen ook nog om na de Canadese kant van de falls bekeken te hebben via Canada naar Chicago te rijden in plaats van onderlangs via Toledo, kijken of dat een probleem vormt... Bedankt in ieder geval voor de reactie.

Re: Voor even naar Amerikaanse kant van Niagara Falls. Kan dat?

Geplaatst: 01 aug 2009, 02:19
door Petra/VS
Nee, hoor, dat zal ook geen probleem vormen.