Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

"Statement of Need" voor J1 exchange visitor physi

Als je een vraag hebt over non-immigratievisa (tijdelijk verblijf in de VS), kun je die hier stellen.
Plaats reactie
MaxDoodle
Amerika-newbie
Berichten: 2
Lid geworden op: 02 jul 2005, 14:18
Contacteer:

"Statement of Need" voor J1 exchange visitor physi

Bericht door MaxDoodle »

L.S.,

gezien het hoge niveau van antwoorden hoop ik de "specialist" tegen te komen die me kan helpen met de volgende vraag:

Hoe kom ik aan een officieel "Statement of Need from the Ministry of Health" voor mijn J-1 visum?

Als arts moet ik een verklaring vragen aan het Ministerie van Volksgezondheid waarin verklaard wordt dat de kennis die ik ga opdoen (Boston, 2006-2007) daadwerkelijk in NL nodig is ("written assurance that the country needs physicians trained in the proposed specialty/subspecialty").

Heeft iemand hier ervaring mee? Met dank!
kastelke
Amerika-expert
Berichten: 18400
Lid geworden op: 02 feb 2005, 08:56
Locatie: Oakville, Ontario
Contacteer:

Bericht door kastelke »

Ik zou dat eens navragen op jullie Ministerie van Gezondheid. Zij lijken mij toch diegenen die dat document moeten afleveren?
Als zij niet weten wat of hoe, dan kan je altijd de ambassade contacteren met de vraag of ze een standaard formulier hebben of wat er juist in die verklaring moet staan.
Elke
*PR in Canada sinds 2010* - *Canadian Citizen sinds Februari 2016* - *DV-2017 winnaar met Case number EU11xxx*
Ons leven in Oakville, ON
Boef
Amerika-ontdekker
Berichten: 17
Lid geworden op: 09 sep 2011, 10:53

Re: "Statement of Need" voor J1 exchange visitor physi

Bericht door Boef »

iemand hier ervaring mee? ooit een antwoord gevonden op deze vraag? ik zit met dezelfde vraag namelijk!
Boef
Amerika-ontdekker
Berichten: 17
Lid geworden op: 09 sep 2011, 10:53

Re: "Statement of Need" voor J1 exchange visitor physi

Bericht door Boef »

Voor mensen met dezelfde vraag: ik heb contact opgenomen met het ministerie van VWZ en ik kreeg het volgende terug:

"U kunt een ondertekend verzoek voor een 'Statement of need' toesturen naar het volgende adres:

BIG-register
Postbus 3052
6460 HB Kerkrade

De volgende documenten dient u mee te sturen bij dit verzoek:
Bewijs van inschrijving voor de opleiding
Een verklaring van terugkeer naar Nederland
Bewijs van behoefte aan desbetreffende beroepsbeoefenaren met dit specialisme. Dit moet een schriftelijke verklaring te zijn van een hoogleraar/hoofd opleider verbonden aan een academisch ziekenhuis.
Een verklaring dat betrokkene na het voltooien in aanmerking komt voor een functie op het gebied van de betreffende specialisme. de verklaring moet zijn opgesteld op briefpapier van het ziekenhuis en ondertekend door de hoogleraar/hoofdopleider.
Het volledige adres en eventueel contactpersoon van de instantie die om de Statement of Need vraagt.


Houdt u er rekening mee dat het opstellen van de verklaring maximaal acht weken in beslag kan nemen. Indien u een kopie van de verklaring wilt ontvangen, de statement of need wordt namelijk rechtstreeks naar de vragende instantie verstuurd, vraagt u dit tevens aan bij uw verzoek."


Ik heb dit gedaan en met wat vriendelijke mailtjes en telefoontjes is het mij gelukt het formulier uiteindelijk binnen 4 weken te krijgen, maar is natuurlijk geen garantie dat dit weer lukt. VWS/BIG was over het algemeen behulpzaam maar traag...
kastelke
Amerika-expert
Berichten: 18400
Lid geworden op: 02 feb 2005, 08:56
Locatie: Oakville, Ontario
Contacteer:

Re: "Statement of Need" voor J1 exchange visitor physi

Bericht door kastelke »

Bedankt voor de aanvulling! Verblijf je ondertussen nog in de US?

Edit: antwoord gevonden. Ja dus: http://forum.allesamerika.com/viewtopic ... ad#p886020 :-)
Elke
*PR in Canada sinds 2010* - *Canadian Citizen sinds Februari 2016* - *DV-2017 winnaar met Case number EU11xxx*
Ons leven in Oakville, ON
Plaats reactie
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer