Pagina 1 van 1

Advies nodig: Eenmanszaak beginnen in NL of Amerika?

Geplaatst: 11 apr 2017, 20:46
door the.marit
Goedenavond,

Ik zal even mijn situatie uitleggen:
In 2013 ben ik als 20 jarige naar amerika gegaan als au-pair (J1 visa). Ik zou hier een jaar blijven maar aangezien ik het erg naar me zin had en een leuke jongen had ontmoet heb ik er nog een jaartje aan vast geplakt. In totaal ben ik precies 2 jaar in amerika geweest, en toen verliep mijn visum en ben ik weer terug naar nederland gegaan. Mijn amerikaanse vriend (inmiddels verloofde) kon via zijn werk naar nederland komen en heeft hier ruim 2 jaar gewerkt en gewoond. Nu is hij ontslagen en heeft een nieuwe baan in amerika gevonden. Inmiddels zijn wij verloofd en hebben een K1 fiance visum aangevraagd. Ik ben dus van plan om zodra mijn visum is goedgekeurd naar amerika te emigreren en dan gaan we trouwen. Mijn vriend is nu dus weer terug in amerika.

Nu gaat mijn vraag over wat ik het beste kan doen voor werk. Ik heb namelijk een leuke baan bij een klein nederlands bedrijfje waar ik op het moment een 0 uren contract heb, en waar ik tussen de 20 en 40uur werk, afhankelijk hoe druk het is. Al mijn werk is online achter de computer en kan ik ook makkelijk vanuit amerika doen. Nu weet ik weinig van belastingen en alles wat er bij komt kijken, maar ik vroeg me af of het mogelijk/slim is om een eigen bedrijfje (eenmanszaak) te starten hier of in amerika en dan als freelancer voor hetzelfde bedrijf te blijven werken. Of is het zelfs mogelijk om in loondienst te blijven als je niet meer in nederland woont? En welke van deze opties is belasting technisch gezien de beste optie. Nieuwe suggesties zijn ook van harte welkom.

Alvast erg bedankt voor de reacties, ik heb al veel gegoogled maar alle situaties zijn net weer anders.

Re: Advies nodig: Eenmanszaak beginnen in NL of Amerika?

Geplaatst: 11 apr 2017, 22:30
door Fellow2012
the.marit schreef:En welke van deze opties is belasting technisch gezien de beste optie.
Dit lijkt me toch een no-brainer. Bij eenmanszaak wordt alles wat je verdient belast als persoonlijk inkomen. Inkomstenbelasting is doorgaans lager in de VS dan Nederland en als je toevallig in een staat woont zonder inkomstenbelasting -dus alleen federal income tax - … tel je winst maar uit.

Re: Advies nodig: Eenmanszaak beginnen in NL of Amerika?

Geplaatst: 12 apr 2017, 11:22
door Dedeleko
Dat online werkverhaal ben ik ook wel benieuwd naar. Ik werk ook voor een bedrijf waarbij ik alles vanuit huis online moet doen en waarbij ik nadrukkelijk toestemming heb dit waar dan ook in het buitenland te doen. Kan je bij emigratie naar de USA gewoon in loondienst blijven?

Re: Advies nodig: Eenmanszaak beginnen in NL of Amerika?

Geplaatst: 12 apr 2017, 11:37
door roelb
Het korte antwoord is: ja, dat kan. Maar realiseer je wel dat het voor de werkgever een afwijkende situatie is en ik kan me dan ook goed voorstellen dat die er geen zin in heeft.

Wat je wel zou kunnen doen is een Nederlandse BV oprichten die de werkzaamheden uitvoert en jouw opdrachtgevers factureert. Dan kun je zelf uitzoeken of het handiger is om als US resident in loondienst te treden bij je eigen BV of een andere constructie toe te passen. Kost je eenmalig wat notariskosten maar dan ben je wellicht wel aantrekkelijker voor een Nederlandse opdrachtgever en leg alle complexiteit rondom de fiscaliteit volledig bij jezelf neer.

Re: Advies nodig: Eenmanszaak beginnen in NL of Amerika?

Geplaatst: 12 apr 2017, 18:59
door Dakloze
Dan kun je zelf uitzoeken of het handiger is om als US resident in loondienst te treden bij je eigen BV of een andere constructie toe te passen. Kost je eenmalig wat notariskosten maar dan ben je wellicht wel aantrekkelijker voor een Nederlandse opdrachtgever en leg alle complexiteit rondom de fiscaliteit volledig bij jezelf neer
Vergeet niet dat TS dan vennootschapsbelasting moet betalen in Nederland. De BV is immers een rechtspersoon.
Dit lijkt me toch een no-brainer. Bij eenmanszaak wordt alles wat je verdient belast als persoonlijk inkomen. Inkomstenbelasting is doorgaans lager in de VS dan Nederland
Dit is niet relevant. Een eenmanszaak wordt in Nederland niet apart belast, en TS zal niet in Nederland belastingplichtig zijn (wel BTW plichtig).

Wat ik zou doen in deze situatie is gewoon een S of C corporation registreren, en opdrachtgevers gewoon in euros of per credit card laten betalen. Ik heb 3 jaar een C corp gehad, lekker veel aftrekken.

Re: Advies nodig: Eenmanszaak beginnen in NL of Amerika?

Geplaatst: 12 apr 2017, 19:21
door roelb
Vergeet niet dat TS dan vennootschapsbelasting moet betalen in Nederland. De BV is immers een rechtspersoon.
Klopt. Over de winst die de BV maakt, nadat TS zelf betaald is voor de werkzaamheden. Dat zou een dienstbetrekking kunnen zijn zodat je de opdrachtgevers niet opzadelt met een buitenlandse werknemer. Als de omzet niet veel hoger is dan het uitgekeerde salaris valt die VPB ook wel mee.

Als er veel winst verwacht wordt kan het nog wel interessant zijn. Nederlandse VPB is laag in verhouding tot de US en ik weet niet in hoeverre de deelnemersvrijstelling nog gebruikt kan worden om dividend door te sluizen naar bijvoorbeeld de amerikaanse onderneming van TS.

TS moet er natuurlijk wel rekening mee houden dat een DGA in Nederland te maken krijgt met de gebruikelijk-loon regeling. Aan de andere kant is de DGA werknemer in het buitenland en er is dus sprake van een vrijstelling voor wat betreft inkomstenbelastingen. Geen idee in hoeverre dat ook impact heeft op de gebruikelijk-loon regeling, die is er immers om het ontduiken van loonheffingen tegen te gaan. Maar goed, misschien dat er sowieso voldoende omzet is en dat dat dus geen probleem vormt.

Maar al met al: leuk voer voor een fiscalist die een beter beeld van deze casus heeft ook nog wat weet van het amerikaanse belastingstelsel en de verdragen tussen NL en de USA om de beste constructie te kiezen.