Pagina 1 van 1

Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 03 nov 2015, 12:35
door Dutch88
Ik ben van plan de vaccinaties die ik nodig heb alvast te laten zetten bij een huisarts om kosten te besparen aangezien dit door mijn verzekeraar wordt vergoed.

Nu ben ik via visajourney op deze link uitgekomen, http://www.visajourney.com/consulates/A ... erland.htm

Ik heb als kind DKTP gehad, DTP en BMR. Nu ben ik niet zeker welke vaccinaties ik nu nodig heb? Hepatitis B heb ik volgens mij nooit gehad en de assistente van de huisarts wist me te vertellen dat ik deze na een maand moet herhalen en daarna nog een keer. Welke vaccinaties moet ik op het formulier invullen? Want volgens mij krijg je bij de medische keuring in Amsterdam ook slechts eenmaal een vaccinatie en dat zou voldoende moeten zijn toch? Of moet ik deze later weer herhalen?

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 03 nov 2015, 12:57
door Dutch88
Ik ben overigens 27, heb ik hepatitis B dan nog nodig? Volgens de visajourney site niet maar op een andere site staat weer van wel. Erg verwarrend.

Bedankt alvast! :)

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 03 nov 2015, 15:54
door JohannaPA
Ik kan niet alle vragen voor je beantwoorden, maar wel weet ik dat wij door onze huwelijksreis een update van onze DTP (difterie, tetanus, polio) hadden waardoor we niet die prikken extra hoefden. Destijds moesten we dat in Nederland wel zelf betalen, maar dat was wel een stuk goedkoper dan het in Amerika zou zijn. Ik weet niet of ze zonder die update prikken ook voldoende gedekt waren voor polio en difterie - wel weet ik dat tetanus een update vereist eens in de tien jaar.
Vanwege diezelfde huwelijksreis hadden we ook een hepatitis B injectie maar ik weet niet meer of dat een vereiste was bij de medische check (volgens mij niet).
Ik adviseer wel om zelf alvast een griepprik te halen. Mocht je medische check in het griepseizoen zijn, dan moeten ze 'm alsnog zetten (scheelt ook weer). Neem het bewijs mee naar de civil surgeon.
In het bloedonderzoek kunnen ze niet zien of je waterpokken hebt gehad. En daar word je in Nederland ook typisch niet voor ingeent. Mijn civil surgeon (weliswaar in Amerika) heeft dat gewoon vastgesteld door te vragen of je waterpokken hebt gehad.
Ik heb toen mijn 'groeiboekje' van het consultatiebureau meegenomen en ook mijn vaccinatieboekjes (van toen ik baby was en mijn internationale vaccinatieboekje), zodat ik een en ander kon bewijzen. Heb je dat niet meer, dan kun je ook het RIVM vragen om een uitdraai van je registraties.

Hier het formulier - dan weet je ook waar ze allemaal naar kijken: http://www.uscis.gov/sites/default/file ... /i-693.pdf
En de invulinstructie voor de arts - http://www.uscis.gov/sites/default/file ... 3instr.pdf met een referentie naar http://www.cdc.gov/immigrantrefugeeheal ... luded.html waar je vast kunt vinden op hepatitis nu wel of niet hoeft in jouw geval.
En hier nog mijn verslag van mijn medische check (ervaring in Amerika): http://johannaslot.com/2014/11/06/green ... che-check/

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 03 nov 2015, 16:11
door SanneW
Omdat ik altijd ziek word van die spuiten heb ik zelf hep B alvast laten zetten... maar ik weet niet of dat ook echt nodig is. Deze zet je 3x en geld dan voor het leven...
Verder had ik mijn twijfels over een paar die erop staan dus die doe ik tijdens het medical.
Hep A moet je ook 2 spuiten van, die geld voor 25 jaar
DTP elke 10 jaar weer opnieuw

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 03 nov 2015, 17:03
door Dutch88
Bedankt! Ik heb een afspraak bij de huisarts gemaakt voor DTP en BMR. Dat zou voldoende moeten zijn. Mocht ik hepatitis B nodig hebben hoor ik het op de medical wel. De griepspuit is ook een goede tip, waarschijnlijk valt mijn medical in januari dus deze kan ik ook alvast laten zetten.

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 04 nov 2015, 08:21
door jens1975
Mijn vrouw en ik zijn vorige week voor de medische keuring in Amsterdam geweest. We moesten onze vaccinatieboekjes van vroeger meenemen. Hierin stond dat we beiden voor alle kinderziekten waren ingeënt. Dus de gehele DKTP-serie en de aanvullende voor Mazelen, Bof, Rode Hond, etc. Toch kregen we de gehele serie opnieuw. Er werd een cocktail DTP (zonder Kinkhoest) (met een geldigheidsduur van 10 jaar) en een cocktail BMR (met een geldigheidsduur voor het leven) gegeven. Kosten 75 euro pp. extra.

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 04 nov 2015, 12:37
door Dutch88
Dankje. Krijg je die kosten nog terug van je verzekeraar? Ik laat het voor de zekerheid door de huisarts doen zodat ik zeker weet dat ik het kan declareren.

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 06 nov 2015, 11:22
door Sharon_helena
Weet iemand of het qua kosten scheelt als je vooraf de vaccinaties laat zetten door een huisarts/ggd of dat je de vaccinaties krijgt tijdens de medical check?

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 06 nov 2015, 13:34
door Essiej
Sharon_helena schreef:Weet iemand of het qua kosten scheelt als je vooraf de vaccinaties laat zetten door een huisarts/ggd of dat je de vaccinaties krijgt tijdens de medical check?


Hangt van je zorgverzekering af. Bel even met ze, of kijk het na, dat je reisvaccinaties in je pakket hebt zitten.

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 24 nov 2015, 17:02
door Sharon_helena
Ik had vandaag een afspraak bij de GGD en daar bleek dat ik geen extra vaccinaties meer nodig heb. In 2010 heb ik een tijd in Egypte gestudeerd en ik heb toen al vaccinaties gehad voor Hepatitis A,B, DTP, Buiktyfus. De griepprik heb ik recent gehad en ik heb mijn oude vaccinatieboekje nog.

Bij de GGD wist men alleen niet of het ook nodig is om de vaccinatie voor Meningocokken te krijgen. Weet iemand dit misschien?

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 24 nov 2015, 17:17
door Sharon_helena
Sorry, ik heb het al gevonden :oops: ik zie net dat er in mijn 'groeiboekje' een vaccinatiebewijsje zit voor Meningokokken uit 2002

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 26 nov 2015, 21:25
door SanneW
Ik had in 2010 hep A en DTP spuit... verder alle kinderspuiten... ik hoefde zelf geen extra vaccinaties meer...

Ik wil heus wel de spuiten willen noemen met data die ik gehad heb als iemand het zou willen weten...

Re: Welke vaccinaties heb ik nodig?

Geplaatst: 11 feb 2016, 14:06
door devilaura
Hoi,
:lol:
Ik heb afgelopen dinsdag (9 feb) mn medical gehad. Ik hoefde alleen maar een extra DTP prik kosten €35. Maar het is zonder meer afhankelijk van waar je al eerder bent geweest en je leeftijd. Ik ben 30 jaar en verder nooit ergens bijzonder geweest (Afrika, Zuid-Amerika). Heb alleen maar de kinderprikken gehad en de meningokokken prik. En kennelijk waren de HiB en de Hep B niet nodig bij mij. De rontgen was helemaal simpel. Je komt binnen geeft de brief af die je bij dokter Schulte hebt meegekregen foto en klaar. Het ergste was de reis met het OV :lol:

Op naar mijn interview volgende week dinsdag