Pagina 1 van 2

Na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 10:44
door tolgahan03
Halle mensen,

Ik heb een vraagje. Ik ben 19 jaar oud en studeer momenteel Integrale Veiligheid 1e jaar op avans.
Een van me dromen zijn dat ik later zou willen wonen in Amerika of tijdelijk( paar jaren).
Ik ken daar niemand dus moet alles zelf regelen huisvesting etc.
Denken jullie dat ik met deze studie kans maak in Amerika.
Ik zie vaak dat mensen met be en acc opleidingen vragen op deze site of ze kans make terwyl t daar in de financiele sector een grote flop is geworde.
Hebben mense tips voor me en advies.
Ik zou graag als eerst willen werken bij een bedrijf en later miss zelf eentje beginne.
En zoals je aan mijn opleiding ziet is het de beveiligingssector.
Geen echte beveiliger maar bijv. Een veiligheidsadviseur etc.
Ik wacht op uw antwoord.

Dankuwel

Andere meningen en aanvullingen zijn van harte welkom!!

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 12:06
door EstherAnna77
:offtopic: Misschien handig om eens je spelling drastisch te verbeteren. "me dromen?". "geworde", "mense"? Ik heb altijd heeeeel veel moeite met mensen serieus te nemen die zo slordig de Nederlandse taal gebruiken. Want het gaat hier niet om typfoutjes waar we allemaal wel eens last van hebben. Ik neem toch aan dat je Nederlands hebt gehad op de middelbare school.

Over je opleiding. Let op dat de VS bijna geen diploma's erkend die je haalt in Nederland. Als ik het zo zie is dit een HBO opleiding (waarom typ je dan zo slordig nederlands??). Ik verwacht dat de VS heel andere eisen stelt aan het hun veiligheids specialisten/adviseurs dan Nederland. Kan je Hogeschool je adviseren of deze opleiding te gebruiken is in het buitenland?

Misschien maak je meer kans door in Nederland een internationaal bedrijf te vinden die banden heeft in de VS, om dan via zo'n bedrijf de mogelijkheden te zoeken om in de VS te werken.

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 12:34
door tolgahan03
Bedankt voor je reactie.
Sorry voor NL, maar ik typ via me telefoon en dat is lastig.

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 12:44
door Katja
tolgahan03 schreef:Bedankt voor je reactie.
Sorry voor NL, maar ik typ via me telefoon en dat is lastig.
Lastig of niet ook op je telefoon is het "mijn" en niet "me".

Wat je vraag betreft, zoek eens op dit forum naar soortgelijke vragen. Het is ontzettend lastig om zomaar in Amerika aan het werk te gaan en de kans dat je dit lukt zonder trouwen met een Amerikaanse of de Green Card Lottery te winnen is minimaal.

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 13:18
door Hockey
Hallo tolgahan03, wees welkom hier. Ik vraag me af wat je wil horen. Feit is dat het voor iedereen moeilijk is om op basis van werk naar de VS te kunnen gaan. De vuistregels zijn dat met een master's degree het makkelijker is dan met een bachelor's degree en dat harde ingenieurs (elektro, werktuigbouw, natuurkunde, weg- en waterbouw) en bepaalde ICT-ers ook makkelijker die kant op kunnen dan anderen. Doch, en dat kan ik niet genoeg benadrukken, dat zijn vuistregels. Verder geldt dat binnen een bedrijf overgeplaatst worden een makkelijkere weg is dan vanuit hier een baan moeten zoeken in de VS. Kortom, het is lastig.

Maar nu jij specifiek. Ik kende jouw opleiding niet en wist niet dat deze bestond. Volgens een staatje van Avans zelf heeft 42% van de afgestudeerden van deze opleiding werk op niveau, anderhalf jaar na de studie. Dus jouw situatie zal nog lastiger zijn, want blijkbaar is het niet een opleiding waarvan de markt schreeuwt om afgestudeerden. Het zal dus lastig worden.

Jij maakt het jezelf echter nog een stukje moeilijker. Als hbo student gebruik jij "me" in plaats van "mijn", zelfs nadat je erop bent aangesproken. En jouw excuus voor belabberde spelling is dat je op je telefoon de berichten schrijft. Ik kijk ernaar met een werkgeversblik en zou jouw sollicitatie direct in de prullenbak gooien. Spijtig voor jou zijn er veel werkgevers die dat zullen doen. Als werkgever verwacht ik dat jij moeite doet en je berichten nakijkt, ook als je ze op de telefoon schrijft.
Gelukkig is dit iets wat je op orde kan krijgen voordat je afgestudeerd bent en werk gaat zoeken.

Stappen om te zetten:
1) Studie afmaken en zorgen dat je bij de besten van jouw lichting zit, dat vergroot de kans op een baan.
2) Zorg dat jouw Nederlands altijd en overal goed is. Geen "me" meer, geen excuses dat je op een telefoon berichten schrijft.
3) Eenmaal aan het werk, bewijs dat jij de beste in jouw vak bent en jij dé persoon bent die voor ingewikkelde vraagstukken wordt geraadpleegd.
4) Zorg voor een plan B dan wel blijf hier in Nederland gewoon je leven leiden, want ondanks alle stappen die je kan zetten is de kans klein dat je naar de VS mag. (Dat geldt voor iedereen)

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 13:36
door LittlePhoenix
Goed Nederlands kunnen schrijven zal waarschijnlijk geen vereiste zijn voor een baan in Amerika, maar wel om hier op het forum serieus genomen te worden. Ik vraag me dan ook meteen af hoe je Engels is? Want als je Engels in dezelfde stijl schrijft zal geen enkele potentiele werkgever je serieus nemen. Tenminste niet op het niveau dat nodig is om hierheen te komen.

Begin dus eerst eens met volwassen en intelligent schrijven. En dat moet je kunnen, je doet immers HBO.

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 13:46
door Hockey
LittlePhoenix schreef:Goed Nederlands kunnen schrijven zal waarschijnlijk geen vereiste zijn voor een baan in Amerika,
Ja en nee. Het is geen directe eis. Niemand zal een net afgestudeerde hbo-er een baan aanbieden in de VS. Dus zal hij/zij een baan in NL moeten zoeken. En dan wordt de beheersing van het Nederlands wel een obstakel. Waardoor er geen werkervaring opgebouwd kan worden die een werkgever zullen doen denken dat hij/zij de kandidaat is voor een baan in de VS. Het is daarmee geen directe vereiste, maar wel een indirecte vereiste.

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 17:58
door dimona
Ik heb niet zo heel veel toe te voegen aan wat er al geschreven is.

Doe hiermee wat je wilt, maar als één van mijn kinderen thuis zou komen met de mededeling dat hij/zij deze studie wil gaan doen, dan zou ik er alles aan doen om dat uit zijn/haar hoofd te praten. De wereld zit vol met allerhande adviseurs en managers die aan de bak proberen te komen. Mijn advies: leer een vak; iets waarmee je kennis maar vooral kunde opsteekt. Dan kom je van daar uit op een gegeven moment (hopelijk) wel in een vak terecht waarin jouw kennis en kunde goed genoeg zijn om als adviseur te gaan werken. Iemand algemeen opleiden als adviseur vind ik eigenlijk gewoon pure tijd- en geldverspilling van alle partijen. En als het je droom is om in de VS aan de bak te komen, dan is dit eigenlijk kansloos.

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 18:42
door bazinga
Leuk, alweer een 19 jarige die na zijn HBO naar de USA wil. Hebben we die topics niet al 5 keer eerder gezien? En allemaal van dezelfde persoon die slecht Nederlands typt ......... :D

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 20:59
door LittlePhoenix
Bazinga, het erge is dat de kans toch redelijk groot is dat het meerdere personen zijn die allemaal zo belabberd Nederlands schrijven. Helaas zie ik hetzelfde probleem (maar dan in het Amerikaans) in m'n Bachelor's programma en m'n man heeft studenten van hetzelfde niveau die proberen hun PhD te halen! Ik snap dat echt niet. Als m'n zoon van 7 voor school iets moet schrijven weet hij dat de juf zijn werk niet zal accepteren tenzij 1) elke zin met een hoofdletter begint en 2)elke zin met een punt, uitroepteken, of vraagteken eindigt en 3)grade level woorden correct geschreven zijn (dus dog, house, sentence moet hij kunnen schrijven maar psychologist of representative mag nog phonetisch geschreven worden).

Maar ik zie klasgenoten zo schrijven: if a child is learning to not steal candy the parent needs to slap their fingers so the child will connect the stimulus of being hurt with not steeling candy so they will be conditioned to behave better in the future. it is important not to hurt a child to much because studys shows that dogs that are elecotrocuted to hard will not be as afraid when they are not shocked as hard or shocked harder so they need the right punishment so they wont be stubborn.

Het ergste is dat ik bezig ben met m'n Bachelor's in Early Childhood Education dus mijn klasgenoten hebben plannen om les te geven en dan gaan ze hun studenten net zo leren schrijven als zij doen en dat is toch best erg want als preschoolers al leren om zo waardeloos te schrijven dan is dat niet zo goed voor de toekomst van amerika toch?

(hebben we geen smiley die z'n hoofd tegen de muur bonkt?)

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 21:03
door Hockey
LittlePhoenix schreef:(hebben we geen smiley die z'n hoofd tegen de muur bonkt?)
Niet nodig. Ik maak wel een filmpje van mezelf als ik dat doe als ik dergelijke teksten van mensen lees (dus teksten zo slecht geschreven, niet jouw tekst). :wink:

Ik deel jouw mening dus volledig.

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 08 sep 2013, 23:25
door bazinga
Het valt mij gewoon op dat het elke keer hetzelfde onderwerp is. Hij wil elke keer hier werken in veiligheid, LAPD, cybercrime etc etc. Ik geloof gewoon niet meer in deze persoon die elke keer hetzelfde post. Mocht het zo zijn dat hij inderdaad op het HBO zit weet hij zeker hoe een forum werkt en of een onderwerp al besproken is. Er staat een zoekfunctie boven aan de site.
Ik vertrouw het gewoon niet zeker niet dat er elke keer weer dezelfde antwoorden op gegeven worden en elke keer weer gereageerd wordt met dezelfde vragen.

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 11 sep 2013, 11:24
door KBaak
Zelfs dan nog, niet iedereen die een HBO opleiding (het is geen studie) volgt of heeft gedaan beschikt over even slechte kennis van 't Nederlands als onze topicstarter. Er zijn er ook die gewoon fatsoenlijk Nederlands kunnen spreken en schrijven.

20 jaar en emigreren naar Amerika(nieuw leven beginnen)

Geplaatst: 23 okt 2013, 19:41
door tolgahan03
note mod (Carine) : dubbel topic . Topics samengevoegd.


Hallo beste mensen,

Ik ben 19 jaar en studeer momenteel Integrale Veiligheid HBO en ik zit in het eerste leerjaar, dus nog 3 te gaan. Ik zou heel graag nadat ik mijn diploma heb van het HBO willen emigreren naar Amerika(wat bekend staat als het land van onbegrensde mogelijkheden en kansen en vrijheid. Misschien momenteel niet door de recessie. Maar ik zou graag daar willen leven en mijn vraag is of dat moeilijk is en of er mensen zijn die ervaring hebben opgedaan in Amerika qua cultuur etc. Wanneer ik verhalen hoor van Nederlanders die op vakantie zijn geweest dan ben ik altijd zo jaloers. Ook de dingen die je bijv. op tv Jersey Shore(miss slechte voorbeeld) ziet, straten, sfeer, drukte, uitgaan. Mijn Engels is goed en werk er nog aan.
Zijn er mensen die ook zulke ideeën hebben als ik en hun ervaring willen delen of heb je tip en informatie voor mij met betrekking tot werk in Amerika en de kans daarop?
Ik ben zelf van Turkse afkomst;) voor als jullie vraagteken hebben bij mijn forumnaam :)

Alvast bedankt mensen!!!

Re: 20 jaar en emigreren naar Amerika(nieuw leven beginnen)

Geplaatst: 23 okt 2013, 19:44
door Hockey
Je hebt al eerder een topic geopend op dit forum. Waarom een nieuwe openen?

Het is handig als je concretere vragen stelt, want deze zijn zo breed dat het ondoenlijk is er antwoord op te geven.

Re: 20 jaar en emigreren naar Amerika(nieuw leven beginnen)

Geplaatst: 23 okt 2013, 19:56
door Ziva
Mijn tip: ga er eerst eens op vakantie. Hopelijk zie je dan dat niet alles wat je op TV ziet ook in werkelijkheid zo is.

Amerika is een prachtig land maar als je er heen wilt om wat je op TV ziet kun je weleens heel erg bedrogen uitkomen.

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 23 okt 2013, 23:47
door dimona
Maar ik heb toch wel regelmatig een momentje waarop ik denk "Gut ja, het is écht net zoals op tv", zoals van de week, toen de krantenbezorger de krant vanuit zijn auto met een welgemikte zwaai weer naast mijn brievenbus deponeerde :D

Re: Na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 24 okt 2013, 04:54
door Ziva
Ja maar dat zijn kleine dingen, het gaat erom dat mensen soms denken dat soaps als Jersey Shore etc. "de werkelijkheid" zijn. De werkelijkheid is dat een heleboel geromantiseerd en gespeeld is en dat het lang niet allemaal zoals in de film is. Zeker in Amerika is het heel normaal om dingen mooier te maken dan ze zijn in werkelijkheid vandaar dat ik zeg, ga eerst eens kijken :)

Re: na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 24 okt 2013, 14:38
door ned in MO
dimona schreef:Maar ik heb toch wel regelmatig een momentje waarop ik denk "Gut ja, het is écht net zoals op tv", zoals van de week, toen de krantenbezorger de krant vanuit zijn auto met een welgemikte zwaai weer naast mijn brievenbus deponeerde :D
Wat is dat? Een krant? :lol:

Re: Na hbo studie werk zoeken in amerika

Geplaatst: 24 okt 2013, 14:57
door dimona
Een opgerold stapeltje papier, gevuld met een bundel reclamefolders, gepropt in een plastic zakje. Ik heb er verder ook niet om gevraagd, maar ik ben wel onder de indruk van de talenten van de bezorgers, die die projectielen soms vanuit de bestuurdersstoel over het dak van hun eigen auto heen aan de rechterkant van de weg weten te deponeren. Soms gebeurt dat overigens ook door het open raam aan de passagierskant. Het is echt een vak apart hoor!