Pagina 1 van 5

Nieuwe scan voor passagiers Schiphol vanaf as dinsdag

Geplaatst: 15 mei 2007, 13:33
door jerbia
Ik las dit zojuist op nu.nl
Uitgegeven: 15 mei 2007 11:45
Laatst gewijzigd: 15 mei 2007 13:08

AMSTERDAM - Schiphol neemt dinsdag als eerste luchthaven ter wereld een nieuwe veiligheidsscan in gebruik voor passagiers. Met de zogenoemde securityscan kan de douane op de luchthaven zonder fouilleren zien of een persoon bijvoorbeeld wapens, drugs of diamanten bij zich heeft.

De scan werd vorig jaar al gebruikt voor het vliegend personeel.



De scan maakt met de weerkaatsing van golven op de huid een beeld van de contouren van het lichaam. De douane kan zo volgens de luchthaven in één oogopslag zien of iemand verboden voorwerpen bij zich heeft. Het is niet langer nodig om iemand te fouilleren.

De scan kan echter niet 'in' het lichaam kijken. De bodyscan die bij de 100 procent-controles wordt gebruikt om drugs in het lichaam op te sporen, kan dat wel.

Comfort

"De scan is klantvriendelijker. Het comfort is veel beter", verklaarde Ad Rutten, operationeel directeur van Schiphol. Daar komt bij dat de scan binnen enkele seconden is voltooid, wat de lange wachtrijen voor de douane- en veiligheidscontroles moet doen slinken.

Privacy

Passagiers hoeven volgens Rutten niet bang te zijn dat hun privacy wordt geschonden. De beveiligingsbeamte die de scans bekijk, zit in een afgesloten ruimte en ziet niet wie in het apparaat staat. Het hoofd van de passagier wordt verder onzichtbaar gemaakt.

Kiezen

Voorlopig mag de passagier zelf kiezen of hij gescand wil worden. Reizigers die dat niet willen, moeten de gebruikelijke controle doorlopen.

De scan staat vanaf dinsdag bij de H pier en bij de E pier. De komende maanden worden zeventien scans geplaatst in de terminal. Daarna besluit de luchthaven of de scan op grotere schaal ingezet kan worden.

Verwacht wordt dat met het systeem meer smokkelaars door de mand vallen.
Leuke baan, daar in dat hokje :lol:

Geplaatst: 15 mei 2007, 14:01
door monster
He, jammer, wij gaan vrijdag as al weg.... Had ik best gewild hoor, zeker als het allemaal wat sneller gaat!
Maar ja, je kan niet alles hebben he? :wink:

Geplaatst: 15 mei 2007, 14:03
door Cisca
Maar hopen dat het ook daadwerkelijk echt sneller gaat

Geplaatst: 15 mei 2007, 15:17
door Clint
Ik heb ze op Detroit al eens gezien voor vliegend personeel.. ik vond het er maar vreemd uitzien.. hopelijk gaat het niet voor extra vertragingen zorgen (en zo wel: installeer het aub niet op Heathrow ;) )

[edit]
Ik zag het apparaat net in actie op het RTL nieuws. Het duurt 3 seconden en ziet er goed uit :)

Geplaatst: 15 mei 2007, 19:03
door ZeroXX
Daar was toch eerst zo'n "ophef" over, omdat het apparaat in kwestie echt alles liet zien? :wink: :lol:

Dat is inmiddels verholpen hoop ik? :roll:

Geplaatst: 15 mei 2007, 19:10
door jerbia
ZeroXX schreef:Daar was toch eerst zo'n "ophef" over, omdat het apparaat in kwestie echt alles liet zien? :wink: :lol:

Dat is inmiddels verholpen hoop ik? :roll:
De beveiligingsbeambte die in het (afgesloten) hokje zit kan echt wel alles zien. Het artikel vermeldt dat je gezicht onherkenbaar gemaakt wordt, maar toch blijf ik het een akelig idee vinden om daar in mijn 'nakie' te staan. :oops:

Geplaatst: 15 mei 2007, 19:18
door Annie
Ik zou zelf eerst wel willen zien wat er daadwerkelijk te zien is.
Ze kunnen wel van alles vertellen. Ik ga toch niet graag "bloot" voor wild vreemden.

Annie

Geplaatst: 15 mei 2007, 19:19
door ZeroXX
Zag het net ook toevallig op SBS langskomen ja. :)
Maar een mooi bh'tje aan doen dan :wink:

Geplaatst: 15 mei 2007, 19:25
door jerbia
ZeroXX schreef:Maar een mooi bh'tje aan doen dan :wink:
Daar heb je weinig aan, de scan kijkt er dwars doorheen :lol: :lol:

Geplaatst: 15 mei 2007, 19:34
door antonia
Dan maar een leuke bodypaint...
Of je telefoonnummer op je buik lippenstiften! :lol:

Geplaatst: 15 mei 2007, 19:34
door Ruud2004
Afbeelding

Dit is dus wat de beveiliger ziet !!

Geplaatst: 15 mei 2007, 19:36
door antonia
Ruud2004 schreef:Afbeelding

Dit is dus wat de beveiliger ziet !!

OMG!!! :shock: :shock: :shock:

Geplaatst: 15 mei 2007, 19:42
door Jasmino
Dat vind ik nog wel meevallen, ziet eruit als een Alien :lol:
Ik zou er geen problemen mee hebben om door de scan te lopen.

Geplaatst: 15 mei 2007, 20:09
door Madphil
Ach, ik til er niet zo zwaar aan.

Zo'n beambte zit een paar uur achter zo'n apparaat. Er komen in die paar uur (3 seconden per scan, zeg 10 per persoon met in en uitstappen) een he-le-boel mensen voorbij.
Denk je nou echt dat die kerel een beetje gaat zitten kwijlen (sorry, beter woord kan ik effe niet verzinnen) op iedere borst die hij langs ziet komen?

Ik denk het niet.

Bovendien moet hij ook nog eens zijn werk doen, op verdachte voorwerpen letten dus, en niet op mooie vrouwen :wink:


Alleen, ik geef toe dat het 'idee' dat je daar in je Adams/Eva kostuum staat niet zo fijn is.

Geplaatst: 15 mei 2007, 20:11
door vana
Wij moesten (ik geloof in Detroit) ook in een soort hokje staan en dan voelde het net of er allemaal windstootjes tegen je aan kwamen. Wat was dat dan voor een apparaat?

Marjon

Geplaatst: 15 mei 2007, 20:13
door antonia
vana schreef:Wij moesten (ik geloof in Detroit) ook in een soort hokje staan en dan voelde het net of er allemaal windstootjes tegen je aan kwamen. Wat was dat dan voor een apparaat?

Marjon
Dat had ik bij de ingang van de CN-tower in Toronto ook!
Volgens mij was dat ook om "vreemde" voorwerpen op je lichaam te ontdekken, wapens e.d.

Geplaatst: 15 mei 2007, 20:20
door jerbia
Madphil schreef: Bovendien moet hij ook nog eens zijn werk doen, op verdachte voorwerpen letten dus, en niet op mooie vrouwen :wink:
Misschien zit er wel een vrouw in dat hokje op 'verdachte voorwerpen' te letten 8) :lol:

Geplaatst: 15 mei 2007, 20:30
door Clint
jerbia schreef:
Madphil schreef: Bovendien moet hij ook nog eens zijn werk doen, op verdachte voorwerpen letten dus, en niet op mooie vrouwen :wink:
Misschien zit er wel een vrouw in dat hokje op 'verdachte voorwerpen' te letten 8) :lol:
Als ze consistent willen zijn met het huidige beleid moeten ze twee van die hokjes naast elkaar zetten, eentje voor mannen en eentje voor vrouwen..
Nu mag een mannelijke douane beamte ook geen vrouw fouilleren (zo heb ik gehoord).. een vrouw wel een man (wat dan weer vreemd is)

Geplaatst: 15 mei 2007, 22:33
door Rob
vana schreef:Wij moesten (ik geloof in Detroit) ook in een soort hokje staan en dan voelde het net of er allemaal windstootjes tegen je aan kwamen. Wat was dat dan voor een apparaat?

Marjon
Volgens mij is dat een snuffelkast die kan (ruiken) of je met explosieven in aanraking ben geweest

Geplaatst: 15 mei 2007, 22:54
door Annie
Clint schreef:
jerbia schreef: Misschien zit er wel een vrouw in dat hokje op 'verdachte voorwerpen' te letten 8) :lol:
Als ze consistent willen zijn met het huidige beleid moeten ze twee van die hokjes naast elkaar zetten, eentje voor mannen en eentje voor vrouwen..
Nu mag een mannelijke douane beamte ook geen vrouw fouilleren (zo heb ik gehoord).. een vrouw wel een man (wat dan weer vreemd is)
Paar jaar geleden werd ik gefouilleerd op Schiphol en ik voelde heel erg onzedelijk betast door die dame.
Andere keren ging het heel netjes.
Dus misschien toch maar liever door de bodyscan, maar ik blijf het een vreemde gedachte vinden.

Annie